Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kolçak

için 14.165 sonuç bulundu.
 • 169,90 TL 149,90 TL
  % 12
  DoSgarage
  %100
 • 200,00 TL 100,00 TL
  % 50
  SahaOtoAksesuar
  %100
 • 109,90 TL 89,90 TL
  % 18
  ürünpark
  %95
 • 69,90 TL 59,90 TL
  % 14
  MEGAPAR
  %100
 • 75,00 TL 59,99 TL
  % 20
  unluturkotoaksesuar
  %100
 • 430,00 TL 349,00 TL
  % 19
  OmsaLine
  %100
 • 120,00 TL 99,99 TL
  % 17
  unluturkotoaksesuar
  %100
 • 148,50 TL
  otokip
  %100
 • 250,00 TL 119,90 TL
  % 52
  SahaOtoAksesuar
  %100
 • 35,00 TL 30,00 TL
  % 14
  fordyedekprca
  %97
 • 95,00 TL 65,00 TL
  % 32
  biaksesuar
  %99
 • 199,90 TL 159,90 TL
  % 20
  sirkecidogubank1
  %94

Kolçak

Kolçak günümüz dünyasında bireylerin, konfor alanlarını her yere taşıma isteğinin bir sonucu olarak, özel otomobillerde sürücü koltuğunun sağında bulunan, mutlaka ihtiyaç duyulan portatif ve en temelde kol dayama işlevini yerine getiren birden fazla fonksiyonlu dahili bir oto dizayn parçası olarak olarak bilinmektedir. Kolay monte edilebilme ve katlanabilme özellikleriyle öne çıkan bu ürün, neredeyse her dört tekerli motorlu taşıt kullanıcısının araç içi gereksinimlerinden biridir. Kolçaklar, bir iç süngerle desteklenir ve üzerinin farklı kumaş çeşitleriyle kaplanmasıyla yumuşacık bir deneyim oluşturur. Aynı zamanda uzun yolculuklarda sağlık sorunları yaşayan kişilerin kol dayama ve bir yerden destek alma ihtiyacı, kol dayama gibi küçük görünen bir ürüne büyük önem katmaktadır. Bunun yanında, sıkça seyahate çıkılması durumunda araç sürücüsünün rahatlığının da güvenli yolculuğun bir parçası olması, bilhassa oto kolçak için duyulan talebi güçlendirmektedir. Ayrıca, kolay kurulumu ile zaman alıcı iş yükünden sizleri kurtarır. Sağ kolu dinlendirme amacıyla kullanılan ve genellikle uçları silindirik bitişli dikdörtgen şeklindeki bu obje, aracın koridor olarak adlandırılan ön boşluğunu doldurarak şık bir görünüm de sağlamaktadır. Oto kol dayama ,yolculuğunuzu daha keyifli bir hale getirecek farklı donanımlara sahiptir. Bunlardan konfor dışında öne çıkan özelliği, aracınızda en çok kullandığınız bir takım anahtar, gözlük, cüzdan gibi eşyalarınıza anında ulaşabilmeniz için bir saklama haznesi olarak görev yapabilme özelliğidir. Dahası, kolaylıkla dezenfekte edilebilen bu araç içi konfor mekanizmasını sıkça temizleyebilirsiniz. Sağlam ve kullanışlı olan bu ürünü zedeleyebilmek neredeyse çok zordur. Üstüne gereğinden fazla bir yaslanma, orantısız ağırlık verme ve aracınızın kaza gibi ağır bir darbe alması halinde maruz kalabileceği zararların olmadığını varsaydığımızda, sapasağlam ve yıllarca kullanabileceğiniz bir oto koltuk ve aksesuar ürününü oto dizaynınıza dahil etmiş olursunuz.

Çok Fonksiyonlu Kolçak Çeşitleri

Çok Fonksiyonlu Kolçak Çeşitleri

Kolçak kullanımı,en eskiden en yeniye tüm otomobil modellerinin daima vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Gününün çoğunu dışarda geçiren insanlar için şarj aleti, kahve bardakları, parfüm, makyaj malzemeleri ve diğer pek çok kişisel eşyaya kolaylıkla erişebilmek amacıyla gizli bir kutu işlevi gören kolçak, kendisini otomobilin temel bir parçası haline getirmektedir. Nadir olarak araç kullanan bir insan için ise kısa bir yolculuğu dahi keyifli kılması açısından bu ürün popülaritesini yıllarca korumayı başarabilmiştir. Sizin ihtiyacınızın ne yönde olduğuna göre erişebileceğiniz birçok kolçak çeşidi bulunmaktadır. Telefon ve flash bellek gibi cihazları çok yoğun bir şekilde kullanıyorsanız USB’li kolçak sizin için en temel kriter olarak öne çıkabilir. Kişisel iletişim cihazlarınızı şarj etmenizde ve müzik dinlemenize aracılık etmesi USB destekli kolçak denince akla gelen ilk özelliklerdendir. Diğer bir model olarak bardaklıklı kolçak ise, çay, kahve ve diğer içecek kategorilerini çok sık tüketen, hatta bunları gününün olmazsa olmazı gören kullanıcılar için oluşturulmuş bir seçenektir. En hayati ihtiyaçlardan biri olan suyu gün içinde litrelerle tüketmekteyiz. Araba içinde biriken, koltuklarda ve kapak içlerinde beliren pet şişelerden bıktıysanız, bu düzensizliğin önüne geçmek için bardaklıklı modeli tercih edebilirsiniz. Bu türün tek işlevi bardak ve şişe gibi silindirik nesnelere tutuculuk görevi görmesi değil, aynı zamanda demir para gibi gün içinde çok kez sirküle olan bir nesneyi pratik bir biçimde kullanmaya olanak sağlamasıdır. Bunlardan hiçbiri benim önceliğim değil, sadece kol dayama işlevini yerine getirsin diyenler için oldukça kolay kullanıma sahip sünger kolçak çeşitleri öne çıkmaktadır. İhtiyacınız ve istekleriniz doğrultusunda oto kolçak modellerini bulabileceğiniz koltuk kılıfı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Pratik Kurulumlu ve Ergonomik Oto Kolçaklar

Pratik Kurulumlu ve Ergonomik Oto Kolçaklar

Oto kolçak çeşitleri pratik kurulumu ile öne çıkmaktadır. Aracını ekstra titizlikle kullanan ve en ufak bir çizikten dahi onu sakınan kullanıcılar, otomobile eklenen ve delme gibi zarar verici işlemler gerektiren araç içi müdahalelerden kaçınmayı tercih etmektedir. Bu gruptaki kullanıcılar için oldukça portatif ve bu hassasiyetlerine uyum gösteren vidasız kolçak çeşitleri öne çıkmaktadır. Hiçbir zedeleyici işlem gerektirmeyen bu kolçak modeli sahip olduğu iki ayak ile sağlam bir biçimde durabilmektedir. Aracınızın hasar görmesine katlanmanıza gerek kalmadan dilediğinizce kullanabileceğiniz delmesiz kolçak modelleri, araç tertip ve düzeninizi bozmadan onu istediğiniz zaman ve dilediğiniz otomobilde kullanmanıza da olanak sağlıyor. Diğer bir model ise vidalı kolçak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu modelin monteleme işlemi de oldukça kolaydır. Kolçak ile gelen demir kolçak aparatı ile sadece tornavida ile ortalama on dakikada işlem tamamlanabilmektedir. Bu yardımcı aparatın ayakları bazı modellerde genişliği ayarlanabilen seçenekli olabilmektedir. Özel otomobiller için tasarlanan kolçakların ebatları ortalama olarak boy 33 cm, en 14 cm ve yükseklik ölçüsü 34 cm civarında olup bazı tasarımlarda bu detaylarda ufak değişimler olabilmektedir. Böylelikle, çok sık otomobil değişimi yapıyorsanız farklı araçlara uyumlu delmesiz kolçak ile her defasında kolçak almak zorunda kalmamış olursunuz. Bu yardımcı destek ayağı, kolçaktan ayrı olarak da satılabilmektedir. Bu iki ürünün ayrı alınabilme imkanının olmasının birtakım avantajları bulunmaktadır. Eğer hali hazırda bir kolçağınız varsa ve ayakları artık işlev göremez durumda ise bu destekleyici tutucuyu tekli olarak satın alabilirsiniz. Aynı şekilde kolçağınızın farklı sebeplerle kullanılamaz hale gelmesi durumunda, elinizde bulunan iki ayaklı destek sistemine uygun yeni bir kolçağı tek başına alabilmeniz mümkün. Esneklik sağlayan bu durum sonucunda sürpriz masraflara maruz kalmaktan kaçınabilmiş olursunuz. Ayrıca aracınızın iç yıkama ve süpürme işlemlerini yaparken, kolçağı çıkarabilir, üzerine oturtulduğu küçük koridor alanını ve ayrı bir biçimde kolçağın kendisini de rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Her Kullanım Tipine Uygun Kolçak Tasarımları

Her Kullanım Tipine Uygun Kolçak Tasarımları

Kolçak, aracınızın bir gerekliliği olmasının yanında aynı zamanda zevkinize ve otomobilinizin koltuk renk ve modeline uygun olarak hoş bir tasarım oluşturabileceğiniz bir üründür. Bir yandan aracınızı kullanma esnasında yaşadığınız rahat deneyimin tadını çıkarırken diğer yandan içinde bulunduğunuz şıklığın gözlerinizi memnun etmesini isteyebileceğiniz düşünülmüş ve sizler için her zevke hitap eden çok çeşitli kol dayama tasarımları oluşturulmuştur. Arkadaşınız, partneriniz ya da sevdiğiniz bir insanla birlikte gerçekleştireceğiniz hoş bir yolculuğu daha da güzelleştirebilecek çift bardaklıklı kolçak seçeneği, yol sohbetlerinizi lezzetli kahvelerle süslemenize aracılık ederek sizlerin bu özel zevkine hitap eden bir tasarımla cevap vermeyi amaçlıyor. Böylelikle sıcak ve soğuk herhangi bir içeceği tüketirken nereye koysam diye düşünmenize ya da yanınızdaki kişiye bardağınızı tutma görevi vermenize gerek kalmaz. Termos bardaklarda muhafaza edilen içecekler bilindiği gibi mevcut sıcaklık derecelerini uzun saatler koruyabilmektedir. Bu bağlamda özellikle çok sıcak içeceklerin, döküldüğünde önce deride sonra kumaşta oluşturacağı zararların önüne geçmek için yan yana iki bardak bölmesine yer veren oto kol dayama tasarımları da tercih edilebilecek opsiyonlar arasında yerini almaktadır. Şayet otomobilinizin iç mobilyası koyu renkli ise benzer tonlarda veya aynı renkte bir kaplamaya sahip siyah kolçak tercih etmeniz , araç dizaynınızın ahenkli bir görünüme sahip olmasına yardım eder. Bunun yanında, birçok renk ile uyumlu olmasıyla bilinen gri kolçak gibi bir alternatif de bulunmaktadır. Yine seyahat esnasında yanınızda bulunan kalabalık bireylerin de elektronik cihazlarını şarj edebilmesini göz önünde bulundurmak istediğinizde, 4 USB’li oto kolçak seçeneği sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Çoklu USB girişine sahip kolçaklar ile yolculuk esnasında hem telefonunuzu şarj edebilir hem de uzun geçecek bir gün için tedbiren aracınızda bulundurduğunuz taşınabilir şarj bankanızı doldurabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzun zamansızca kapanmasına karşı önlem oluşturmuş olursunuz. Diğer bir seçenek olarak yükseltilebilir kolçak tasarımları, araç sürücüsünün boyuna ve rahatlık anlayışına göre ayarlanabilmeyi hedefliyor. Ayrıca tütün ürünleri kullanıcıları için küllüklü kolçak modelleri araç içi ve çevre düzenini korumaya hizmet etmesi amacıyla düşünülmüş ve tasarlanmıştır.

Kolçak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolçak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kol dayama haznesinin seyahat esnasında rahatlık ve düzen sağlayıcı olabilmesi, otomobil içine uygun ve kol mesafenize denk gelecek doğru ebatlarda seçilmesine bağlıdır. Genellikle en-boy-yükseklik özellikleri araba modeline göre değişebilmektedir. Bazı araçların ön iki koltuk mesafesi diğerlerine kıyasla daha dar ya da geniş olabilmektedir. Şayet mevcut arabanızda, kol dayama mekanizmasının yerleştirileceği alan genişliği yeteri kadar büyükse, bu durumda hacmi büyük bir seçeneği tercih edebilirsiniz. Bu ürünü, kapağı sürgülü ya da açılan kapaklı olarak kullanım kolaylığı tercihinize uygun olarak satın alabilirsiniz. Zaman zaman, mevcut koridor alanını farklı amaçlarla kullanmak istediğinizde tamamen yukarı kaldırılabilen ergonomik oto kolçak modellerine yönelmeniz, sürekli çıkar-tak yükünden sizi kurtaracağı için kolaylık sağlayan bir seçenek olabilir. Genellikle 105 derece dikey kalkabilen kolçaklar öne çıkmaktadır. Eğer bir aile otomobiline sahipseniz bu durumda çocuklarınızın araç gereçleri için de ekstra yer ihtiyacı oluşabilmektedir. Bu gibi durumlar için,ön kolçak yer genişliği dar olsa dahi yükseklik açısından avantajlı seçimler de mevcut çeşitler olarak sunulmaktadır. Bilindiği gibi her gün kullanılan eşyalarda bazı toz ve kirler birikebilmekte, bazen görünmez kazalar sonucu katı ve sıvı tüketim maddeleri kalıcı izler bırakabilmektedir. Yaşanan bu gibi talihsizliklerin önüne geçmek kimi zaman mümkün olmadığından, kir tutmayan ve kolay silinebilen opsiyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Şık görünümlü deri kolçak seçeneği ile, istenmeyen herhangi bir leke yüzünden, keyfinizin ve araç içi hijyeninizin bozulmasını önleyebilme şansı sunuluyor. Ürün seçiminde ölçüleri önemli kılan bir diğer husus da el freni ve vites kullanımını olumsuz etkilememesi gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Acele ya da anlık işleriniz olduğunda aracınızı park ettiğinizde rahatlıkla el frenini çekebilmeniz için kolçak uzunluğuna dikkat etmeniz, sonradan yaşanabilecek tatsız durumların önüne geçmektedir. Eğer geceleri de trafikte sıklıkla bulunuyorsanız, anlık gereksinim duyduğunuz eşyalarınıza kolaylıkla ulaşabilmek ve kolçağın dolap işlevi gören kapağını açarken sorun yaşamamak için ışıklı kolçak seçeneğini değerlendirmeye alabilirsiniz. Sağ kolunuz ile hemen ulaşabileceğiniz ,tek tuşla açılan bu ışıklandırmalı model ile aracın tavan kısmındaki ışıkları kurcalayarak doğru tuşu bulmaya çalışarak zaman kaybetmezsiniz ve trafikte dikkatinizi dağıtacak tehlikeli hareketlerde bulunmamış olursunuz.

Her Bütçeye Uygun Oto Kolçaklar

Her Bütçeye Uygun Oto Kolçaklar

Bilindiği gibi, gün içinde gerçekleştirilen sürüşlerde trafik durumu el verdikçe ve insan hayatını tehlikeye atmadıkça, bir kolu dinlendirme ihtiyacı doğar ve sonuç olarak ülkemizde direksiyonun sol tarafta olmasının verdiği refleks ile boşta kalan kol çoğunlukla sağ taraf olmaktadır. Kolçak olmadan yapılan seyahatlerde bu gereksinim karşılanamamış olur ve yolculuk keyifsiz bir hal almaya başlar. Bu sebeple, sürücülerin vazgeçemediği bir konfor şekli haline gelen kol yaslama keyfine oto kolçak ile ulaşmanız mümkün. Olağanüstü durumlar hariç sadece bir defalığına yapacağınız bir harcama ile yıllar boyu rahat sürüş deneyimine ulaşma şansı kazanmış olursunuz. Oto kolçak fiyatları, ürünün modeline, kaplama cinsine, kullanım fonksiyonlarına ve kurulum özelliklerine göre değişebilmektedir. Orijinal markaların satışa sunduğu parçalar diğer az bilinen markalara göre daha farklı fiyatlandırıldığından bütçeniz ve kriterleriniz doğrultusunda bir seçim yapmanız gerekmektedir. Bilindiği gibi birçok eşyada deri kaplama özelliği ürünün kalitesini önemli ölçüde artıran ve parçayı öne çıkaran yadsınamaz bir etkendir. Aynı şekilde kolçak modellerinde de deri kaplama olması ürünün fiyatını değiştirmektedir. Çoğu kol dayama mekanizmalarının kapak kısmı suni deri kaplamasıyla karşımıza çıkar. Bazı üreticiler, şıklığa ekstra düşkün müşterileri düşünerek, kapak altında yer alan mini dolap işlevi gören hazneyi de bu şekilde kaplayabilmektedir. Bu özelliklere sahip kol dayama çeşitlerini de ortalama fiyatlar etrafında seyreden rakamlarda bulabilmeniz mümkün. Bu ürünler değişken zaman aralıkları ile indirime girmektedir. Çift bardaklı, deri ve 6 USB girişli kolçak , bu özellikleri barındırmayan ya da daha azına sahip diğer modellerle kıyaslandığında, artı özellikleriyle ön plana çıktığından kaçınılmaz olarak ek fiyatlandırmalar getirebilmektedir. Oto kolçak fiyatlarının gerçek anlamda her bütçeye göre bir yelpazesi var. Bilhassa mevcut fonksiyonlarıyla kıyaslandığında, ürün-fiyat analizleri bağlamında ortalama olarak iç açıcı sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Oto kolçak fiyatlarına bakmak ve takibini yapmak isterseniz koltuk minderi sayfamızda ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kolçak Nasıl Takılır?

Kolçak monte etme işlemi oldukça pratiktir. Vidalamalı kolçak seçimlerinizde aracınızın sürüş koltuğunun sağ tarafındaki orta konsol olarak adlandırılan yerde monte etme işlemine uygun bir boşluk olup olmadığına bakılmalıdır. Ürün kutusundan çıkan montaj parçalarını tek tek kontrol ediniz. Delik sayısı ve vidalar aynı adette olmalı. Her ürünün içinden vida çıkmayabilir, vidalarınızı ayrı temin etmeniz gerekebilir. Bu vidalar her evde ya da nalburda bulunan basit vidalardandır. İlk etapta, çıkan demiri kol dayama altına uygun biçimde monte ediniz. Daha sonra araç sürücü koltuğunuzu en öne itiniz. Kolçağın uzunca kalan demirini koltuğun altındaki sağ kısma yani koridora doğru olan uygun alana vidalayın.

Kolçak Ne İşe Yarar?

Sürüş koltuğunun sağındaki mini koridor boşluğunda yer alan kolçak, direksiyon başında yorulduğunuzda kol dayamanıza yardımcı olarak rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlar. Ayrıca kapağının altındaki geniş haznesiyle, her gün kullandığınız ve en çok ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı düzenli bir şekilde beraberinizde taşımanıza olanak sağlayarak araç içi tertip ve düzeninizi korumanıza aracılık eder. Seçeceğiniz farklı tasarım seçenekleri ile telefon şarj etmekten bardak tutmaya kadar aracınızda size kolaylık sağlayacak pek çok fonksiyonu da sergileyebilmektedir.

Kolçak Nasıl Temizlenir?

Oto kolçaklar oldukça kolay temizlenebilmektedir. Temiz bir toz bezini alın, dilerseniz etrafta uçuşan toz zerreciklerinin kolçak üzerine yapışmaması için microfiber bir bez de kullanabilirsiniz. Bezinizi tamamen ıslatın. Tercihinize göre deri ve koltuk silmeye uygun bir temizleyici ile kolçak çevresini ve iç haznesini silebilirsiniz. Dakikalar içinde kolaylıkla tekrar kullanılabilir hale gelir. Gerekirse ayrı temiz bir bezle kurulama işlemini yapabilirsiniz.

Kol Dayama Çeşitleri Nelerdir?

Her türlü ihtiyaca ve zevke uygun kol dayama çeşitleri bulunmaktadır. Sağlamlığı ön planda tutanlar için vidalı kolçaklar sadece tornavidalı işlemle kolaylıkla monte edilebilmekteyken, bu işlemlerle hiç uğraşmak istemeyenler için vidasız iki ayaklı kolçaklar aracın konsol kısmına yerleştirilerek kullanılabilmektedir. Ayrıca bardaklıklı, küllük hazneli ve USB portlu kolçak tasarımları da mevcut çeşitler arasında yer almaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(379)
ve üzeri (709)
ve üzeri (888)
ve üzeri (944)
ve üzeri (1.027)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL