Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Çift Taraflı Bant

için 1,062 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çift Taraflı Bant

Normal bantların aksine iki yüzeyi de yapışkan özelliği taşıyan bantlara çift taraflı bant ismi verilir. Diğer bantların aksine çalışma prensibi olarak iki yüzeyi birbirine yapıştırmak için tercih edilir. Pek çok genişlik ve uzunluğa sabit çift taraflı bant çeşitleri mevcuttur. Çift taraflı bantlar, tercih edilen modele göre oldukça ağır eşyalar için de kullanılabilir. Çift taraflı bantların yapıştırma kuvvetleri diğer bantlardan güçlü olduğu için tamir, montaj, asma ve sabitleme işlemleri için sık sık tercih edilir. Oto çift taraflı bant güçlü ve dayanıklı olması sebebiyle endüstriyel iş yerlerinde geniş uygulama alanına sahiptir. Kullanımı kolaydır ve pratik bir şekilde uygulanır. Üretim malzemesinden dolayı doğal ve çevre dostudur.

Çift Taraflı Bant Kullanım Amacı

Çift Taraflı Bant Kullanım Amacı

İki yüzeyi de yapışkan özelliği taşıyan çift taraflı bantlar normal bantların yapıştıramadığı, iki farklı ya da aynı yüzeyi birbirine yapıştırmak için kullanılır. Eşyalarınızı, aksesuarlarınızı ya da iki farklı yüzeyi hasar vermeden birbirine sabitler. Üstelik iki yüzeyi birbirinden tekrar ayırmak istediğinizde kalıntı bırakmadan kolaylıkla sökülür. Pratik bir şekilde uygulandıkları ve dayanıklı oldukları için tercih edilir. Araç için çift taraflı bant modelleri arasında transfer, köpük, PVC ve bez gibi pek çok farklı malzemeden üretilenler vardır. Bu modeller, ev ve ofis gibi yerlerde de sıklıkla kullanılır. Oto çift taraflı bant çeşitleri sayesinde araçlarda birbirine yapıştırılmak istenen iki farklı yüzey kolaylıkla birbirine monte edilir. Oto çift taraflı silikon bandı ve çift taraflı montaj bandı da otomotiv sektöründe etkin bir kullanım alanına sahiptir.

Çift Taraflı Bant Kullanım Alanları

Çift Taraflı Bant Kullanım Alanları

Ev ve ofis içindeki tamirat işlerinde ya da otomobillerdeki basit onarım işlemlerinde çift taraflı bant kullanımı yaygındır. Ayrıca çift taraflı bant araba içi dekorasyon işlemlerinde de tercih edilir. Tamirat izlerini saklama amacıyla da otomobillerde çift taraflı bant kullanılır. İç mekanlar ve dekorasyon amacıyla kullanımı dışında endüstriyel alanlarda da çift taraflı bant uygulaması yaygındır. Plastik ve metal aksesuarları birbirine yapıştırmak amacıyla çift taraflı köpük bant kullanılır. Araç camlarında, özellikle HGS ve OGS aletlerinin takılmasında oto çift taraflı silikon bant tercih edilir. Araç lastiklerinin jantlarında ve rot balans ayarlaması için çift taraflı köpük bantlar ile tamirat yapılır. Bu sayede dayanıklılık sağlanır. Araç logolarının yapıştırılmasında ve yan çıta işlemlerinde de kullanılan çift taraflı bantlar estetik olarak gözü rahatsız etmediği için sıklıkla kullanılır.

Çift Taraflı Bant Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çift Taraflı Bant Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üretim malzemesi sebebiyle normal bantlardan daha dayanıklı olan oto çift taraflı bant kullanılacağı zaman uygulama yapılacak yüzey temizlenir ve nemi alınır. Her yüzeye aralıklarla çift taraflı bant yapıştırılır. Daha sonra silikonlu bant kağıt koruyucudan ayrılarak temizlenir. Yüzeyler birbirine yapıştırılır ve gerekirse üzerlerine başka bir cisimle baskı uygulanır. Bu işlem yapılırken hava kabarcığı kalmamasına dikkat edilir. Uygulaması son derece kolay olan araç için çift taraflı bant gerektiği zaman sökülebilir. Bu işlem de dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Söküm işlemi sonrasında yüzeyde herhangi bir iz kalmaz. Çift taraflı bantların tek bir sefer kullanılması daha uygundur. Aynı bant yapıştırılıp söküldüğünde ve tekrar kullanıldığında dayanıklılığını kaybedebilir. Ürünün üretim malzemesi sebebiyle oto çift taraflı bant güçlü özelliklere sahiptir. Dayanıklı olmasının yanı sıra genleşmeyi kompanse eder ve yüzeyi darbelere karşı korur. Oto çift taraflı bant fiyat seçenekleri marka ve modele göre farklılık gösterir. Uygulama yapacağınız yüzeye ya da malzemeye göre araç için çift taraflı bant çeşitlerinden özellikleri size uygun olanı, kolaylıkla edinebilirsiniz. Eğer aracınıza uyumlu diğer aksesuarları da incelemek isterseniz Aksesuar & Tuning kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(179)
ve üzeri (249)
ve üzeri (260)
ve üzeri (265)
ve üzeri (274)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL