Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kepçe & Livar

için 823 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kepçe & Livar

Balıkçılık denildiğinde ilk akla gelenler olta ve yem olsa da, aslında balıkçılıkta kullanılan birçok temel malzeme vardır. Farklı işlev ve performans gösteren bu malzemeler profesyonel veya amatör balıkçılık yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Balıkçılık yaparken alacağınız performansı etkileyen en önemli noktalardan biri kullandığınız av malzemeleridir. Pratik ve keyifli bir balık avlama deneyimi için bu malzemelerden yararlanabilirsiniz. Balıkçılık malzemeleri oldukça çeşitli ve zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Balıkçılığa yeni başlayanlar için gerekli malzemeleri tedarik etmek kafa karıştırıcı olabilmektedir. İlk başta en temel ekipmanları temin ederek zaman içerisinde beklediğiniz performans ve ihtiyaca göre ekipmanınızı genişletebilirsiniz. Temel balıkçılık malzemelerine misina, olta, yem, kamış, iğne, olta kurşunu, şamandıra ve fırdöndü sayılabilir. Olta balıkçılığında bu temel ekipmanlar dışında size yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracak birçok farklı işlev ve ihtiyaca yönelik malzemeler de vardır. Bunlara bıçak, balık kovası, balık kepçesi , pense, takım ve kamış çantası, kafa feneri ve livar örnek olarak sayılabilir. Başlangıç seviyesinde bu ekipmanları elinizde bulundurmak aktivitenizden alacağınız keyfi ve performansı artırmaya imkân tanır. Balık tutarken kullandığınız malzeme kalitesi alacağınız verimi etkiler. Aynı zamanda balık tutma işlemi sonrasında balığınızı korumanıza destek olan ekipmanların da alacağınız verimde katkısı olur. Eğer olta ile balık tutmaya dair çekinceleriniz varsa bir başka basit ve etkili bir balık tutma yöntemi olan livar veya kepçeden yararlanabilirsiniz.

 Balık Kepçesi ve Livar Nedir?

Balık Kepçesi ve Livar Nedir?

Balık kepçesi ve livar; deniz, göl, nehir gibi pek çok su alanında balık tutabilmenize imkân sağlayan, rahat ve kolay bir kullanım sunması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bir balık tutma yöntemidir. Hafif ve konforlu bir kullanım sağladığı için hem profesyonel hem de amatör olarak balıkçılıkla ilgilenenlerin yararlandığı bir temel ekipman ürünüdür. Balıkçılıkta kullanılan en eski ve verimli yöntemlerde biri olan kepçe ve livarlar ile balıkçılık performansınızı bir üst kademeye çıkartabilirsiniz. Balık kepçelerinin fileleri balık tutma oranının değişkenliğine sebebiyet verebilir. Birçok farklı şekil de boyutta piyasada bulunan balık kepçesi ve livarlara gereksiniminize, balık tutacağınız yerin özelliklerine ve tutacağınız balığın cinsine göre ihtiyacınıza yönelik farklı biçimlerde karşınıza çıkabiliyor. Bu noktada balık kepçesi sapı önemli bir konudur. Kepçe sapının uzunluğu balık tutacağınız bölge için önem arz edebilir. Sığ sularda balık tutmak için kısa saplı, derin sularda balık tutmak için uzun saplı balık kepçesi tercih etmek doğru bir seçim olabilir. Kepçe sapının uzunluğu kadar balık kepçesi filesi de balık tutarken önem arz eden bir unsurdur. Derin ve sığ sularda kullanılan kepçe filesinin boyutları ve şekilleri değişmektedir. Balık tutma oranını doğrudan etkileyen fileler hakkında yeterli bilgiye sahip olmak alacağınız verimi ve performansı etkileyebilir. Derin sularda kullanılan uzun kepçelerde genellikle yuvarlak biçimli fileler kullanılır. Bunun sebebi geniş ağız kısmı sebebiyle denizde hareket eden balıkların çoğunluğunu kolay bir şekilde yakalayabilmesidir. Sığ sularda etkisini gösteren kısa saplı kepçeleri kullananlar için genel olarak köşeli fileler önerilir. Sığ sularda balıkların kaçışını engellemek amacıyla üretilen köşeli formdaki fileler sayesinde fileyi sudan çıkartırken balıkların kaçması bir problem olmaktan çıkıyor. File ne kadar köşeli olursa file çekilirken balıkların kaçma oranı da bir o kadar azalmaktadır. Bu durumu çözmek için olta makinesi alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

