Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Dcl
LR
Snp
Ddf
J&P
Juo
Srb
Başka bir kelime deneyin

Endişeye Göre

Başka bir kelime deneyin

Ürün İçeriği

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Yüz Bakım&Temizleme Cihazı

için 1,449 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yüz Bakım Setleri

Cilt bakımı kişisel bakımımız için yapmamız gereken tüm adımlar arasından en önemli olanlarından biridir. Cilt bakımı yaparken tamamlamanız gereken pek çok adım bulunmaktadır çünkü detaylı bir cilt bakımını sağlamak ancak bu şekilde mümkündür. Cilt bakımınıza ilk olarak derinlemesine bir cilt temizliği sağlayarak başlamanız gerekir. Nemlendirme, serum güneş kremi gibi detayların hepsi iyi temizlenmiş bir cildi desteklemek içindir. Bundan dolayı ilk olarak cilt temizleme ürünlerinin detayına inmek mantıklı bir tercih olacaktır. Cilt bakımının önemli bir bölümünü yüzümüz oluşturur. Bu sebeple yüz için gereken temizliğe öncelik vermek ve bu temizliği daha titiz yöntemlerle ele almak gerekir. Yüz bakımı rutinlerinde yer alan ve sonuç veren en bilindik yol; birtakım kimyasallar kullanarak yüz temizliği yapmaktır. Bu kimyasallardan kastedilen yüz yıkama jelleri, yüz için üretilmiş arındırıcı, pürüzsüzleştirici ya da cilde ışıltı kazandıran peelingler, ciltteki sebumu azaltma etkili maskeler, nemlendirici etkili maskeler ve bu tipteki pek çok üründür. Yüz maskeleri bazı kullanıcılar tarafından fırçayla sürülür ancak bu tip yüz temizleyici kimyasalların asıl el yardımıyla sürülme ve uygulanma yöntemi genellikle ellerdir. Her türlü maske, yıkama jeli, peeling ya da benzeri ürün el yardımıyla yüze yayılır, sürülür ya da arındırılır. Bunların dışında el ile sürülen ürünlere nemlendiriciler eklenebilir. Bu tip ürünlerin eller ile yayılması zannedildiğinden çok daha sakıncalıdır çünkü bu tip ürünler yüzle direkt temas halinde olduklarından el yüzeyinde bulunan herhangi bir mikrobu ya da bakteriyi yüze aksettirebilirler. Bu noktada gittikçe yaygınlaşan ve severek kullanılan bir ürün tipi kesinlikle titreşimli yüz temizleme fırçası ürünleridir. Bu ürünler yüzü titreşimli ve silikonlu yüzeyiyle temizler. Yüz temizliğinde kullanılmasının asıl sebebi zaten ufak titreşimlerle mikro çizgiler oluşturmadan ürünü yüzünüze yayması ve bu sayede pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde etmenizi sağlamaktır. Bu tip ürünlerin yüz temizleme dışında kullanıldığı durumlar daha kısıtlıdır fakat buna rağmen git gide daha sık tercih edilmektedir çünkü gördüğü işlev herhangi bir peeling işleminden çok daha hızlı ve etkilidir. Bununla beraber yüz yıkamak için kullanılan bu tip titreşimli ürünler farklı türlerde ve farklı işlevlerde olabildiklerinden ayrıca tercih edilesi özellikler sunmaktadırlar.

 Farklı Türlerde Yüz Yıkama Seti Ürünleri

Farklı Türlerde Yüz Yıkama Seti Ürünleri

Yüz yıkama ürünlerinin oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunur ve bu ürünler çok farklı özellikleri içerebilirler. Pilli ya da elektrikli olmaları gibi özellikler bir yana ürünün kıllı, silikonlu olması gibi işlevsel özellikleri de farklılık göstermektedir. Tahmin edilebileceği üzere işlevsel özelliklerine göre ürünü seçmek ve satın almak çok daha yaygındır ve ürünün işlevlerini değerlendirmek istediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz ürünü bulmanız noktasında çok daha fazla katkı sunar. Bunlarla beraber farklı amaçlara yarayan ürünler de bulunur. Örneğin, dermaroller ürünler üzerindeki dönen iğneler sayesinde cildi uyararak nemlendirici emilimini artırmaya yöneliktir. Yüz için olan setler pek çok farklı alternatifi barındırmaktadır. Bu settler arasında Farmasi yüz bakım setleri örnek olarak gösterilebilir. Bir diğer örnek olarak sivilce temizleme aleti akneleri geçirmeye yönelik tamamen farklı prensiple çalışan bir üründür. Diğer ürünlerle kıyaslandığı zaman oldukça basit bir tasarımı olan bu ürün metal bir çubuğun ucunda oval bir halkacık içerir. Bu halkaya sivilceyi aldıktan sonra yavaşça üstünden geçirip sivilcenin enfeksiyonunu azaltabilirsiniz. Halkacığa bulaşan enfeksiyon ise hızlıca silinmeli ve alkol ile ovalanarak yıkanmalıdır ki bir başka sivilce oluşumuna sebep olmadan mevcut sivilcelerin enfeksiyonunu azaltmaya yardımcı olabilsin. Ürün çeşitliliğine bir diğer örnek olarak vakumlu siyah nokta temizleme aleti verilebilir. Bu ürün adından da gayet rahatlıkla anlaşılabileceği üzere siyah noktaları temizlemek üzerine tasarlanmıştır ve yöntemi oldukça basittir. İlk olarak ürünün ucunda bulunan borumsu aparat burnun istenilen noktasına yerleştirilir. Vakumlu düzeneği sayesinde siyah noktayı vakumlayarak hızlıca içine alır. Bu noktada siyah nokta tedavisi yapılacak cildin buharda bekletilmiş ve gözenekleri açılmış bir halde uygulamaya hazır olması önemlidir. Çünkü gözenekler ne kadar izin verirse siyah noktaların o bölgeden çıkışı o kadar kolay olacaktır. Tüm bunlarla beraber siyah noktalar için elbette gereken bir diğer detay da şudur: vakum makinesinin ağız kısmının düzenli olarak temizlenmesi ve hijyen. Dokuları nedeniyle rahatsızlık vermeye müsait olan siyah noktaları bir daha çıkmamak üzere geçirmenin yolu bu ürün grubunda da hijyeni önemsemekle gerçekleşecektir. Çünkü yüz hijyenini sağlamak için kullandığımız ürünlerin hijyenini sağlamak da neredeyse bir yüz ürünü kullanmak kadar önemlidir.

 Yüz Yıkama Seti Ürünlerinin İşlevleri

Yüz Yıkama Seti Ürünlerinin İşlevleri

Yüz yıkama seti ürünlerinden bahsedildiği zaman en önemli ve en çok tercih edilen noktalardan biri hiç şüphesiz dermarollerlardır. Dermaroller kullanımı pek çok ürününe nazaran daha kolaydır ve daha hızlı etki gösterir. Bu anlamda dermarollerlar oldukça işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir denebilir. Dermarollerların yaptığı ilk şey üzerindeki minik iğneler yardımıyla yüzde kan dolaşımını arttırmaktır. İkinci olarak amaçladığı şey minik dermaroller titanyum başlık ile cilt bariyerini güçlendirmektir. Bunun dışında sağladığı bir diğer özellik de oldukça sıkı ve dolgun bir cilt görünümüdür. Elbette bu tip özellikleri kendi cildinizde gözlemlemek içindermaroller kullanımı sıklığınızı ve dermaroller kullanım şeklinizi düzenlemeniz gerekir. Böylece düzenli kullanımla cidinizde aradığınız o sıkı ve taze görünümü verebilirsiniz. Çünkü dermaroller mikro düzeyde sizi etkileyen bir bakımdır gözle görülür farklar için düzenli bir şekilde sık sık uygulamak gerekir. Bununla beraber seçeceğiniz dermaroller ürününün titanyum olması dışında yeterince hassas iğnelerinin olması veya kaç iğneli olduğu gibi özellikleri de oldukça önemli olduğundan bu noktada dermarollerların her yönü göz önünde bulundurulmalıdır. Her türlü metalden yapılabilen dermarollerlar çoğunlukla titanyumdan yapılır ve bu da oldukça sevilen bir özelliktir çünkü dermaroller fiyat seçenekleri bu sayede genişlemiş olur. Bunun yanı sıra başka dermaroller tiplerini de bu özellikler arasından seçerek bulmak mümkündür. Tüm bu ürünlerden ve pek çok seçenek arasından size uygun olanı seçmek ise size uygun olan özellikleri bulmaktan ve tanımaktan geçiyor. Örneğin dermaroller ürününüzün kaç tane iğneye sahip olması gerekir gibi sorular size çok yardımcı olacaktır.

Evde Cilt Bakımı için Uygun Ürünler

Evde Cilt Bakımı için Uygun Ürünler

Cilt temizliği sağlık durumumuzu olumlu ya da olumsuz etkilemeye çok müsaittir. Yani temizlenmiş ve arınmış bir cilt sayesinde canlı, ferah bir görüntü elde edilirken, yeteri kadar temizlenmemiş, akne ve siyah noktalardan tam anlamı ile ayrılmamış olan ciltte bozukluklar sağlıksız bir görünüme sebep olabilirler. Bu gibi dış görünüşe bağlı olan sağlıksız, güçsüz ve hasta gibi olan ciltleri canlanması, temizlenip arınması yalnızca doğru ürün seçimine bağlıdır. Yani eğer doğru ürünleri kullanmaya karar verirseniz cildin toparlanma sürecini en kısa sürede bitirecek ve sağlıklı dolgun bir cilde kavuşabilirsiniz. Sonuç olarak doğru ürün, doğru temizleme aletleri pürüzsüz bir cildin temelini oluşturur. Cildi her gün rutin bir şekilde arındırmak, cilde vakit ayırmak aynı zamanda kendinize vakit ayırmaktır. Her gün ölü katmadan ayrılan ciltte geçmişe bağlı olan lekeler geçmeye başlar. Fakat güneş lekesi gibi derinin gerçek anlamda üzerinde olan lekeler için ayrı bir tedavi uygulanmalıdır. Fakat yine de cilt bakımı, kişisel bakım ciltte belirgin bir parlaklık, eşit ton ve oluşan lekelerin tonlarını açılması ile olumlu sonuçlar doğurur. Fakat bu gibi sorunlara çözüm aranıyorsa çözüm olabilecek bir yöntem olarak dermapen uygulaması tercih edilebilir. Ciltteki kırışıklıkları, büyük gözenekleri, yara ve cilt problemlerini, mikro dermapen iğnesi ile yok eden tedavi yöntemidir. Dermapen iğnesi özellikleri ve avantajları oldukça fazladır. Bu nedenle tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Cildin ihtiyacı olan doğal kolajen üretimini destekleyen bir uygulamadır. Kalemi andıran özel bir cihaza ile uygulama yapılır. Cihazın boyutu çok büyük olmamakla beraber yeterliliği tasarımı ile de kendini ön planda tutar. Bununla beraber uygulamanın ismini aldığı cihaz budur. Cihazda bulunan küçük mikro denecek kadar küçük olan iğneler cildin üst yüzeyine doğrudan temas ederek yenilenme ve canlandırmayı sağlar. Cilt sağlıklı bir şekilde güncellenir ve güçlenir. Cildin üst tabakasına nüfus ettiğinden dolayı iğneleri yaptığı yenileme ile uyarıları cilde verir sinyaller verir böylece cildin görünümü olumlu yönde değişir.

 İşlevsel Yüz Bakım Seti Ürünleri

İşlevsel Yüz Bakım Seti Ürünleri

Dermapen mikro iğneleme işlemi yaparken, ince iğneler cildin üst ve orta katmanları aralıklarla delikler açar. Böylece küçük yaralar oluşturur. Fakat bu yaralar beklenen bir durumdan ibarettir. Yaralar işin ehli tarafından değerlendirilerek meydana getirilir. Yani bakım ve arınma sürecinin bir aşamasıdır. Genellikle ciddi bir ağrıya sebep olmayan bu küçük yaralar kan dolaşımını, cilt ve hücre yenilenmesini olumlu yönden sinyaller vererek yeni kolajen oluşturur. Böylece vücudun kendini onarır ve cilt sorunlarını en aza indirir ve ya iyileştirir. Ciltte iyileşmeler başladığı da tedavinin koşulları kayıt altına alınabilir. Böylece ilerle en sürecin adımlarını aşamalı olarak kaydedilmiş olunur. Ayrıca tedavi edilecek cilt bölgeleri üzerinde elle yönlendirilen dikey mikro iğneleme tedavisi için kullanılan otomatik bir cihazdır. Cihazın otomatik olması teknolojilerden son derece yararlanıldığını ve gelişmiş bir ürün olduğunu kanıtıdır. Tedaviyi gören ve olumlu sonuç alınan kullanıcılar için birden fazla avantajı vardır. Bunlardan biri bakımlı cilt olmasıyla beraber sonuç olarak arınmış yeni ve tüm ciltteki tonların eşit olduğu görülür. Her bir dermapen iğnesi 12 pin tek kullanımlık tüp ile doldurulmuştur. Tamamen cilt sağlığına uyumlu maddelerden üretilmiş olan bu ürün ile gerçek ve sağlıklı bütün bir cildiniz olacaktır. Yenilikler ile donatılmış olan bu cihazın iğneleri otomatik olarak yukarı ve aşağı hareket ederek belirlenen bölgeye eşit bir tedavi sağlar. İğne uzunluğu ve hızı doğrudan cihaz üzerinden ayarlanabilir. Teknoloji ve elektronik hayatımızın her yerinde rahatlık sağlar. İnce iğneler, mikro iğneleme sırasında sistematik olarak deri katmanına nüfus eder. Küçük yaralanmalar yani mikro yaralanmalara neden olurlar. Bu yaralanmalar yeterince iyi ve kapsamlı düşünülmemiş peeling ürünlerinde olumsuz yönde etkiler bırakabilir. Cildin hassas yüzeyinde çiziklere neden olması ile kırışmalar, ince kılcal damarların görünene neden olabilir. Fakat bu tedavide karşı karşıya olduğunuz durum kesinlikle o değildir. Bununla birlikte hücrelerde meydana gelen tahrişle hücre yenilemeleri uyarılır. Ek olarak uygulama yapılan bölmeden yeni kolajen ve hyaluronik asit oluşumu ortaya çıkar. Kolajen üretimi cildin en sağlıklı hali ile ışıldamasını sağlar. Hatta spor veya egzersiz yapıldığında canlı ve parıltılı bir görünüm elde edilir. Dermapen uygulaması cildin kendini onarma, yenileme ve güçlenmeye olan direncini arttırır. Ve de yeniden inşa etme yeteneğini destekler. Bu uygulama ile birçok cilt sorununu kalıcı olarak en aza indirebilir veya tamamen ortadan kaldırılır. Cilt probleminin ciddiyetine bağlı olarak farklı iğne uzunlukları kullanılır. Aynı zamanda hassasiyet de daima göz önünde bulundurulur. Uygulama detaylı bir uygulama olan lazer tedavisi kadar etkilidir. Kullanılan iğnenin uzunluğuna bağlı olarak uzmanın tercih ettiği hız oranı değişebilir. Bu nedenle işin ehli olan kişilere danışılmalıdır.

 Farklı Ciltlere Uygun Yüz Bakım Setleri

Farklı Ciltlere Uygun Yüz Bakım Setleri

Dermapen uygulaması için olan şartlar yada cilt koşulları aynı şekilde dermarollerin kullanımı gibidir. Fakat dermoroller daha geniş, daha büyük cilt yüzeylerine uygulanabilir. Geniş bölge olarak çatlaklar, selülit gibi bölgelere kullanılabilir. Tercih daima kullanıcıda olsa da doğru kararı verebilmek için uzmanlarına danışılmalıdır. Bunların yanı sıra dermapen küçük alanlara daha uygundur. Bunun uygunluğu da daha fazla avantajları olmasından kaynaklıdır. Dermapenler burun kenarlarına, yanakta oluşan hassas yapılara daha birebir temas ettiğinden dolayı bazı kullanıcılar tarafından söylenmiş alternatif seçeneklerdir. Dermodenin asıl kullanım amacı ciltte oluşan tüm eşitsizlikleri yok ederek daha parlak bir cilde kavuşulur. Fakat bunu yaparken akılda bazı sorular kalır. Dermapenin ucunda olan iğnelerden hasar görebileceğini düşünen kullanıcıların akıllarında olacak sorular gibi. Dermapen mikro iğneler ile cilde yeni yaralar açar. Ucu da dikey minik iğneler olan alet ile ciltte mikro travma oluşturuyor. Açılan bu deliklerden vitamin hyaluronik asit uygulanabiliyor. Bunların yanında dermapen sonrası yapılacak olan işlemler, izlenecek olan adımlar da çok önemlidir. Dermapen sonrası mutlaka güneş kremi sıkılması gerekir. Normal koşullarda da yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalıyız fakat cildiniz işlem gördüğü için artık daha duyarlı olur. Bu nedenle on gün ya da on beş gün sık sık güneş kremi kullanılmalı. Bu süreçte cildimizi en korunaklı olacak şekilde korumalıyız. Güneş kremini bol miktarda kullanmalıyız. Bu nedenle cildimize iyi bakmamız gerekiyor. Akla gelen başka bir soru da uygulama sonrası makyaj yapımı. Cildin nefes alması gerekir. Uygulamadan bir gün sonra makyaj yapılması uygundur. Fakat tazelenmiş olan cilde tavsiye olarak gözenekleri kapatacak ürünler kullanılmamalıdır. Ürün çeşitliliği hakkında bilgi almak için Loreal yüz bakım setleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!