Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Selülit Kremi

için 254 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Selülit Önleyici

Vücut üzerinde kalça, karın ve bazı belirli bölgelerde ortaya çıkan bir cilt problemi olan selülit, ciltte fazla yağ depolanması ile ortaya çıkmaktadır. Fazla kilo alımı, yağ hücrelerinin dokuda birikmesi ve katman oluşturması selülite sebep olan etmenler arasında geliyor. Selülit, sıklıkla kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde de yaşa bağlı olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Selülit görüntüsünden rahatsız olanlar için selülit giderici pek çok krem, yağ veya doğal at kılı fırçaları bulunmaktadır. Cilt tipinizi belirlemek, selülitle başa çıkmak için önemli bir durum olarak karşınıza çıkabilir. Öncelikle hassas, yağlı veya kuru cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirleyerek selülit giderici ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz. Özellikle yaşın ilerlemesi ile metabolizma hızının yavaşlaması ve kan dolaşımının daha az olması, selüliti ortaya çıkarak nedenlerden biri olarak görülmektedir. Kilolu kadınlarda daha sık görülse bile, zayıf bedene sahip kadınlarda da selülit ortaya çıkmaktadır. Bu durumun yaşatacağı estetik olmayan görünümleri ortadan kaldırmak için düzenli bir selülit önleyici ürün kullanabilirsiniz. Yumuşak sert ve ödemli tipteki selülitler, bedende görülen selülit tiplerindendir. Yumuşak selülit tipine sahip olanlar, gevşek bir dokuya sahip selülite sahiptir ve hareketli olan bu doku, oldukça fazla görülmektedir. Sert selülit tipi ise, vücut tipi daha sıkı olanlarda görülmekte ve acılı bir süreç seyretmektedir. Özellikle sporcu bireylerde ortaya çıkan sert selülit tipi, çeşitli yaşlarda ortaya çıkabilmektedir. Ödemli selülit tipine sahip bireyler ise yumuşak tipteki selülit gibi kolayca hareket edebilen bir yapıya sahiptir. Tedavisi diğer tiplere göre daha kolaydır. Gün içerisinde fazla su tüketimi ve karbonhidrattan uzak durarak selülit oluşumunu azaltabilirsiniz. Yeterli su tüketimi, dengeli beslenme, egzersiz ve stresten uzak durmak selülit oluşumunu önlemektedir. Ancak bu durumu en çabuk şekilde tedavi etmek ve ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, selüliti önleyici çeşitli ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Selülit giderici krem kullanarak, hareketsiz ve düzensiz beslenmeden dolayı ortaya çıkabilecek selülitlerinizin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Selülit giderici kremler, yağlar, jel ve solüsyonlar en hızlı şekilde selülitlerinizin giderilmesine yardımcı olur.

Selülit Nedir ve Nasıl Önlenebilir?

Selülit Nedir ve Nasıl Önlenebilir?

Selülit yanlış beslenme, kilo alımı ve kilo veriminin sıklaşması, hamilelik ve sonrasında oluşan sarkma çatlak, yaşlanmaya bağlı vücut derisinde kan dolaşımının azalması gibi sebeplerle ortaya çıkmaktadır. Cildin yapısındaki bozulmayı önlemek için yaşam şeklinizin tamamen değiştirilmesi ve yediklerinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Göbek kısmı, bel kısmı, bacaklar ve dizin üst kısmı gibi çeşitli bölgelerde meydana gelebilen selülit, estetik bir bozulma ortaya çıkardığı için kadınlar tarafından çeşitli yöntemlerle giderilmeye çalışılmaktadır. Bu görünümü bacak ve karın bölgelerinde yok etmek için belli başlı krem veya yağları kullanabilirsiniz. Selüliti önlemenin yollarından biri olan selülit giderici yağlar kalça, basen ve bacak kısmınızdaki selülitleri ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz bir tedavi yöntemini sizlere sunar. Anti selülit kremler, içerisinde bulunan kafeinler ile selülit oluşumunun azalmasını ve ortaya çıkma ihtimali olan selülitlerin de ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Selülit giderici yağ karışımı içerisinde doğal ve besleyici yağların bir arada bulunması ile oluşturulan bir karışımdır. Bu karışımı düzenli bir şekilde selülitli bölgelerinize uygulamak, ölü derinizin atılmasına ve tedavinizin gerçekleşmesine yardımcı olur. Ardıç yağı, buğday yağı, portakal yağı, limon yağı, susam yağı, biberiye yağı gibi faydalı yağlar kullanılarak selülit önleyici karışımlar oluşturulmaktadır. Cilt sağlığınızı korurken görüntünüzdeki estetik bozulmayı da düzeltmek için bu yağları tercih edebilirsiniz. Güvenilir malzemelerden oluşan bitkisel yağları evde kendinizde uygulayabileceğiniz gibi, çeşitli selülit karışımlarını satın alarak da kullanabilirsiniz. Sıkılaştırıcı losyonlar, vücut lif inceltici ve sıkılaştırıcı jeller, anti selülit yağı, sıkılaştırıcı etkili selülit yağı gibi daha ince ve sıkı bir vücuda sahip olmak isteyenler için üretilmiş ürün seçenekleri bulunmaktadır. Öncelikle amacınız tamamen ölü deriden kurtulmak mı yoksa doğrudan sıkılaşmak mı buna karar vermelisiniz. Sıkılaştırıcı kremler, cilt sağlığınıza olumlu etkilerde bulunarak istemediğiniz estetik bozulmaları gidermenize yardımcı olur. Selülit giderici masaj aleti, titreşim hareketleri ile dokulara basınç uygulayarak bozulmaları gidermeye ve görünümdeki bozulmayı düzenlemeye yardımcı olur. Aromatik selülit giderici bitkisel yağlar el ile uygulanarak sorunlu bölgeye dağıtılabilir. Bölgesel incelmeye sahip olmak isteyenler için, soğuk lipoliz yağları kullanılmakta ve cansız dokuların tekrar harekete geçirilerek parçalanıp vücuttan atılması sağlanmaktadır.

Selülit Giderici Fırça ve Krem Çeşitleri

Selülit Giderici Fırça ve Krem Çeşitleri

Selülitten kurtulmak için üretilen jel, solüsyon, krem, fırça ve daha pek çok ürünü edinmeden önce selülit tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirlemelisiniz. selülit giderici at kılı fırçası pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler kadınlar için ideal bir seçim olabilir. Kuru bir fırçalama ile ciltte masaj etkisi yaratan at kılı fırçaları, kan dolaşımınızı hızlandırma ve selülit oluşumunu önleme etkisi sağlamaktadır. Vücutta uzun süre hareketsiz kalan dokulara karşı düzenli olarak at kılı fırçası ile masaj uygulamak, dokuların hareketlenerek tekrar canlanmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Fırçayı kullanırken fazla bastırmamak ve masaj sonrasında kremlerle desteklemek önemli bir detay olarak ortaya çıkmaktadır. Bunu düzenli tekrarlamak ise selülit oluşumunu en aza indirmeye yardımcı olmaktadır. Ölü dokuları atmaya yarayan at kılı fırçaları, cildin daha sıkı görünmesini amaçlayarak, istenmeyen görüntüleri önleyerek parlak bir cilde sahip olmaya da yardımcı oluyor. Doğal kıllardan meydana gelen at kılı fırçaları, cildinizde tahriş yaratmayarak yumuşak bir uygulama gerçekleştirmenizi sağlar. Kolay bir şekilde ölü deriyi vücudunuzdan atan fırçalar doğal at kılı selülit fırçası, doğal saplı at kılı selülit giderici fırça , %100 doğal at tüyü fırçası gibi fırça çeşitleri bulunmaktadır. Bu fırçalarla beraber alacağınız nemlendirici selülit yağları veya kremleri, en etkili sonuçları almanıza yardımcı olacaktır. Sarı at kılı masaj ve selülit fırçası, hem masaj hem de selülit önleyici olarak kullanılmaktadır. Üründe kullanılan doğal at kılları sayesinde cildinizin tahriş olması önlenir ve ciltte rahatlatıcı bir etki oluşturarak ölü derinin atılması sağlanır. Selülit sıkılaştırıcı krem çeşitleri içerisinde annelere özel vücut bakım kremi de yer almaktadır. Özellikle hamilelik döneminde karın bölgesinin genişlemesi ve bebeğin doğumundan sonra kilo alıp verme süreçlerinde çatlak oluşumu gözlenebilir. Bu duruma karşın annelere özel çatlak kremleri kullanmak, vücudun tekrar eski haline dönmesi için önemli adımlardan biridir. Bakım sabunları ve vücut bakım yağları da cildi parlaklaştırmak ve onarmak için kullanılabilecek ürünler arasında yer alır. Doğru bir vücut bakımı sağlayarak, uzun vadede cildinizde oluşabilecek problemleri önleyebilirsiniz.

Selülit Önleyici Krem ve Jeller

Selülit Önleyici Krem ve Jeller

Vücudunu sürekli nemlendirmek ve cildinizin hava almasını sağlamak, gözeneklerini açmak selülit oluşumunu engellemek için önemli adımlar arasında yer alır. Temiz bir ciltte daha az akne ve çatlak oluşumu görülmektedir. Cildinizi temiz tutmak ve sık nemlendirmek amacıyla nemlendirici kullanımına özen göstermelisiniz. Selülit önleyici ürünler içerisinde yer alan at kılı fırçaları krem veya jellerle birlikte kullanabilirsiniz. Fırçanın yumuşak bir şekilde uygulanmasından sonra kremin sorunlu bölgede dağıtılarak masaj yapılarak uygulanması etkiyi arttırmaya yardımcı olmaktadır. Soğuk lipoz jeli, yağlanmanın fazla olduğu bölgedeki yağların çözülmesini ve dokuların çözülmesini sağlamaktadır. Farklı bitkilerden elde edilen soğuk lipoliz yöntemi, parçaların dışarı atılmasını sağlayarak bacak ve karın gibi çeşitli bölgelerde etkili sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. Selülit önleyici krem ve masaj yağları, çeşitli aromalardan oluşarak vücudunuzda hoş kokular bırakmaktadır. Aromalı yağları veya aromasız yağları tercih ederken içerisinde katkı maddesi kullanıp kullanılmadığına dikkat edebilirsiniz. Katkı maddelerinin cildinize zarar vermesinden ve sağlıksız maddelerin içeriğinde olmasından kaçınarak daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Selülit giderici çay çeşitleri yeşil çay, kafein içeren çaylar ve diğer bitkisel çaylardan oluşmaktadır. Öncelikle selülit için iyi gelen içeceklerin başında su gelmektedir. Bol bol su içmeli ve vücuttaki yağlanmanın azalmasını sağlamalısınız. Daha sonra yağ dokularının parçalanması amacıyla yeşil çaylar, zencefil, sebze suları, az yağlı sütler, taze meyve suları tüketebilirsiniz. Bu çayların selülit oluşumunu engelleyici etkisi sayesinde kullandığınız kremlerle birlikte kullanılarak iyi sonuçlar alınabildiği görülmüştür. Salyangoz ekstresi jeli, salyangoz sıvısından elde edilerek oluşturulan bir masaj yağıdır. Vücuttaki üst derilerde meydana gelen ölü derileri atmaya yardımcı olan bu yağ, akne çatlak ve çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Doğru masaj yöntemleri uygulandığı zaman cilt üzerinde etkili sonuçlar alınabildiği kanıtlanmaktadır. Bu masajın elle veya masaj aletleriyle uygulanabileceği, çeşitli jel ve bitki çaylarıyla da desteklenebileceği söylenmektedir. Elektrikli hacamat selülit giderici alet, vakumlu yapısıyla sırt, bel ve omurilikte etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Selülit karşıtı aktif masaj kitleri, doğal kabak lifi, yosun özlü sabun, el yapımı lavanta el yüz ve saç bakım kremi gibi sağlıklı ürünler de tercih edilebilmektedir.

Selülit Giderici Besinler ve Diğer Ürünler

Selülit Giderici Besinler ve Diğer Ürünler

Selülit giderici besinler başlıca muz, ıspanak, yumurta, limon, yoğurt, brokoli gibi sağlıklı besinlerden oluşmaktadır. Bu besinleri kullanarak sağlıklı ve düzenli bir beslenme sağlamak selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Selülitle savaşırken kremlerin yanı sıra beslenmenize de dikkat ederek en etkili sonuçları alabilirsiniz. Selülit giderici ürün arayanlar için at kılı fırçasının yanı sıra yüz ve vücut için vakumlu silikon masaj kupaları bulunmaktadır. Yüz bölgenizdeki kan dolaşımını arttırmak ve cildinizin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak için bu kupaları düzenli olarak kullanabilirsiniz. Kol altı, bacak, karın, uyluk bölgelerinde uygulama sağlayabileceğiniz selülit cihazları, kendiliğinden masaj yaparak yağ dokularının çözülmesini ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. Selülit giderici jel olarak bilinen anti selülit jel karışımı, içeriğindeki zengin ve doğal yağlarla vücudunuzdaki ölü dokuların kaybedilmesine ve görünümünüzün daha düzgün olmasına yardımcı olmaktadır. Selülit önleyici besinler içerisinde sağlıklı bitki çayları, meyveler, sebze yemekleri yer almaktadır. Beslenme şekliniz vücut şeklinizi ve cilt tipinizi de etkiler. Daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak ve cilt problemlerini engellemek için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Selülit slim bantları olarak da geçen ve kilo alıp verme sonucu vücutta oluşan sorunlu bölgelerde kullanılan bu ürünler, kısa elbise veya şort giyen kadınlar için istemediği bölgelerin daha estetik hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Derideki sarkmaların toparlanması ve daha düzgün bacaklara sahip olmak amacıyla selülit bantlarını vücudunuzda kullanabilirsiniz. Bunun dışında bitkisel buz yöntemi olarak da geçen, soğuk lipoliz ve bitkisel yağlarla tedavi yöntemleri de bacak yağlarındaki sorunu çözmede yardımcı olmaktadır. Oluşan çatlakların tedavisinde kullanılan çatlak kremleri, zengin içeriği ile cildinizi onararak daha estetik görünüm oluşturmanıza yardımcı olur. Selülit jellerle birlikte kullanılan ıslak mendiller, masaj aletleri, döner başlıklı iğneler de çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır. Cilt sıkılaştırıcı 4D masaj aleti, karın, kol ve bacak bölgelerindeki sarkmayı önlemede etkili çözüm yöntemleri arasında yer almaktadır. Vücut hücrelerini koruma görevi gören selülit jelleri ve kremleri, hücrelerde onarım sağlayarak yeni ve daha canlı yapıda hücrelere sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Selülit Önleyici Bitkisel Yağ Çeşitleri

Selülit Önleyici Bitkisel Yağ Çeşitleri

Kilo problemi yaşayan bireylerde selülit oluşumu gözlemlenebilir. Ancak kilo verildiği zaman selülitler hemen ortadan kalkmayabilir. Hızlı kilo almak ve vermek de selülitlerin vücutta kalmasına sebep olabilir. Kolay uygulama ve düzenli tekrar ile selülit görünümünden kurtulmak mümkün görünmektedir. Alacağınız önlemler ile selülit oluşumunu azaltabilir ve beslenmenizle, yaptığınız egzersizlerle bunu destekleyebilirsiniz. Kaslarınızı güçlendirmek için egzersizlere başvurabilir ve ilerleyen yaşlarda istemediğiniz görüntülerin oluşmasını önleyebilirsiniz. Selülit önleyici yağlar arasında susam yağı, kekik yapı, greyfurt yağı, keten ve zambak yağı gibi bitkisel yağlar yer almaktadır. Deri altındaki sirkülasyonun artırılması amacıyla bu yağlar masaj yapılarak uygulanabilir. Cildi besleyen yağlar, daha parlak ve temiz bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olarak ölü derilerin atılmasına katkı sağlamaktadır. Selülitli bölgeler için çift etkili losyon, portakal özlü selülit bakım yağı, doğal gül el yapımı yüz, saç ve vücut sabunu gibi ürünler uygulanabilir. Selülit bakım kremi olarak toplu bir şekilde yağlar, jeller ve fırçaların satıldığı setler de bulunmaktadır. Bunlar el, yüz, karın, bacak ve diğer vücuttaki sorunlu bölgelerde uygulanabilir ve etkili sonuçlar alınabilir. Bitkisel anti selülit bakım yağı, sıkılaştırıcı aloe vera bakım yağı, biberli balsam ve at kestanesi yağı da selülit için kullanılan bitkisel yağlar içerisinde yer almaktadır. Cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesi için doğal pürüzsüzleştirici anti selülit bakım yağları, vücut ve saç için dermacild titanyum iğne, selülit serumları ve diğer ürünleri kullanabilirsiniz. Artık bitkisel yağlar kullanarak da selülit oluşumunu önleyebilir veya oluşan selülitlerinizi giderici etkide bulunabilirsiniz. Görüldüğü gibi selülit oluşumunu önleme ve selülit oluşumu sonrası bu durumu giderme amacıyla pek çok jel, krem, masaj aleti ve fırça çeşidi bulunmaktadır. Tek başına bunları kullanmak yeterli olmayabilir. Bunun yanında düzenli egzersiz, su içmek ve dengeli beslenmek de uzmanlar tarafından önerilen yöntemlerdendir. Siz de vücudunuzdaki sorunlu bölgelerdeki selülitlerden kurtulmak ve daha estetik bir vücuda sahip olmak için sayfamızda yer alan selülit önleyici kremleri inceleyebilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olarak, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri satın alabilirsiniz.