BİTKİSEL SABUN

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Defne Sabunu 1 KG

  65,00 TL

  49,90 TL

 • 11.11

  Koza Kükürtlü Sabun

  (6)

  13,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Doğacı Kayısı Sabunu **ÜCRETSİZ KARGO**

  19,99 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hatay'ın Meşhur El yapımı Defne Sabunu 500 gr ÜCRETSİZ KARGO

  (2)

  19,00 TL

 • Thalia Cilt Beyazlatma Sabunu

  24,50 TL

  16,00 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Bitkisel Sabun

Bazı cilt tipleri aşırı hassas veya alerjiktir. Hem bu şekilde cilt tiplerinin hem de birtakım cilt problemi yaşayanların bitkisel ürünler kullanmaları önerilir. Cilt temizliği ve saç temizliği için ise bazı bitkisel sabun çeşitleri önerilmektedir. Kategorimizde pek çok farklı bitkisel sabun çeşidi bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve cilt tipinize uygun bir sabunu seçerek kolayca sipariş edebilirsiniz.

Bitkisel Sabunlar Nelerdir?

Bitkisel Sabunlar Nelerdir?

Bitkisel sabunlar hayli çeşitlidir. En çok kullanılan bitkisel sabunlardan bazıları; bıttım sabunu, defne sabunu, kükürtlü sabun ve zeytinyağlı sabundur. Bu sabunların içerikleri farklı olduğundan kullanılması gereken cilt tipleri de farklıdır. Pek çoğu tamamen bitkisel içerikli olan bu sabunları satın alırken içeriğini iyice incelemeniz gerekir. Çünkü doğal sabunların faydaları ve şifaları içeriğine göre farklılık göstermektedir. Aksi taktirde iyileştirmeyi düşündüğünüz bir sorunu daha da arttırabilir ve daha farklı cilt problemlerine yol açabilirsiniz. Ayrıca sabunun içerisinde alerjiniz bulunan bir madde olmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Cilt ve saç problemleri yaşıyor ve doğal yollarla çözüm arıyorsanız; doğal sabunları tercih edebilirsiniz.

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu özellikle son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz bitkisel sabunlardan biri. Adını Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen bıttım meyvesinden alan bu sabun; bilinen adıyla menengiç yağından elde edilmektedir. Bıttım, Siirt fıstığının aşılanmamış halidir. Genellikle saçlarda kullanılan bıttım sabunu, saçları besleme konusunda oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra saç dökülmesini tamamen durduran bıttım sabununun düzenli kullanılması gerekir. Bıttım sabunu ayrıca saçta kepek ve pullanma oluşmasını da engeller. Bıttım sabunu faydaları bunlarla da sınırlı kalmıyor. Eğer saçlarınız beyazlamaya başladı ve önünü almak istiyorsanız bu konuda da imdadınıza bu sabun yetişiyor. Beyazlaşmış saçlar için kullanıldığında yaklaşık 7-8 ay içinde saçlara doğal süç vererek eski renklerini almasını sağlayan bu sabun saç derisindeki bakterileri de tamamen yok eder. Çeşitli mağazalar tarafından çeşitli fiyat seçkisiyle sunulan bıttım sabunlarını kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Bitkisel Sabunların Faydaları

Bitkisel Sabunların Faydaları

Bitkisel sabunların faydaları ve sunmuş olduğu şifalar hayli fazladır. Pek çok kimyasal ürüne göre çok daha uygun fiyatlı olan bu sabunların faydaları da diğer kimyasallara göre daha fazladır. Zeytinyağlı doğal sabunlar; yüksek miktarda E vitamini içermektedir. Saçlara doğal bir yumuşaklık ve canlılık kazandıran bu sabun aynı zamanda saç köklerini besler. Bir başka bitkisel sabun olan lavanta sabunu ise cilde canlılık kazandırmaktadır ve hoş kokusuyla doğal bir parfüm etkisi yaratmaktadır. Defne sabunu ise; özellikle cilt ve deri hastalıklarında gözenekleri açmak için kullanılır. Defne sabununun saçtaki etkisi ise saç köklerine canlılık kazandırmasıdır. Alerji, egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen zencefil sabunu ise aynı zamanda tüm cilt tiplerine uygun bir tonik olarak da kullanılmaktadır. Yine en çok rağbet gören sabunlardan biri olan argan sabununun saç dökülmesini önlemede etkin rol oynadığı bilinmektedir. Tüm bu sabunları ve çok daha fazlasını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca tüm sabun çeşitlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.