 Balık Kepçesi ve Livar Modelleri

Balık Kepçesi ve Livar Modelleri

Balık kepçesi ve livar birçok farklı boyut, işlev ve şekilde ön plana çıkmaktadır. İhtiyaç ve beklenilen performansa göre kepçe ve livarların özellikleri değişmektedir. Kullanım ve taşıma rahatlığı sağlayan portatif balık kepçesi modelleri ile hem kolay hem de kompakt bir ürün performansı elde edebilirsiniz. Alandan ve zamandan tasarruf sağlayan, kullanım konforu ve keyfi ile katlanabilir balık kepçesi balıkçılık deneyiminizi verimli hale getirmenize imkân tanıyor. Alacağınız balık kepçesi modeline karar vermeden önce ne sıklıkla ve hangi amaçla, hangi su alanında ve hangi balık cinsini avlamak istediğinize bağlı olarak balık tutma işleminizi hızlandıracak ve kolaylaştıracak kepçe çeşidine yönelmek doğru bir seçim olabilir. Üçgen balık kepçesi gibi köşeli formda üretilen kepçe modelleri sığ su alanlarında kullanıma daha uygundur. Oval ve yuvarlak biçimli kepçeler ise derin sularda daha kolay bir kullanım imkânı sağlar. Teleskopik balık kepçesi ve uzatmalı balık kepçesi modelleriyle bulunduğunuz su alanına uygun olacak şekilde balık kepçenizin sap uzunluğunu ayarlayabilir ve daha rahat bir tutuş sağlayabilirsiniz. Balık kepçesinden etkili performans alabilmek için filenin şekline boyutuna dikkat edilmeli ve aynı zamanda kepçe sapının malzeme kalitesine de önem verilmelidir. Karbon, silikon ve alüminyumdan üretilen kepçe saplarının kullanım alanları birbirinden farklı olabilmektedir. Alüminyum saplı kepçeler, tuzlu sularda daha dayanıklı bir kullanım sunarken silikon ve karbondan üretilen kepçe sapları esnek ve hareket kabiliyeti açısından oldukça yüksek bir tutuş imkânına el verdiklerinden dolayı su akışı ve balık tutarken yaşanan hareketlenmelerde yaşayacağınız zorlanmaları azaltmaya yardımcı olur. Son olarak balık kepçesi tercihinizi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus, balık kepçesi ve livarın ebat seçenekleridir. Pek çok farklı boyutta karşılaşabileceğiniz balık kepçeleri arasından ihtiyacınıza uygun olarak tercih yapabilirsiniz. Küçük balık kepçesi ile akvaryumdaki balıklarınızı, akvaryum temizliği ve balıkların yerini değiştirme gibi işlemler sırasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Balık kepçesi büyük boy modelleri ise, güçlü ve büyük boyuttaki balıkları yakalarken rahat bir balık tutma aktivitesi sağlıyor. Uzun ömürlü bir kullanım sağlayan sağlam balık kepçesi modelleri için avcılık ve balıkçılık sayfamıza göz atabilirsiniz.

 Balık Kepçesi ve Livar Fiyatları

Balık Kepçesi ve Livar Fiyatları

Balık kepçesi fiyatları malzeme kalitesine, kepçe uzunluğuna, filenin ebat ve şekline göre değişkenlik göstermektedir. Çeşitli özelliklerde birçok farklı marka ve fiyat aralığında ürün bulunmaktadır. Balık kepçesi ve livarı tekli halde satın alabileceğiniz gibi fileleri ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Bu sayede balık tutarken karşılaşabileceğiniz aksiliklerde yanınızda yedek bir file bulundurmuş olursunuz. Dalgalı ve su akışı hızlı olan sularda esnek malzemeden üretilen balık kepçe ve livarlarını tercih etmek uygun bir seçim olabilir. Kepçe ile balık tutarken kullanacağınız yemler de tutacağınız balık miktarını etkileyebilmektedir. Birbirinden farklı materyalden üretilen paslanmaya ve uzun süreli kullanım imkânı tanıyan livar fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz. Profesyonel veya amatör olarak balıkçılıkla ilgilenenler için fonksiyon ve ihtiyaca yönelik pek çok farklı özellikte livar ve kepçe modelleri mevcuttur. Balık tutacağınız suyun yapısı ve suda bulunan balık türleri hakkında bilgi sahibi olmak kepçe ve livar tercihi yaparken size büyük kolaylık sağlayabilir. Balıkçılıkla ilgili olanlar çoğu kişiye balık kepçesi tavsiye edilmektedir. Olta ve kamışlar ile balık tutanların son dakika kaçan balıkları hızlı ve atik bir şekilde balık kepçesi ile yakalamaları mümkündür. Hareket kabiliyetinizi ve kullanım sırasında konforunuzu artıran balık kepçeleri ile balık tutarken performansınızı artırabilir ve verimli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Balıkçılık ekipmanlarınızı evinizde muhafaza ederken çocukların ulaşamayacağı yerlerde koruyarak kaza ihtimallerinin önüne geçebilirsiniz. Balık kepçesi ve livar gibi balıkçı ekipmanları ile rahat ve kolay bir avlanma konforu sağlarken kazançlı bir balık tutma tecrübesi de edinebilirsiniz. Balıkçılık gitgide tercih eden sayısını artıran bir hobi alanıdır. Yeni başlayan kişiler için oldukça kafa karıştırıcı malzeme terimleri içerse de zaman içerisinde keyfine ve dinlendirici etkisinin farkına varılan hobi çeşitlerindendir. Profesyonel ve yeni başlayanlar için birçok farklı fonksiyon ve amaca yönelik balık kepçesi ve livar gibi yardımcı ekipmanların arasından size uygun olanları tedarik ederek eşsiz bir balıkçılık deneyimi yaşayabilirsiniz.