Kategoriler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Takoz

için 83 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Takoz

Takoz hayatın birçok yerinde farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Örneğin, bir şeyi belirli bir yüksekliğe ulaştırmak ve koşu yarışlarında sporcuların yerinden çıkabilmesi için kullanılabilmektedir. Yükseklik için kullanılan akıllı takoz oldukça işlevseldir. Özellikle duvarlarda uygulanmak istenen işlemlerde yararlı olabilmektedir. Küçük akıllı seramik takozlar sayesinde duvara belirli bir yükseklikten monte edilmek istenen her şey kolaylıkla monte edilebilir. Bununla birlikte kapı arkası takoz kullanımı da oldukça yaygındır. Kişiler hem iş yerlerinde hem de evlerinde kapılarını bu takoz yardımıyla sabit tutabilmektedir. Ancak daha çok trafiğin ve kişilerin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Trafikte her ne kadar her şey maksimum güvenlik ve konfor gözetilerek oluşturulmaya çalışılsa da bazı noktalarda kişilerin ek destek almalarında yarar vardır. Özellikle söz konusu yolun yapısı veya durumu olduğunda bazı yardımcı ekipmanların kullanılması yararlı olacaktır. Örneğin, yol çalışması olduğunda kişiler bakım olduğunu bildiren levhalar kullanmaktadır. Aracın arıza yapması gibi bir durumda da yine reflektörler devreye girer. Bunun gibi hem sürücünün hem de karşı tarafın güvenliğini sağlayan takoz kullanımı da oldukça önemlidir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte araçlar maksimum konfor gözetilerek üretilse bile çok eğimli yerde araçların mevcut özellikleri yeterli olmayabilmektedir. Özellikle dik yokuşların çok sık bulunduğu bir şehirde yaşamak kişilerin takozları sık kullanmasına neden olabilir. Normal araçlardansa kamyonet gibi iş araçlarında bilhassa içerisinde yük bulunduranlarda kullanımı daha da önemlidir. Yük indirip bindirmek için uzun süreli durmak gerektiğinde takozlar imdada yetişecektir. Böylece hem can hem de mal güvenliği korunmuş olur. Yüklü araçların yanı sıra doksan dereceye yakın yollarda normal boyutlarda bir otomobilde de ne olur ne olmaz diyerek kişiler mini takoz kullanmak isteyebilir. Araçların arızalı olduğu zamanlarda da bu ürünler işlevli hale geleceği unutulmamalıdır. Araçtaki hasar giderilene kadar kişiler kendilerini güvende hissedebilirler. Bunun yanında aracın büyüklüğüne göre takoz seçimi unutulmalıdır. Bunun için kişiler takoz almadan önce ürünün mevcut ölçülerini inceleyebilirler.

Takoz Modelleri

Takoz Modelleri

Takozlar genellikle ağır araçları bile rahatlıkla taşıyabilecek sağlam malzemelerden yapılmaktadır. Bunlar arasında kauçuk takoz sıklıkla tercih edilmektedir. Darbelere karşı dayanıklı ve sert yapısıyla kauçuk, takozlarda kullanıldığı gibi duba yapımında da kullanılır. Hem esnek hem sağlam yapısıyla ağır araçların sabit tutulmasında rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında sağlamlığı ve hafifliğiyle dikkat çeken plastik takoz da tercih edilebilir. Ancak plastiğin sert ve dayanıklı olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü büyük ve ağır araçlarda dayanıklı olanlar işe yarayacaktır. Takozlar sadece arabalar için kullanılmamaktadır. Kapıları sabitlemek için kullanıldığı gibi seramik ve fayans döşeme sırasında da tercih edilebilir. Bunun için seramik takoz üretilmiştir. Bunlar döşeme sırasında seramiklerin veya parkelerin düzgün terazide kalmasına yardımcı olur. Takoz modelleri genellikle üretildiği maddeye, büyüklüğüne ve kullanım rahatlığına göre çeşitlilik gösterir. Örneğin özellikle plastik ve kauçuktan üretilmiş modellerde bulunan katlanabilir takozlar oldukça pratiktir. Bunun yanında uzun zamandır rahatlıkla tercih edilebilen ahşap takoz da bulunmaktadır. Ahşap takozlar genellikle ağır vasıtalar için elverişli olacaktır. Kişiler araçlarını ve ürünlerin özelliklerini göz önünde bulundurarak diledikleri modeli tercih edebilirler.

Arabaya Uygun Takoz Seçimi

Arabaya Uygun Takoz Seçimi

Birçok ürün seçiminde olduğu gibi takoz seçiminde de kişiler kullanıma uygun ürünlere yönelmelidir. Amaca uygunluk ürünlerin maksimum işlevde kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Eğimli yollarda acil bir şekilde durulması gerektiğinde arabadan çıkarılabilecek kullanışlı bir takoz kişilerin hayatlarını kolaylaştırabilmektedir. Özellikle katlanabilir olanlar birçok araç tipine ayak uydurabilmektedir. Kolay taşınabilir yapısıyla da dikkat çeker. Bu ürünlerin yere temas eden yüzeylerinde yere kolaylıkla ve sağlam bir şekilde tutunabilmesi için çiviler bulunmaktadır. Bu sayede yer yüzeyine sağlam bir şekilde oturtulur. Ancak kişilerin yine de aracın tekerlek boyutlarına uygun takoz seçmesi önemlidir. Kullanılan takozun yapıldığı maddeye göre zımpara takozu da kullanılabilir. Sadece arabalarda değil, inşaat sırasında parke döşeme gibi işlemlerde takozun fazla gelen kısımları bu zımpara yardımıyla ortadan kaldırılabilir. Özellikle pürüzlü yüzeylerin yok olmasında oldukça yardımcı olmaktadır. Ahşap ürünlerde rahatlıkla kullanıldığın gibi yine plastik, metal gibi diğer ürünlerde de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu sayede zemine uygun takoz bulunamadığında mevcut bulunan takoz kullanışlı hale getirilebilmektedir. Sağlam ve dayanıklı olan bazı takoz modelleri 1.5 tona kadar araçlarda işe yarayabilmektedir. Bunun için ürünün sert ve dayanıklı maddelerden yapılmasına dikkat edilmelidir. Aracın arıza gibi beklenmedik durumlarında veya park halinde de rahatlıkla kullanılan sert plastik takoz emniyet amaçlı oldukça önemlidir. Böylece küçük bir önlemle maddi ve manevi zararlara neden olabilecek kazalar engellenmiş olur. Takoz kullanmadan önce birtakım işlemlerin yapılması en iyi sonucun alınabilmesi için önemlidir. Bunun için aracın konumu oldukça önemlidir. Eğer aracın önü yokuş aşağı bakıyorsa geri vites, arkası bakıyorsa birinci vitese takılmalıdır. Ardından aracın el freninin çekilmesi unutulmamalı ve arka lastiğe takoz düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir.

Her Bütçeye Uygun Takoz Modelleri

Her Bütçeye Uygun Takoz Modelleri

Takoz, kişilerin hem can hem de mal güvenliklerini sağlamak amacıyla kullanılan özellikle dik bir eğime sahip yerlerde ihtiyaç duyulan bir üründür. Bu yüzden hemen hemen her bütçe göz önüne alınarak takoz üretimi gerçekleştirilmektedir. Sıklıkla tercih edilen kauçuk takoz çeşitleri ürünün boyutuna ve taşıdığı özelliklere göre farklılık göstermektedir. Örneğin bazı takozlar katlanabilir bir yapıya sahiptir. Böylece araçta saklanmak istendiğinde fazla yer kaplamayacaktır. Kullanılmadığı zaman düz bir hale gelen bu ürünler oldukça işlevseldir. Kauçuk kadar plastik de takoz yapımında sıklıkla tercih edilen maddeler arasındadır. Plastik takoz fiyatları da yine plastiğin sağlamlığına, sertliğine ve ürünün kullanım rahatlığının yanında büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada takozun nasıl bir araç için kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin kamyonet gibi daha ağır araçlar eğimli bir arazide sabit tutulmak isteniyorsa o zaman sert plastikten üretilmiş büyük takozların tercihi mantıklı olacaktır. Tahta takoz yine çok eskiden beri güvenilen bir üründür. Tahta takozların tekerleklerin boyutuyla benzerlik göstermesine dikkat edilmelidir. Böylece tam güvenlik sağlanmış olur. Bununla birlikte tahta takozların yağışsız havalarda tercih edilmesinin çok daha mantıklı olduğu unutulmamalıdır. Aşırı yağışlı havalarda tahta doğal olarak şişebilmekte ve set özelliğini kaybedebilmektedir. Kişilerin seçecekleri takozun özelliklerini ve meydana gelebilecek ihtimalleri göz önünde bulundurmaları ve ona göre hareket etmeleri güvenlik açısından önemlidir. Sürücüler diledikleri takoz modeline sayfamızdan ulaşabilir, bütçeleri ve istekleri doğrultusunda araçları için en iyi ürün tercihini gerçekleştirebilirler. Dilerlerde sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarından da yararlanabilirler. Bu yorumlar seçim aşamasında kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanında sayfamızda yer alan ürün bilgileri de yine doğru ürünün seçilmesinde oldukça yardımcı olabilmektedir.