KATI SABUN

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  KEKİKLİ SABUN 6ADET 900GR

  69,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  KİLLİ SABUN 6ADET 900GR

  69,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  ISIRGAN OTLU SABUN 6ADET 900GR

  (1)

  69,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  ZEYTİN YAĞLI SABUN 6 ADET 900gr

  69,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  LAVANTA SABUNU 6ADET 900GR

  69,90 TL

Katı Sabun

Gerek ellerimizi gerekse vücudumuzun diğer bölgelerinin temizlemek ve kirlerden arındırmak için bazı sabun çeşitleri kullanırız. Bu sabun çeşitlerinden biri de kalıp sabun olarak da bilinen katı sabundur. Katı sabunların içerdiği maddeye göre pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kategorimizde aradığınız katı sabun çeşidi kolayca bulabilirsiniz.

Katı Sabun Nedir & Nasıl Yapılır?

Katı Sabun Nedir & Nasıl Yapılır?

Katı sabunlar; gerek temizlik gerekse banyolardaki dekoratif görünümü tamamlamak ve hoş koku sağlamak için kullanılan sabun çeşitlerindendir. Katı sabunlar, geçmişe göre günümüzde hayli çeşitlidir. Sabun yapımında bazı kimyasallar ve sabunun esas maddesi bulunur. Örneğin; zeytinyağı, su, termometre, sud kostik bu malzemelerden bazılarıdır. Tüm bunların doğru bir şekilde karıştırılması, bekletilmesi ve kalıplanması sabunun yapım aşamasındaki temel prensiplerdir. Özellikle pek çok doğal sabun içerisinde hiç kimyasal kullanılmadan ya da minimum seviyede kullanılarka üretildiğinden pek çok cilt problemine faydalıdır. Katı sabunların diğer avantajlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Katı Sabunun Avantajları

Katı Sabunun Avantajları

Hep merak edilen bir soru olmuştur “Katı sabun mu, sıvı sabun mu?” sorusu. Aslında bu sorunun net bir cevabı yoktur. Ancak her iki sabun çeşidinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurarak kendi tercihinize göre sabun seçiminde bulunabilirsiniz. Katı sabunun avantajlarından en önemlisi; özellikle ellerin katı sabun ile yıkandığında temizlik hissinin daha fazla olmasıdır. Çünkü elde ya da cildin herhangi bir yerinde bulunan mikropların katı sabuna yapışma ihtimali her zaman için yüksektir. Ayrıca katı sabunun cildi daha az tahriş ettiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra katı sabunların içeriği genelde daha az olduğundan daha saftır. Bir sabun ne kadar saf ise cilde o kadar az zarar verir. Üstelik bazı katı sabunlar birtakım cilt problemlerine özel olarak üretilmiştir. Bu yüzden elinizde, saçınızda ya da vücudunuz herhangi bir yerinde egzama, pullanma, mantar gibi sorunlar yaşıyorsanız bunlara uygun katı sabunlar kullanabilirsiniz.

Katı Sabun Çeşitleri

Katı Sabun Çeşitleri

Katı sabun çeşitleri içerdiği maddeye göre farklılık göstermektedir. Özellikle son zamanlarda pek çok bitki ve esanstan katı sabun üretimi yapılmaktadır. En çok tercih edilen katı sabunlardan bazıları; özellikle kuru ciltler için tavsiye edilen zeytinyağlı sabun, ellerdeki egzama sorunu için tavsiye edilen gliserinli sabun, hoş kokusu sebebiyle tercih edilen lavanta sabunu, vanilyalı sabun, saçlardaki egzama ve pullanma sorunları için tavsiye edilen kükürtlü sabun ve safran sabunu, yine hem saçlara hem cilde pek çok faydası bulunan argan sabunudur. Tüm bunları ve çok daha fazlasını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca tüm sabun ve dezenfektan ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.