Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yapay Yemler

için 31,829 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yapay Yem

Olta balıkçılığı, kancanın oltaya bağlanması ile gerçekleştirilir. Balık tutarken verimin artırılması açısından yapay yemler oldukça önemlidir. Yapay yem avınızın verimini artırmada etkili bir unsur ancak doğru yem seçiminin yapılması da bir o kadar mühimdir. Yapay yem ise olta balıkçılığında kullanılan belli başlı ekipmanlardan birisidir. Setler halinde de satılabilmektedir. Balıkları etkilemek ve yakalamak için kullanılan taklit bir yemdir. Gerçek yemler yerine tercih edilen yapay balık yemi hareketli ve canlı renklidir. Birçok renk ve biçim çeşitliliği bulunan yapay yemler balıkları yakalamakta oldukça etkili malzemelerdir. Suni yem çeşitleri arasında en fazla tercih edileni balık biçiminde yapılmış olanlarıdır. Bunlar, küçük balıklar ile karnını doyuran büyük balıkların dikkatini çekmekte olabildiğince etkilidir. Yapay kurt yem ve suni solucan yemler ise daha küçük boyutlardaki balıkları cezbedebilmek için imal edilir. Olta balıkçılığı, dönemlere ya da mevsimlere göre farklı ihtiyaçlar gerektirebilir. Yemler, balıkçılığın gerçekleştiği bölgelerdeki, yer altı su şartlarına ve yüzeyine göre değişiklik gösterebilir. Her bölge ve her çeşitte balık için suni yem çeşitleri bulabilirsiniz. Bu şekilde gerçek bir yeme ihtiyaç duymadan rahatlıkla balık tutabilirsiniz. Yapay yem seçimi yapmakta zorlanıyorsanız, avcılık ve balıkçılık sayfamızdan birçok renkte ve şekilde olan yemleri inceleyebilir, ürünler hakkında yapılmış olan değerlendirme ve yorumlara göz atabilirsiniz. Böylece size uygun olan suni yemi rahatlıkla seçebilirsiniz.

Su Altı Yolcuğuna Bir Adım

Su Altı Yolcuğuna Bir Adım

Suni yemler, gerçek balıkların dış görünüşünden ve hareketlerin ilham alınarak imal edilir. Su altındaki gerçekçi tasarımları ile kimi suni yem çeşitleri bir koku yayabilir avlayacağınız balığın dikkatini çekmekte etkilidir. Renkli ve hareketli yapay yem su altında diğer balıkların dikkatini çekerek balıkları kendisine yaklaştırır. Beslenmek isteyen balık yapay yemin iğnesine takılır ve bu şekilde avlanmış olur. Bazı suni yem çeşitleri daha ince iğneler eklenerek yapılır. Çünkü ince olan iğnenin su altında fark edilmesi normal iğnelere göre daha zordur ve avlanmayı kolaylaştırır. Bazı sahte yem çeşitleri de bu yüzden birden fazla iğne içerecek şekilde imal edilir. Böylece, birden fazla balığı yakalamak mümkün olur. Pratik ve kullanımı kolay suni yem çeşitleri kısa sürede birçok balığın tutulmasına olanak sağlayarak sizlere zamandan tasarruf ettirir. Tecrübeli ve amatör olta balıkçılığı yapanların işini kolaylaştıran yapay yem ile istavrit, karides, levrek gibi birbirinden farklı çeşitteki balıkların avlanabilmesi için geliştirilmiştir. Suni yem çeşitleri set olarak ya da tek halde satılabilir. Balıklar tarafından daha fazla dikkat çekebilmesi adına, suni yem çeşitleri renkleri, yapıları ve ışık oyunlarıyla av ile benzer özelliklerin taşınması için özel olarak tasarlanır. Oltanın hareketleri ile su altında gerçek yemmiş gibi hareket eder. Çeşitli balık türlerini yakalamayı hedefleyen balık hareketli yapay yem biçim ve boyut opsiyonları ile balığın tutulacağı mekândaki hava şartları da göz önünde bulundurularak üretilir. suni yem çeşitleri genel olarak yumuşak ve sert olarak ikiye ayrılabilir. Büyük balıklar, sert yemler tarafında cezbedilmeye meyilliyken, küçük balıklar yumuşak yemler tarafından cezbedilir. Tabii, sert yapay yem yumuşak yeme göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür, bunu da göz ardı etmemek gerekir. Ayrıca, sert yemler su altında ses ve gürültüye sebep olup, dikkat çekmekte daha etkilidir. Daiwa yapay yemler de farklı çeşitleri ile birlikte sayfamızda sizleri bekliyor.

 Balık Tutmanın Keyifli ve Pratik Hali Yapay Yem

Balık Tutmanın Keyifli ve Pratik Hali Yapay Yem

Suni yemler çoğunlukla alüminyum ya da kurşundan üretilmektedir. Kurşun ve alüminyumun etkisiyle belli bir ağırlıkta olan yapay yem su altında iyice derinlere kadar inebiliyor ve böylece hedeflenenden daha fazla balığın dikkatini çekmeyi başarıyor. Palamut gibi iri boyutlardaki balıkların avlanmasında 8 ila 10 cm boyundaki suni yem çeşitleri bulunurken bu boyut avlamayı planladığınız balık türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kimi balık türlerinin beslenme alışkanlığında kurtlar bulunduğu için yapay kurt yem gibi ürün seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Yapay kurt yemleri çoğunlukla silikondan üretilir ve bu sebeple yumuşak bir yapıya sahiptir. Yapay yemlerin oltaya takılması ise birden fazla şekilde olabilmektedir. Suni yem çeşitleri oltaya farklı şekillerde bağlanabiliyor. Bağlanma şekli, yapay yemlerin yapıldığı malzemeye göre farklılık gösterebiliyor. Seçeneklerden biri clinch adı verilen düğüm sayesinde yapay balık yemi oltanın ipine kolayca bağlanabiliyor. Kıyıda balık tutmayı planlıyorsanız yemi suyun altına fırlatarak kullanabilirsiniz. Eğer sahte yemi uzağa fırlatmayı düşünüyorsanız bunun için ayrı olarak metal alaşımdan imal edilen suni yem çeşitleri daha faydalı bir tercih olmaktadır. Metal alaşımlı yapay yem kullanılmayacaksa, oltanın ucuna bir ağırlık eklemek avlanmayı kolay bir hale getirecektir. Siz de balık tutmayı istiyor ve su altı dünyasının keşfine çıkmak istiyorsanız sayfamızdan çok çeşitli yapay yemleri inceleyebilirsiniz. Sahte yemler, özelliklerine ve balık türlerine göre ayrı olarak tasarlandığı için yapay yem fiyatları da birbirleri arasında farklılık gösterebilmektedir.

 Yapay Yem ile Balık Tutmak Çok Kolay

Yapay Yem ile Balık Tutmak Çok Kolay

Suni yem seçimi yaparken kararsız kalıyorsanız, bazı unsurlara dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Bunlardan biri avlamayı planladığınız balığın tatlı su balığı mı yoksa tuzlu su balığı mı olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Tür tür balığı ve şartları değişkenlik gösteren yer altı suları, almayı düşündüğünüz suni yem seçimi için önemlidir. Ek olarak, birbirinden değişik olta takımlarına uygun olacak biçimde imal edilir. Bu yüzden, sahte yemin oltanıza uyup uymayacağını düşünmenize gerek yoktur. Farklı boyut ve ağırlıktaki balıkları tutmak için yapay yem seti seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Balık tutmaya karar vermeden önce bu değişkenlere göre bir yem tercihi yapmakta fayda var. Balıkların türlerine ya da boyutlarına ve avlanmanın yapılacağı suyun özelliklerine onlarca seçenekte suni yem çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple, birbirinden farklı türde yapay yem edinerek çok çeşitli balığın yaşadığı konumda av veriminiz de artar. İstediğiniz balık türü için yaptığınız incelemelerden sonra, hangi yapay balık yemi sizin için elverişli olacaksa onu sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri sizlere karar vermekte yardımcı olacaktır. Ryobi yapay yemler de seçimlerinizde size yardımcı olacaktır.