Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Vücut Çatlak Kremi

için 279 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 298,88 TL
  MOBİLE ÖZEL 283,94 TL
  (276)

  Pharmacity
  %100
 • 719,20 TL 625,40 TL
  % 13

  bebekvesaglik
  %98
 • 135,00 TL

  İKSİRMARKET
  %100
 • 925,00 TL 693,75 TL
  % 25

  venusparfümeri
  %100
 • 100,00 TL 39,99 TL
  % 60

  ActiveKozmetik
  %100
 • 249,50 TL 194,50 TL
  % 22

  CildiniYenile
  %100
 • 288,90 TL
  (1)

  kirmizibeyazeczane
  %100
 • 451,21 TL 427,00 TL
  % 5
  (1)

  Kozmizon
  %92
 • 182,50 TL 131,26 TL
  % 28

  MAYNATURA
  %93
 • 199,00 TL 98,00 TL
  % 51

  lilaonline
  %100
 • 295,00 TL
  (2)

  KozmetikTükkanı
  %100
 • 69,90 TL

  SağlıkveKişiselBakım
  %93

Çatlak Önleyici

Cilt bakımının nemlendirme, arındırma, leke giderici gibi pek çok etkisi vardır. Bunların içinde en önemlilerinden biri de çatlak önleyicilerdir. Çatlak önleyici özellikle kadınların vücutlarında görmek istemedikleri çatlakları yok etmeye yarar. Çatlak önleyiciler özellikle el ve ayaklarda kuruma ile oluşan çatlakları da gidermek için kullanılabilir. Çatlak özellikle mevsim geçişlerinde etkisini fazlası ile hissettirir. İnsan derisi yazın aşırı sıcağından ve kışın soğuğundan olumsuz etkilenir. Bu olumsuzluklar vücudun açıkta kalan kısımların önce kuruma sonrasında ise çatlak yapar. Çatlaklar sadece mevsim geçişleri ile alakalı değildir. Vücudun susuz ve nemsiz kalması sonucunda da bu çatlaklar oluşabilir. Hızlı bir şekilde verilen kilolardan sonra oluşan çatlaklar da çatlak önleyiciler ile giderilebilir. Çatlaklar gerekli tedbir alınmazsa başka cilt hastalıklarına yol açabilir, o yüzden çatlak önleyici vücut bakımı ürünleri mutlaka kullanılmalıdır. Çatlak önleyiciler, çatlak tedavisinde en büyük yardımcınız olacaktır.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklar Neden Oluşur?

Vücudunuzun çeşitli kısımlarında oluşan çatlakların birden fazla sebebi olabilir. Bunların başında vücutta azalan su seviyesi gelmektedir. Bir insanın günlük alması gereken su miktarı ortalama 2 litre kadardır. Gerekli su miktarı alınmadığında, vücuttaki üre miktarı azalır. Su azaldığı zaman ciltte tahriş, kırışıklık, çatlama ve dökülmeler olur. Mevsimsel geçişler de vücutta çatlaklara neden olur. Vücut genellikle sıcak havalarda su kaybeder, bu da vücudun gerilerek iyice kurumasına neden olur. Sadece sıcak havalar değil soğuk havalarda da vücut kurur. Soğuk havalarda cildin üst kesimi soğuktan çatlar ve kızarır. Kilo kaybı ameliyatı olan hastalarda bir anda çok fazla kilo verilmesi vücutta çatlak belirtileri ve sarkmalara neden olur. Bu sarkmalar spor ile düzeltilmeye çalışılır. Oluşan çatlaklar ise çatlak önleyiciler ile önlenmeye çalışılır. Bu çatlaklar genelde karın, bel ve basen bölgesinde olur. Fazla kilolarda çatlak sebeplerindendir. Deri çok esnerse bir noktadan sonra çatlamalar yapar. Aşırı kilolu insanların kullandığı ilaçlar veya hormon sorunu olan birinin kullandığı ilaçlar da çatlağa neden olabilir. Ağır şartlar altında çalışan ve ağır sporlar yapan birinin vücudunda da çatlaklar olur. Vücut geliştirme sporu ile uğraşan biri kas şişirici takviyeler kullanırsa vücudun doğal elastikliği bozulur. Bunun sonucunda çatlak oluşumu hızlanır. Hamilelik dönemlerinde kadınların en çok şikayetçi oldukları konu bölgesel çatlaklardır. Hamilelik döneminde çatlakların; hormonel değişimler, bebeğin hareketleri ve anne adayının kilo alması ile karın bölgesindeki derinin esnemesi sonucu oluştuğu bilinmektedir. Çatlaklar genelde ciltte pembe, morumsu çizgiler şeklinde kendini belli eder. Hormonel değişimi sadece hamilelik dönemlerinde olmaz. Kadınların birçoğu bu tip dönemleri daha sık geçirdiği için bu tip çatlak önleyicilere daha çok ihtiyaç duyar. Sigara ve alkol kullanımı da cildi kurulaştıran bir diğer etkendir. Kortizon ilaçları ödeme ve kiloya neden olabilir. Bu da vücutta beklenmedik çatlaklar oluşmasına enden olur. Kortizon ilaçları doktor kontrolünde alınması gereken ilaçlardandır. Çatlak önleyici krem kullananlar bu tip sorunlardan doğan çatlakları gidermekte en etkili yollardan birinin çatlak önleyici ürünler olduğunu belirtmişlerdir. Topuk bölgesinde oluşan çatlakların pek çok farklı nedeni olabilir. Topuk çatlaklarının oluşma nedenleri arasında; şeker hastalığı, yaşlılık, kuru hava, ayağın uzun süre ayakkabının içinde havasız kalması, ayağa yapılan bakımın yetersiz olması, nasırlar, yetersiz su içmek, Egzama ve sedef gibi önemli cilt problemleri sayılabilmektedir. Dudak çatlakları cildinizin tipine göre değişmektedir. Daha hassas ciltler daha yoğun bir bakım gerektirirken, görece daha az çatlayan ciltler daha az bakım gerektirir. Çatlakların oluşum nedenini bilmeniz, uygulayacağınız tedaviyi daha etkili bir hale getirecektir. Lierac çatlak önleyici çeşitlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çatlak Önleyiciler Ne İşe yarar?

Çatlak Önleyiciler Ne İşe yarar?

Çatlak önleyici krem vücudun çeşitli noktalarında oluşan çatlakların giderilmesi için en etkin çözüm yollarından biridir. Çatlak kremleri kuruyan cildinizin gerekli nemi almasını sağlar. Vücudu aşırı sıcak ve soğuktan korur. Gece yatmadan kuru cildinize uygulayacağınız krem, gün boyu cildinizin gerekli nemi almasını sağlar. Çatlak önleyiciler gün içinde ya da gece mutlaka kullanılması gereken ürünlerdendir. Çatlak kremlerinin pek çok olumlu etkisi vardır. Kuruyan ve çatlayan bölgeler müdahale edilmezse yanar ve acır. Krem bu yanmaların önüne geçer ve acı duymanızı engeller. Çatlak sonucu oluşan yarıkların daha da derinleşmesini engeller. Bu yarıklar deri altına kadar açılırsa, enfeksiyon ya da mikrop kapabilir. O yüzden zamanında müdahale edilmelidir. Çatlak önleyicilerin dezenfektan özelliği de vardır. Bu yüzden çatlak sonucu oluşan yaraların kapanmasını da hızlandırır. Çatlakların hem zarar vermemesi hem de bu çatlakların zamanla hızlı kapanması için çatlak önleyici krem ya da jellerin kullanılması büyük önem taşır. Hormon değişikliğinin neden olacağı, belirsiz ve şekilsiz çatlakları yok etmek için buna uygun bir çatlak önleyici kullanmanız gerekmektedir. Çatlakların oluştuğu bölgede hücresel faaliyetler zamanla sona erer. Kullanılan çatlak kremi, çatlak yaşanan bölgede hücre dokusunu yeniler. Cildin yumuşamasının yanında pürüzsüz bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Uygulandığı bölgedeki kan akışını hızlandıracak olan kolajenlere sahip çatlak önleyiciler, cildinizin sürekli genç görünmesini de sağlayacaktır. Güneşin zararlı ışınları, cildinize siz farkında olmadan zarar verir. Bu zararlı ışınlara karşı cildi korumak için gerekli formüllere sahip çatlak önleyici kremleri kullanabilirsiniz. Çatlak önleyiciler sadece çatlaklarla değil cildin diğer düşmanları ile de baş edebilir. Kızarıklık, morluk, hafif kanamalar veya mantar gibi deride oluşacak olumsuzluklarla baş edebilir. Hamilelik sonucu oluşan çatlaklar, en zor giderilen çatlak çeşitlerindendir. Bu sebeple hamilelik döneminde gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Hamilelikte çatlak önleyici krem tavsiye edilmesi önemli bir tecrübe gerektirmektedir. Hamilelikte kullanılan çatlak önleyicilerin doğal olması gerekmektedir. Koruyucu veya renklendirici herhangi bir kimyasal madde barındırmaması hamilelikte kullanılacak çatlak önleyiciler için oldukça önemlidir. Bazı çatlak gidericilerin kokusuz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle ayak çevresine süreceğiniz kremin koku yapmayan bir krem olması gerekmektedir. Çatlağı engelleyen krem, jel ya da yağları çocukların erişemeyeceği yerlerde ve gerekli sıcaklık şartlarında muhafaza etmeniz gerekmektedir. Çatlak önleyicilerin fiyatları, kremin markası ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilir.

Hamilelikte Çatlak Oluşumu

Hamilelikte Çatlak Oluşumu

Hamilelik sırasında oluşan çatlak oluşumu, her anne adayının korkulu rüyalarından olmuştur. Hamilelik her anlamı ile anne adayı için zor geçen bir dönemdir. Hamilelik çatlakları da bu zorlukların başında gelmektedir. Hamilelikte oluşan çatlakların pek çok nedeni vardır. Bebeğin gelişim ve hareketi, annenin kilo alması, kullanılan hormon ilaçları gibi pek çok etki bu çatlaklara neden olabilmektedir. Derinin esnemesi morluk, kırışıklık, çatlak ve kızarıklık gibi fizyolojik belirtilere neden olur. Deride gerilme sonucu cildin alt tabakası hasara bağlı olarak çatlar. Bu çatlakların belirginliği anne adayının cilt tipine ve rengine göre değişkenlik gösterir. Açık tenli kadınlarda daha pembe bir morluk olurken, esmer renkli kadınlarda cilt renginden daha açık bir renk oluşur. Hamilelik çatlakları genel olarak ciltteki liflerin gerilmesi ile kendini gösterir. Karnın alt bölümü, basen bölgesi, uyluklar ve göğüsler genel olarak bu çatlakların görüldüğü yerlerdir. Tabii bu değişkenlik de gösterebilir. Çatlaklar gebeliğin 3. ayından sonra kendini belli etmeye başlar. 3. aydan itibaren görülen çatlaklar her geçen ay büyür ve belirginleşir. 6. aya gelindiğinde çatlak boyutları maksimuma ulaşır. Bunun sebebi cildin aşırı gerilmesi sonucu bağ dokusunda meydana gelen yırtılmadır. Tüm hamileliklerde çatlak sorunu yaşanmaz. Hormonel ve kilo alımının dışında çatlaklara enden olan pek çok etken vardır. Genetik sebepler, cildin kuru olması, ikiz ya da daha fazla bebeğe hamile kalma durumunda, kortizon tedavisi görme, sigara içmek, gebelik öncesi fazla kilo ve spor yapmamak, daha hassas bir cilt yapısına sahip olmak ve cildin yapısı gereği fazla esnek olmaması bu etkenlerdendir. Hamilelik sonrası oluşan çatlakları gidermek için pek çok formül vardır. Bunlardan en önemlisi doğru çatlak önleyici kremi, jeli ya da yağı kullanmaktan geçer. Gebelikte çatlak önleyici kremlerin bazı özellikleri bulunmalıdır. Derinin yağını ve elastikliğini korumak bu önleyicilerin görevlerindendir. Sadece çatlak önleyici kullanmak yeterli olmayacaktır. Bunun yanında bol su içmek ve spor yapmak da gereklidir. Hamilelikte çatlak önleyici yağlar dendiğinde içeriğinde mutlaka doğal formüller bulunması gerekir. Herhangi bir kimyasal formül içeren yağlar cilde zarar verebilir. Hamilelik süresince oluşan çatlaklarda kullanılan yağların başında zeytinyağı özlü çatlak önleyiciler gelmektedir. Zeytinyağı hem içerdiği E vitamini hem de cildin gereksinim duyduğu nemi bünyesinde barındırır. Buğday yağı da çatlak önleyici doğal yağlar içerisindedir. İncir çekirdeği yağı, badem yağı özlü çatlak önleyici yağlar da hamilelik sırasında oluşacak çatlakların onarılması için etkilidir. Hamilelik sırasında ve sonrasında oluşan çatlakları önleyecek ürünleri yakından incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

El ve Ayak Çatlaklarına Karşı Önleyici Kremler

El ve Ayak Çatlaklarına Karşı Önleyici Kremler

El bakımında çatlak oluşumunu önlemek oldukça önemli bir detaydır. Bakımın başlangıcı, çatlak oluşumunu engellemek ile başlamalıdır. Ellerde oluşan çatlakların en büyük sebebi soğuk havalardır. Soğuk havalarda ellerinizi korumamanız, cildinizde bazı değişiklikler olmasına yol açar. Bunların başında da çatlaklar gelmektedir. Soğuk havalar cilt yüzeyinde kurumaya neden olur. Ellerinizde meydana gelen çatlağın sebebi genellikle soğuk havalardır. Eğer bu çatlakları yeterince önleyemezseniz egzamaya kadar giden sorunlar doğurur. Cildi hassas olan insanlar cilt bakımlarını aksatmadan yapmalıdır. Soğuk havaların etkisini en aza indirmek için ellerinizi mutlaka nemlendirmeniz gerekmektedir. Sabun ve su ile çok fazla temas etmek de elleri kurutur. El çatlakları için üretilen kremler nemlendirici özellik taşırlar. Bu kremler kuruyan cildinizin ihtiyacı olduğu nemi anında cildinize uygular. Ellerinizin ihtiyacı olduğu nem dışında gerekli vitaminleri de sağlayan bu kremler, içerdikleri vitaminler ve doğal özlü formüller sayesinde komple bakım yapmanıza fayda sağlar. Bu çatlak önleyicilerde birden fazla yağ bulunabilir. Özellikle zeytin yağ özlü kremler vücudu nemlendirmek için oldukça etkilidir. El çatlaklarını önleyici kremin pek çok faydası vardır. El çatlaklarını önleyici krem kullanmaya başladığınızda ellerinizdeki yumuşaklığı anında fark edersiniz. Özellikle hızlı emilen formülleri ile üretilen kremler, cilt tarafından hızla emilir. Elleriniz dışarının kirinden, tozundan zarar görür. Nemlendirici kremler ile tozdan ve kirden oluşacak zararların önüne geçilmiş olur. El çatlağı önleyici krem sürmeden evvel elleri sabunlu su ile temizlenmelidir. Krem doğrudan temiz bir cilde uygulanmalıdır. Elinizin emeceği kadar kremi oval hareketlerle cildinize yedirmek yeterli etkiyi görmeniz için yetecektir. Ayaklarda oluşan çatlaklar ise genelde topuk bölgesinde olur. Özellikle yoğun tempoda tüm gün ayakta durmanın olumsuz etkilerinden biri, ağırlığı merkez haline alan topukta çatlamaların oluşmasıdır. Topuk çatlağı da tıpkı ellerde oluşan çatlaklar gibi cildin kurumasından dolayı oluşur. Topuk çatlakları için özel olarak üretilen kremler, nemlendirici etkisi ile bu çatlakları yok eder. Topuk çatlaklarını gidermeniz için önce bir lif ya da ponza taşı yardımı ile topuktaki ölü deriyi temizlemeniz gerekmektedir. Ölü deriyi temizledikten sonra topuğunuzu su ile yıkayıp çatlak önleyici jel ya da kremi sürebilirsiniz. Cildiniz kremi iyice emene kadar ayağınızın üzerine basmamanız gerekmektedir. El ve ayaklarınızdaki çatlakları gidermek için kullanacağınız çatlak önleyicilerin yanında, bol su içip gerekli vitaminleri almayı ihmal etmemelisiniz. El ve ayaklar için özel olarak üretilen bakım ürünlerini incelemek için sayfamızdaki seçenekleri değerlendirebilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak kolayca karar verebilirsiniz. Alacağınız ürünün kullanıcı yorumlarını okumanız o ürün hakkında daha sağlıklı bilgi edinmenize de yardımcı olacaktır.

Çatlak Önleyici Kullanımı

Çatlak Önleyici Kullanımı

Çatlak önleyici jel ve krem ya da yağ gibi kişisel bakım ürünlerini kullanmanın belli yöntemleri vardır. Öncelikle çatlak önleyiciyi vücudunuzun hangi bölgesi için aldığınızı bilmeniz gerekir. Hamilelik sırasında oluşan çatlakları önlemek için farklı, el ve ayaklardaki çatlakları önlemek için farklı çatlak önleyicileri kullanmanız gerekir. Hamilelerin kullanacağı çatlak önleyicilerin doğal formüllü olması gerekmektedir. Doğal formüllü olan çatlak önleyici, çatlak olan bölgenin bir kısmına oval hareketler ile yedirilmelidir. Bu hareketi yaparken özellikle karın ve bel bölgelerinizde çok hassas olmanız gerekmektedir. Bebeğin bulunduğu bölüme yakın olan yerlerde hassasiyetinizi arttırmak gerekir. Çatlak önleyiciyi sürmeden evvel çatlak olan bölge temiz bir bez ile silinmeli. Silinen bölüme 1-2 dakikalık bir masaj yeterli olacaktır. Çatlak önleyici krem ya da yağ sürüldükten sonra bir süre beklenmelidir. Böylelikle formül cilde iyice nüfuz edecektir. Kullanılacak olan gebelikte çatlak önleyici krem ya da jelin içeriği mutlaka okunmalıdır. Bazı kremler belli bir aydan sonra kullanım için uygundur. Her kişisel bakım ürününde olduğu gibi çatlak önleyicilerde de tekili bir sonuç için düzenli kullanım şarttır. El çatlakları için kullanılacak kremlerde, cilt tipinize en uygun olan kremi seçmeniz gerekir. Bazı cilt tipleri daha yoğun ve hızlı emilen bir kreme ihtiyaç duyarken, bazı cilt tipleri ise daha yüzeysel kremlerden faydalanabilir. El kremini gece yatmadan evvel sürmek önemlidir. Elinize çok almamak şartı ile süreceğiniz krem hızla derinize işleyecektir. Cildinizin alt tabakasının kremi alması için parmaklarınızla masaj yaparak kremi iyice yedirmeniz gerekmektedir. El kremleri genellikle yüz için de kullanılabilir olarak üretilebilir. Ancak yüz için kullanılan krem göz ve çevresine sürülmemelidir. Dudak çevresi çatlağında şikâyetçi olanlar da bu nemlendirici kremlerin yanında, özel olarak dudak için üretilmiş dudak parlatıcısı kullanabilir. Çatlak önleyici yağ karışımı genelde birden fazla yağın karışımından elde edilir. Doğal yağların çatlak önleyici olarak kullanılması yaygın bir durumdur. Kullanacağınız yağın doğal özlü olmasına dikkat etmelisiniz. Kozmetik için üretilmiş olan doğal yağlar da kendi başlarına çatlak önleyici olarak kullanılabilir. Zeytin yağı, buğday yağı, tatlı badem yağı, Hint yağı, aloe vera yağı gibi pek çok yağ çatlak önleyici olarak kullanılabilir. Topuğa sürülen çatlak önleyici, topuk bölgesi temizlendikten sonra bölgeye uygulanmalıdır. Elinize alacağınız topuk kremini daha önceden ölü derilerden arındırdığınız topuğunuza yedirmeniz gerekmektedir. 1-2 dakikalık sürme işleminden sonra ayağınızı kapatmamanız gerekir. 5 dakika kadar kremin topuğunuza iyice nüfuz etmesini sağlayın. Bu süreçte ayağınıza çorap, terlik ya da ayakkabı giyinmeyin. Topuk kremini, ambalaj üzerinde yazan ya da içinden çıkan kullanım bilgilerine göre kullanabilirsiniz. Daha yoğun bir tedaviye ihtiyacınız varsa kremi kullanım sürenizi sıklaştırabilirsiniz. Bunun için gerektiği zaman doktor tavsiyesi almalısınız.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Lierac (31)
Bio-Oil (37)
Mustela (78)
Dermaderm (15)
Incia (14)
Babe (10)
Palmer's (6)
Akzer (5)
Badger (4)
Benjel (4)
Clarins (3)
Dermacild (3)
Hipp (3)
Uni Mom (3)
H4 Body (2)
Nurs (2)
Scarfin (2)
Uraw (2)
Weleda (2)
Acvit (1)
Alyalina (1)
Aveclinic (1)
Avon (1)
Balay (1)
Bioterra (1)
Biotherm (1)
Boramed (1)
Cilton (1)
Dagan (1)
Derowipe (1)
Esila (1)
Gam (1)
Harem's (1)
Hel-Kim (1)
HepsiMis (1)
Hevo (1)
Maia (1)
Oilwise (1)
Radix (1)
Regal (1)
Rtopr (1)
Sinoz (1)
Sirenol (1)
Softem (1)
Themra (1)
Uber (1)
Womm (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(42)
(39)
(33)
(25)
(24)
(19)
(18)
(15)
(11)
(10)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(33)
ve üzeri (49)
ve üzeri (52)
ve üzeri (52)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL