Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Fosforlu Bant

için 584 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fosforlu Bant

Karanlık ve sisli havalarda araç kullanmak her zamankinden daha zordur. Özellikle bu gibi zor hava koşullarında uyarı işareti olarak ya da dikkat çekmek amacıyla fosforlu bantlar kullanılır. Otoban gibi yollarda kullanılan trafik işaretlerini belirginleştirmek için ya da aracınızda bir sorun olduğunda diğer otomobillerin sizi fark edebilmesi için oto fosforlu bant kullanmak gerekir. Kullanım alanına uygun bir fosforlu bant tercih etmek önemlidir. Araba üzerinde kullanılacak bir bant satın almak istiyorsanız, karşıdan gelen sürücülerin görebileceği kalınlıkta ya da üzerinde fazla çizgi bulunan ve dikkat çeken bir bant almak gerekir. Oto fosforlu bant fiyatları ise ürünlerin modellerine göre farklılık gösterir.

Fosforlu Bant Nedir?

Fosforlu Bant Nedir?

Fosforlu bant PVC bant ya da reflektif bant olarak bilinir. Karanlık ya da ışığın az olduğu ortamlarda foto lümen pigmentli yapısıyla yapay olarak topladığı ışığı geri yansıtır. Bu şekilde dikkat çekmeye yarar. Kendinden yapışkanlı bir yapısı vardır. Nemli olmayan her yüzeye kolay ve pratik bir şekilde yapıştırılır. Fosfor bant satın alırken dikkat edilmesi gereken şey yapışkan kalitesidir. Temiz ve nemsiz yüzeylere yapıştırılması gereken bu bantlar, tozlu ve nemli alanlara yapıştırıldığında normalden daha kısa sürede düşebilir. Bu sebeple yapışkan kalitesi iyi ve güçlü olan bir bant satın almak gerekir. Bu sayede tozlu yüzeylerde bile uzun süre yapışık olarak kalırlar.

Fosforlu Bant Kullanım Amacı

Fosforlu Bant Kullanım Amacı

Fosforlu bantlar çoğunlukla güvenlik önlemi almak için kullanılır. Araç fosforlu şerit bant ve oto fosforlu yapışkan bant çeşitleri özellikle tarik işaretlerini belirginleştirmek ve arabalarda uyarı işaretlerine dikkat çekmek için sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra tehlikeli işler sınıfı kategorisi altında bulunan özel firmalar, iş güvenliği için bu bantları tercih eder. İşçilerin kıyafetlerine, uyarı levhalarının üzerine ya da yerlere yapıştırılan bantlar sayesinde güvenli bir iş ortamı yaratılır. Hastane gibi acil giriş ve çıkışları önemli olan mekanlarda da fosforlu bant kullanılır. Merdivenler için özel olarak üretilmiş fosforlu merdiven bandı sayesinde giriş ve çıkışlar güvenli hale getirilir. Olası kazaların önüne geçilir. Bunlara ek olarak herhangi bir işte ya da özel durumda kıyafetlerin kollarına yapıştırılır. Bu sayede 450 metre uzaktan bile kişilerin fark edilmesini sağlar. Motosiklet ve bisiklet kullanıcıları da karanlık ve sisli havalar için fosforlu bandı tercih eder. Bilhassa gece yapılan spor aktivitelerinde kaybolma ya da olası kazaların önüne geçilmesini sağlar. Dayanıklı mikro taşlı kağıttan üretilen fosforlu bantlar mevsim şartlarından etkilenmeksizin güvenliği sağlarlar.

Fosforlu Bant Kullanım Alanları

Fosforlu Bant Kullanım Alanları

Fosforlu bant araba için üretilmiş önemli aksesuarlarından bir tanesidir. İnce ve kalın olmak üzere araç fosforlu şerit bant çeşitleri vardır. Oto fosforlu bant çeşitleri beyaz, siyah, kırmızı ve mavi gibi pek çok farklı renk seçeneğine sahiptir. Farklı renk, desen ve boyutlarda üretilir. Esnek ve kesilebilirdir. Bu sebeple pek çok farklı kullanım alanı mevcuttur. Işığı yansıtma özelliği sebebiyle tercih edilen fosforlu bantlar trafikte, trafik levhalarında, arabalarda, hastanelerde, iş güvenliği önlemi alınması gereken özel iş yerlerinde, karanlık ve sisli havalarda yapılan spor aktivitelerinde, motosikletlerde ve bisikletlerde kullanılır. Bunlara ek olarak kıyafetler üzerine yapıştırılarak özel durumlarda da kullanılır. Oteller, askeri bölgeler, depolar, acil çıkışlar, endüstriyel yapılar ve gemilerde de kullanımları yaygındır. Yangın ve deprem gibi doğal ışığın az olduğu ve güvenlik önlemlerinin yoğun olarak alınması gereken afet bölgelerinde de fosforlu bantların yardımına başvurulur. Farklı markalar tarafından geliştirilen bantları, bütçenize uygun araç fosforlu şerit bant fiyatları üzerinden edinebilirsiniz. Eğer diğer araç dışı aksesuarlarını incelemek isterseniz Oto Dış Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(57)
ve üzeri (80)
ve üzeri (95)
ve üzeri (96)
ve üzeri (106)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL