Külçe Gümüş

için 27 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Külçe Gümüş

Kıymetli maden denildiğinde akla ilk olarak altın gelir ama aslında gümüş de erişilebilir seçenekler arasında. Külçe gümüşile yapılacak gümüş yatırımı da karlı bir yatırım türüdür. Gümüşün, aynı altın gibi, zamanla değer kazanma ihtimali yüksektir.

Külçe Gümüş Nedir?

Külçe Gümüş Nedir?

Gümüş, simgesi Ag, aton sayısı 47 olan, parlak gri beyaz renkli değerli bir elementtir. Altın gibi işlenebilmesi, hatta tel durumuna getirilebilmesi ondan yapılmış eşyaları hayatın içinde sık sık görmemize olanak tanır. Gümüş kolyeler, gümüş yüzük, gümüş bileklik ve gümüş küpe gibi gümüş takılar, gümüşlük gibi dekoratif aksesuarlar gümüşün yaygın kullanıldığı günlük alanlardan. Gümüş külçe, 1000 üzerinden 999 saflığa sahip gümüşün eritilerek kalıplara dökülmesi sonucunda elde edilir. Dikdörtgen şeklinde olan gümüş külçelerin ağırlıkları değişebilir. 1 kg külçe gümüş kadar 500 gram, 100 gram, 50 gram, 10 gram, 1 ons (31,10 gram), 5 gram, 2,5 gramlık külçe gümüşler de yaygındır. Yuvarlak renkli külçe gümüşler, başka bir deyişle gümüş paralar başka bir külçe gümüş çeşididir. Hepsinin değeri 1 ons gümüş üstünden hesaplanır. Dolayısıyla, bir tane 1 kilogram külçe gümüş almakla 200 tane 5 gram külçe gümüş almak arasında fark yok.

Yatırım Olarak Külçe Gümüş

Yatırım Olarak Külçe Gümüş

Para, hisse ve maden gibi birçok değerli mal üstüne yapılabilen yatırım, büyük miktarlarda olmasa bile geleceğinizi güvence altına almaya ve yaşam standartlarınızı korumaya yardım eder. Kıymetli maden denince akla altın gelse de onun yüksek fiyatları birçok bütçeyi zorlayabilir. Gümüş yatırım ise daha ekonomiktir ve daha fazla insan için elverişlidir. Küçük de olsa birikim birikimdir. Külçe gümüş yatırım yapmak isteyen büyük şirketler bile ticaret kolaylığı açısından daha hafif ağırlıkları tercih edebiliyor. Gümüş takılar ve diğer eşyalar da yatırım amaçlı kullanılabilir ama külçe gümüş kadar saf olmadıkları için onun kadar getirileri olmayacaktır. Külçe gümüş alırken, özellikle de internetten alırken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Öncelikle, ürün kesinlikle külçe ambalaj içinde paketlenmiş olmalı. Üstünde onu kalıba döken firmanın adı, ağırlığı, saflığı ve seri numarası bulunmalı.

Külçe Gümüş Fiyatları

Külçe Gümüş Fiyatları

Külçe gümüş fiyatları daha fazla bütçeye hitap edebilen seviyelerde. 1 kg külçe gümüş fiyatları, 1 kg altın almakta zorlananlar için cazip gelecektir. Gümüş yatırımı yapanlar piyasalardaki ons üzerinden külçe gümüş alış satış hareketlerini günlük olarak takip edebilirler. Gramaltın, İAR (İstanbul Altın Rafinerisi) ve Nadir tarafından hazırlanan külçe gümüşleri burada bulmanız mümkün. Külçe gümüş satış için de altın ve gümüş bozan yerlere veya mücevhercilere gitmeniz gerekiyor. Külçe gümüş işçilik içermediği için direkt ons hesabından nakde çevrilebilir. Bu açıdan da amatör yatırımcı için elverişli bir mal. Yatırım yapma niyetiniz varsa, Yatırımlık Altın & Gümüş kategorimizdeki koleksiyon altın, 22 ayar bilezik, külçe altın, ziynet altın ve cumhuriyet altını seçeneklerine de mutlaka göz atın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

İAR (6)
Nadir (10)
Başka bir kelime deneyin

Toplam Gram

(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(12)
ve üzeri (15)
ve üzeri (17)
ve üzeri (17)
ve üzeri (17)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL