Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Llc
Mcg
Başka bir kelime deneyin

Ürün İçeriği

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Bitkisel Sabun

için 2,890 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bitkisel Sabun

Birçok insan, cilt sağlığı için medikal ürünlere başvurmadan önce bitkisel yolları tercih eder. Eski çağlardan bugüne, bitkisel içerikli ürünler insan yaşamında sıkça kullanılmaktadır. Hayatın birçok alanında bitkilerden destek alınabilir. Yemeklerde, alternatif tıpta ve tabii ki birçok cilt bakım ürününde etkin bir rol oynarlar. Bitkiler doğal yaşam döngüsünde olmazsa olmazlar arasındadır. Bu yüzden de kullanıcılara güven verirler ve alerjisi olmayan kullanıcılar tarafından gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Fakat unutulmamalıdır ki herhangi bir alerjik reaksiyon gerçekleşirse derhal uzman hekime danışılmalıdır. Bütün bitkilerin sağladığı faydalar birbirlerinden farklıdır. Bitkilerin cilde nasıl etki edebileceğini bulmak için öncelikle cildi çok iyi tanımak gerekir. Çünkü kuru ciltli bir bireyin cildini daha da kurutacak bir çeşit kullanılmamalıdır. Ya da yağlı ciltli bir bireyin daha yağlı bir cilde sahip olması önlenmelidir. Tabii ki bu istekler bireyin ne istediğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Birçok insanın cilt tipine göre farklı bitkiler ve yağlar ile yapılan ürünlerden birisi de bitkisel sabunlardır. Her şeyde olduğu gibi bitkisel sabun çeşitleri de birçok seçeneğe sahiptir. Cilt tipine göre ya da cildin ihtiyacı olan bileşene göre farklı bitkilerden oluşturulan bu sabunlar, doğanın bir hediyesi niteliğindedir. Bitkisel sabun türleri kalıp ve sıvı olmak üzere kişinin de tercihine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bitkisel doğal sabunlar, sabunun içeriğindeki zehirli olabilecek herhangi bir kimyasal malzemeden kaçınıldığı anlamına gelir. Diğer bir deyişle yapay boyalar, parfümler ve katkı maddeleri kullanılmaması anlamına gelmektedir. Bu yüzden de bitkisel doğal sabunlar bireylere zarar verecek birçok işlemden kaçınılarak hazırlanmış sabunlardır. Cilt sağlığı için ön planda tutulması gereken doğal içeriklere sahip bu sabunlar, cilt sorunlarının da en büyük yardımcılarındandır. Kullanım olarak da sıvı ve katı olarak tercihinize göre değiştirebileceğiniz türleri mevcuttur. Bitkisel sabunlar bitkilerin kendilerinden direkt fayda sağlanabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin cilde faydaları; sivilce karşıtlığı, cilt nemlendirme, yüz gerdirme, cilt yağ dengesini sağlama, çok çalışmaktan ya da su ile çok fazla temasta bulunan elleri iyileştirme, kırılan ya da dökülen saçlara deva olmak gibi birçok sorunda etkisi görülebilir. Banyo ile ilgili aradığınız tüm ürünleri de aynı zamanda banyo ürünleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım Sabunu Faydaları

Bitkisel sabun çeşitlerinden birisi de bıttım sabunudur. Bıttım ülkemizin Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen meyvelerden biridir ve “yabani fıstık” olarak da bilinir. Bıttım sabunu içerisinde bıttım yağı ve menengiç yağı vardır. Bu yağlardan üretilen bir sabundur. Menengiç bitkisinin tek başına yaraları iyileştirme, tahrişlere iyi gelme gibi özellikleri vardır. Bu iki bileşenden oluşan bıttım sabununun faydaları ise şöyledir: Saç dökülmesini önlemeye ve saçlardaki kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Bıttım sabunu beyazlamış saçlarınıza uyguladığınızda 7-8 aylık düzenli kullanım süresi sonrasında doğal güç vererek eski rengini almasına yardımcı olur. Saç derisindeki bakteriler yok eder. Saçlarınızı besleyerek yumuşak ve parlak bir hale gelmesine yardımcı olur. Bıttım sabunu saçlarda olduğu gibi cildiniz için de faydalı bir sabun çeşididir. Bıttım sabunu antiseptik mikrop öldürücü özelliği ile deri hastalıklarının çoğuna çok iyi geldiği bilinmektedir. Bıttım sabununun mantara, egzamaya, vücuttaki yara ve tahrişlere iyi geldiği bilinmektedir. İnatçı ergenlik sivilcelerine ve bıraktığı izlere de iyi geldiği görülmüştür. Fakat unutulmamalıdır ki bu etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Damarlardaki kan dolaşımını hızlandırarak varislerde rahatlamaya yol açar. Doğal ürünlerden üretildiği için yan etkisi diğer ürünlere göre çok daha seyrektir ve kimyasal madde içermez. Bıttım sabunu antiseptik özelliği ile cildinizdeki bakteri ve mantarların oluşmasını engeller ve iyice temizler. Saçları besler canlandırır ve sağlıklı uzamalarını sağlar. Bıttım sabununun insan vücudunda saç diplerinizden cildinizde oluşan egzamalara da faydalı olabilmektedir. Bıttım sabununun rengi genellikle yeşilin tonları olarak değişkenlik gösterebilir. Başka bitkisel yağlarla zenginleştirildiğinde renginde farklılık gösterebilir. Ferah kokusu ile size ferahlık verir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Menengiç bitkisi ve bıttım yağlarının müthiş birleşiminden oluşan çok faydalı bir sabun çeşididir. Bıttım sabununu saçlarınızın dökülmesinden, saçlarınızın uzamamasından ve parlaklığını kaybetmesinden şikâyetçi iseniz yardımcı ürün olarak kullanabilirsiniz. Ellerinizde egzama, gün boyu ayakkabı içinde kalan ayaklarınızda mantar gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bıttım sabununu kullanabilirsiniz. Bıttım sabununun saçlarınızda kullanmak isterseniz bir gün bıttım sabunu ile saçlarınızı köpürtüp iyice durulayın ertesi gün normal şampuan ile yıkayın ve bu durumu düzenli olarak tekrar edin. Bu durumu gün aşırı yapmaya düzenli olarak devam ettiğiniz takdirde bıttım sabunundan maksimum faydayı alabileceksiniz. Eğer arzu ederseniz Ladiva bitkisel sabun çeşitlerine de ilgili sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 Eşek Sütü Sabunu Faydaları

Eşek Sütü Sabunu Faydaları

Eşek sütü bilindiği üzere anne sütüne en yakın hayvansal gıdadır ve birçok faydası bulunmaktadır. Eşek sütü kansere karşı direnç sağlar, sedef ve benzeri olan hastalıkların tedavisinde kullanılır; içeriğinde bulunan Omega-3 sayesinde kalp hastalıklarına iyi gelir, kalsiyum sayesinde kemik gelişimine katkıda bulunur. Bu gibi faydaları eşek sütü içerek sağlayabileceğiniz sütün sabunu da mevcuttur. Fakat bilinmelidir ki ürünün faydası kişiden kişiye değişiklik göstermektedir ve herhangi bir negatif reaksiyonda uzman bir hekime danışmanız gerekmektedir. Eşek sütü sabununun hem saçımıza hem de vücudumuza olan etkileri oldukça faydalıdır. Eşek sütü sabunu içeriğinde bulundurduğu E vitamini ile yaşlanmanın etkilerini geciktirir ve kırışıkların oluşmasını önler. Genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Eşek sütü sabunu siyah nokta, sivilce ve akne gibi cilt problemlerini iyileştirici özelliğe sahiptir. Eşek sütü sabunu aynı zamanda yazları cildimizi güneşe çok fazla maruz bıraktığımızda oluşacak olan cilt lekelerini ve kararmalarını önler, cilde doğal bir parlaklık verir ve cildin nem oranını dengeler. Cildinizdeki gözeneklerin hava almasını sağlar ve hücre yenileyici özelliği sayesinde cildinizin sağlıklı bir cilt görümüne sahip olmasına yardımcı olur. Eşek sütü sabunun cildinize olduğu gibi saçlarınıza da oldukça fazla faydası vardır. Eşek sütü sabunu saç köklerinizi güçlendirir, saç dökülmelerine iyi gelir, saç tellerinin ve derisinin nemlenmesini sağlar. Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Eşek sütü sabunu saç diplerinizde oluşan kuruluk sebebi ile oluşan saç diplerinizdeki kepeklenme, kaşıntı ve deri döküntüsü gibi sorunları saç diplerinizi nemlendirerek bu şikâyetlerinizi giderir ya da bu şikâyetleri yaşamamanızı sağlar. Eşek sütü sabunu genel itibari ile doğal bir nemlendiricidir. Saçlarınızın ve cildinizin doğal ışıltılara kavuşmasını sağlar ve kendinizi iyi hissedersiniz. Yaşlanma karşıtıdır. Yaşlanmanın ve kötü hava koşullarının etkilerini cildinizden uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Eşek sütü sabununun rengi ise süt rengidir; tam beyaz değildir. Eşek sütü sabununun cildinize önerilen uygulaması ise şu şekildedir; sabah öğlen ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde her gün cildinize uygulayıp bolca köpürttükten sonra 5 dakika bekletilmeli ve ardından bol su ile durulanmalıdır. Dilerseniz uygun fiyatlı anti bakteriyel ve dezenfektan çeşitlerine de bakabilirsiniz.

 Yosun Sabunu

Yosun Sabunu

Yosun sabunu deniz yosunu ile yapılır. Denizde yaşaması ile de içerisinde birçok faydalı bileşen bulunur. Yosun sabununun doğal içeriğinde A, B1, B2, B6 B12, E vitamini gibi vitaminleri bulundurur. Aynı zamanda yosun sabununun içerisinde çok fazla protein ve mineral de vardır. Tahmin edileceği üzere içerisinde bulundurduğu bu vitaminler, proteinler ve mineraller sayesinde de vazgeçilmez doğal içerikli sabunlardan biri haline gelmeyi başarıyor. Sadece cilde faydalı olmakla kalmaz saçlarınız için de muhteşem bir nem aracıdır. Yosun sabununun cilde faydaları ise şunlardır; cildin dengelenmesini ve parlamasını sağlar, içerisinde bulunan doğal E vitamini sayesinde cildin yaşlanması geciktirir. Yosun sabunu içerisinde bulunan bol miktardaki A,B,C ve E vitaminleri ise cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen ve ilastin liflerinin üretilmesinde yardımcı olur. Cildin ölü derilerden arınması sağlar ve bu da parlaklık verir. Yosun sabunu içerdiği aminoasitler sayesinde cildi güzelleşmesini sağlayarak cildi canlandırır. Yosun aynı zamanda içerisinde bulundurduğu deniz tuzu sayesinde antiseptik özellik taşır ve cildi bakterilere karşı korur. Yosun sabunu tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir içeriğe sahip olduğundan her cilt tipi gönül rahatlığı ile kullanabilir. Yosun sabunu aynı zamanda selülit tedavisi için de kullanılabilen doğal içerikli bir sabundur. Selülit bulunan bölgelere bu sabunu her gün masaj yaparak uyguladığınızda selülitlerin de gözle görülür bir biçimde azaldığını gözlemleyeceksiniz. Yosun sabunu antiseptik özelliği sayesinde sivilcelerinizi de tedavi edebilir. Sivilceli bölgeyi her gün düzenli bir şekilde bu sabun ile yıkadığınızda sivilcelerin cildinizden yok olduğunu göreceksiniz. Yosun sabunu cildinizde tekrar sivilce çıkmasını da önleyecektir ama yine bilinmelidir ki bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların hava kirliliğinden dolayı oluşan ve ciltlerine yapışan kiri ve bakterileri doğal içeriği sayesinde cildinize hiç zarar vermeden temizler. Yosun sabunu cildinizde oluşan kırışıklıkların azalmasına neden olur genç bir görünüm elde etmenizi sağlar. Cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarır ve parlak bir tene sahip olursunuz. Duşta kullanıldığı takdirde ise gözeneklerinizi açacak ve cildinizin hava almasını, ferahlamasını sağlayacak. Yosun sabunu yosunun kendi rengi itibarıyla yeşil renktedir.

 Zeytinyağlı Sabun Faydaları

Zeytinyağlı Sabun Faydaları

Zeytinyağı bilindiği üzere çok faydalı yağlardan biridir ve ülkemizde de hem yemeklerin ana lezzet kaynağı hem de cilt için müthiş bir bitkisel yağdır. Zeytinyağı kalp rahatsızlıklarından cildin nemlenmesine kadar birçok alanda fayda sağlayıp, sağlıklı bir hayat sürülmesine yardımcı olur. Çok eski zamanlardan beri cilde olan etkileri gözlemlenmiş ve öncelikle cilt için müthiş bir nem kaynağı haline gelmiştir. Zeytinyağı hemen hemen her doğal içerikli ürünün içerisinde önemli bir bileşen olarak yerini almıştır. Cilde olan etkileri göz önüne alındığında da zeytinyağlı sabun üretimi de tabii ki es geçilemez bir gerçek haline gelmiştir. Zeytinyağlı sabunun ciltten saça kadar birçok faydası vardır. Zeytinyağlı sabunun içeriğinde cildin ve saçın olmazsa olmaz vitaminlerinden K, E ve D bulunmaktadır. Saçların E vitaminine ihtiyacı vardır ve zeytinyağlı sabunun içeriğinde bulunan E vitamini saçların beslenmesini sağlar. Saçların gürleşmesini sağlar ve dökülmesini önler. Saçların parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar. Bebeklerinde saç hücrelerini yenileyerek daha sağlıklı saçların çıkmasını sağlar. Zeytinyağlı sabun saç köklerinize verdiği vitaminler sayesinde saçları besleyerek daha çabuk uzamasını sağlar. Zeytinyağlı sabunun saça olduğu kadar cilde de birçok faydası vardır. Öncelikle kuruyan cilt için bir nem kaynağı olabilir. Zeytinyağlı sabunun egzama, sedef, pişik, isilik ve deri hastalıkları gibi sorunları da tedavi edici özellikleri bulunur. Aynı zamanda ciltte meydana gelen tahrişler için de faydalı bir iyileştirici kaynaktır. Zeytinyağlı sabun kuru ciltli bireylerin ciltlerini nemlendirip esnetmesi ile beraber yağlı ciltli bireylerin de ciltlerini temizleyip gözeneklerini açarak nemlenmelerini sağlar. Zeytinyağlı sabun antioksidan anti-inflamatuar özellikleri sebebi ile sivilce ve akne tedavilerinde kullanılır. İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde yaşlanmayı geciktirir. Kırışıklıkların azalmasında yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Zeytinyağlı sabun el ve ayaklar için bir temizlik aracıdır el ve ayaklarınızdaki bakterin oluşumunu engelleyerek mantar ve benzeri hastalıklardan sizleri korur. Zeytinyağlı sabunun rengi açık bir yeşildir. Cildinizde kullanacağınız yere göre ise kullanımı şu şekildedir: Sabunu yüzünüzde köpürttükten sonra 1-2 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Cilt yapınıza göre ikinci kez tekrar edin. Saçta kullanımı için de önce saçlarınızı ıslatın ve sabunla köpürttükten sonra 3-4 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. < /p>

 Kükürtlü Sabun

Kükürtlü Sabun Faydaları

Kükürt doğada saf halde bulunan, limon sarısı renginde ve kokusuz bir maddedir. Kükürt eski çağlardan bugüne ciltteki egzama, uyuz ve yanık tedavisinde kendine yer bulmuştur. Cilde ve sağlığa olan etkileri ile de vazgeçilmez bir madde haline gelmiştir ve tabii ki sabunu da üretilmiştir. Kükürtlü sabun da diğer doğal bitkisel sabunlar gibi birçok faydası bulunan ve birçok cilt rahatsızlığına iyi gelen bir sabun çeşididir. Kükürtlü sabun antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde birçok cilt sorununun önüne geçmektedir. Genellikle ciltteki temel sorun olan sivilce ve akne sorunlarının giderilmesinde yardımcı olur. Bu sorun için kullanılan en yaygın sabun çeşidi de kükürtlü sabundur. Kükürtlü sabunun kurutma özelliği vardır ve bu özellik sayesinde yağlı cilt tipine sahip olan bireylerin ciltlerini kurutur, sivilce ve aknelerini yok eder. Cildinizde azalan yağ ile birlikte gözenekleriniz açılır ve beyaz noktalarınızın oluşumunda azalmalar meydana gelir. Kükürtlü sabun cildinizi yeniler, sıkılaştırır ve yaşlanma belirtilerini engellemeye yardımcı olur. Egzama, sedef ve seboreik dermatite neden olan mantarlara iyi gelir. Uyuza karşı da etkilidir ve kaşıntıların geçmesine de yardımcı olacaktır. Rosacea halk arasında gül hastalığı olarak bilinen hastalığı da kurutucu özelliği ile bu hastalığın neden olduğu kızarıklıkların ve isiliklerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kükürtlü sabunun cilde olduğu gibi saçlar için de bir takım faydaları vardır. Saçlarınızın canlanmasını sağlar ve doğal bir parlaklık verir. Saçlarınızı şekillendirmekten ve benzeri sebeplerden oluşan kırıklara ve hasar görmüş saçlara canlılık kazandırır ve onarır. Saç derisini derinlemesine temizler. Kükürtlü sabun saç diplerinizdeki gözenekleri açarak saç diplerinizin hava almasına yardımcı olur. Saç diplerinizde başlaması olası egzama, mantar ve benzeri enfeksiyonların oluşumunu engeller ve tedavi eder. Saçlarınız yağlı ise saçlarınızdaki yağ seviyesini dengeler eğer kuru saçlara sahipseniz kullanmanız tavsiye edilmez çünkü kükürtün genel itibari ile kurutma özelliği vardır. Ciltteki kullanımı şu şekildedir: Cildiniz yağlı ise kullanıma uygundur. Islattıktan sonra kükürt sabunu ile yüzünüzü iyice köpürtün ve ardından 1-2 dakika bekledikten sonra iyice durulayın. Bunu günde sabah akşam olmak üzere 2 kere yapabilirsiniz. Eğer cilt tipiniz kuru ise kullanmamalısınız. Çünkü kükürt sabununun kurutma özelliği vardır.