Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çamurluk

için 7,167 sonuç bulundu.

Çamurluk

Araç güvenliği ve konforlu yolculuklar için olmazsa olmaz aksesuarlar vardır. Sürücülerin ve araç içindeki diğer yolcuların sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yolculuklarını tamamlayabilmelerini sağlayan bu aksesuarlar arasında araç çamurluğu da bulunuyor. Araç çamurluk çeşitleri aracın modellerine göre farklılık gösteriyor. Araçların teker kısmında yer alan çamurluklar kaplama olarak aracın yan panel ve kapı bölümlerine uygulanıyor. Dayanıklı ve esnek ABS (Akrilonitril bütadien stiren) plastik ya da metal materyaller kullanılarak tasarlanan oto çamurluk kaplama, aracı tam olarak darbe ve hava şartlarına karşı korumasının yanı sıra araca estetik ve şık bir görünüm de kazandırıyor.

Çamurluk Nedir?

Çamurluk Nedir?

Aracın ön ve arka kısımlarına monte edilen çamurluklar tekerleklerin üstünü örterek yol boyunca meydana gelebilecek çamur, taş ve toprak sıçramalarından aracı koruyor. Ayrı ayrı parçalar halinde tasarlanan çamurluk araba donanımında mutlaka bulunması gereken aksesuarlar arasında yer alıyor. Aracın markasına, modeline, türüne uygun çamurluk seçilmesi ve aynı zamanda doğru monte edilmesi çamurluğun verimli bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Araç güvenliğinin yanı sıra trafikteki diğer araçların da zarar görmesini engelleyen araç çamurluk kaplaması, sorunsuz bir yolculuk yapılmasını destekliyor. Araç marka ve modellerine göre farklı tasarımlara sahip olan çamurluk modelleri, özellikle zorlu hava koşullarına sahip bölgelerde olmazsa olmaz araç aksesuarı olarak kabul ediliyor. Sürüş güvenliği konusunda önemli rol oynayan çamurlukların doğru bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Çamurlukla beraber genellikle dodik adı verilen ve çamurluğun üzerine takılan aksesuarda çamurluğun fonksiyonunu güçlendiriyor. Çamurluk ve kapı koruma dodikleri, lastiğin araca daha fazla çamur sıçratmasını önlerken diğer yandan da aracın daha heybetli görünmesini sağlıyor.

Çamurluk Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Çamurluk Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Aracı çamur, kir, taş ve toprak gibi cisimlerden koruyarak çizilmesini ve hasar görmesini engelleyen çamurluklar, birincil olarak sürücü ve diğer yolcuların güvenliğini sağlıyor. Ayrıca diğer araçlara da çakıl, çamur gibi maddelerin sıçramasını engelleyerek trafiğin düzenli akışını destekliyor. Özellikle araç ön çamurluk trafikte problemsiz işleyişin tam olarak sürdürülebilmesi için büyük önem taşıyor. Hasar gören ve yıpranan çamurluklar fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği için sürüşü riskli bir hale getiriyor. Bu nedenle sürücülerin hasarlı ve yıpranan çamurlukları mutlaka yenileriyle değiştirmesi gerekiyor. Çamurluk görevini tam olarak yapamadığında tekerleklerden sıçrayan çamur ve taşlar aracın ön camına yapışarak sürücünün görüş alanını kısıtlıyor. Aynı zamanda diğer araçlara da zarar vererek can ve mal kaybına yol açabiliyor. Diğer araçların camlarına yapışan çamur ve kirler aracın görüş alanını azaltabileceği gibi camlarının kırılmasına neden olabiliyor. Özellikle arazi araçlarında daha da büyük önem kazanan çamurlukların sık sık kontrol edilmesi ve herhangi bir hasar ya da yıpranma durumunda hemen yenilenmesi gerekiyor.

Oto Çamurluk Fiyatları

Oto Çamurluk Fiyatları

Sert ve dayanıklı plastik kullanılarak tasarlanan çamurluk modelleri, aracın marka, model ve çeşidine göre farklılık gösteriyor. Ayrı ayrı satılabildiği gibi kapı ve çamurluk seti olarak da satışa sunulabilen çamurluklar, özellikle yağmurlu ve karlı havalarda rahat ve konforlu yolculuk yapılmasını sağlıyor. Kalitesine ve markasına göre oto çamurluk fiyatları farklılaşabiliyor. Tüm otomobil parçalarında olduğu gibi çamurluk seçerken de araç sahibinin aracına uygun doğru çamurluğu seçmesi hem ürünün uzun süre kullanılabilmesine hem de aracı tam koruma altına almasını sağlıyor. Her bir araba markasının çamurluk modeli kendine özgü tasarıma sahip olduğu için dikkatle ve özenle seçilmesi gerekiyor. Arabanın çeşidine göre özel olarak tasarlanan çamurluk modellerinin fiyatları da birbirinden farklı oluyor. Huzurlu ve güvenli bir yolculuk için çamurluk seçimine dikkat edilmesi ve kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanan ürünlerin seçilmesi büyük önem taşıyor. Diğer araç aksesuarlarını da incelemek ve aracınızı daha da zenginleştirmek isterseniz Aksesuar & Tuning kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(354)
ve üzeri (563)
ve üzeri (656)
ve üzeri (681)
ve üzeri (732)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL