TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Olta Makinesi

için 16,794 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Olta Makinesi

Balıkçılık denildiğinde ilk akla gelen yöntem olan olta balıkçılığı, tam teşekküllü bir olta ve olta takımı ile icra edilebilir. Olta takımının en yararlı parçalarından biri ise olta makinesidir.

Olta Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Olta Makinesi Nedir?

Olta makinesi, olta ipi yani misinayı sarmak ve saklamak için kullanılan silindirik cihazdır. Olta makinesinin adında makine geçmesine rağmen (bazı modeller hariç) elektrik veya yakıtla çalışmaz, tamamen mekanik bir düzenek üstüne kuruludur. İlk olta makinesi Çin’de, 1195 yılı civarında kaydedilmiştir. İngiltere’de 1650 civarında ortaya çıkmış, 1760’larda ise düzenli satışına başlanmıştır. Amerikan olta makinesinin çıkışı 1820’yi bulmuştur. Modern olta makinelerinin, misinayı geri çekmenin yanı sıra uzaklık ve keskinlik için olta atmaya yardımcı olan teçhizatı vardır. Olta makineleri spor veya yarışma amacı taşıyan balıkçılıkta geleneksel olarak kullanılır. Olta makinesi genelde olta kamışı üstüne monte edilir ama bazı özel olta makineleri doğrudan tekne küpeştesi veya çapraz kirişe monte edilerek kullanılır.

Olta Nasıl Atılır?

Olta Makinesi Nasıl Çalışır?

Olta makinesi üç işi yerine getirir: Misinayı çeken balığa karşı direnç gösterir, balığın çekilmesini daha kolay bir hale getirir ve misinayı kusursuz bir şekilde geri sarar. İşin güzel yanı bütün bunları tek seferde yapmasıdır. Olta makinesi teker, tahliye kolu, bobin ve bobinin çevresine sarılı misinadan meydana gelir. Tahliye kolu açıkken direnç yoktur ve misina kolayca sarılır. Manivelayla tahliye kolunu kapattığınızda tahliye kolu misinayı doksan derece kaldırır. Bundan sonra manivelayı kaldırıp tahliye kolunu açtığınızda misina daha da hızlı sarılır. Misina dönerken bobin de ileri geri hareket eder ve bu esnada balık da yukarı çekilir. Olta makinesinin bu özel düzeneği balık tutmayı muazzam biçimde kolaylaştırır. Piyasada birçok olta makinesi çeşidi mevcut ama temel mekanizma çoğunlukla bu şekilde.

Olta Fiyatları ve Markaları

Olta Makinesi Fiyatları

Olta makinesi fiyatları en çok ürünün çeşidine göre değişiklik gösterir. Oltaya takılarak kullanılan bir olta makinesi tek başına kullanılan sörf veya tekneye özel bir olta makinesinden daha ekonomiktir. Ama burada önemli olan kullanım amacınızı iyi belirlemek ve buna yönelik kaliteli bir ürün satın almak. Olta makineleri uzun ömürlü cihazlardır ve olta makinesinin parçaları zamanla aşınsa bile yenilenebilir. Ürünün ömrünü uzatmak için olta makinesi tamiri işin ustalarına bırakılmalı ve olta makinesinin temizliğine özen gösterilmelidir. Daiwa olta makinesi ve Remixon olta makinesi başta olmak üzere Lineaeffe, Captain, CosyWolf,, Shimano, Spro, Ryobi ve daha birçok markanın olta makinelerini burada bulabilirsiniz. Diğer olta malzemeleri için kategorimize mutlaka göz atın. Balıkçılık hakkında ayrıntılı bilgi için blog yazımız da yayında.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abari (2)
Abu Garcia (247)
ALBASTAR (384)
Balzer (36)
Bauer (405)
Black Cat (1)
Captain (429)
Cormoran (18)
CosyWolf (3)
Daiwa (2916)
Dam (941)
Discovery (267)
(3323)
Duo (1)
DURAKING (1)
EUROFISH (84)
FIN-NOR (4)
Fishtech (2)
FLADEN (44)
FREECAMP (11)
Fujin (1)
Hayabusa (3)
K-KARP (28)
Kaptan (11)
KENDO (7)
Kendo (5)
Lineaeffe (1154)
Mustad (1)
Nomura (75)
Okuma (1595)
Omoto (30)
PENN (216)
Pinorex (9)
PROLOGİC (6)
Protackle (60)
Quantum (12)
Rapture (16)
Rastgele (6)
Relix (1)
Remixon (1075)
Ryobi (325)
Safari (13)
Sea Horse (38)
SeaSide (5)
Shimano (1593)
Silstar (52)
Spro (253)
Tailwalk (20)
Tica (83)
Trabucco (21)
VEGA (12)
Vega (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(954)
ve üzeri (1,121)
ve üzeri (1,151)
ve üzeri (1,162)
ve üzeri (1,178)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL