Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Spor Tampon

için 7,608 sonuç bulundu.

Spor Tampon

Araç spor tampon modelleri, modifiye tutkunlarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Güvenli bir sürüş sağlayan ve darbelerin kuvvetini en aza indiren oto spor tamponlar, arabaya şık ve sportif bir görünüm katıyor. Aynı zamanda hızlı araçların yola tutunmasını sağlayarak savrulmasını engelliyor. Spor tampon fiyatları ise otomobilin markasına ve modeline göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak uygun aralıklarda yer alıyor.

Şık ve Sportif Spor Tampon Modelleri

Şık ve Sportif Spor Tampon Modelleri

Otomobillerin arka ve ön kısmında bulunan şok emici katmana tampon ismi veriliyor. Oto tampon modellerinde kullanılan malzemeler, her arabanın markasına ve modeline farklılık gösteriyor. Ancak genellikle plastik ve varyasyonu maddelerden imal ediliyor. Arabaların ön ve arka tamponu, herhangi bir kaza durumunda çarpma gücünü azaltmak ve en az hasara yol açmak amacıyla geliştiriliyor. Günümüzde otomobil teknolojisinin gelişmesiyle birlikte spor tampon modeleri de çeşitlilik göstermeye başlıyor. Spor tamponlar, işlevselliğinin yanı sıra sportif ve şık görünümüyle de modifiye tutkunları tarafından oldukça tercih ediliyor. Arabayı yere daha fazla yakınlaştıran spor tampon modelleri, aracın performansını da artırıyor. Zemin ile mesafesi azalan otomobilin altından rüzgar geçişi azalıyor. Bu sayede üstün bir yol tutuşu ve manevra kabiliyeti kazanıyor. Yeni nesil araçlarda kullanılan oto spor tampon, sadece kaza durumlarında aracı korumakla kalmıyor. Aynı zamanda yayaya çarpan bir araçta tampon gücü azaltarak yayaya gelen zararı da en aza indiriyor.

Araç Spor Tampon ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Araç Spor Tampon ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Araç spor tampon, arabaların hem önüne hem de arkasına kolaylıkla monte edilebiliyor. Ancak bu monte işleminin doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşıyor. Çünkü otomobilin tamponu, herhangi bir kaza durumunda araca gelebilecek zararı en aza indirmekle görevlendiriliyor. Yanlış takılan bir spor tampon, kaza ve yaralanma riskini de artırıyor. Bunun yanı sıra spor tamponlar, yayalarında alabilecekleri hasarlar göz önünde bulundurularak üretiliyor. Spor tampon markaları, olası bir kazada aracın en az zararla atlatması için ürünlerini en kaliteli malzemeleri kullanarak imal ediyor. Bu sayede kazaya bir yaya karışmışsa yayanın da bu kazadan en az hasarla kurtulması sağlanmış oluyor. Spor tampon üretiminde kullanılan şok emici katman şeklindeki plastik malzemeler, çarpma kuvvetini azaltıyor. Plastik araba spor tampon, yüksek performanslı bir yük emişi ve kuvvetin etkisini azaltma eğilimi gösteriyor. Spor tamponlarda kullanılan metaller ise iyi bir malzeme olarak görülmüyor. Çünkü metaller, bir ucunda uygulanan yükü ihmal edebiliyor ve darbeyi dirençli bir şekilde karşılayamayabiliyor.

Kaliteli ve Dayanıklı Oto Spor Tampon

Kaliteli ve Dayanıklı Oto Spor Tampon

Spor tamponlar zengin bir malzeme kombinasyonu ile hazırlanıyor. Gaz dolu bir kartuş olan darbe emici bir yay aygıtı, ön tamponu kasaya monte ediyor. Bu da tampon sisteminin küçük darbeleri herhangi bir hasar almadan emmesine yardımcı oluyor. Yanal kiriş olan çelik ya da alüminyum destek yapı ise tampona üstün bir dayanıklılık katıyor. Tampon kapağının şeklini destekleyen bir petek ya da plastik parça da tamponun dış şeklini tamamlıyor. Ciddi bir kazada, genellikle tamponun bu kısmı hasar gördüğü için sağlam malzemeler kullanılıyor. Otomobile bitmiş bir görünüm veren polietilen plastik tampon kapağı ise son derece esnek ve darbelere karşı dirençli bir yapıda tasarlanıyor. Bu sayede darbenin ilk etkisini azaltıyor. Tasarım ve işleme konusuna da spor tampon modelleri farklılık gösteriyor. Boyutları daha büyük olan araba tamponlarının yanı sıra enjeksiyon kalıplama, şişirme ve roto kalıplama gibi tekniklerle işlenen modelleri de bulunuyor. Bu işleme teknikleri ise aracınıza sportif bir hava katıyor. Tüm tuning ürünleri için Tuning kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(903)
ve üzeri (1,362)
ve üzeri (1,572)
ve üzeri (1,652)
ve üzeri (1,743)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL