Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Gram

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

22 Ayar Bilezik

için 1,104 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

22 Ayar Bilezik

22 ayar bilezik günümüzde kadınların takı konusunda ilk tercihlerinden bir tanesidir. Şık görünümü ve altının en saf hallerinden biri olması nedeniyle geçmişten günümüze tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Ayrıca, altın fiyatlarının sürekli artması 22 ayar bilezik alışverişlerinin yatırım amacıyla yapılması sonucunu da doğurmuştur. Birçok altın ve gümüş bilezik türü bulunmasına rağmen 22 ayar bilezik, üzerindeki işçiliğin az olması nedeniyle en çok tercih edilen altın bilezik türüdür. Dünya üzerindeki hiçbir değerli metale benzemeyen altın, 22 ayar bilezikte şıklığın ve zarafetin hayat bulmuş hali olarak hiç geçmeyen modasını sürdürmektedir. 22 ayar bilezik, en güvenilir hediye seçeneklerinden biri olmaya da devam etmektedir. Altın rezervinin giderek azalmasıyla birlikte hem asla değer kaybetmeyecek hem de modası kolay kolay geçmeyecek hediye almak isteyenlerin ilk tercihi her zaman saf altına en yakın olan bilezikler olmuştur. Birçok modeli ve çeşidi bulunan bileziklerin fiyatları piyasa koşullarına göre sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle 22 ayar bilezik birçok modele sahip olmasının yanında, birçok alanda da kullanılabilir. Seçim yapmak isteyenler, sayfamızda bulunan geniş altın bilezik modellerini inceleyebilir; fiyat, çeşit ve modellerine göre diledikleri modeli güvenle satın alabilirler.

22 Ayar Bilezik Fiyatları ve Modelleri

22 Ayar Bilezik Fiyatları ve Modelleri

22 ayar altın bilezik fiyatları bileziğin tasarımındaki ayrıntılara, üzerinde kullanılan taş ve motiflere ya da işçiliğine göre farklılık göstermektedir. Bilezikleri satın alırken en önemli konulardan biri işçiliktir. Satın alırken verilen bu ücret farkı, bozarken dikkate alınmaz. Ancak, aynı zamanda yumuşaklığı da arttığı için 22 ayar altın bileziklerin diğer altınlara göre esnek olmasının sebebi altının değerinin yüksek olmasından dolayıdır. Altın 24'ten başlayarak değerlendirilir. Sırası ile 22, 18, 14 gibi ayarları vardır. 24 ise altının tamamıyla en saf olduğu halidir. Altının işlenebilmesi için bakır ve gümüş gibi madenler ile sertleşmesi sağlanmaktadır. 22 ayar bilezik ise bu katkının en az olduğu ayardır. Saf altına en yakın ayar olması nedeniyle düğünlerde en çok tercih edilen takılardandır. Gelinlerin vazgeçilmez aksesuarı olan bu saf altın bilezikler halen oldukça revaçtadır. Aynı ayarda altının başka modelleri de mevcuttur. 22 ayar altın bileziğin %90 gibi oranı altın, %10 gibi bir oranı ise taş ve işlemeden diğer katkı madenleridir. Ana hammaddesi altın olan bir üründe ise indirim oranında belirli bir sınır olması çok normaldir. 22 ayar bilezik fiyatları ve modelleri için sayfamızda bulunan modeller gerçek indirim oranlarının uygulandığı, en kaliteli ve güvenilir markaların modellerinden seçilmektedir.

22 Ayar Bilezik Çeşitleri

22 Ayar Bilezik Çeşitleri

Son yıllarda bileziklerin imalatında bilgisayarlı CNC makinelerin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte 22 ayar bilezik modellerinde çeşit ve farklılığın artmasını da beraberinde getirmiştir. Bu gelişme ile birlikte 22 ayar bileziklerin takı olarak tercihlerde ilk sıralarda olma özelliğini de ön plana çıkarmıştır. Bileziklerde öncelikle burma, ikili burma, üçlü burma, hasır, Trabzon ve kelepçe çeşitlerindeki bilezikler klasiklerdendir. Klasik, modern ve geleneksel çeşitleri bulunan bilezikler bunların haricinde farklı modelleriyle de kadınların ilgisini çekmektedir. Burma, kelepçe, örme, hasır, fantezi ve tül bilezikler her daim alıcısını bulmaktadır. Sadece yetişkinler için değil çocuklar için de üretilen 22 ayar bilezikler bulunmaktadır. Bilezikler set şeklinde de satılmaktadır. İhtiyacınıza yönelik 22 ayar bilezikleri birçok çeşit arasından satın alabilirsiniz. 22 ayar altın bileziklerin çeşitleri arasında farklı uzunlukta olanları da mevcuttur. 22 ayar bileziklerin birçok modeli mevcuttur. En popüler olanı ise burma modelleridir. Burma modeller, ikili ve üçlü burma olarak adlandırılır. Burma modellerin bazı yörelere has isimleri vardır. Bunlardan en bilineni ve ve yüksek fiyatlı olanı Trabzon burma bilezik çeşitleridir. Trabzon burmasının dışında Erzurum burma bilezik ve Adana burma bilezik gibi modeller de mevcuttur. İkili ve üçlü burma bilezik çeşitlerinin fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Kelepçe bilezik, aynı Burma bilezik gibi kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve beğenilen bir bilezik çeşididir. Bilezikleri 14 ayar bilezik ve 22 ayar bilezik olarak ikiye ayırabiliriz. Kelepçe bilezik modelleri, desen, motif ve taşlarına göre ayrılmaktadır. Hasır bilezikler, genellikle sade olmakla birlikte üzerinde taş olan modelleri de mevcuttur ve farklı kesim çeşitleri vardır. Bunlara ek olarak Halep işi ve Diyarbakır hasır kelepçe çeşitleri de fiyat olarak hayli yüksek olup, genellikle düğünlerde yeni evlenen çiftlere katkı sunmak amacıyla takılır. Siz de her çeşit fiyat ve modeldeki saf altın değerindeki bilezikler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik ile Yatırım

22 Ayar Bilezik ile Yatırım

22 ayar bilezikler günümüzde yatırım aracı olarak da tercih edilmektedir. Özellikle 22 ayar burma bilezik modelleri değerinden asla kayıp yaşamadığı için yatırım aracı olarak görülmesinin yanında göz alıcı görünüşleriyle kadınların ilk tercihleri arasında bulunur. Özellikle yeni evlenecek olan çiftlere yatırım amaçlı olarak alınacaksa buradaki seçimin daha dikkatli yapılması gerekir. 22 ayar bileziklerin üzerinde ne kadar az işçilik varsa değeri o kadar yüksek olur. Burada altının ayarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Altın ayarları altının ne kadar saf olduğu konusunda bize bilgi verir. 24 ayar altın, yüzde yüz saf altındır. Ancak, 24 ayar altın yumuşak bir yapıda olması nedeniyle işlenmesi zordur. Bu yüzden piyasada bulunan altınlardan en kaliteli ve yüksek fiyatlı olanlar 22 ayar altınlardır. Altın bileziklerin %91’i altından oluşmaktadır. Bu oran 18 ayar altın bilezikte %75, 14 ayar altın bilezikte ise %58’dir. Bu sebeplerden dolayı yatırım amaçlı altın bilezik almak istiyorsanız getirisinin daha büyük olabilmesi için yatırımınızı az işçiliği olan 22 ayar altın bir bilezikten yana yapmalısınız. Buradaki işçilikten kastın doğru anlaşılması önemlidir. Bilezikleri yapan ustanın el emeğinden değil, altının üzerinde desen ve motif verme çalışmaları yaparken kaybedilen altın miktarından dolayı bileziklerde az işçilik olanı tercih sebebidir. Örneğin; 100 gramlık bir altının üretim aşamasında 130 gramlık altın kullanılmış olabilir. Buradaki 30 gram işçiliği ifade etmektedir. Tüm altın modellerinde bu işçilik kaybı işçilik gideri olarak ürün fiyatlamasına eklenir ve o şekilde satışa sunulur. Özetle, bilezik seçiminizi yatırım amaçlı olarak yapacaksanız kesinlikle alacağınız bilezikteki işçilik oranının minimum olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede bozdurmak istediğiniz bilezikten daha yüksek bir tutar elde edebilirsiniz. Altın fiyatlarının her geçen dönem arttığı göz önüne alındığında 22 ayar bilezik gayet yerinde bir yatırım olacaktır.

22 Ayar Bilezik Seçimi

22 Ayar Bilezik Seçimi

Altın alımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Seçtiğiniz üründe patent ve ayar bilgisi olmasına özellikle önem verilmelidir. Örneğin; TSE sertifikası, fiyatın ve gramajının belirtildiği sertifikasının olmasına, fatura, garanti belgesi gibi belgelerin olması şart koşulmalıdır. Örneğin; 30 gramlık bir bilezikte işçilikten dolayı %3’lük bir sapmadan bahsediliyorsa ürün gönderiminde bu sapmalar olacaktır Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise alacağınız bileziği yatırım amaçlı mı yoksa şık görüntünüzü tamamlaması için mi alacağınızdır. Yatırım amaçlı almayı düşünüyorsanız; alacağınız her bilezikte satarken değer kaybı olacaktır. Bu fark alış ve satış arasındaki farktan kaynaklanmaktadır. En az değer kaybedeceğiniz model 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri olacaktır. Bilezik seçimini yaparken şu dört konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar; alacağınız bileziğin kurumsal bir firmadan satın alınması, alacağınız bileziğin sertifikaya sahip olması, daha önce de bahsettiğimiz gibi işçilik ile altın oranını göz önünde bulundurarak az işçilikli modellerin tercih edilmesi ve internetten alıyorsanız satıcının kurumsal kimlik özelliklerine dikkat edilmeli, hakkımızda kısmı dikkatle okunmalıdır. Birçok web sitesinde çeşit çeşit altın modelleri satılmaktadır. Ancak, hangisinin güvenli olduğunu ancak kurumsal bir firma olup olmadığına bakarak anlayabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün sertifikası olup olmadığına da son derece dikkat etmeniz gereklidir. Buna dikkat etmeden alınan bir ürünün daha sonra sahte olduğu anlaşıldığında üzücü durumlar yaşanabilir.Ne aldığınızı ve işçiliğin altının yüzde kaçı olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Bir diğer önemli konu ise satın aldığınız web sitesinin gerçekten güvenilir olup olmadığına dikkat etmeniz. Günümüzde birbirinin benzeri web siteleri çok kolay şekilde yapılabilmektedir. Özellikle web sitesinin SSL sertifikası olup olmadığına bakılmalı ve güvenilirliği kontrol edilmelidir. Tüm bu konularda içiniz rahat bir şekilde Safir Gold 22 ayar bilezik modelleri ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Kullanım Alanları

22 Ayar Bilezik Kullanım Alanları

Günümüzde klasik modeller ile birlikte modern tasarımları ile her zaman tercih edilen 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri, estetik ayrıntıları ile de kadınların tarzlarını tamamlıyor. Sarı ve kırmızı altınla tasarlanan modeller her zaman alıcı kitleye çok cazip gelmiştir. Kadınların bileklerine altının cazibesi ile ışıltı katan bilezikler, klipsli ve kelepçeli olarak, farklı zevk ve beğeniler için üretiliyor. Düz, desenli ve işlemeli bilezik modellerini hem günlük hayatta hem de özel davetlerde tercih edebilirsiniz. Gece kıyafetlerini tamamlayan bir takıdır 22 ayar bilezikler. Hasır ve tuğra motifli bilezik seçenekleri ile kadınların bileklerinde geçmişten günümüze bir köprü görevi görmektedir. Sonuç olarak, 22 ayar altın bilezikler, önceden olduğu gibi daha uzun yıllar kullanıcılarının ilk tercihlerinden biri olacağı kesin gibi görünmektedir. Altın madeninin çok değerli bir maden olması kadınların ziynet merakıyla birleşince bilezik hiçbir zaman modasını kaybetmeyecek bir takı olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kullanım alanı olmasına rağmen genellikle hediye amaçlı kullanılan 22 ayar hediyelik bilezik, hediyeyi alan kişiyi hem yatırım hem aksesuar olarak kullanabileceği için çok mutlu edecektir. Özetle; hem yatırım, hem hediye, hem de aksesuar amaçlı olarak kullanılabilir. Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Siz de Bilezikci 22 ayar bilezik modellerine sayfamızdan bakabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Ne Kadar?

22 ayar bilezik fiyatları günümüz piyasa koşullarında sürekli değişmektedir. Altın değerli bir maden olduğu için kur durumuna göre artıp azalmakta ve fiyatları güncellenmektedir. Altın bilezik gram fiyatlarını çeşitli finans sitelerinden takip edebilir, günlük olarak değişen alış ve satış fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 22 ayar bilezik fiyatlarına ise altın bilezik sayfamızdaki modellerimize göz atarak ulaşabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Fiyatları Neden Farklı?

22 ayar bilezik fiyatlarındaki farkın birçok nedeni olabilir. Bilezikler çeşitli işlemeler, motifler, incelik ve kalınlık gibi detaylarla piyasada satılmaktadır. Ancak, bilezik fiyatlarında fark oluşmasının en önemli nedeni işçilik kıstasıdır. Unutulmamalıdır ki, altın bileziklerde işçiliği az olan bilezik daha yüksek fiyatlardan satılırken, işçiliği nispeten daha fazla olan bilezikler daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Bunun nedeni ise işçiliğin az olduğu bilezik modellerinde altın oranının çok daha yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

22 Ayar Bilezik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

22 ayar bilezik alırken dikkat etmeniz gereken birçok kriter vardır. Bunlardan en önemlileri alışveriş yapmayı düşündüğünüz yerin güvenilir olup olmadığı, alacağınız bileziğin sertifikasının bulunması ve altın bilezikteki işçilik oranlarıdır. Bileziği yatırım amaçlı almayı düşünüyorsanız sizin için en önemli kıstas alacağınız bilezikteki işçiliğin düşük oranda olmasıdır. Böylelikle daha yüksek oranda altın içeren bir bilezik almış olursunuz ve bozduracağınız zaman değer kaybına minimum derecede uğrarsınız. Bunun haricinde, satın alacağınız yerin güvenilir bir firma olup olmadığı da son derece önemli bir konudur. Yüksek tutarlar ödeyip alacağınız 22 ayar altın bileziğin beklentinizi karşılamaması, belirtilen altın ve işçilik oranlarına sahip olmaması son derece üzücü sonuçlara yol açabilmektedir. Bu yüzden bilezik almadan önce iyice araştırmalı, ihtiyacınıza yönelik olarak seçiminizi yapmalısınız.

22 Ayar Bilezik Neye Göre Hesaplanır?

22 ayar bilezik fiyatları alacağınız bilezikte hangi ayarda altın kullanıldığına, gramına ve işçiliğine göre hesaplanır. Elbette bu hesaplamaları yaparken altının güncel fiyat bilgisi de hesaba katılır. Altın bilezikler alırken ve satılırken gram üzerinden hesaplanır. Bu yüzden 22 ayar bilezikteki altın oranının yüksek olması çok önemlidir. Bunların dışında; Trabzon burması, Halep işi, hasır ve kelepçe gibi modellerdeki bilezikler hem işçiliğin çok az olduğu hem de gramajın yüksek olduğu modeller oldukları için fiyatları çok daha yüksek seyretmektedir. 18 ayar ve 14 ayar gibi bileziklerin fiyatları ise üretiminde kullanılan altın oranının düşük olmasından dolayı daha uygundur. 22 ayar bilezik neye göre hesaplanır sorusunun tek bir cevabı yoktur. Bu hesaba etki eden birçok faktör bulunur. Bu yüzden bu ayardaki bir altın bileziği almadan önce güncel altın fiyatlarını takip etmeli, alacağınız ürünün fiyat ve modellerine, gramajına ve kesinlikle işçiliğine dikkat etmelisiniz.