Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Elektronik Terazi

için 3,037 sonuç bulundu.
Marka seçiniz
 • 489,99 TL 379,99 TL
  % 22
  teknohome63
  %81
 • 1.129,00 TL 1.019,00 TL
  % 10
  mizan_elektronik
  %100
 • 170,00 TL 135,00 TL
  % 21
  GumrukExportAvm
  %97
 • 109,90 TL 99,90 TL
  % 9
  VeyselTicaret
  %100
 • 2.394,40 TL
  AnkaraEmex
  %100
 • 1.049,00 TL 969,00 TL
  % 8
  mizan_elektronik
  %100
 • 249,00 TL
  Erformavm
  %98
 • 236,90 TL
  CBTXGlobal
  %98

Elektronik Terazi

Elektronik terazi günümüzde pek çok sektörün en önemli cihazlarının başında gelmektedir. Dijital terazi kullanıldığı her alan için oldukça önemli ürünlerin başında gelmektedir. Standart tartım işlemlerinin teknoloji ile buluşmasıyla elde edilen elektronik teraziler günlük hayatta en çok karşılaşılan terazilerin başında gelmektedir. Elektronik terazi ağırlık ve basınç ölçümünde kullanılır. Yük hücresine sahip olan dijital tartılar, üzerinde bulunan ağırlığın ölçüsünü LCD ekrana yansıtır. Böylelikle tartımı yapan kişi yükün ağırlığını öğrenmiş olur.

Elektronik Terazi Nasıl Çalışır?

Elektronik Terazi Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi, elektronik terazilerinde çeşitlenmesine yol açmıştır. Elektronik terazi sahibi olan ya da olacak birinin, elektronik terazi çalışma prensibi sistemini bilmesi gerekmektedir. Elektronik terazilerin yaptıkları işlem klasik terazilerden çok farklı olmasa bile kullanım ve görüntüsü açısından farklılıklar görülebilir. Dijital teraziler, içerisinde bulunan yük hücreleri sayesinde ağırlık ve basınç ölçümü yapan cihazlardır. Tartılan ürünün basınç miktarından alınan elektrik sinyali tartılan ürünün kütlesini ölçer ve sonuçları ekrana yansıtır. Elektronik terazilerin çalışma prensipleri oldukça anlaşılırdır. Bu anlaşılır sistem tartının kolayca kullanılabilmesinin önünü açar. Elektronik teraziler hassas ölçüm için uygun ekipmanlardandır. Miligram cinsinden kilogram cinsine göre farklı kapasitelerde ölçüm yapabilen dijital teraziler vardır. Dijital terazilerde göstergeler ve yük hücreleri aynı kasa içinde yer alırlar. Gösterge ekranı LCD ekran şeklinde olabilir. Elektronik terazi 150 kg gibi ağır yükleri tartabilir. Dijital terazi konumlandırması düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Eğim olmayan düz bir zeminde tartım yapılmalıdır. Elektronik terazilerin tartabileceği yüklerin kapasiteleri farklı olur. Boyut olarak daha büyük olan elektronik terazi 100 kg ağırlığı bile rahatlıkla tartabilir. Elektronik terazi 10 kg gibi yükleri genelde manav, kasap ya da herhangi bir perakende yerlerde tartmak için kullanılabilir. Elektrikli teraziler pil ya da kablolu bir bağlantı ile çalışabilir. Pilli ya da şarj edilebilir batarya ile çalışan elektronik teraziler taşınabilirdir. Elektronik terazilerde yük genellikle alüminyum bir sepet içerisine konur. Bu sepet terazi üzerinde gergin bir direnç köprüsü kurar. Dijital terazilerin en önemli parçası yük hücresidir. Yük hücreleri, tartıya konulan maddenin ağırlığını belirleyen sinyalleri gönderen parçasıdır. Elektronik tartılarda elektrik akımı geçer ve terazinin üstündeki yük değişimleri bu akım sayesinde doğru bir şekilde ölçülür. Hassas ölçüm yapan dijital teraziler genellikle kimya ve kuyumculuk sektörlerinde kullanılır. Elektronik terazilerin cep boyları da mevcuttur. Bu tip mini elektronik teraziler kolay taşınabilmesi nedeni ile pratik bir kullanım sağlar. Dijital terazilerin hem barındırdıkları özelliklere, hem de kolay kullanımlarına göre oldukça rağbet gören ürünlerin başında gelmektedir.

Elektronik Terazi Fiyatları

Elektronik Terazi Fiyatları

Elektronik teraziler marka, model, yük kapasitesi gibi özelliklerden dolayı farklı fiyat kategorilerine girmiş olabilir. Elektronik terazi fiyatları arasındaki farkların bir diğer nedeni ise terazinin barındırdığı özelliklerin pratik kullanıma sağladığı avantajlardır. Özellikle market gibi yerlerde kullanılan elektronik teraziler hem barkod, hem de fiyat bilgisi ile tek tuşla kolay bir ölçüm imkanı vermektedir. Elektronik teraziler, bir ürünü ağırlığına göre fiyatını hesaplayabilen ürünlerdir. Ölçeğe bir madde konulduğunda LCD göstergesinde hem fiyat, hem de ağırlık belirir. Kullanıcı birim fiyatı girdikten sonra terazi kendi hafızasına aldığı bu bilgi ile fiyatı belirleyebilir. Dijital teraziler ticari amaçla kullanılıyorsa onaylı olmak zorundadır. Elektronik terazi fiyatlarını incelerken, bu tip terazilerdeki özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Eğer büyük bir mağaza için elektronik terazi alınacaksa Ürün Arayışları veya PLU’lar işinize yarayacaktır. Bu özellikler ürünlerin bilgilerinin kullanıcı tarafından depolanarak sürekli tekrar bilgi girmek zorunda kalmanın önüne geçer. Renk kodlu tam bir klavye, birim fiyat girmek ya da PLU’ları aramak için oldukça kullanışlıdır. Tuşların etiketlenme özelliği ile birden fazla işlev için tek tuş olmadığından daha hızlı bir kullanım sağlar. Elektronik terazinin hem ön hem de arka tarafında bulunan LCD gösterge önemli bir özelliktir. İki ekranlı LCD ekran hem kullanıcıya hem de müşteriye bilgileri aynı anda göstererek, karışıklığı ve olası tutarsızlıkları engeller. Tüm bu etkenler dijital terazi fiyatlarını etkileyen özelliklerdir. Taşınabilir bir elektronik terazi her daim avantajlıdır. Şarj edilebilir bir terazi elektrik olmayan yerlerde de kullanılabileceği için fiyatlarında değişiklik olabilir. Bu fiyatlarda öncelik bataryanın tam şarj ile kaç saat çalışma süresi olduğudur. Bazı teraziler dışarıda su ile temas edebilir, bundan dolayı paslanmaz bir maddeden yapılmış olması terazinin ömrünü uzatacaktır. Kullanıcılar genelde hızlı ve kolay temizlik sağlayan ürünleri tercih etmektedir. Sağlam ABS gövde, yük hücrelerinin korunmasına yardımcı olur, böylelikle terazinin kullanım ömrü uzar. Elektronik terazinin tezgah, masa ya da sabit yüzeylerde doğru ölçüm yapabilmesi için ayaklarının sağlam olması gerekmektedir. Ayakları sağlam olmayan bir terazi hem fazla yük yüklenmesi durumunda devrilir, hem de doğru sonucu vermez. Bazı dijital tartılar ayarlanabilir ayakları ile beraber satılmaktadır. Bir dijital terazinin yazıcı ya da bilgisayarlar ile bağlantılı olması zorunlu bir özellik değildir ancak bu tip özelliğe sahip terazinin değeri daha yüksek olur. Elektronik terazi fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilir, elektronik terazi tavsiye yorumlarını okuyabilirsiniz.

Elektronik Terazi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik Terazi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her elektronik üründe olduğu gibi elektronik terazi seçiminde de dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Elektronik terazi kullanım olarak oldukça pratik olan terazilerdendir. Yoğun bir işte çalışan ve gün içinde terazisini çok fazla kullanan biri kullanışlı bir terazi kullanmalıdır. Alınacak üründe dikkat edilmesi gereken ilk konu; terazinin kaç kilo yük kapasitesi olduğudur. Eğer bir işletme sahibiyseniz, işletmenizin ihtiyacına göre bir tercih yapmanız gerekmektedir. Eğer işletmenizde 30 Kg üzeri mal tartımı yapmıyorsanız 50 kg’lık bir terazi almanıza gerek yoktur. Elektronik teraziler yük kapasitelerine göre fiyatlandırılabilir. Böylelikle gereksiz fazlalığı almayarak cebinizden de tasarruf yapabilirsiniz. Eğer işletmenizde barkodlu sisteme geçtiyseniz elektronik terazinizde de bu özelliğin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek çözünürlüklü bir LCD ekran, ekran aydınlatma özelliği, Türkçe menü, kolay temizlenebilen bir tuş takımı, rulo ve etiket değişimi, kablolu kablosuz bağlantı seçenekleri, haftalık, aylık ya da yıllık rapor alabilme gibi özellikler elektronik terazilerde ön plana çıkan özelliklerdir. Eğer işletmenizin bu sayılan özelliklere ihtiyacı varsa, mutlaka alacağınız elektronik terazide bu özellikler mevcut olmalıdır. 150 kilograma kadar yük tartabilen terazilerde dara alma özelliği vardır. Üst üste toplama, el değmeden toplama, toplanan tartıyı gösterme gibi özelliklerin yanında sayım yapma özelliğine de sahip olmalıdır. Yük kapasitesi fazla olan elektronik teraziler genellikle toptan satış yapan işletmelerin ihtiyacı olduğu bir terazi türüdür. Barkodlu teraziler elektronik terazilerin gelişmiş özellikleri yansıtan terazi çeşitlerindendir. Bu tartı cihazları genelde hassas ölçümler için uygundur. İşletmenizde barkot sistemi kullanıyorsanız mutlaka terazinizi barkodlu bir elektronik terazi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Barkodlu terazilerin akışkan ölçümü özelliği mutlaka olmalıdır. Bu özellik sıvı bileşenlerin ölçümünü kolaylaştıracaktır. Ayrıca su geçirmez özelliği olan bir terazi, sıvı bileşenleri ölçerken herhangi bir sızdırmanın önüne geçer ve kolay temizlenebilir. Bu tip terazilerde çift ekran özelliği de mutlaka bulunmalıdır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Marka

Tem (639)
Cas (285)
Dikomsan (618)
Hana (8)
Tess (51)
Digi (28)
Jadever (73)
Densi (41)
Seles (64)
Kobastar (62)
Desis (60)
Neck (43)
Aclas (28)
Accud (17)
Swock (17)
Arester (9)
Beurer (9)
Brio (9)
Aeg (8)
Adwa (7)
Radwag (7)
Weightlab (7)
AEG (4)
Aite (4)
Hawk (4)
Baku (3)
Beta (3)
Catpower (3)
Cvs (3)
Tes (3)
Agatec (2)
Benetech (2)
Crown (2)
Dinamic (2)
Fuji (2)
Hilti (2)
Klpro (2)
Simga (2)
3D (1)
3M (1)
A.O.K. (1)
Afacan (1)
Altaş (1)
Appa (1)
Astor (1)
BMI (1)
Bay-Tec (1)
Bea (1)
Bts (1)
Combat (1)
Demsan (1)
Dht (1)
Fivestar (1)
Hisar (1)
Insize (1)
Junior (1)
K.A.H.E. (1)
KL (1)
Kerbl (1)
Netlift (1)
Piranha (1)
Proter (1)
Roney (1)
Rongpeng (1)
Std (1)
Teknetics (1)
Tfa (1)
Uni-T (1)
Würth (1)
Xp (1)
Zimak (1)
Zoyi (1)
(792)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(126)
ve üzeri (198)
ve üzeri (210)
ve üzeri (213)
ve üzeri (224)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL