ÇATLAK ÖNLEYİCİ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Bio-oil Çatlak Karşıtı Nemlendirici Cilt Bakım Yağı 125 ml - Yeni

  (10)

  115,90 TL

  102,30 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Lierac Phytolastil Çatlak Bakım Jeli 200 Ml Puansız

  (2)

  259,00 TL

  178,85 TL

 • 11.11

  Bio-oil Çatlak Karşıtı Nemlendirici Cilt Bakım Yağı 60 ml

  82,40 TL

  61,35 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO 11.11

  Bio-oil Çatlak Karşıtı Nemlendirici Cilt Bakım Yağı 60 ml

  85,90 TL

  64,85 TL

 • 11.11

  Bio-oil Çatlak Karşıtı Nemlendirici Cilt Bakım Yağı 125 ml - Yeni

  (3)

  112,40 TL

  98,80 TL

Çatlak Önleyici

Düzenli vücut bakımı dahilinde temizlik ve nemlendirmeden sıkılaştırma ve şekillendirmeye kadar birçok adım var. Birçok insanın, özellikle de kadınların hiç hazzetmediği vücut çatlaklarını da çatlak önleyici ürünler sayesinde vücut bakımına dahil etmek pekala mümkün.

Çatlak Önleyici Ürünler Nelerdir?

Çatlak Önleyici Ürünler Nelerdir?

İnsan cildi yaştan, mevsimden veya başka nedenlerden dolayı her an kuruyabilir. Ama beyaz çatlak izleri dudak çatlaması veya ellerin kuruması gibi durumlardan daha farklıdır. Mide, kalçalar, göğüs, sırt ve üst kollarda görülebilen bu ince uzun çatlaklarda kuruluğun da etkisi vardır ama bunlar asıl olarak belli bir genişlemeden sonra yara dokusu oluşarak eski haline gelemeyen ciltte meydana gelirler. Aniden aşırı kilo alıp vermeden ve gebelikten sonra çatlaklar sıklıkla görülür. Çatlaklar bazen kendi kendine geçebilir ama genelde çatlak önleyici kremler, çatlak önleyici yağlar veya diğer çatlak önleyici ürünlerle müdahale etmeyi gerektirir. Bunlar cildi ve yara dokusunu yumuşatarak ve besleyerek çatlayan yerleri tekrar bir araya getirmeyi amaçlar.

Çatlak Önleyici Nasıl Kullanılır?

Çatlak Önleyici Nasıl Kullanılır?

Çatlak önleyicilerin etkisi epeydir tartışma konusudur ama birçok ürün meşakkatli bir araştırma geliştirme safhası ile çok sayıda kadında denemeler sonucunda dermatolojik onayları alarak piyasaya sürülür. Bir ürünün sizdeki çatlakları gidermemesi o ürünün işe yaramaz olduğunu değil size uygun olmadığını gösterebilir. Çatlak önleyici ürünler belli bir süre zarfında düzenli olarak cilde uygulanır, ambalaj üstündeki bilgiler sizi kullanım konusunda aydınlatacaktır. Çatlakların oluşma ihtimali olan bazı durumlar aslında önceden bellidir. Hamilelikte çatlak önleyici krem ve hamilelikte çatlak önleyici yağlar vücudunuzda çatlak oluşumunu önleyerek sizi daha sonra onları geçirme çabasından kurtaracaktır.

Çatlak Önleyici Krem Fiyatları

Çatlak Önleyici Krem Fiyatları

Çatlak önleyici kremlerin ve yağların fiyatları, çeşitli markaların farklı formüllerine göre değişiklik gösterebilir. Birçok ürün 100 gr gibi küçük ambalajlar halinde sunulur ama açıldıktan sonra ortalama bir yıl dayandıklarını unutmayın. İşe yaramadığını düşündüğünüz bir ürünü kenara koyarken bunu aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca, belli bir üründen sonuç elde etmek için en az birkaç paket kullanmanız gerekebilir. Nemlendirici özelliğe sahip ürünler çatlaklara müdahale etmek dışında cildinizi besler ve canlandırır. Cildiniz ne kadar sağlıklı ve esnekse çatlak oluşumu o kadar azalır. Dermaderm, Babe, Lierac, Elancyl, Sebamed ve daha birçok markanın çatlak önleyici ürünlerini burada bulabilirsiniz. Çatlak önleyiciler dışında selülit giderici kremler ile vücut peeling ürünlerini bulabileceğiniz vücut sıkılaştırıcı ve şekillendirici kategorisine mutlaka göz atın.