Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Çakmak ve Aksesuarı

için 9,583 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Çakmak ve Aksesuarı

Çakmaklar küçük ve kontrollü alev çıkarmak için kullanılan aletlerdir. Kibritlerin yaptığı işi yaparlar ve günümüzde kibritlerin yerini aldıkları söylenebilir. Bu ürünler çok kez kullanılabilir. Çakmaklar sayesinde istendiği an bir alev çıkarılabilir ve istendiği an bu alev söndürülebilir. Tek elle kullanılabilir. Tütün mamullerini içmek, ocağı, mangalı, ateşi, mumları, gaz lambalarını yakmak vb. işler için faydalanılan aletlerdir. Hemen her evde, çantada bulunan, gerekli araç gereçler içinde gösterilir. Çakmak ve aksesuarı kategorisinde yer alan en yaygın çakmak çeşitleri quartz kristali ve kurşun zirkonat titanat bileşiği ile çalışır. Quartz kristaline uygulanan basınç ile elektrik üretilir. Bu elektrik, sıvı gazı ateşler. Çakmaklarda en çok kullanılan bütan, oda sıcaklığında gaz halde bulunan, basınç altında kolayca sıvı hale geçebilen bir gazdır. Çakmak ve aksesuarı modellerinden olan bu ürünlerde basınç altında sıvı halde depolanan bütan, basınç azalınca sıvılaşır. Mekanizmada oluşan kıvılcımla ateşlenir ve mekanizma devreden çıkınca da söner. Pürmüz çakmağı ismi verilen ve özel kullanım alanı olan modeller de çakmak ve aksesuarı çeşitlerindendir. Pürmüz çakmağına alev tabancası ismi de verilir. Alev ve ısı uygulamak için kullanılırlar. Bu yakıt yakma aletlerinin yakıt hazneleri bulunur. Rezervuarlarında bulunan gaz yakıtı ile yoğun, hızlı, kontrollü bir şekilde alev ve ısı uygulamaları yapılabilir. Kuyumculuk, inşaat ve tamir vb. alanlarda kullanıldıkları gibi, mutfaklarda tütsüleme işlemi için de tercih edilir. Son yıllarda sadece şefler değil, yemek yapmayı seven herkes tarafından da kullanılmaya başlamış ve mutfak gereçleri arasına girmeyi başarmışlardır. Pürmüz standart çakmak mantığı ile çalışır. Sıcaklığı 1300 dereceye dek çıkabilir. Puro çakmağı olarak geliştirilmiş çakmak ve aksesuarı modellerinin isimlerinde pürmüz alevli çakmak şeklinde bir tabire rastlanabilir. Bu tabir çakmağın alevin gücü ve süresinin puro gibi zor yanan tütün mamulleri için uygun olduğunu gösterir. Bu tür çakmaklara da pürmüz çakmağı denir. Kullanım amacına, çalışma prensibine, modeline göre farklılaşan çok sayıda çakmak ve aksesuarı modeli vardır. Tek kullanımlık çakmaklarla birlikte doldurulabilen çakmak çeşitleri için çeşitli gramajlarda çakmak gazı da satılır. Çakmak taşı çakmak ve aksesuarı sarf malzemesi çeşitlerindendir. Markalar kendi tasarımlarına uygun çakmak taşı ürününü yine kendi markası altında satışa sunar. Fitilli modellerde fitil değiştirilebilir. Çakmak ve aksesuarı fitil çeşitleri de modellere uygun olarak farklı sayılarda ve paketler halinde satın alınabilecek ürünlerdir. Kendiniz veya sevdikleriniz için çakmak ve aksesuarı modellerini kategoriden inceleyebilir, farklı ürün çeşitlerine ise aksesuar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Prestijli Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

Prestijli Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

Çakmak fonksiyonel bir alettir. Ancak pek çok kişi için fonksiyonuyla beraber prestij de sağlayan önemli aksesuarlardandır. Hem kadınlar hem erkekler için kişisel ve prestijli aksesuarlar olarak görülür. Özellikle erkekler için kravat, kol düğmesi, saat gibi görünüşe, imaja değer katan bir obje olarak görülür. Özel günler için seçilen hediyelik çakmak modelleri de genellikle bu tür prestijli çakmak çeşitleridir. Çakmak ve aksesuarı modelleri içinde prestij kazandıran, şıklığı tamamlayan çakmak modellerinde bazı markalar öne çıkar. Dupont çakmak lüks ve kaliteli tasarımları ile dikkat çeken markalardandır. Dupont çakmak modelleri tasarımlarında kullanılan değerli, yarı değerli malzemeye göre farklı fiyatlara sahiptir. Sağlam dış kasası ve üstün işçiliği ile öne çıkan modeller her zevke uygun zengin renk ve model seçeneğine sahiptir. Çok uzun ömürlü olan bu çakmaklarda alevin rüzgardan sönmesini engelleyen dizayn ve kapağı açılırken çıkan meşhur dupont cling sesi beğenilen özellikler arasında gösterilir. Değerli bir yapıya sahip olan olan S.T. Dupont çakmak modellerinde her ürün için ayrı seri numarası bulunur. Doğru ürünün alındığından emin olmak için seri numarası sorgulanabilir. Dupont çakmaklar üzerinde firma logosu da yer alır. Avrupa'da Alp Dağları eteklerinde kurulan bir fabrikada üretilen S.T. Dupont aksesuarlar zaman zaman sınırlı sayıda tasarımlar da üretir. S.T. Dupont Çakmak Diamond 60th Aniversary Limited Edition 60.yıl kutlamaları için özel olarak üretilmiş, değerli bir üründür. Ürün kasaları düz renk olabileceği gibi desenli de olabilir. İşlenmiş metal dokular sade ve şık bir görünüme sahiptir. İki veya daha fazla renkle tasarlanmış modellerin yanı sıra bir heykel gibi tasarlanmış üç boyutlu figürlerin yer aldığı modeller farklılıktan hoşlananlar içindir. S.T. Dupont Defi Extreme çakmak ve aksesuarı modelleri arasında çift dragon figürü ile sanat eserine benzeyen tasarımı farklı bir yaklaşım ortaya koyar. S.T. Dupont Defi Extreme Çakmak modelleri spor tasarımlardır. Şiddetli rüzgardan etkilenmeyen pürmüz alevli ateşlemeye sahiptir. Zorlu koşullarda test edilmişlerdir. Ekstrem sporlara meraklı olanların yanlarından ayırmak istemeyeceği özellikler gösterir. 3500 m. rakımda ve -10 C ila +45 C dereceler arasında kullanılabilir. Gövdeleri krom ve lakedir. Tüm modeller gibi tekrar doldurulabilir. Dupont çakmak ve aksesuar modelleri arasında puro severler için puro kılıfı, puro kutusu, puro kesici gibi aksesuarlar da yer alır. Uyumdan hoşlanan erkekler sahip olduğu Dupont çakmağı ile aynı dokuya, desene, renge sahip kol düğmeleri ile şıklıklarını tamamlamayı tercih edebilir. Çakmak ve aksesuarı modelleri, ürünü görüntüsünün bir parçası olarak değerlendiren, şıklığını kullandığı çakmak ile tamamlayan kadınlar arasında da ilgi görür.

Çakmak ve Aksesuarı Koleksiyonları

Çakmak ve Aksesuarı Koleksiyonları

Çakmaklar yaygın olarak kullanılan ürünler arasında gösterilir. Zippo çakmak ve aksesuarı modelleri kapaklı dekoratif bir kasa ve açılıp kapanan kapaktan oluşur. Bu kasa tasarımı marka için klasiktir. Rüzgarda sönmeyen, metal iç ve dış aksama sahip Zippo çakmak ve aksesuarı çeşitlerinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de fitille yanmalarıdır. Zippo hava koşuluna dayanıklı olmalarının yanı sıra estetik görünümleri nedeniyle de tercih edilen popüler çakmaklardandır. Zippo, fermuar kelimesinin İngilizce karşılığı olan zipper kelimesinden türetilerek oluşturulmuştur. Dış aksamları farklı materyallerden yapılır. Benzinli çakmak ismi verilen modeller arasında yer alırlar. Markanın çakmaklarında yakıt olarak sentetik ve isoparaffinik hidrokarbon ismi verilen sıvı bir yakıt kullanılır ve buna Zippo benzini denir. Çakmak taşları markaya özeldir ve fazla parlak olmayan altın rengindedir. Tasarımların renkleri iç ve dış yüzeyde aynı tondadır. Dünya Savaşı sırasında ABD ordusunda popüler hale gelmiş olan çakmak ve aksesuar tasarımları dikkat çekici yapıya sahiptir. Modern Zippo çakmak ve aksesuarı tasarımlarında seri numarası bulunur. Çakmak üzerinde yer alan harfler üretim aylarını, sayılar ise üretim yıllarını belirtir. Koleksiyoncuların da çok ilgi gösterdiği markanın modelleri metal çakmak çeşitlerindendir. Metal çakmak üzerine isim yazılarak isimli çakmak elde edilebilir. Zengin tasarım çeşitleri ile herkese hitap ederler. Birbirini tamamlar şekilde dizayn edilmiş ikili modeller özellikler çiftler tarafından çok beğenilir. Üzeri işlemeli, tek renkli, çok renkli, desenli, yazılı vb. çok sayıda modeli bulunur. Nostaljik resimlerin kullanıldığı modeller retro tarza sahip, retro objelerden hoşlananlara uygundur. Kadınlar ve erkekler tarafından kullanılabilirler. Eski model ürünleri hatırlatan nostaljik modellerden biri de silindir şeklindeki çakmaklardır. Zarif ve yuvarlak hatları ile dikkat çeken Caseti marka çakmak ve aksesuarı modellerinde ateşleme yapmak için üst kapak açılır. Koleksiyonunda gümüş rengi çok sık tercih eden Caseti şık ve kaliteli çakmak tasarımlarında silindir formunun yanı sıra dikdörtgen formlar da kullanır. Zor hava koşullarında da yüksek performans gösterir.

Çevre Dostu Elektrikli Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

Çevre Dostu Elektrikli Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

Çakmaklar çalışma prensiplerine göre manyetolu, pürmüz alevli ve elektrikli olmak üzere 4 ana gruba ayrılabilir. Taşlı çakmaklarda metal silindir parmakla döndürülerek kıvılcım çıkartır ve kıvılcım gazın alev almasını sağlar. Manyetolu çakmaklarda ise basılarak çalışan özel bir manyeto sistemi bulunur. Pürmüz alevli çakmaklar güçlü ateşi ile özellikle puro yakma gibi daha güçlü aleve ihtiyaç duyulan durumlarda tercih edilirler. Elektrikli çakmaklarsa modern teknoloji ile geliştirilmiş yeni nesil çakmak ve aksesuarı modellerindendir. Bu çakmak ve aksesuarı modelleri çalışmak için yanıcı bir gaza ihtiyaç duymayan ürün çeşitleridir. Üzerlerinde bir rezistans bulunur. Elektrikli çakmaklar şarjlı olarak da isimlendirilir. Şarj edilebilme özellikleri sayesinde sürekli çakmak değiştirmek veya gaz doldurmak gibi işlemlere gerek duymazlar. Tekrar tekrar kullanılabilir. İç mekanizmalarında bir kristal bulunur. Düğmeye basıldığında bu kristale bir basınç uygulanmış olur. Kablo ucunda meydana gelen gerilim piezoelektrik bir kristal titreşim hareketi ortaya çıkarır. Enerji rezistansa aktarılır ve çakmak böylelikle çalışır. Elektrikli modeller ızgaralı çakmak çeşitlerindendir. Bir alev oluşturmazlar. Küçük ızgaraları üzerinde yüksek ısı oluştururlar ve bu ısı tütün mamullerini yakar. Bu modeller rüzgardan etkilenmez. Paket içeriğinde genellikle USB kablosu vardır. Bazı markalar ürünle birlikte koruyucu kutu da hediye eder. Metal kasalı pek çok çakmak ve aksesuarı çeşidinde olduğu gibi istendiği takdirde üzerine yazı yazılabilir. Satıcı firmalar müşterileri için bu işlemi gerçekleştirebileceğini ürün açıklamalarında belirtir. Çakmağı kişiselleştirmek, üzerine yazı yazdırmak isteniyorsa satıcı firmalara alışveriş esnasında bilgi vermek gerekir. Kişiselleştirilmiş ürünlerin iade edilemeyeceği de unutulmamalı, bu sebeple seçim yaparken titizlikle çakmak ve aksesuarı seçimi gerçekleştirilmelidir. Şarj edilebilir çakmaklar birçok Android cihazın şarj girişleriyle uyumludur. Çok kısa süre içinde şarj edilebilir. 1 saatlik şarj ile çok uzun saatler boyunca kullanılabilir. Alevsiz, elektrikli çakmak modelleri zengin renk seçeneklerine sahiptir. Şekilleri de çok çeşitlidir. Sigara tabakası şeklinde elektrikli çakmak modelleri olduğu gibi su geçirmeyen, outdoor modelleri de mevcuttur. Alevsiz, LED ışıklı fırıldak, döner rulo masaj kalemini tek bir üründe toplayan Tesla markası 3'ü1 arada çakmak ve aksesuarı modeli ile modern bir tasarım sunar. Şarjlı çakmak ve aksesuarı çeşitleri otomatik kapanma, LED gösterge, LED ateşeleme, çift ark gibi farklı özelliklere sahip olabilir. Yakıt kullanmamaları ve uzun süre kullanılabilir olmaları sebebi ile çevre dostu olarak nitelendirilir.

İşlevsel Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

İşlevsel Çakmak ve Aksesuarı Çeşitleri

Plastik taşlı ve manyetolu ürünler çakmak ve aksesuarı kategorisinde yer alan kullanışlı modellerdir. Şeffaf olan modellerde çok sayıda renk seçeneği vardır. Standart boy veya mini boy olabilir. Bir çoğu tekrar gazla doldurulup kullanılabilir. Ekonomik olmaları sebebi ile kullan-at ürünler gibi bittiğinde atılabilir ve yenisi satın alınabilir. Şeffaf ekonomik çakmak ve aksesuarı çeşitleri iç hazneyi gösterir. Böylelikle çakmak gazının seviyesi takip edilebilir. Üzerleri desenli olan modellerde bayrak, takım logosu, çeşitli simgeler vb. kullanılabilir. Ürünler dikdörtgen veya silindir formlu olabilir. Fener olarak kullanılabilen modellerin yanında stres çarkı işlevi olan çakmaklar da bulunur. Clipper çakmak modelleri, kaliteli yapılarıyla öne çıkar. Bu özellikleri ile dikkat çekici çakmak ve aksesuarı çeşitlerindendir. Metal kılıflı modeller uzun süre kullanılabilir. Clipper hediyelik çakmak modelleri ile de dikkat çeker. Clipper çakmak gazı ve çakmak taşı çeşitleri de kaliteleriyle tercih edilen ürün çeşitleri arasındadır. İsme özel veya kutulu Clipper çakmak çeşitleri de vardır. Honest markası da çakmak ve aksesuarı seçenekleri içinde yer alan ürünlere sahiptir. Özel dizayn kutuları ile hediye olarak düşünülebilecek alternatifler arasındadır. Uzun ve ince tasarımların yanında dikdörtgen, sağlam metal gövdeli modeller üzerine istenilen yazıların yazılması da mümkündür. Zarif tasarımlara slim model ismi verilir. Temalı modellerde desen ve yazı yer alabilir. Davut Heykeli, deniz feneri, Pisa Kulesi gibi temalarla hazırlanan tasarımlarda çizim ve yazı yer alır. Baskılar lazer teknolojisi ile hazırlanır. Gazlı ve pürmüz Honest çakmak çeşitleri arasından zevke ve ihtiyaca göre seçim yapılabilir. Özel kutulu lüks çakmak çeşitleri içerisinde set halinde hazırlanmış tasarımlar da yer alır. Setlerin içeriği değişkendir. Kişiye özel çakmak ve kalem seti, çakmak ve ayna seti, çakmak, anahtarlık ve tabaka seti gibi farklı bütçeye ve zevke uygun çakmak ve aksesuarı seti çeşitleri beğenilen ürün gruplarındandır. Babalar günü gibi özel günler için hazırlanmış setlerde çakmakla beraber baba teması ile hazırlanmış kupa bulunabilir. Bunların haricinde tespihli, mataralı setler de vardır. Çakmak ve aksesuarı çeşitlerinden kişisel setler oluşturma imkanı da vardır. Özellikle puro kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu puro aksesuarları ve puro çakmağı ile oluşturulmuş setler hazır bulunabileceği gibi kişisel olarak da bir araya getirilebilir.

Çakmak ve Aksesuarı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çakmak ve Aksesuarı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfaklarda çok kullanılan çakmak ve aksesuarı çeşitlerinden biri ocak çakmağıdır. Bu çakmakların uç kısımları uzundur. Böylelikle güvenli kullanım sağlar. Uç kısımları düz veya eğimli olabilir. Büyüklükleri değişkendir. Tetikleme sistemi ile ve tek elle çalışır. Bir çoğu kullanılmadıkları zaman bir kancaya asılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Hemen hemen tüm alevli çakmak ve aksesuarı modellerinde olduğu gibi alev derecesi ayarlanabilir. En düşük kademe bile ocağı yakmak için yeterlidir. Mutfakların vazgeçilmez aletleri arasında gösterilir. El tipi, klasik çakmaklar uzun süre yakılı tutulduğunda metal kısmın ısınması ile eli yakabilir. Ocak çakmak ve aksesuarı çeşitlerinde böyle bir problem yaşanmaz. Bu sebeple ateş yakarken, mangalda, sobada rahatlıkla kullanılabilir. Bu modeller plastik malzemeden üretilir. Çakmak ve aksesuarı çeşitleri içinde dekoratif modellerde vardır. Bu ürünler iç mekanların dekorasyonuna katkı sağlar. Üzerlerinde heykel tarzı dekoratif ayrıntılar olabilir. Süslemeleri çok çeşitli ve şıktır. Ev hediyesi olarak götürülebilir. Ev dekorasyonunda dikkat çeken estetik objelerdir. Çakmak ve aksesuarı çeşitlerinde fiyatlar markaya ve ürün özelliklerine göre değişir. Tekrar tekrar kullanılmalarını sağlayan gaz ve çakmak taşı gibi malzemelerde kaliteye dikkat etmek gerekir. Çakmak gazı doldurmak kolay bir işlemdir. İşleme hakim olunmaması durumunda dikkat edilmeli ve bilen bir kişiden yardım alınmalıdır. Çünkü gaz yanıcıdır. Dikkatli bir şekilde kullanılmalı, ellere bulaşırsa hemen eller yıkanmalı ve gaz solunmamalıdır. Çakmak gazı yanan bir sobanın, ocağın yanında doldurulmamalıdır. Çakmak ve aksesuarı çeşitleri çocuklardan uzak tutulmalıdır. Çocuklara ürünlerle ilgili bilgi verilmeli, ve bu ürünleri tek başlarına kullanması neticesinde olabilecek kazalar ve yaralanmalar hakkında da bilgi aktarılmalıdır. Özellikle basit mekanizmalı, kolay yakılan çakmak ve aksesuarı çeşitleri çocukların ulaşamayacakları yerlerde tutulmalıdır. Kendiniz veya sevdikleriniz için, iş yerinizde veya bireysel kullanımlarınızda yararlanmak maksadı ile çakmak ve aksesuarı çeşitlerine ihtiyacınız varsa sayfamızda yer alan çeşitleri inceleyebilirsiniz. Çakmak ve aksesuarı modelleri arasından istediğiniz ürünü bulduğunuzda kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.