Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Alyans Altın Yüzük

için 1,424 sonuç bulundu.
Maden Rengi seçiniz

Alyans Yüzük

Alyans, birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirmeye karar vermeleri ve bu birlikteliğe Evet! demeleri ile birbirleri arasında yaptıkları bir nevi kutsal anlaşmadır. Ve bu kutsal anlaşmalarının sonucu olarak parmaklarına taktıkları yüzüğe de alyans denmektedir. Bu alyanslar evliliklerinin, birbirlerine duydukları sevginin sembolü olmaktadır. Yüzüğün sol elin parmağında olmasının sebebi çok eski zamanlara dayanır. Eski Mısır’da Mısırlılar, sol elin yüzük parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden gittiğine inandıkları bir damarın olduğuna inanırlar. Bu kesintisiz uzun damara da aşk damarı adını vermişlerdir. Bu aşk damarına bağlı olarak da evlenecekleri zaman yüzüklerini sol parmaklarına takmışlardır. Böylece aşklarının sonsuza kadar süreceğine inanmışlardır. Günümüzde alyans halen sol ele takılmaya devam etmektedir. Yuvarlak olmalarının sebebi de sonsuz bir döngüyü ifade etmektedir. Bu döngüyü parmaklarına takmaları ile birlikte sahip oldukları aşklarının hiç bitmeyeceğine söz verirler. Aile arasında yapılan bir tören ile takılan bu alyans yüzük ilk olarak sağ ele, evlenmeleri ile birlikte de sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Klasik olarak tercih edilen alyans modellerinde sarı altın dışında beyaz ve rose gibi çok fazla çeşitli altın alyans seçenekleri bulunmaktadır. Altın modelleri dışında gümüş gibi alternatiflere sahip alyans modelleri de bulunmaktadır. Alyans çeşitleri oldukça fazladır. Tercih olarak çift alyans modelleri seçenekleri de bulunmaktadır. Bu alyans çeşitlerinde dile gelin adaylarının yüzüğü desenli ve taşlı alyans olabilirken, damat adaylarının alacağı alyans sade modele sahip olmaktadır.

Alyans Çeşitleri ve Özellikleri

Alyans Çeşitleri ve Özellikleri

Altın seçeneği başta olmak üzere platin, çelik, titanyum ve çelik gibi farklı birçok alternatifte alyans çeşitleri bulabilmeniz mümkündür. Altın, evlilik yüzükleri denilince akla ilk gelen madendir. Bu nedenle geleneksel anlamda nişan yüzükleri altın olarak tercih edilir. Altının en saf hali 24 ayardır. Bu 24 ayar altınlar çok yumuşak bir dokuya sahiptir ve esnektir. Bu nedenle yüzük modellerinde kullanılmazlar. Piyasada 22 ayar altın alyans bulabilmek de mümkündür. Seçeceğiniz alyans 22 ayar altın ise esnek olabilme özelliğine sahip olması sayesinde genişletme veya daraltma gibi ölçü değişimlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak hasar görme ihtimali yüksek bir modeldir. Bu nedenle çok dayanıklı ve kullanışlı olmazlar. Bir başka ayarda olan 18 ayar altın alyans modellerinde çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Ancak 18 ayar altın yüzük oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. En fazla çeşitlilik 14 ayar alyans modellerinde mevcuttur. Ayrıca 14 ayarda altın yüzükler oldukça sağlamdır ve sert yapıda oldukları için çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdırlar. Altın dışında gümüş alyanslar da tercih edilir. Gümüş madeninin sahip olduğu doğal parlaklık, üzerine işlenecek taş ile çok uyumlu olmaktadır. Bu parlak, modern görünüm ile parmaklarda gümüş alyanslar oldukça şık durmaktadır. Ayrıca istediğiniz alyans gümüş özelliklere sahip ancak rengi farklı olsun diyorsanız rose kaplamalı gümüş yüzükleri tercih edebilirsiniz. Görünüm açısından altın alyansları andırmaktadır. Bir diğer alyans çelik alyanstır. Gümüşten farklı olarak daha modern bir yapıya sahiptir. Klasik tarzlardan uzak modern bir alyans arıyorsanız çelik alyanslar tercih edebilir, uzun yıllar kullanım avantajına sahip olabilirsiniz. Evlilik yüzüğü tercihleri arasında da en sağlam ve dayanıklı yapıda olanlar platin yüzüklerdir. Bu nedenle platin yüzükler en prestijli yüzüktür. Sahip oldukları parlaklık ve renkli açık tonlarıyla doğal ve şık bir görünüme sahiptir. Son olarak titanyum özelliğine sahip alyanslar, kendiliğinden koyu gri bir renge sahiptir. Çelik kadar dayanıklıdır ancak çok da hafiftirler.

Aradığınız Alyans Modelleri

Aradığınız Alyans Modelleri

Özellikle kadınlar, alyans seçerken seçecekleri alyansın tek taşları ile olan uyumuna bakarlar. Tek taş ile uyumlu bir alyans, parmakta tamamlayıcı bir görünüm sağlayacaktır. Genelde evlilik amacı için ilk bakılan nişan yüzükleri altın içeren modellerdir. Eğer aradığınız evlilik yüzüğü altın modele sahip bir yüzük değil ise bu durumda gümüş gibi alyansı da yapılan alternatif madenlere göz atabilirsiniz. Gümüş alyanslar da oldukça çeşitli alyans modellerine sahiptir. Rose kaplamalı gümüş yüzüklerinde çok fazla alternatifte alyans bulabilmek mümkündür. Eşiniz ile bir ömür birlikte kullanacağınız bu yüzüklerin birbirleri ile uyumlu olması da oldukça önemlidir. Alyans modellerine bakıldığında erkek alyans modelleri daha klasik şekilde tasarlanmış ve sade modellerde karşımıza çıkmaktadır. Erkek modellerinde genelde taş bulunmaz ve eşli satılan modellerin de genellikle taşsız olan alyansları damat adayları için tasarlanmıştır. Bunun aksine kadın alyans modelleri daha çok bol taşlı ve işlemeye sahip olmaktadır.İkili alyans seti şeklinde satılan alyanslarda kadın modellerinde taş ve işleme,erkek modellerinde ise sade tarzlar yer almaktadır. Sahip olacağınız bu alyans takımı sayesinde eşiniz ile birlikte aynı maden içeriğine ve rengine sahip olacak, birbirini tamamlayan modeller ile de aşkınızın uyumunu yansıtacaksınız. Ancak gelin adayları her zaman taş sevmiyor olabilir. Sizler de taşsız ve az işçilikte bir alyans modeli arıyorsanız sade olanlara veya erkek modellerine göz atabilirsiniz. İkili kombinlenecek bu modeller de birbirinize olan bağlılığı daha da güçlendirecektir. Kalın ve uzun parmaklara sahip iseniz bunun için kalın yüzük modelleri bulunmaktadır. Kalın alyanslar yüzüğün sahip olduğu detayları hem daha fazla gösterirler hem de sahip oldukları şıklığı daima korurlar. Elleriniz küçük, ince bir yapıda ise parmaklarınız da ince alyans modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller parmaklarınızda daha zarif bir görünüm kazandıracaktır. Ayrıca hafif ve ince tarzda yüzüklerden hoşlanıyorsanız Altınbaş altın yüzük modelleri sizin için oldukça idealdir.

Altın Alyans Şıklığı

Altın Alyans Şıklığı

Alyans modeli akla ilk geldiğinde tüm alyans modellerinden önce altın modeli olarak düşünülmektedir ve bunu da en klasik alyans modeli olan sarı renk alyanslar takip etmektedir. Altının her zevke uygun çok çeşitli renklerde alyans modelleri bulunur. Altın alyans çeşitlerinde beyaz altın, pembe(rose) altın ya da sarı altın olmak üzere farklı alternatifler mevcuttur. Birlikte evlilik adımı atan bireyler bunu parmaklarına takacakları yüzüklerle ölümsüzleştirmek isterler. Yüzük ile birbirlerine olan bağlılıkları artacağı için çiftler bu noktada birbirleri ile uyumlu, kendi tarzlarını yansıtan yüzük modellerine yönelmektedir. Bu noktada devreye hepsinden önce sarı altın girmektedir. Sarı altın, sıcak bir görünümdedir ve sahip olduğu bu parlak görüntüsü sayesinde uzun süre daha parmaklarda yerini koruyacaktır. Almak istediğiniz alyans 14 ayar altın içeren bir model ise, size tatmin olacağınız çeşitlilikte yüzük modelleri sunar.14 ayar altın alyans modellerinde çift alyanslar da bulabilmeniz daha fazladır. Çift alyansları sayesinde eşiniz ile olan uyumunuzu altın alyans ile tamamlayabilirsiniz.18 ayara sahip yüzük modelleri de bulunmaktadır. Bu ayarda bir yüzük modeli genellikle sade ve işlemesiz olmaktadır. Beyaz altın alyans çeşitleri de sarı altından sonra gelmektedir. Gümüş renginde bulunurlar. Klasik sarı altın rengi tercih etmeyen adaylar bu alternatif alyans modeline rahatlıkla bakabilirler. Beyaz olması da parmaklarda şık ve modern bir görünüm katmaktadır. Bu özelliği sayesinde fütüristtik tarzlara da oldukça hitap etmektedir. Beyaz altın alyanslarının sarı altında olduğu gibi kullanıcıları oldukça fazladır ve modası da geçmeyecek gibi görünmektedir. Altın denilince başka bir renk de rose altındır. Kırmızı veya pembe olarak da geçen bu alyans modelleri de hızla popüler olmaya başlamıştır. Renginin pembe olmasının sebebi içerdiği bakır alaşımından almasıdır. Romantizm seviyorsanız ve romantik bir çift iseniz bu renkte bir alyans modeli tercih edebilirsiniz. Rose altın yüzük, taşlı veya sade tercih edeceğiniz Bilezikhane altın yüzük modelleriyle çeşitleri fazla bulunan alyans modellerinden biridir.

Alyans Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alyans Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her iki adayı da memnun eden bu alyanslar hem kendi tarz ve isteklerine cevap vermekte hem de adayların birbirleriyle olan uyumunu sergilemektedir. Alyansların parmak ölçüsü doğru alınmalıdır. Yüzüklerin parmağınızı kesinlikle sıkmaması gerekir. Aynı zamanda ergonomik özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Parmağınızda uzun yıllar taşıyacağınız ve hayatınızın her alanında sizlerle olacak bu yüzüklerin parmağınızın kan akışını engelleyecek kadar dar olmamasına ve parmağınızdan düşme tehlikesinin bulunmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca fazla desene ve taşa sahip alyans modellerinin ölçüleri kolaylıkla değiştirilemeyebilir. Küçültme ve büyültme işlemleri belli kriterlere göre yapılır. Bu nedenle yüzüğünüzü mutlaka her iki parmağınıza da uyacak şekilde almalısınız. Yüzükte bulunan taşların veya işlemelerinin parmağınızın iç tarafına zarara vermemesine dikkat etmelisiniz. Bu gibi bir sorun parmağınızın tahriş olmasına sebep olabilir. Parmağınızda rahatça takacağınız bir alyans için parmağınızın yüzük ölçüsünü bilmeli ve ona uygun yüzükler tercih etmelisiniz. Parmağınıza takılacak yüzük ölçüsü genişledikçe yüzük kalınlığı da bununla birlikte artacaktır. Eğer alacağınız yüzükte ölçüm değişikliği yapabilmek istiyorsanız, içerdiği altın gramı fazla olan altın alyans seçebilirsiniz.24 ayara altın en saf altın ayarı olduğu için, herhangi bir darbe karşısında oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden hemen hemen hiç üretilmezler.22 ayara sahip altın alyans modelleri, esnek olması sebebiyle günlük kullanımda daha hızlı çizilme sorunları yaratabilir ve darbe alması halinde yamulmalara sebebiyet verebilir. Alacağınız 22 ayarda bir altın yüzük bu nedenlerden ötürü sizi uzun yıllar idare edemeyebilir.14 ayar altınların esneklik özellikleri bulunmamaktadır. Bu nedenle ölçü değişimine pek fazla imkan vermez.14 ayar bir yüzük tercih edecekseniz parmak ölçülerinizi doğru vermeniz gerekmektedir.

Alyans Fiyatları ve Sertifikanın Önemi

Alyans Fiyatları, Bakımı ve Sertifikanın Önemi

Alyansların fiyat aralığı, işlendiği madenin cinsine, madenin ağırlığına, yüzükte uygulanan işçiliğe ve madenin piyasa değerine göre farklılık göstermektedir. Alyanslar sadece gram ölçüsüne göre fiyatlandırılmaz. Ancak seçtiğiniz alyansın ağırlığı ve içerdiği altın miktarı ne kadar artarsa alyansınız da o kadar yüksek fiyatta olacaktır. İşçiliği yüksek olan alyanslar, harcanmış olan emek ve işçilik ücreti de hesaba katıldığı için sade modellere göre bu alyans fiyatlarıdaha yüksektir. Fiyatlar sürekli değişkenlik göstermektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri de piyasadaki altın değeridir. Altının günlük değeri, içerdiği altın gramı, harcanan emek ve işçilik maliyeti ve sahip olduğu taşları da alacağınız alyansın son fiyatını belirlemedeki etkenlerdir. Ayrıca altın dışında tercih edilecek platin alyans modelleri de oldukça yüksek fiyatlıdır. Bunun sebebi her yerde modellerinin olmamasıdır. Bir başka alternatif gümüş alyanslardır. Gümüş alyanslar içerdiği gümüşe ve sahip olduğu değere göre fiyatlandırılmaktadır. Altın alyanslara göre daha makul bir fiyata sahiptir. Gümüş alyansın başka bir alternatifi olan rose gümüş modellerinin fiyatları da oldukça uygundur. Ancak gümüş olan alyansların zamanla kararabilme riski bulunduğu için belli zamanlarda parlatılması gerekmektedir. Aynı zamanda belirli periyotlarda temizletilerek bakımının yapılması sağlanmalıdır. Çelik alyansın gümüş alyanslarda olduğu gibi kararma tehlikesi bulunmamaktadır. Paslanmaz bir metaldir ve dayanıklılığı güçlü olduğu için kolayca çizilmezler. Platin, en parlak ve sağlam metallerden biridir. Dayanıklılıkları nedeniyle oldukça serttir ve işçilikleri de çok zordur. Bu yüzden her yerde bulunmayabilir ve fiyatları da diğer modellere göre oldukça fazladır. Altından daha ağırdırlar ve sağlam yapıdadırlar. Darbelere dayanıklı olduğu için uzun süre kullanım olanağı sağlamaktadır. Sertifika, aldığınız diğer her üründe olduğu gibi alyanslarda da çok önemlidir. İleride yapacağınız ölçü değişimlerinde veya yaşadığınız sıkıntılarda sertifikaya sahip olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Garanti kapsamında daraltma, genişletme işlemlerinizi yapabilir, çizilme yamulma gibi darbeleri tamir ettirebilir ve alyansınızın bakımını yaptırabilirsiniz.

Alyans Hangi Ele Takılır?

Birbirine aşk ve sevgiyle bağlı iki kişinin bağlılıklarını sonsuza dek sürdüreceklerine dair verdikleri söz ile taktıkları yüzüğe alyans denir. Bu alyanslar da geçmişten günümüze kadar hala varlığını sürdürmektedir. Alyanslar sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Bu gelenek çok eskilere dayanır. Eski Mısır topluluğunda inanılan inanış doğrultusunda oluşmuş olan bu gelenek ile, yüzük parmağından kalbe giden kesintisiz aşk damarının varlığı düşünüldüğünden dolayı alyanslar geçmişten günümüze kadar sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Ancak nişanlılık sürecinde evlenecek olan çiftler bu yüzükleri sağ elin yüzük parmağında bulunmalıdır. Evlendikten sonra ise alyans sol parmağa geçmektedir.

Alyans Ne Zaman Takılır?

İnsanlar birbirine olan bağlılıklarını ileri boyutlara taşımak istediklerinde, hayatı paylaşmaya karar verirler ve bu kararları sonucunda evlilik gerçekleşir. Günümüzde sevgilisine evlenme teklif etmek isteyen biri, teklif etmeden önce ilk olarak tek taş bir pırlanta alır. Gelen olumlu cevap sonrasında artık aileler arasında söz nişan vakti gelmiştir. Alyanslar, evlenmeye karar verildikten sonra genellikle aile arasında düzenlenen söz merasiminde takılmaktadır. Aile arasında yapılan bu törenlere de nişan denmektedir. Yani bir bakıma alyanslara nişan yüzüğü veya söz yüzüğü de denilmektedir. Gelin ve damat adayı birbirlerine olan sevgilerinin bağlayıcı gücü olan alyans artık parmaklarına takılmıştır. Böylece aileler arasında yapılan birlikteliğin takılan alyans yüzük ile başladığı sembolize edilmektedir.

Alyans Nasıl Küçültülür?

Alyans alırken yapılması gereken ilk şey parmak ölçünüzü biliyor olmaktır. Ancak bazı durumlarda yüzük ölçünüzü değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bunun bir sebebi de nişanlılıkta takılan alyansların sağ elin yüzük parmağında olmasıdır. Altın ayarları ne kadar arttıkça esnekliği de arttığı için ölçü değişimi yapmak o kadar kolay olacaktır. Yüksek ayarda altın alyans almak genişletme daraltma yapma açısından size kolaylık sağlar. Nişan sürecinde elin sağ parmağına takılan alyans, nikahtan sonra sol yüzük parmağına geçmektedir. Böyle zamanlarda iki parmağın ölçüsü aynı değilse yüzük parmağınıza büyük gelebilir. Bu yüzden alyansınızda daraltma yapmanız gerekmektedir. Yüzüğünüzde çok fazla taş veya işleme yoksa bu işlem daha rahat yapılır. Taşlı ve işlemeli yüzüklerde daraltma ve genişletme işlemlerinin belli bir sınırı vardır. Daraltma işlemi pres yardımı ile küçültme makinesi kullanarak yapılan bir işlemdir. Bazı desenli alyans modellerinde ek parça kesilir ve desenler uç uca getirilerek birleştirilir ve bu birleştirme sonrasında alyansınız parmak ölçünüze göre küçülmüş olur. Küçültme işlemi kadar büyütme işlemi de uygulanmaktadır. Yüzük parmağınızı çok sıkıyor veya parmağınıza küçük geliyor olabilir. Alyansınız genişletme açısından uygun bir model ise genişletme makineleri sayesinde kolayca esnetilip, parmak ölçüsünde genişletilebilir. Alyansınız çok taşlı veya desenli değilse genişletme için uygun bir yüzüktür ve bu işlem sırasında alyansınıza zarar gelmemektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Maden Rengi

Çift Renk (331)
Sarı (263)
Beyaz (33)
Gold (31)
Rose (13)
(5)
(3)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Altın Ayarı

14 Ayar (1383)
22 Ayar (19)
10 Ayar (10)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Tema – Koleksiyonlar

Evlilik (499)
Aşk (222)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cinsiyet

Unisex (770)
Kadın (627)
Erkek (16)
Başka bir kelime deneyin

Yüzey Tipi

(452)
(37)
(29)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(37)
ve üzeri (38)
ve üzeri (39)
ve üzeri (39)
ve üzeri (40)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL