Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Roc
Fnx
LR
SVR
Tto
Snp
MLK
OSL
Zao
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün İçeriği

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Amacı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tonik

için 942 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yüz Toniği

Yüz toniği hızlı, emici bir sıvıdır ve fazla kiri, yağ izlerini ve makyajı temizlemeye yardımcı olur. Cildinizin pH'ını düzenler ve dengede tutarak ideal hafif asidik pH'a getirir. Başka bir deyişle, yüz toniği cildi derinlemesine temizler ve yüzeyde birikmiş ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur. Gözenekleri temizlemeye ve kapatmaya, pH'ı dengelemeye destek olarak, özellikle akneye eğilimli ciltler için faydalıdır. Yüz toniği ile cilt sıkılaştırıcı genellikle karıştırılır. Sıkılaştırıcı cilt bakım ürünleri alkollerle formüle edilir. Tonikler de alkol içerebilir, fakat alkolsüz formüller de mevcuttur. Alkolsüz bir tonik, cildinizde bir sıkılaştırıcıya göre daha yumuşak etki bırakır. Cildinizin temizliğini tamamlamaya yardımcı olmak için her gün kullanılabilir. Her şeyden önce, her zaman alkolsüz bir yüz toneri kullanmak önemlidir. Diğer bileşenler cilt tipinize göre seçilmelidir. Akneye eğilimli ciltler için alfa hidroksi asit (AHA) içeren alkolsüz bir toner seçmelisiniz. Bu durum cildinizi yıpratmadan temiz ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Akneye eğilimli ciltler için salisilik asit içeren yüz toniği kullanılabilir. Normal ve karma ciltler için diğer bileşenler arasında koenzim Q10, hyaluronik asit, gliserin ve C vitamini yer alır. Yüz toniği kullanımı için cilt tipinize uygun bir ürün seçmelisiniz. Cildiniz hassas ise doğal yüz toniği doğru bir tercih olacaktır. Kullanım sırasında bir pamuğu tonik ile nemlendirmelisiniz ve yüzünüze uygulamalısınız. Daha sonra kurumasına izin vermelisiniz. Karma veya yağlı cildiniz varsa gece ve gündüz alkolsüz toniği kullanabilirsiniz. Son aşamada her zaman cilt tipinize göre nemlendirici uygulamayı unutmamalısınız. Hassas bir cildiniz varsa, temizleyici ve tonik olarak kullandığınız ürün büyük bir etki yaratabilir. Sağlıklı, genç ve güzel bir cilt hassas cildinizi doğru temizleyiciyle yıkamakla başlar. Cildinizi hayati besinlerden ve doğal yağlardan arındırmayacak, hassas ciltler için nazik, zararlı bileşen içermeyen bir temizleyici ve alkolsüz bir tonik tercih etmek önemlidir. Cilt tipinize göre doğru toniği kullandığınızdan emin olmalısınız. Hassas ciltler için tonikler her daim alkolsüz olmalıdır. Dermatologlar, belirli bileşenlerin hassas cildi tahriş ettiği ve sorunlara neden olabileceği konusunda hemfikirdir. Sodyum lauril sülfat (SLS), temizleyicilere ve kalıp sabunlara eklenen bir bileşendir. Bu köpüren kimyasal aslında sert bir deterjandır ve hassas cildiniz için fazla tahriş edici olabilir. Tonik tercih ederken SLS içermeyen bir temizleyici seçebilirsiniz. Yüz temizleme tonik önerileri arasından seçim yaparken cilt tipinize uyum sağlayan bir ürün seçtiğinizden emin olmanız önemlidir.

Yüz Toniği Çeşitleri

Yüz Toniği Çeşitleri

Yüz tonik markaları arasında yeşil çay özlü ürünler sunan markalar da var. Serbest radikal hasarı, erken yaşlanmanın önde gelen nedenlerinden biridir. Sağlıksız beslenme, sigara içmek ve kirlilik gibi çevresel faktörlerle artmaktadır. Yeşil çaylı tonikte yer alan antioksidanlar, yaşlanmanın belirgin özelliği olan ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olabilecek hücrelerin büyümesini önleyebilir. Yeşil çay özlü tonikler, vücuttaki amino asitlerle bağlanan biyomoleküller içerir. Tanenler doğal olarak sıkılaştırıcı bileşiklerdir. Bu durum cildin görünümünü eşitlemek için doğrudan bir cilt toniği olarak çalıştıkları anlamına gelir. Tanenler gözenekleri küçülterek daha az tıkanmalarını sağlar. Yeşil çaylı tonik ayrıca cildin doğal yağı olan sebum üretimini de düzenler. Yağlı cilde sahip kişiler, çok fazla sebum üretme eğilimindedir, bu da tıkanmış gözeneklere ve sivilceye neden olur. Yağlı cilt ürünlerinin çoğu, cilt yüzeyindeki fazla yağı gidermeyi amaçlar, ancak yeşil çay toniği, cilt hücrelerindeki yağ üretimini en aza indirir. Akne, insanların yaşadığı temel cilt sorunlarından biridir. Bu problemden kurtulmak zor olabilir. Çoğu doktor, bu inatçı cilt hastalığını hedef almak için oral antibiyotikler veya kremler reçete eder. Ne yazık ki, bu ilaçların birçoğunun kuru cilt, kaşıntı ve depresyon gibi olumsuz yan etkileri olabilir. Yeşil çay yüz toniği gözenekleri azaltmaya ve ciddi yan etkiler olmaksızın siyah noktalardan ve çatlaklardan kurtulmaya yardımcı olan etkili bir üründür. Yeşil çay yaprakları cildi nazikçe pul pul dökmek için kullanılabilir. Peeling, cildin donuk ve cansız görünmesine neden olabilecek ölü cilt hücrelerinin atılmasına yardımcı olur. Pul pul dökülme süreci ayrıca parlak bir görünüm için yeni cilt hücrelerinin üretimini tetiklemeye yardımcı olur. Yeşil çay toniği, ölü deriyi yumuşak bir şekilde temizleyen hafif bir forma sahiptir. Çay yapraklarında bulunan antioksidanlar ayrıca çatlamalara neden olabilecek fazla yağ ve kiri gidermeye yardımcı olur. Yeşil çay, orta miktarda kafein içerir. Çay tanenleri ve kafeinin her ikisi de kan damarlarını küçültmek için çalışır. Bu durum kabarık gözlerin ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kafein ayrıca cildi aydınlatır, bu da ışıltılı ve gençleşmiş bir görünüm sağlar. Yeşil çay toniği, cilt tonunu dengelemek ve lekeleri azaltmak için iyi bir seçimdir. Tıpkı yeşil çaylı tonik gibi mentollü yüz toniği ve naneli yüz tonikleri de cildiniz üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.

Doğal Yüz Toniği Çeşitleri

Doğal Yüz Toniği Çeşitleri

Yüz toniği önerileri arasında çay ağacı yüz toniği de vardır. Bu bitki özütü, antimikrobiyal bir maddedir. Bakteri üremesini durdurabilir ve enfeksiyonların gelişmesini veya yayılmasını önleyebilir. Bakterileri uzaklaştırmak için sabah ve akşam cildinizi temizlemek ve yıkamak önemlidir. Bununla birlikte, ciltteki nemi sıyırmakla sonuçlanabileceğinden fazla yıkamamak önemlidir. Cilt ayrıca nemlendirilmeli ve korunmalıdır. Çay ağacı yüz toniği, antibakteriyel etkisinden dolayı sivilceler üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Çay ağacı yüz toniği, yüz için güvenli olan mükemmel bir doğal üründür. Bu bileşenin çok sayıda tıbbi faydası olabilir ve ne kadar hassas olursa olsun cildiniz için güvenilir koruma sağlayabilir. Bu tonik aşırı kuruluğa, deride soyulmaya veya kızarıklığa neden olmaz. Size her zaman istediğiniz ışıltılı ve kusursuz bir cilt sunar. Toksinleri gidermek ve tıkanmayı önlemek için gözeneklere derinlemesine nüfuz eder. Ayrıca iltihabı azaltır ve yaraları hafifletir. Çay ağacı özütü cildin doğal yağ dengesini sağlar ve eski haline getirir. Çay ağacı özlerinin güçlü antibakteriyel özellikleri, cildin şişmesine ve tahriş olmasına neden olan faktörleri azaltmaya yardımcı olabilir. Çay ağacı toniği, kızarıklık ve kabarcıkların etrafındaki kaşıntıyı yatıştırabilen antiseptik özellikler içerir. Çay ağacı tonikleri, antibakteriyel ve antiseptik görevi gördüğünden dolayı cilt için yüksek fayda sağlayabilir. Cildi birçok durumdan ve rahatsız edici semptomlardan kurtarmak amacıyla kullanılabilir. Yağlı ciltlerin bakımı için mükemmel bir aktif bileşendir, çünkü cilt gözeneklerindeki fazla yağı kaldırmaya yardımcı olabilir, cilt sağlığında ve görünürlüğünde iyileşme sağlayabilir. Çay ağacı toniği, kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğundan kaşıntılı cilde ek fayda sunabilir. Kaşıntıya bir enfeksiyon neden oluyorsa, toniğin antimikrobiyal özellikleri de durumu gidermeye ve kaşıntının nedenini ortadan kaldırmaya destek olabilir. Çay ağacı tonikleri, hassas ciltler başta olmak üzere tüm ciltler için ideal bir seçimdir. Çay ağacı özleri, zararlı olabilecek ve mevcut cilt koşullarını kötüleştirebilecek birçok sert kimyasal ve ilaca doğal bir alternatif olarak da öne çıkar.

Her Cilt Tipine Uygun Tonik Çeşitleri

Her Cilt Tipine Uygun Tonik Çeşitleri

Yumuşak bir pamuk topuna veya pedine az miktarda tonik uygulamak ve yüzünüzü nazikçe kurutmak ve silmek yağı giderecek ve daha küçük gözenekler sunacaktır. Musluk suyunda bulunan klor gibi bileşenlerden bile cildi iyi bir şekilde koruyabilir. Bazı cilt tonikleri nemlendiricidir, yani nemin cilde iletilmesine yardımcı olurlar. Tonik, cildiniz yağlı veya kirli olduğunda yüzünüzü yıkamak yerine de kullanılabilir. Gün boyunca ve hareket halindeyken bile cildinizi canlandıracak özellikler içerir. Glikolik asit veya diğer alfa hidroksi asitleri içeren tonikler, batık tüylerin önlenmesi konusunda da fayda sağlayabilir. Popüler yüz bakım toniği çeşitleri arasında alkolsüz yüz toniği yeri ayrıdır. Bu tonikler hassas ciltler için ideal bir seçimdir. Cilde zarar vermeden temizlenmesini mümkün kılar. Gül yaprağı özlerinden elde edilen tonikler en iltihaplı cildi bile sakinleştirmek için özel olarak formüle edilmiştir. Akneye meyilli ciltler için üretilen losyon tonikler termal kaynak suyu ile nemlenir ve doğal silikatlar aracılığıyla koruyucu bir kalkan oluşturur. Yatıştırıcı tonikler cildi yeniden dengelemenin yanı sıra temizlik için harika olan bileşikler barındırır. Nemlendirici cilt toniği, cildinizi derinlemesine nemlendirirken iyi bir şekilde arındırır ve yatıştırır. Nemlendirici alkolsüz tonikler, kuru, nemsiz kalmış ciltler için tasarlanmış, gözeneklerin görünümünü azaltan ve herhangi bir kir izini ortadan kaldırırken cildi anında yeniden nemlendiren, alkolsüz bir formüldür. Nemlendirici cilt toniği kuru, karma, normal ve hassas ciltler için en iyi ürünlerden biridir. Bu tonik çeşitleri parabenler veya sülfat olmadan formüle edilmiştir, cildi nemlendirmeye ve korumaya yardımcı olan seramidler içerir. Gözenek azaltıcı tonik, gözenek boyutunu ve siyah noktaları azaltmak, cildi yenilemek için geliştirilmiştir. Cilt bakım rejiminin bir parçası olarak sabah veya gece kullanılabilir. Yüz toniği fiyatları ürünlerin markasına, içeriklerine ve miktarına göre değişiklik gösterir.

Sağlıklı Yüz Tonikleri

Sağlıklı Yüz Tonikleri

Tonikler fazla yağı gidermek için en iyi ürünler arasındadır. Buna ek olarak siyah nokta ve sivilce problemine çözüm sunabilir. Cildinizi ne kadar iyi temizlerseniz temizleyin, bazen hala makyaj izleri olabilir. Bu aşamada da cilt tonikleri devreye girer. Aloe vera veya nergis özleri gibi sakinleştirici bileşenler içeren belirli tonikler, kirleri tamamen temizlemeye yardımcı olmanın yanı sıra cildi rahatlatmaya ve herhangi bir iltihabı azaltmaya da destek olabilir. Bu ürünler arasında elma sirkesi yüz toniği de vardır. Yüz toniklerindeki koruyucu bileşenler cildinizin temiz kalmasına ve kirlilik gibi çevresel kirleticilerden zarar görmemesine yardımcı olur. Tonikler, gözenekleri kapatmaya ve hücre boşluklarını sıkılaştırmaya destek olarak kirlerin cilde nüfuz etmesini önler. Dahası, bir tonik kullanımı, cildi kurutabilen veya dengesizliklere neden olabilecek musluk suyunda bulunan klor ve mineralleri bile temizleyebilir. Bu nedenle, cildinizin güzel ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız yüz toniği uygulamalısınız. Geleneksel, sabun bazlı veya alkol bazlı yüz temizleyiciler, esas olarak fazla yağı gidermeye ve siyah noktaların görünümünü en aza indirmeye odaklanır. Öte yandan yüz tonikleri genellikle alkolsüzdür ve nemlendirici bileşenler içerir. Sonuç olarak, cildinizin nemi geri kazanmasına ve kuru hissetmesini önlemeye yardımcı olur. Nemlendirmenin yanı sıra, içeriğe bağlı olarak cildinizi aydınlatmaya ya da yumuşatmaya da yardımcı edebilir. Yüz toniği kullanarak, cildinize diğer yüz bakımı ürünleriniz için temiz bir tuval sağlarsınız. Cilt yolunu tıkayan herhangi bir kirlilik olmadığında, serumlar gibi belirli ürünlerin aktif bileşenleri cildin daha derinlerine nüfuz edebilir. Başka bir deyişle, tonikler diğer güzellik ürünlerinizin genel etkinliğini artırır. Cildinizi makyaj yapmaya hazırlamak için tonik uygulamak da çok önemlidir. Bu şekilde, fondöten sürdükten sonra engebeli bir görünüme neden olabilecek ölü deri hücrelerini veya gözenek tıkanıklıklarını giderebilirsiniz. Yüz toniği seçiminde en önemli konulardan biri de doğru ürünü bulmaktır. İster normal, kuru, yağlı, karma ve hassas cilt olsun, tam cilt tipinize uygun bir tonik seçtiğinizden emin olmalısınız.

Yüz Toniği Faydaları

Yüz Toniği Faydaları

Yüz toniği temel cilt bakımı için ara bir üründür. Yüzünüzü yıkadıktan sonra serumunuzu veya nemlendiricinizi kullanmadan önce uygulanması amaçlanmıştır. Tonik, ciltteki fazla yağı, kiri ve makyajı çıkarmaya yardımcı olan hafif bir sıvıdır ve herkes için faydalıdır. Başka bir deyişle, bir toniğin görevi cildinizin doğal nem dengesine zarar vermeden nazikçe yenilemektir. Biriken kalıntıları, makyajı ve kirleticileri temizlemek için geceleri yüzünüzü sabun içermeyen bir temizleyiciyle yıkadığınızdan emin olmalısınız. Sabah temizliği, cildinizin tazelenmesine, makyaj işlemine ve güne hazır olmasına da yardımcı olabilir. Durulamak için asla çok sıcak ya da çok soğuk su kullanmayın. Ilık bir sıcaklık cildi daha rahat hissettirir ve tercih edilir. Aşırı su sıcaklığı, kılcal damarların kırılmasına neden olabilir. Cildinizi daima yumuşak bir bezle kurulayın ve ovalamayın, nazikçe kurulayın. Yüz için tonik uygulamak çok kolaydır. Yumuşak pamuklu bir ped üzerine az miktarda toner uygulayabilir ve yüzünüzü nazikçe silebilirsiniz. Yüzünüzü yüz toniği ile silmek, gözeneklerin etrafında biriken fazla yağı ve ölü hücreleri gidermeye yardımcı olur ve bu, gözeneklerin küçülmesi konusunda da destek olabilir. Gözenekler daha küçük göründüğünde cilt daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşur. Ayrıca, cilt hücrelerindeki boşlukları kapatarak, çeşitli maddelerin cilde girme riskini de azaltmış olursunuz. Temiz gözeneklerle cildinizde siyah nokta, beyaz nokta ve sivilce oluşma ihtimalini de düşürürsünüz. Buna göre, yüz toniklerinin temiz cildi korumaya yardımcı olduğunu ve özellikle yağlı ve akneye eğilimli cilt tipleri için faydalı olduğunu varsayılır. Tonik kullanımının en önemli faydalarından biri, cildin pH dengesini geri kazandırmasıdır. pH asidik olan 0'dan alkali olan 14'e kadar ölçülür. Cildiniz doğal olarak asidiktir ve normalde pH dengesi beş ile altı arasındadır. Cildinizin yağ ve terden oluşan asit tabakası nedeniyle pH seviyelerini korumak çok önemlidir. Sabunların alkali yapısından dolayı cildin pH'ı, temizlendikten sonra kolaylıkla zarar görebilir. Böyle bir durumda cildinizin normal seviyelerine dönmesi uzun zaman alacaktır ve bu da aşırı yağ üretimine neden olabilir. Cilt toniği kullanmak bu dengeyi hızlı bir şekilde geri kazanmaya yardımcı olabilir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu yüz temizleme toniği çeşitleri için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Roc tonik seçeneklerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.