Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Altın Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Marka

Ena
Başka bir kelime deneyin

Zincir Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Tema – Koleksiyonlar

Yüzey Tipi

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Taş Cinsi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Altın Kolye

için 18,628 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Altın Kolye

İnsanlık tarihinin başlangıcından beri altın insanların çeşitli amaçlar için kullandığı değerli metal türlerinden biridir. Altın; etrafa saçtığı parıltı, yapısının zor bozulması, iyi bir iletken olması ve nadir bulunması sebepleriyle insanlık tarihi boyunca en değerli metallerden biri olarak nitelendirilmiştir. Yer altından altın madeni çıkarıldığında herkesin bildiği gibi külçe şeklinde çıkarılmamaktadır. Altın madenlerinden çıkartılan altının, sıkça gördüğünüz altın görünümüne ulaşabilmesi için çeşitli kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçirilmesi gerekir. Son yapısına kavuşan altın metali çok çeşitli yerlerde kullanılmaktadır. Küçük dozajlarda yiyecek ve içecek yapımında, ilaç sanayisinde, endüstri alanında ve yatırım materyali olarak altın kullanımı, günümüzde altın metalinin kullanım alanlarından bazılarıdır. Altın metali, elektrik iletkenliğinin çok iyi olması sebebiyle bilgi ve enerji aktarımında kullanıldığı gibi aynı zamanda insanlığın değerli eşya ve takı aksesuar eşyalarının yapı malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Sokakta gezerken insanların boyunlarında altın kolye, bileklerinde altın bilezik, parmaklarında altın yüzük ve kulaklarında altın küpe görme ihtimaliniz çok yüksektir. Eski zamanlardan beri insanlık için altın takılar, zenginliği temsil eder ve varlıklı oluşun göstergelerinden biridir. Ayrıca şık görünümüyle de göz dolduran ve parıltısıyla dikkat çeken altının en çok tercih edilen takı türlerinden biri de altın kolyelerdir. altın kolye modelleri insanların her zaman rağbet ettiği, her zaman yüksek satış rakamlarıyla dikkat çeken altın aksesuarların başında gelmektedir. Düğünlerde takı töreni isimli ritüeller yapılarak düğünün bir bölümünde davetliler düğün sahibi çifte altından yapılmış takıları, cumhuriyet altını ve türevlerini hediye ederek bu hediyelerin onlar için iyi dilekleri temsil etmesini amaçlarlar. Altın kolye de bu gibi törenlerde davetlilerin tercih ettikleri hediyeler arasındadır. Ayrıca evlilik dönümünde eşinizi mutlu etmek için bir altın kolye satın alabileceğiniz gibi kızınıza da yaş günü hediyesi olarak altın kolye tercih etmeniz onları mutlu edecektir.

Altın Kolye Ayarları

Altın Kolye Ayarları

Birçok sektörde kullanımı bulunmakta olan altın metalinin satışının en büyük payı kuyumculuk sektöründe dönmektedir. Kuyumculuk sektöründe kullanılan altının saf altın olduğu söylenemez. Bakır, gümüş, çinko gibi metallerin eklenmesiyle oluşan alaşımlar kuyumculuk, takı ve aksesuarı sektöründe kullanılmakta ve satışa sunulmaktadırlar. Ülkemizde altın ayarı, altının saflık durumunu gösteren bir ölçüt olarak kullanılmaktadır. Yirmi dört ayar altın yüzde yüz saflıkta altın olarak kabul edilse de yüzde doksan dokuz küsuratlı bir orana sahip bir saflıktadır çünkü yeryüzünde doğal olarak saf altın bulunmamaktır. Yirmi iki ayar altın ise yüzde doksan bir oranında bir altın saflığını temsil etmektedir. On sekiz ayar altının temsil ettiği saf altın oranı yüzde yetmiş beş iken, on dört ayar altının temsil ettiği altın saflık oranı yaklaşık yüzde elli sekizdir. Bu bilgilerden yola çıkarak yüksek ayardaki altınların saf altın oranının daha yüksek olduğunu dolayısıyla ayarı yükseldikçe yüksek ayarlı altın ürünlerinin fiyatlarının saflık yüzdesinin yükselmesine paralel olarak yükseldiğini görürüz. Kuyumculukta kullanılan altınların saflığı önemlidir çünkü yüzde yüze yakın orandaki saflığa sahip bir altını işlemek zorlaşmaktadır. Altın yumuşak bir madde olduğundan saflığı azaldıkça daha sertleşir ve kuyumculuktaki kullanımı kolaylaşır. Bundan dolayı genelde en yaygın üretilen altın kolye 22 ayar kolyeler olmaktadır. Altına eklenmiş maddeler oluşan altının rengini doğal olarak etkilemektedirler. Yatırım amacıyla alınan altınlarda kullanıcılar genellikle ayarı yüksek ve işçiliği daha az olan altınları tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise yatırım amaçlı alınan altının satıldığında işçiliğinin hesaplanmamasıdır. İşçiliği yüksek değerde olan altın takılarının satılmak istendiğinde tekrardan eritileceği için işçilik masrafı hesaba katılmaz gramajı ve ayarına göre biçilen fiyattan satılırlar. Yatırım amacıyla satın alınan altının işçiliğinin düşük ayarının yüksek olmasının tercih edilmesinin sebebi budur. Ayrıca Atasay altın kolye sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Altın Kolye Modelleri: Hem Yatırım Hem de Şıklık

Altın Kolye Modelleri: Hem Yatırım Hem de Şıklık

Genelde kadınların en fazla ilgilendiği ve edindiklerinde mutluluk duyduğu ürünlerin başında takılar gelmektedir. Çeşitli değerli maden ve mücevherlerden üretilen bu takı ve aksesuarlar uzun yıllar boyunca çok eski medeniyetlerden beri kadınların ilgi odağı olmuştur. Birçok çeşidi bulunan bu takı ve aksesuarların arasında küpe, bilezik, yüzük ve kolye; takı ve aksesuarların en çok ilgi gören parçalarındandırlar. Bir kadına baktığınızda gözünüze ilk çarpan yerlerden olan boyun bölgesini süsleyen, farklı malzemelerden üretilen, çeşitli modellerdeki kolye çeşitleri kadınların takı ve aksesuar çeşitleri arasındaki ilk tercihlerinden biridir. altın kolye modelleri ve fiyatları da altın türüne ve gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Piyasada çok çeşitli modelleri ile dikkat çeken ve tüketicilerinde sıklıkla tercih ettiği ürünlerden olan altın kolyeler, kıyafetler ile doğru uyum yakalandığında eşsiz tamamlayıcı ve narin görüntüsüyle çok hoş ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Altın kolyeler farklı tarzlara ve isteğe hitap edebilecek çok çeşitli sayıda modelleri ile dikkat çekmektedirler. Titiz bir işçilik ürünü olan altın kolyeler parıltısıyla etrafınızdaki insanların dikkatini üstünüze çekmeyi başaracaktır. Hemen hemen her kadına hitap edebilecek tarz ve modellerde üretilen altın kolye çeşitleri çeşitli altın takılarla beraber de satılabilmektedir. Bahsedilen bu altın kolye seti üzerinizdeki takıların uyum halinde olmasından dolayı bütünleyici bir şıklığa sahip olmanızı sağlayacaktır. Kullanıcılarına zerafet katan altın kolyeler nazar boncuklu, çeşitli hayvan figürleri içerebilen, tasarımsal figürlere sahip, kalp ve melek formlarında tasarlanabilen altın kolye ucu çeşitleriyle tercihlerinizi yaparken daha geniş yelpazeli model çeşitleriyle kolay tercih yapabilmenize imkan sağlayacaktır. Kullanacak kişiye en yakıştığını düşündüğünüz altın kolye modelini alarak, onların kombinlerini zarif bir takı ile tamamlamalarına olanak sağlamış olacaksınız. Gündelik de kullanılabilecek altın kolye modelleri olduğu gibi özel günlerde de kullanabileceğiniz altın kolye modelleri de bulunmaktadır. İhtiyaç ve kullanım tercihinize göre altın kolye modelleri arasından tercih yapmak size ve zevkinize kalmış durumdadır.

Altın Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz insanının vazgeçilmezi olan altın günümüzde kara gün dostu olarak bilinir. Yanı sıra insanlığın ilk zamanlarından bu yana takı olarak da çok ilgi görmekte. Değerli madenler arasında parlayan ve vazgeçilmezlerden olan altın, son yıllarda altın kolye olarak piyasada fazlasıyla ilgi görmektedir. Altın kolye alınırken illaki etrafınıza sormuşsunuzdur ve bilgi edinmeye çalışmışızdır. Çünkü değerli bir madde olduğu için insanlar, altın satın aldıklarında, satın aldıkları yere güven duymak ve akıllarında ufak soru işaretlerinin bile kalmamasını istiyorlar. Altın kolye alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. İlk olarak renk önemli bir husustur. Alınan altın kolyenin rengi insanları yanıltabilmekte çünkü piyasada replika ürünler fazlasıyla mevcut duruma gelmiştir. Bunun önüne geçebilmek için sertifikasız ürünleri tercih etmemeli, zor durumda kalındığında bu konuda uzmanlara danışılarak en uygun altın kolyeyi satın almalıyız. Diğer bir dikkat edilmesi gereken husus ise satın aldığınız altın kolyenin gramajı olacaktır. gram altın kolye çeşitlerinde dikkat edilmesi gereken kolayca hata yapabileceğiniz bir husustur. Bu nedenle bazı durumlarda sizi gramaj konusunda yanıltan olaylar başınıza gelebilir. Doğru tartılmış, gerçek gramajı belli altın kolye çeşitlerini tercih etmeniz sizi için daha iyi olacaktır. Altın kolye alırken dikkat edilmesi gerektiğini düşündüğümüz diğer önemli husus el işçiliğidir. El işçiliği ne kadar güzel ve ne kadar emek harcanmış bir altın kolye satın alıyorsanız, size verdiği hissiyat o kadar güzel gelecek ve uzun sürecektir. Altın kolye alımında altının ayarına da özellikle dikkat edilmelidir. Yüksek ayarlı diye satın aldığınız altın takıların düşük ayarda çıkma olasılığını hesaba katarak güvenli yerlerden altın takı ve aksesuarları satın almanız önerilir. Günümüzde altın maddi değeri yüksek bir metal olduğundan altın ürünleri satın alırken sağlıklı şekilde yapacağınız tercihlerle güvenli bir alışveriş en dikkat edilmesi gereken durumdur. Bunun yanı sıra altın yüzük sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Zarif Altın Kolye Zincirleri

Zarif Altın Kolye Zincirleri

Altın, insanların tüm tarih boyunca yer yer değerli eşya takı ve aksesuar yer yer ise çeşitli kullanım alanları ile en çok kullandığı metallerin arasına girmiştir. Binlerce yıl geçmesine rağmen hala değerini ve popülaritesini korumaktadır. Paraları altından olan medeniyetler tarihte zengin olan medeniyetler olmuşlardır. Altın, nadir bulunmasından dolayı tarih boyunca her zaman değerini korumayı başarmıştır. Altından üretilen takılar günümüzde de sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de ilgisini çekmiş ve kullandıkları tercih ettikleri aksesuarlar arasına girmeyi başarmıştır. Altın kolyeleri de bu tercih edilen altın takı ve aksesuarların en çok kullanılan çeşitlerinden biri olmuştur. Kadınlar kullandıklarında boyunlarına bir zarafet katarak, giyindikleri kıyafetleri de tamamlayan şık görünümüyle altın kolyeler yakın zamanda erkeklerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır. İlk başlarda Amerikan hip hop sanatçılarında popülarite kazanmış olan erkek altın kolye modelleri artık etrafınızdaki erkeklerde de kolaylıkla gözlemleyebileceğiniz aksesuarlardan biri olmuştur. Özel bir günde erkek bir bireye edeceğiniz hediye altın kolye olabilir. Çeşitli altın kolye ucu çeşitleri de sahip olduğunuz altın kolye zincirine takılarak yeni ve hoş bir aksesuara daha sahip olabilirsiniz. Büyük çoğunlukla satın alacağınız altın kolye zincirli bir yapıya sahip olacaktır. Dilerseniz alacağınız altın kolye aksesuarlarını sadece zincir türüyle de takabilmeniz ve hoş bir görüntü elde etmeniz mümkün. Satın alacağınız altın kolye zincirinin halkaları da büyüklüklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Daha büyük halkalara sahip altın kolye zincirleri gramaj olarak genelde daha ağır olduklarından fiyatları da artmaktadır. İnce zarif bir altın kolye zinciri tercih ederek daha sade bir aksesuar elde edebilir kıyafetlerinizle uyum yakalayarak hoş bir kombin elde edebilirsiniz.

En Güzel Hediye: Altın Kolye

En Güzel Hediye: Altın Kolye

En eski madenlerden biri olan altın; kolay şekil alması, zaman içinde deforme olmaması ve ağırlığını kaybetmemesi gibi özelliklere sahip olduğundan, ayrıca nadir bulunduğu için yüzyıllardır hep revaçta kalan bir metal olmuştur. Günümüzde de bu durum hâlâ devam etmektedir. Çok değerli bir maden türü olduğu için insanlar birbirlerine altın hediye etmektedir. Hatta tanık olduğumuz çoğu yarışmalarda ödül olarak bile kullanılmıştır altın. Altının en güzel şekil almış hali ve en naif hediye şeklidir altın kolye. Altın kolye hediye etmek günümüzde önemli bir yere sahip çok popüler olan hediye çeşididir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi altın kolyenin çok çekici ve parıltılı olmasıdır. altın kolye çeşitleri, etrafınızdaki insanların dikkatini çekecek ve kullananların kendilerini özgüvenli hissetmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kıyafetleriniz için de tamamlayıcı bir hediyelik eşyadır. Altın kolyenin en önemli hediyelik eşyalardan olmasının bir diğer nedeni ise çok narin olmasından kaynaklanıyordur. Narin oluşu karşı tarafın sade güzelliğini ön plana çıkaracak olan önemli bir özelliktir. Altın kolyenin günümüzde büyük ve kültürel bir hediye geleneği haline gelmesinin ve belli takı eşyalarının da bu geleneklerde kullanılmasından dolayı insanlarımızda önemi yadırganamaz. Altın kolye hediye etmek en naif hediye şekillerinden biri olarak kabul edilmektedir toplum tarafından. Altın kolye hediye olarak alınırken karşı tarafın kıyafet kombinlerini tamamlayacak önemli bir hediye türü olması sebebi ile çokça tercih edilmektedir. Çünkü günlük yaşantıda insanların giyimine verdiği önem günlük hayatlarına etkin bir şekilde yansımaktadır. Bu nedenle aksesuar olarak altın kolye birçok kombininize uyum sağlayacaktır. Toplumumuzun gözdesi olan altın kolye ve türevleri yıllar boyunca hiç bir zaman değerini kaybetmemiştir. Kaybedecek gibi de durmamaktadır. Altın kolye toplumumuzun önemli bir hediyeleşme aracı olarak da yıllar boyunca en naif, en gözde, en şık hediyelerinden biri olarak kabul edilecektir.

Altın Kolye Nasıl Anlaşılır?

Altın kolyeler hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin altın kolyenin kalitesi hakkında fikir sahibi olması pek mümkün değildir. Altın kolye alırken aldığınız altın kolyenin satıcısının güvenilir ve işinde uzman olmasına dikkat edilmelidir. Aldığınız altın kolyenin orijinal veya istediğiniz ayarda olup olmadığıyla ilgili şüpheleriniz bulunduğunda işinin ehli ve bu konuda uzman olan satıcılara danışmanız ve ürününüzü test yaptırılması önerilir. Fakat uzmanlara danışmadan da kendi kendinize yapabileceğiniz genel bazı testler yapmak da mümkün. İlk olarak altının kolyenin üzerinde herhangi bir renk değişikliği olmadığından emin olunmalıdır. Renk değişikliğine uğrayan altın kolye ürünlerinin kalitesi hakkında şüpheye düşebilirsiniz. Aynı zamanda üstünde damga ve firma ismi aranmalıdır. İsmini duyurmuş başarılı ve bu işte uzman olan satıcıların ürünlerini tercih etmeniz daha sağlıklı bir alışveriş yapmanız açısından önemlidir. Ayrıca altına vurduğunuzda diğer metallere göre daha tok bir ses çıkarmalıdır. Bu da aldığınız ürünün kalitesini anlamanız için kolay bir test olacaktır. Altına güçlü bir mıknatıs yaklaştırınca herhangi bir etki olmaması gerekmektedir. Bunlar satın aldığınız altın kolyenin kalitesini anlamak amacıyla yapılabilecek en basit testlerdir. Altın konusunda daha bilgili olan kuyumcular ise daha farklı yöntemler uygular. Altın kolye mihenk taşına sürtülür ve iz bırakması gözlemlenir. Güvenli ortam içerisinde nitrik sit testi de yapılır. Nitrik asit altın ile tepkimeye girmez. Eğer elinizde bulundurduğunuz altın kolye nitrik asit ile tepkimeye giriyorsa gerçek değildir. Sahte altından kaçınmak için bilinmeyen yerlerden altın alınmamasına önem gösterilmelidir.

Altın Kolye Nasıl Parlatılır?

Altın metali parıltı saçması nadir bulunması ve hoş görünümüyle takı aksesuar piyasasının en fazla kullandığı metaller arasındadır. Altından üretilen aksesuarlar arasında küpe, bilezik, yüzük ve kolyeler daha yoğunlukla kullanıcıların tercih ettiği ürünlerdendir. Satın alacağınız altın kolye ile sevdiklerinizi veya kendinizi şımartabilir, altının ihtişamından yararlanarak hoş ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Satın aldığınız ve renginde değişiklik meydana gelen veya kirlenen altın kolyelerinizi kuyumcularda parlatılabilirsiniz. Altın üzerinde işlem yapacak kişilerin bu konuda uzman olması gerektiği söylenir. Yine de bazı yöntemlerle uzman olmayan kişiler bu işlemleri yapabilir. Altın kolye üzerine diş macunu sürülerek bir bez ya da diş macunu yardımıyla temizlenebilir ancak bu işlemde altının çizilme riski vardır. Bu işlem genelde altın kolyenizi temizlemeye yönelik bir işlemdir. Altın kolyenizin rengini değiştirdiğini sanarak parlatmaya ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz fakat genelde ufak temizliklerle altın kolyeniz eski haline dönebilir. Altın kolyenizi bir uzmana götürerek parıldatmadan önce güzelce temizlemeniz önerilir. Altın zor bozulan bir metal türü olduğundan çok aşırıya kaçılmadığı sürece çeşitli ürünler ve suyla temizlenmesi mümkündür. Aldığınız altın kolyeyi sirkeli su ve karbonatla da temizlemenizin mümkün olduğu söylenir. Sirke içerdiği asitten dolayı temizlik malzemeleri arasında tercih edilen bir sıvıdır. Bu karışımın içerisinde bıraktığınız takıları belli bir süre geçtikten sonra çıkararak durulayıp silmenizle beraber takılarınızı eski haline yakın duruma getirmeniz mümkün olabilir.