Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kepçe & Livar

için 1,856 sonuç bulundu.

Kepçe & Livar

Balıkçılık denildiğinde akla ilk olarak olta gelse de aslında başka yöntemlerle de balık avlamak mümkün. Bu yöntemlerden biri de balık kepçesi veya livar ile balıkları yakalamaktır. Bundan sonra balıkları alıkoyabilir veya tekrar doğaya salabilirsiniz.

Balık Kepçesi ve Livar Nedir?

Balık Kepçesi ve Livar Nedir?

Balık kepçesi de livar da aslında bir tür balık ağıdır. Balık ağı denildiğinde akla gelen metrelerce uzunluktaki germe iplerin veya serpme ağların yerine daha küçük boyutlu malzemeler söz konusudur. Balık kepçesine kepçe adı verilmesi balık ağının ucuna elde tutulabilen bir sopa takılı olmasından ileri gelir. Balık kepçesinin sopa uzunluğu değişkendir. Farklı zamanlarda farklı sopa uzunluklarına ihtiyacınız olabileceğini aklınızda bulundurarak katlanabilir saplı, başka bir deyişle teleskopik saplı balık kepçelerinden satın alabilirsiniz. Livar ise balıkların canlı olarak bekletilmesini sağlayan bir tür filedir. Görüntüsü açısından kara hayvanları için kullanılan kafeslere benzetilebilir. Kapaklı ya da kapaksız modelleri vardır ve belli hacimlere sahiptir.

Balık Kepçesi ve Livar Kullanımı

Balık Kepçesi ve Livar Kullanımı

Balık kepçesi ve livar hangi balıklara nasıl ve ne zaman ihtiyacınız olduğuna göre kullanım alanı bulur. Balık kepçesi denizlerde veya göllerde tane tane balık yakalamak için kullanılabileceği gibi alabalık tanklarından balıkları tek tek ayırmakta da kullanılabilir. Daha küçük balık kepçeleri, akvaryumu temizlemeden önce akvaryum balıklarını güvenli bir şekilde çıkarmak için de kullanılabilir. Bazı balık kepçesi modelleri sadece sığ sularda kullanmaya uygundur. Kepçeyle alınan balık uygun bir suya aktarılmadığı sürece hayatta kalamaz. Livar ise avlana balıkları belli bir süre canlı tutmak için kullanılır. Livarların ağı suyu içeri sokacak kadar geçirgendir ama balıkların dışarı çıkamayacağı kadar sık örülmüştür. Livar dondurulmuş balıkları daha büyük balıklara, mesela orkinoslara vermeden önce bir gün kadar suda tutarak çözmekte de kullanılır.

Balık Kepçesi ve Livar Fiyatları

Balık Kepçesi ve Livar Fiyatları

Balık kepçesi fiyatları, livar fiyatları ve balık ağı fiyatları aslında benzer etmenlere bağlı: Malzemenin kalitesi, ürünün boyutu ve markası. Elbette hangi deniz mahsulünü avlamak istediğiniz ve hangi miktarda avlamak istediğiniz de seçimlerinizde büyük rol oynar. Yengeç ve karides gibi kabuklu deniz canlıları kullanacağınız kepçe ve livarlar balık için kullanacaklarınızdan daha farklı olabilir. Balık kepçesi ve livarlar kullanışlı ürünlerdir ama diğer malzemelerden daha sık değiştirilmesi gerekebilir, özellikle de balıkları çıkarmak için ağı özel makaslarla kestiyseniz. Bu durumda onarım yapabilir veya yeni bir ürün satın alabilirsiniz. Discovery, Okuma, Protackle, Remixton ve daha birçok markanın kepçe ve livarlarını burada bulabilirsiniz. Diğer balıkçılık malzemeleri ise burada.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

ALBASTAR (31)
ATEF (3)
Balzer (33)
Bauer (21)
Black Cat (2)
Captain (48)
Cormoran (5)
Daiwa (1)
Dam (34)
Discovery (19)
(968)
EUROFISH (4)
Fiiish (3)
Fins (1)
FLADEN (2)
FREECAMP (17)
K-KARP (4)
Kaptan (8)
Kendo (3)
Lineaeffe (21)
Mutant (3)
Okuma (96)
Pinorex (2)
PROLOGİC (13)
Protackle (21)
Rastgele (4)
Remixon (179)
Scubapro (1)
Sea Horse (3)
Shimano (6)
Spro (17)
TEKNODOĞA (13)
Tora (2)
Trabucco (3)
Yaban (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(156)
ve üzeri (221)
ve üzeri (229)
ve üzeri (232)
ve üzeri (243)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL