Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Fosforlu Bant

için 689 sonuç bulundu.

Fosforlu Bant

Fosforlu bantların günlük yaşamdaki kullanım alanları oldukça geniştir. Tehlikeli alanları belirtip insanları uzak tutmak için, direkleri görünür kılmak için, yaya olarak geceleri görünebilmek için, sisli ya da karanlık ortamlarda bisiklet ya da geceleri arabanızla fark edilmek için ve daha pek çok kullanım amacı olan bu fosforlu bantları her zaman kullanabilirsiniz. Genelde otomotiv aksesuarlarında olan ürünler dekor amaçlı ya da ofis malzemeleri için de kullanılabilmektedir. Bu bantlar sadece geceleri değil, renkleri sayesinde gündüz de fark edilmeyi kolaylaştırmaktadır. Sticker olarak ya da metre olarak satılan fosforlu şerit bantlar farklı renk ve çeşitleriyle sayfamızda sizi beklemektedir. Nerede kullanacağınıza ve amacınıza göre değişiklik gösterecek fosforlu bantları için şimdi siz de oto dış aksesuar sayfamıza göz atabilir, istediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

Fosforlu Bandın İşlevleri

Fosforlu Bantların Çeşitli Kullanım Alanları

Fosfor bantları, reflektif/reflektör bant ya da PVC bant olarak da bilinmektedir. Fosforlu bantlar mikroprizmatik yapısı ve cam küreciği özelliğiyle beraber ışığı yansıtabilmektedir ve daha parlak olmasıyla bilinen bir bant çeşididir. Yüksek yansıtmaya sahip olan bu ürünler, yolda kullanılabilir hale gelmesi için belli bir standartta olması gereklidir. Reflektif bantlar ve fosforlu bantlar birbirlerine çok benzeseler de aslında farklılardır. Fosforlu bantlar, ışık ihtiyacı duymadan en karanlık ortamlarda bile kolaylıkla görebileceğiniz, parlayan bantlardandır. Yani karanlıkta parlayan bantlar, fosforlu bantlardır. Reflektif bantlar ise parlamak için ufak da olsa ışığa duyan bant çeşididir. Reflektörlü fosfor bantları özellikle ağır vasıta araçları için büyük önem taşımaktadır. Özellikle geceleri görünmesi oldukça zor hale gelen kamyon, tır gibi araçlar yavaş da hareket ettiğinden mutlaka görünmeleri gerekmektedir. Aynı şekilde tehlikeli madde taşıyan bu vasıtaların yine fark edilmesi gerektiğinden fosfor bantları kullanılmakta, bu bantlar araçların imdadına koşmaktadır. Geceleri araçların dikkat edilmesi için kullanım sunmakla beraber pek çok çeşit kullanım alanı sunulmaktadır. Bunlardan biri nesnelerin ve trafik levhaların işaretlenmesi gerektiğinde fosfor bantlarının oldukça işe yarar olmasıdır. Binada bir yer işaretlenmesi gerektiğinde yine bu bantlar kullanılabilmektedir. Güvenli bir iş ortamı için de yine fosforlu bantlar kullanılmaktadır. Merdivenler için kullanılabileceği gibi kıyafetlerde de kullanılabilir. Bu şekilde ortamdaki neredeyse herkes tarafından fark edilebilir hale gelinmekte ve sorunları engellemektedir. Gece yapılan spor etkinliklerinde de kullanılabilen fosforlu bantlar, kayıpların önüne geçmekte ve kazaları engelleme olanağı sunmaktadır. Bu sayede bir sorun olduğu takdirde insanlar ve araçlar daha kolay bulunabilmektedir. Her ortama uygun şekilde tasarlanan fosfor bantları, her ortamda görünür haldedir ve mevsim koşullarından etkilenmemektedir. Bu şekilde bantlar neredeyse her acil durumda kullanılabilir hale gelmektedir. Diğer avantajlarından biri de kolayca temizlenebilir olması ve hurda değeri olmamasıdır. Her türlü temizlik malzemesiyle temizlenebilen bu ürün her yere çabuk uyum sağlamaktadır. Normal kullanımları dışında bantları kıyafetleriniz için de kullanabilir, kıyafet balolarında ya da farklı etkinliklerde çeşitli kostümler yapabilirsiniz. Özellikle cadılar bayramı gibi konseptler için oldukça uygun olan şerit fosforlu bantları kullanabilirsiniz. 3M fosforlu bant seçeneklerine de sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

 Fosforlu Bant Avantajları

Her Bütçeye Uygun Fosforlu Bant Çeşitleri

Pek çok yerde ışık çok olmamaktadır ve karanlığa daha fazla maruz kalınabilmektedir. Bu durumda ise fosforlu bantlar kullanılmaktadır. Her şekilde kullanılmaya olan sağlayan bu bantlar, evinizde de kullanılabilir. Ev, araba, bisiklet, bina ve nesneler gibi birden fazla yerde kullanmak istiyorsanız farklı fosforlu bant çeşitleri sayfamızda yer almaktadır; bu bantlar sayesinde hayatınızı daha kolay ve güvenilir bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede hem daha düzenli, konforlu bir hayatınız olmuş olur hem de çok amaçlı bantları aramak yerine isteğinize göre ayarlayabildiğin bantlara ulaşmış olursunuz. Fosfor bandı alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri yapışkan kalitesinin nasıl olduğudur. Fosforlu yapışkan bantlar kendinden yapışabilir olduğu için oldukları yere çok güçlü bir şekilde yapışmaktadır. Kuru ya da ıslak gibi pek çok hava koşuluna uygun olan bantlar uzun süre kullanımını sürdürmektedir. Boyalı, plastik, cam gibi pek çok yüzeye kolaylıkla yapışmaktadır ve uzun süreli kullanıma uygundur. Kaliteli bir fosforlu yapışkan bant aldığınızda size daha güçlü bir kullanım sunmakta, yapışması zor ve kötü yerlerde bile yapışkanlığı uzun sürece idare edebilecek durumda olmaktadır. Sıcak ya da soğuk ortamlarda bile kullanılabilen yapışkan bantlar hem geceleri hem gündüzleri kolaylıkla görünür halde olmaktadır. Fosforlu bant fiyatları, bantların boyutuna, kalitesine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Sarı, mavi, siyah, kırmızı, beyaz gibi pek çok renk seçeneği olan bu bantlara sayfamızdan inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. Bu ürünü nerede kullanmak isterseniz renk talepleri de ona bağlı olarak değişmektedir. Eğer yoğun renklerin bulunduğu yerlerde kullanmak isterseniz, daha sade renkler seçmek daha faydalı olabilmektedir. Aynı şekilde diğer ortamlara da o düzene göre karar verebilmelisiniz. Fosforlu bantların kalitesi arttıkça fiyatları da artmaktadır. Ancak can güvenliği ve koruyuculuk bakımından oldukça önemli olan fosforlu bantlar iyi değerlendirilmeli, güvenlikle doğru orantılı olduğu unutulmamalıdır. Diğer otomotiv aksesuarları ya da diğer bant çeşitlerine göz atmak için bir alt kategorimize bakabilirsiniz.

 Fosfor Bantlarının Görevleri

Kullanması Eğlenceli Fosfor Bantları

Fosforlu bant yorumları kullanımı açısından çok değişkenlik gösterse de, herkesin kendine uygun bulabildiği bant seçenekleriyle kullanıcıları mutlu etmektedir. Fosfor bantları otopark, havaalanı, marketler ya da fabrikalar gibi daha pek çok yerde kullanılmaktadır. Özellikle acil durumlar için kullanılan bu ürün halka açık alanlarda hayat kurtarabilmektedir. Acil çıkış kapılarının nerede olduğunu parlak bir şekilde gösterebilen fosfor bantları herkesin panik içindeyken bile o işareti görmesini sağlamaktadır. Taşınırken de normal bantlar yerine işinizi kolaylaştıracak bu fosfor bantları seçebilir, farklı renk seçenekleriyle işinizi daha düzenli halletme imkânı bulabilirsiniz. Klasik modeller yerine farklı markaların fosforlu bantlarını sayfamızdan inceleyebilir, farklı model ve renklerden istediğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz şekil ya da yönü gösterebileceğiniz fosfor bantlarının her ihtiyaca yönelik modeli ve rengi bulunmaktadır. Fosforlu bantlar, ince ya da kalın şeritli olabilmektedir. Aynı şekilde esnek yapıya sahip olan bantlar kesilebilmektedir. Her fosforlu bant yapışkan olmadığı için satın almadan önce açıklamaların okunması önerilmektedir. Aynı zamanda yapışkan bant almak isteyen kullanıcılara, güçlü bir yapışkan seçilmesi önerilmektedir. Çoğu bantların yapışkan olması sayesinde oldukça işlevsel bir üründür, zorlanmadan her yere yapışmaktadır. Hemen hemen her yere yapışmasına rağmen yine de çok pürüzlü yerlere kullanılması önerilmemektedir. İstediğiniz boyutlarda ya da kısa şekilde de satılan şerit bantları, boyutunu isteğine göre seçme imkânı sunmaktadır. Bu ürünler bir süre sonra eskiyebilir ya da yırtılabilir, bu yüzden her zaman yedek bantlar bulunmak etkili olmakta, sorunların önüne geçmektedir. Kolaylıkla yerine yeni bandı ekleyebilir, sorunları çözebilirsiniz. Bununla beraber toptan fosforlu bant da alabilir, bütün işlerinizi bu bantlarla halledebilirsiniz. Tehlikeli alanların yanına koyabileceğiniz uyarı niteliğinde olan bantları da istediğiniz gibi seçebilir, hem kendinizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz. Birkaç modelde karar veremeyenler için sayfamız kampanyalı setler sunmaktadır, en avantajlı ürünleri görmek için sayfamıza bakabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(78)
ve üzeri (119)
ve üzeri (131)
ve üzeri (134)
ve üzeri (150)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL