Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin

Toplam Gram

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Külçe Gümüş

için 34 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Külçe Gümüş

Değerli madenler çok eski çağlardan beri insanlığın sıklıkla kullandıkları ürünler arasında yerlerini almaktadırlar. Çağlar boyunca değerli madenler alım satımda ve değerli ziynet ve süs eşyalarının yapılmasında önemli rol oynamışlardır. Özellikle günümüzde birçok farklı iş kolu gümüşten yapılan ürünleri kullanmaktadır. Gümüşten yapılan ziynet eşyaları sıkça birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Gümüş ziynet eşyaları parlak ve alımlı renkleri ile özenle işlenmiş oldukları zaman kadın ve erkeklerde çok hoş bir görünüme sahip olmalarına yardımcı olacaklardır. Bunun yanı sıra işlenmemiş gümüşe sahip olmak birçok kişi tarafından sevilen bir ticari aktivite olarak görülmektedir. Saflığının önemli olması külçe gümüş alım satımını bir hayli arttırmıştır. 1000’e 999 oranında olan saflığı ile değerli madenler sınıfına girmiş olan gümüş birçok kesim tarafından farklı amaçlar doğrultusunda satın alınmaktadır. Külçe gümüşler yatırımcıların bu değerli madeni en rahat şekilde saklanabilir hale getirilmiş formları olarak görülmektedir. Birçok farklı boyutlarda üretilmiş olan külçeler herhangi bir çizik görmemesi açısından özel alanlarda saklanabilmektedir. Bazı yatırımcılar yuvarlak bir biçimde sikke boyutunda kesilen gümüş tipine de yatırım gözüyle bakmaktadırlar. Genel görünümleri itibariyle işlenmemiş bozuk paraya benzeyen bu gümüşler ufak gramlara sahiptirler Sizler de Külçe gümüş fiyat ve yorumları hakkında daha fazla bilgi alabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Külçe Gümüş Nedir?

Külçe Gümüş Nedir?

Değerli madenler arasında bulunan gümüş tarih boyunca birçok medeniyet tarafından sıklıkla kullanılmıştır. Günümüzde birçok iş kolunda farklı biçimlerde işlenmeleri sonucunda kullanılan gümüş her kesimden birey tarafından kullanılmıştır. Külçe gümüş ise basit bir tanım ile %99 oranında saflığa sahip yüksek yoğunlukla üretilmiş gümüş parçalarına verilen isimdir. Bir diğer ifade ile külçe gümüş işlenmeye hazır belirli bir ağırlıkta gümüşe verilen isimdir. Devletler tarih boyunca bu külçeleri işlemden geçirerek para olarak kullanmışlardır. Örneğin Roma İmparatorluğu ve orta çağ dönemi başta olmak üzere günümüzde birçok devlet özellikle bozuk paralarını gümüşten yapmışlardır bu ise paralarının ne derece değerli olduğunu gösteren bir kıstas olarak görülmektedir. Aynı zamanda birçok birey gümüşü iyi bir yatırım aracı olarak görmektedir. Kendine has bir piyasaya sahip olan gümüş özellikle orta sınıf ve alt gelir grubuna sahip birçok kişinin sıklıkla başvurduğu yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir. Başta ülkemizde olmak üzere dünyada birçok kişi külçe gümüş satın alarak yatırım yapmaktadırlar. Gümüş külçe hakkında bilmemiz gereken bir diğer husus ise herhangi bir işlem görmeden sadece belirli ölçülere ve boyutlara getirerek satılan gümüş türü olmasıdır yani aldığınız bu gümüşleri eğer ziynet veya süs eşyası olarak değerlendirmek isterseniz işlemden geçirilmesi zorunludur. Farklı boyutlarda ve belirli kalıplara dökülerek üretilen külçe gümüşler alım ve satımdaki ticari hayatı kolaylaştırmak açısından belirli standartlar çerçevesinde üretilmektedirler. Genel olarak değerli madenlerde kullanılan ölçü birimi onstur. Uluslararası ölçü birimlerine göre bir ons 28 gram değerindedir. Gram külçe gümüş ve 1 kg külçe gümüş gibi farklı ağırlık birimleri ile alınan gümüşler özellikle her bütçeye uygun boyutlarda üretilmektedirler. Her bütçe ve her boyutta olmaları sebebiyle birçok alıcı yüksek miktarda gümüş satın almaktadırlar.

Külçe Gümüş Türleri Nelerdir?

Külçe Gümüş Türleri Nelerdir?

Değerli madenler sınıfından olan gümüş uzun yıllardır farklı alanlarda ve iş kollarında kullanılmaktadır. Yüksek ısıda eritilerek belirli yöntemler ile elde edilen saf gümüş yatırım amacı başta olmak üzere para ve diğer ziynet eşyalarının işlenmesi için belirli boyutlara getirilmektedir. Gümüş üreticileri eriyik durumda olan gümüşü ısıya dayanıklı olan farklı gramlardaki kaplara dökerek satılmaya hazır hale getirmişlerdir. Genelde üreticiler üretim tarihinin ve kaç gram olduğunu belli eden kaplara gümüşü dökmektedirler. Saf gümüş külçe olarak satıldığı gibi aynı zamanda farklı yerlerde örneğin darphane ve kuyumcularda işlenerek katma değeri daha yüksek olan farklı geometrik şekillerde ve üzerinde farklı semboller bulundurulan tipleri ile üretilmektedirler. Alıcılar genel olarak belirli kalıplara dökülen işlem görmemiş gümüş külçelerini yatırım aracı olarak görmektedirler. Diğer yandan birçok değerli maden ve para koleksiyonu yapanlar yuvarlak olmak üzere farklı biçimlerde işlenmiş ve basılmış olan gümüş külçelerine de ilgi duymaktadırlar. Alınan külçe gümüşler özellikle bireyler tarafından evlerinde veya kendilerine ait olan para kasalarında muhafaza edilmektedirler. Son dönemlerde bankaları da kullanan yatırıcımlar özellikle yüksek miktarda aldıkları gümüşleri güvenlik ve uygun olmayan saklanma koşulları yüzünden evleri yerine daha güvenli olan bankaları tercih etmektedirler. 50 gr külçe gümüş ve 100 gr külçe gümüş genelde ufak çapta yatırım yapanların kolaylıkla satın alıp evlerinde saklayabilecekleri türden gümüşlerin başında gelmektedir. Üretilen her gümüş yasalar gereği gramı, üretildiği yerin adını ve saflık derecesini belli eden belirli yazıları üzerinde taşımak zorundadır bu yüzden gümüş üreticileri buna oldukça dikkat etmektedirler..

Külçe Gümüş Nasıl İşlenir?

Külçe Gümüş Nasıl İşlenir?

Değerli madenlerde altından sonra adından sıkça söz ettirmeyi başaran gümüş çağlar boyunca değerli metaller sınıfına girmiştir. Değerli olmasını sadece parlaklığına borçlu olmamakla birlikte korozyona ve oksitlenmeye dayanıklı oluşu onu değerli metaller sınıfında bulunmasında yardımcı olmuştur. Tarih boyunca mekan süsleri ve ziynet eşyalarının yapımında kullanılmasının yanı sıra birçok devlet tarih boyunca saf gümüşün içine belirli oranda kattığı farklı metaller ile alaşımlar yaparak para olarak kullanmışlardır. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı kullanım alanlarında yer bulan gümüş iletkenliğinin çok yüksek değerlerde olması sebebiyle belli bir süre elektronik sektörde ince tellere haline getirerek birçok alette kullanılmıştır ancak yüksek fiyatlı oluşu sebebiyle yerini diğer metallere devretse de bazı özel elektronik cihazların iç donanımlarında kullanılmaktadır. Kullanılan diğer bir alan ise tıp alanındadır. Özellikle diş kaplamalarında ve bazı protezlerin bağlantı noktalarında kullanılan gümüş anti bakteriyel ve insan sağlığına zararı olmaması sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Külçe gümüşler hem kuyumcular hem de satın alınan kişiler tarafından belirli işlemlere sokularak katma değeri yüksek ürünler olarak Piyasaya çıkmaktadır. Herkes tarafından bilinen parlaklığı ve ışığı en güzel şekilde yansıtması ışıltılı ziynet eşyalarının yapımında kullanılmasına olanak sağlamıştır. İşlem sırasında kolaylıkla inceltilebilen gümüş hem tel hem de kağıda benzeyen ince tabakalar haline getirerek kolaylıkla işlenmektedir. Örneğin 5 kg külçe gümüş iyi bir kuyumcunun elinde sizlere yüksek katma değerler sağlayabilecek değerli mücevher ve süs eşyası olarak değerlendirebilmektedir. Diğer yandan enerji ve endüstri sektörü birçok teknolojik üründe külçe gümüşü alarak istenilen boyut ve kalınlığa getirerek farklı araçların yapımında kullanmaktadırlar. Özellikle günümüzde en sık kullanılan yenilebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisi panellerinde gümüş külçe eritilerek işlenen levhalar sıklıkla kullanılmaktadır çünkü gümüş birçok metal arasında en iyi yansıtmaya sahiptir ayrıca yüksek iletimi sayesinde güneşten aldığı enerjiyi kolaylıkla panele aktararak panelin enerji iletiminde yüksek katkıya sahiptir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen nükleer enerji sektörü de gümüşten faydalanmaktadırlar. Özellikle nükleer reaktörlerde bulunan atom parçacıklarını iletme gücüne sahiptir.

Külçe Gümüş Fiyatları

Külçe Gümüş Fiyatları

Değerli maden sınıfına giren gümüş tarih boyunca satın alma gücüne sahip metallerden biri olmaktadır.. Yatırımlık gümüş külçe farklı boyutlarda ve ağırlıklarda olan genel olarak işlenmemiş saf gümüş olarak satışa sunulmaktadır. Bazı gümüş üreticileri farklı metallerin karışımları ile %90 oranında gümüş külçeler üretmektedirler ancak yatırım uzmanları bu tipteki gümüşlerin satın alınmasını doğru bulmamaktadırlar. Bazı külçe gümüşler eritilerek farklı ayarlara getirilmektedir. Örneğin 900 ayar gümüş külçe bize saflığı hakkında belirli bir bilgi vermektedir. Külçe gümüşler kuyumcular ve bankalardan satın alınabildikleri gibi darphanelerden de satın alınmaktadırlar. Ayrıca internet ortamında sertifikalı ve güvenilir olarak satışa başlanmıştır. Yatırımcılar külçe gümüş fiyatları günlük olarak takip ederek ons üzerinden diledikleri zaman değerince bozdurabilmektedirler. Gerek internet gerek televizyon ortamında günlük olarak değişken fiyatlara sahip olan gümüş yatırımcılar tarafından al sat yapılarak günlük kar edilse de bazı kullanıcılar tarafından uzun süreli ve güvenli bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Ufak ölçekli bir alım satım piyasasına sahip olan gümüş sizlere hızlı iniş ve çıkışları ile birçok yatırımcı tarafından kısa vadeli yüksek kar olarak görülmektedir ancak gümüş piyasası günlük olarak büyük bir titizlikle takip edilmelidir. Özellikle kriz ve belirsizlik dönemlerinde birçok yatırımcı tarafından güvenli liman olarak görülen gümüş günümüzde iş dünyasında bazı ticari aktivitelerde sıklıkla adından söz ettirmeye başlamıştır. Aynı zamanda çeyrek altın seçenekleri de sayfamızda yer almaktadır!

Külçe Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Külçe Gümüş Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son dönemlerin popüler yatırım aracı olarak görülen gümüş başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada gelişmekte olan değerli maden piyasalarının başında gelmektedirler. Altın ve gümüş özellikle piyasasının daha ufak ölçekte olması sebebiyle hem kısa sürede yüksek kar etmeyi hedeflemiş yatırımcılarını hedeflemekteyken hem de ufak birikimleri olan kişiler için güvenli bir liman olduğu söylenmektedir. Hızla büyüyen gümüş piyasasında yatırımcılar gümüşe yatırım yapmadan önce alacakları gümüşün türünü ve özelliklerini iyi bilmek zorundadır çünkü ne yazık ki birçok alanda olduğu gibi gümüş alınırken birçok kişi sahte gümüş durumuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden külçe gümüş alıcıları belirli kurallara dikkat ederek kendileri için uygun olan bu yatırım aracını güvenle satın alabilirler. İlk olarak gümüşe yatırım yapacakların işlenmiş gümüş yerine saf halde olan külçe gümüşlerden almaları elzemdir. İşlenmiş gümüşler bazı zamanlarda katılan farklı metallerden dolayı değer kaybına uğrayarak yatırım aracı olarak bizleri tatmin etmemektedir. Saf olarak alınacak olan gümüş hem kuyumculardan hem de internet ortamından kolaylıkla alınmaktadır ancak gümüşü alırken mutlaka üzerinde üretim tarihi, üretilen firmanın adı, gramı ve saflık miktarı yazmalıdır. İnternet ortamından alınan gümüşler belirli kriterlere uymak zorundadır. Sertifikalı külçe gümüş gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz külçe gümüşlerdendir. Özenle paketlenmiş ve muhafaza altına alınmış bu gümüşler alınırken herhangi bir çiziğinin ve parçasının kopmuş olmamasına dikkat edilmelidir. Dahası kararmış ve bozulmuş külçe gümüşler ilerde bozduracağınız zaman sizlere sorun teşkil edebileceğinden dolayı satın alınmamalıdır. Sayfamızdan külçe altın modellerine de uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Külçe Gümüş Nereden Alınır?

Tarih boyunca değerli madenler sırasında altından hemen sonra gelen gümüş çağlar boyunca birçok alışverişte kullanılmıştır. Özellikle birçok ev ve ziynet eşyasının yapımında kullanılan gümüş farklı üretim alanlarında da birçok ürünün hammaddesi veya yan maddesi konumundadır. Değerli bir maden oluşu nedeniyle son yıllarda başta ülkemizde olmak üzere tüm dünyada yükselen bir piyasa ürünü olan külçe gümüş aynı zamanda ticarette de kullanılmaktadır. Külçe gümüşe yatırım yapmak isteyen kişilere başta darphaneler olmak üzere, belirli devlet kurumlarından, bankalardan ve kuyumculardan satabilmektedir. Ayrıca sertifikalı olarak üretilen birçok farklı gramdaki külçe gümüş türünü internet üzerinden güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Külçe Gümüş Ne Kadar?

Değerli madenler grubunda olan gümüş son yıllarda Türkiye’de günlük olarak belirlenen ons fiyatı üzerinden satışa sunulmaktadır. Külçe gümüşe yatırım yapmak isteyen birçok kullanıcı günlük olarak gümüş fiyatlarını takip ederek kendi belirdikleri taban fiyattan satın alabilmektedirler. Birçok yatırımcı tarafından uzun süreli yatırımlarda kullanılan külçe gümüş yıllar boyunca değer kaybetmeyen bir yapıya sahiptir. Özellikle birikimlerini değerlendirmek isteyen birçok alıcı gümüş satın alarak birikimlerinin uzun vadede değer kaybetmesini engellemektedirler. Hızla gelişen ve spekülatif yaklaşımlardan hızla etkilenen külçe gümüş piyasası günlük ve haftalık kar etmek isteyen yatırımcıların odak noktası haline gelmiştir. Özellikle piyasa dalgalanmalarına ayak uydurabileceğinizi düşünüyorsanız günlük ve haftalık kazançlar elde edebilirsiniz. Külçe gümüş saflığına ve içindeki diğer metallerin oranları göre fiyatlarda farklılık göstermektedir.

Külçe Gümüş Nasıl Alınır?

Külçe gümüş adından da anlaşılacağı üzere saf hale gelen gümüşün belirli kalıplara dökülmesiyle üretilmiş hallerine verilen isimdir. Gümüş satın almak isteyen birçok kimse parça halindeki saf gümüşleri alabilirken bazı gümüş alıcıları bozuk para şeklinde imal edilmiş olan veya yuvarlık bilye şeklinde olan gümüşleri satın almaktadırlar. Külçe gümüş gerek geometrik şekli bakımından gerek üzerinde bulunan üretim yeri ve zamanı bilgilerinin oluşu bakımından yatırımcılar tarafından tercih edilmektedirler. Aldıkları gramlara göre farklı ebat ve ağırlıkta olan külçe gümüşleri almadan önce herhangi bir defosu olup olmadığına bakarak ambalajlı bir şekilde satın almalısınız.

Külçe Gümüş Nasıl Saklanır?

Değerli bir maden olan gümüş parlaklığı ile birçok kesim tarafından beğeni ile kullanılmıştır. Son dönemlerde yaygın bir yatırım aracı olarak görülen gümüş alıcıları tarafından fiziksel bir şekilde farklı ağırlıklarda alınmaktadırlar. Saf külçe gümüşler alındıktan sonra belirli saklanma koşulları altında sorunsuz bir şekilde uzun yıllar saklanmaktadır. Aldığınız külçe gümüşleri herhangi bir kararma durumu yaşamamaları için hava almayacak şekilde sarabilir nemli ve doğrudan hava almayan bir yerde kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. Eğer kendinize ait bir para kasanız varsa iyice ambalajlayarak kasanızın içinde muhafaza edebilirsiniz. Eğer evinizin yeteri kadar güvenilir olduğunu düşünmüyorsanız bankalara müracaat edebilirsiniz.