TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

22 Ayar Bilezik

için 1,490 sonuç bulundu.

22 Ayar Bilezik

Altın takılar, şık durmasının yanı sıra önemli bir yatırım kaynağı haline gelmiştir. Özellikle bilezikler, günlük kullanımda çok fazla tercih sebebi olmasa da, şık bir akşam yemeğinde, davette, özellikle düğün ve nişan gibi organizasyonlarda sıklıkla rastlanılan gösteriş simgesi sayılabilecek bir takı çeşididir. Bu ve bunun gibi birçok sebep sayesinde altına olan talep her geçen gün biraz daha artmaktadır. Özellikle kadınlar arasında kullanımı yaygın olan altın bilezik, en sevilen ziynet eşyalarından biri olmaktadır. Altın bilezikler arasında en çok tercih edileni genellikle 22 ayar bilezik altın modelleri olmuştur. Böyle olmasının sebebi, üzerindeki işçilik az olduğu için bilezik en saf haline yakın bir durumdadır.

22 Ayar Altın ile Yatırım Yapın

22 Ayar Altın ile Yatırım Yapın

Altının 24 ayar üzerinden değerlendirilir ve en saf hali bu ayar olmaktadır. Altının saf hali, cumhuriyet altınında, bilezik, kolye ya da küpede göründüğü şekilde sert değil, tam aksine yumuşak ve çamurumsu bir halde bulunmaktadır. Bu çamurumsu hali bir miktar sertleştirmek amacı ile içine bakır, gümüş gibi çeşitli madenler ekleyerek katılaşması sağlanmıştır. Bu aşamalardan geçen altın kısa sürede şekillenebilecek, işlenebilecek ve uzun yıllar boyu saklanabilecek haline gelmektedir. 22 ayar altın, bu maden katkılarının en az olduğu ve işlenilebilir olma özelliğinin en yüksek olduğu altın türü olmuştur. 22 ayar altın, çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilmiş bir takı çeşidi olan bilezik yapımında kullanılır. Buna ek olarak darphane tarafından basılmış olan cumhuriyet, çeyrek, yarım, ata, ziynet altınlarının hepsi 22 ayar olarak üretilmektedir. 22 ayar altında ne kadar altın olduğunu merak edenler için, bir 22 ayar altının %91.6'sı saf altın, geri kalan %8.4'ü ise bakır, gümüş gibi çeşitli madenleri içermektedir. Bir altında ayar yükseldikçe, altının değerinin de bir o kadar artacağı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Yine ayar arttıkça altının saflığı da artacağı için yumuşaklığı artacaktır. Bunun sebebi, altının %100 saf halinin çamura benzer bir yumuşaklıkta olmasıdır. Bunların sonucunda ise 22 ayar bilezik altınyüksek derecede saf olmasından dolayı yumuşak bir yapıya sahiptir. Altın bir takı alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de altının ayarı arttıkça kalitesi ve saflığı da aynı oranda artmaktadır. Bu sebeple 22 ayar altın bilezik modellerien çok tercih edilen altın takılar arasında üst sıralara yerleşmiştir. Ayarının yanı sıra kullanım şekli bakımından birçok kolaylık sağlamak amacı ile üretilen bu bilezikler, birden fazla aşamadan geçerek en ince ayrıntısına kadar özenle kontrol edilir. 22 ayar bilezikler kişisel kullanım için ya da hediye etme amacı ile kullanılsa da, uzun vadede yatırım için tercih eden çok sayıda insan bulunmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve her geçen gün yepyeni trendlerin çıkması ile birbirinden şık 22 ayar bilezik modelleri üretilmektedir.

22 Ayar Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

22 Ayar Altın Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günümüzde altın ve altından üretilen aksesuarlar, değerlerinin yüksek olmasından dolayı, gümüş bir bileziğin 22 ayar altın ile boyanarak çok daha ucuza satılmaya çalışılması gibi işini kötüye kullanan birçok insan ile karşılaşılabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için altın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi ise, almayı düşündüğünüz 22 ayar bileziğin iç kısmında 22 ya da 916 numaralı damganın bulunmasıdır. Alacağınız altının mutlaka bir patente sahip olması, marka ve ayar bilgisinin yazılı olmasına dikkat etmek gerekir. Ürünün gramının ve fiyatının belirtildiği bir sertifikası olması, eğer sertifika yoksa bu bilgileri beyan edecek bir fatura, kuyumcu kartı, mail aracılığı ile gönderilen bir e-fatura ya da garanti belgesi bulunmasına özen gösteriniz. Ürünün içeriğindeki altın değeri ve uygulanan işçiliğe dikkat ederek aralarında orantı olmasına dikkat ediniz. Çünkü ürünü alırken sahip olduğu gram ile uygulanan işçilik arasında bir sapma değerinden bahsedilebilir. 22 ayar bir bilezik alırken belirli bir yüzde içerisindeki sapma değerinden bahsediliyorsa, ürünü daha düşük bir ayarda alabileceğiniz anlamına gelir. Bu durum, daha düşük ayara sahip olan bir altını, daha yüksek fiyatla alacağınızın işareti olacaktır. Bu şekilde yanıltmalar çok fazla olduğundan dolayı, açıklamaları iyi okumak ve bu konuya daha fazla dikkat etmek gerekir. 22 ayar bilezikler, diğer çeşitlere göre kullanım avantajı ve rahatlığı sağlaması, sürekli kolda olmasından dolayı herhangi bir güvenlik sıkıntısı yaşatmaması, günümüz teknolojisinin hızla gelişmesi sayesinde Bilgisayar Destekli Nümerik Kontrol, kısa ismiyle CNC makinesi olarak bilinen cihaz sayesinde model çeşitliliği hızla artış göstermektedir. Bunun sonucunda yatırım amaçlı kullanımının yanı sıra estetik ve şık bir görüntü yaratarak özel günlerde rahatça kullanılmasına yardımcı olmuştur. Bilezik genişliğinin tam bileğe uygun olarak yapılması güvenlik açısından aklınızın kalmamasını sağlayacak ve daha hoş bir görüntüye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 22 ayar bilezik güncel fiyatlarını sürekli olarak takip etmek, doğru rakamı elde etmenizde önemli bir rol oynar. 22 ayar bilezik fiyatları hakkında net bilgilere ve yorumlara sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

22 Ayar Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

22 Ayar Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadece şıklık ve gösteriş için altın bilezik almayı düşünüyorsanız, altın yerine işçiliği satın almış olursunuz. Bozmaya karar verdiğiniz bileziklerinizin az işlemeli olduğuna özen gösterin. Bu şekilde, gram miktarı fazla olacağından dolayı daha yüksek rakamlara bozdurma şansınız olacaktır. Tüm bileziklerde satış ve alış arasında fark olur. Değer kaybetmeyen bilezik bulamazsınız, bu sebeple ne kadar az değer kaybederseniz, o kadar kar elde etmiş olacaksınız. Piyasada birbirinden farklı onlarca 22 ayar bilezik çeşitleri bulunmaktadır. Bazı bilezik çeşitlerinin üzerine işlenmiş beyazlıklar rodaj, bir diğer ismiyle beyaz altın boyamadır. Taş görüntüsüne sahip olsa da taş değildir, dökülme, sökülme ya da renk bozulması gibi problemlere yol açmaz. Bir diğer model ise kalemli 22 ayar bilezik olarak bilinir. Kalem ismi ile bilinmesinin sebebi bileziğin üzerindeki geometrik desenin çapraz bir şerit halinde yer almasıdır. Bu model bilezikler kolda oldukça şık bir görüntü sergiler. İşçiliği az, değeri fazla olan bir ürün tercih etmek isteyen kişiler için en uygun model içi ters bombeli işçiliksiz 22 ayar altın bilezikler olacaktır. Üzeri desenli olan çeşitleri de vardır fakat dümdüz olması değerini bir miktar daha arttırmaktadır. Özellikle yatırım amaçlı kullanılacaksa, aradığınız bilezik şüphesiz bu model olacaktır. Kelepçeli modeller özel günlerde kullanım için sıklıkla tercih edilen bir bileziktir. Kelepçeye sahip olması sebebiyle, geleneksel modellere göre rahat ve pratik bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Tek bir aparat yardımıyla kelepçe kolayca çıkabilir, yine tek bir hareketle kolunuza tekrar takabilirsiniz. Kelepçeli bir model düşünmüyorsanız, bileğinizden kolayca geçmesi için önemli bir adım olan bilezik ölçüsünü mutlaka yaptırmak gereklidir. 3 method ile kolayca ölçüm yapabilirsiniz, bunlardan ilki çap yöntemidir. Daha önceden kullandığınız bir bileziği, milimetre ölçüsü bulunan bir cetvel yardımıyla iç kısmından ölçün ve bileziğin en geniş kısmını ölçmeye çalışın. Bir ip yardımıyla elinizin etrafını, başparmağınızın son kısmından ölçmeye başlayın. Daha sonra ipi milimetrik cetvelle ölçün. Son ve en kolay yöntem olan bilek çevre yöntemi, bileğinize sarılabilecek milimetrik cetvel, ip ya da kağıdı bileğinize sarıp iki ucun birleştiği yeri ölçün. Bu methodlar size en doğru bilek sonucunuzu verecektir. Yatırımlık Altın & Gümüş kategorisi üzerinden farklı seçenekler eulaşabilir, seçtiğiniz modeli güvenle satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Gram

(426)
(289)
(178)
(165)
(108)
(107)
(68)
(67)
(64)
(6)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(184)
ve üzeri (214)
ve üzeri (221)
ve üzeri (221)
ve üzeri (222)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL