Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

3M
Ack
Aro
Rok
Yy
Dab
Ily
Kav
Kor
Ygl
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Sac
Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mangal Aksesuarları

için 3,730 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Toraman Briket Mangal Kömürü 5 KG

  (524)
  30 günün en düşük fiyatı!
  224 TL 212,80 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Meşe Mangal Kömürü 10 KG

  (11)
  30 günün en düşük fiyatı!
  379,90 TL 333 TL
  +
 • Zengal Sosis Pres Briket Mangal Kömürü 2.5Kg 4Saat 7800Kcal/Kg

  (84)
  30 günün en düşük fiyatı!
  188 TL 174,84 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gönen Çelik Paslanmaz Çelik Krom Kebap Kuşbaşı Şişi 6 Adet

  (267)
  30 günün en düşük fiyatı!
  237,50 TL 222 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  A Sınıf Briket Mangal Kömür Doğal Kimyasal sız

  (10)
  30 günün en düşük fiyatı!
  599,99 TL 569,99 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Mangal Aksesuarları

Özellikle bahar aylarında yapıldığı görülen, hava şartlarının uygun olmadığı zamanlarda bile balkonlarda yapılan mangal etkinliği birçok kişinin vazgeçilmez tutkularındandır. Genellikle ailenizle ve arkadaşlarınızla sahil havası alırken yapılan pikniklerde tercih edilmektedir. Ağaçlık alanlarda, doğayla iç içe olmanın vermiş olduğu huzurla ve yurdum insanının sevdikleri insanlarla birlikte, eğlenceli ve hoş vakitler geçirebildikleri etkinliklerden biri olan aynı zamanda başta gelen mangal, çoğu yerde bir gelenek haline gelmiştir. Eski zamanlardan beri bilinen ve yapılan mangal etkinlikleri hem aile ile hem de arkadaşlarımızla yapabildiğimiz bir aktivitedir. Bu sebeple, genelde insanlar için en çok tercih edilen etkinliklerden biridir. Mangalın çevreye zarar verdiği durumlarda olmaktadır. Ağaçların bulunduğu ortamlarda mangal için yakılan ateşin çevreye atılmaması gerekmektedir. Genellikle orman yangınlarının oluşum sebeplerinden biri; bilinçsiz mangal yakma etkinliklerinden ortaya çıktıkları görülmektedir. Mangal yakmak için kullanılan malzemeler: mangal kömürü, mangal malzemeleri, mangal ızgarası, mangal eldiveni, mangal ocağı, mangal tutuşturucusu ve bunlar gibi malzemelerin kullanıldığı görülmektedir. Kullanıcıların tercihlerine ve zevklerine göre olan mangal çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biri ise mangal severlerin genellikle tercih ettikleri kömürlü mangallardır. Kömürlü mangal yapımında kullanılan aksesuarlar yuvarlak veya büyük mangal arabası ve kömürdür. Yine son dönemlerde yaygın olan ve hava kirliliğinin daha az seviyeye inmesine yardımcı olan gazlı mangal çeşididir. Gazlı mangal kullanımında ise dumansız ve hızlı bir şekilde ısıtmanıza yardımcı olacaktır. Isı ayarını kullanıcılar kendi isteklerine ve etin pişme seviyesine göre ayarlayabileceklerdir. Hava durumunun mangala uygun olmadığı zamanlarda ise kullanıcılar genellikle balkonda mangal yapmak için elektrikli mangal setini tercih etmektedirler. Hızlı pişirme ayarı ve çevreye kirletmemesi ürünün avantajları arasında olmaktadır. Parçalarının bulaşık makinesinde yıkanılmasına uygun olması ise kullanıcıların işlerini daha kolay hale getirmektedir. Duman veya toz olmadan kullanılması sayesinde bulunduğunuz ortamın daha az kirlenmesini sağlamaktadır.

Mangal Kömürü Nasıl Olmalı?

Mangal Kömürü Nasıl Olmalı?

Kömürün hammaddesi meşe ağacından yapılmaktadır. Günümüzde kullanım alanı mangal yakmak olarak bilinen kömür aynı zamanda toprak ıslahlarında, hayvan yemleri ve beslenmelerinde, ilaç üretimi gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Mangal kömürü kullanıldıktan sonra tekrar kullanıma uygun değildir, fakat farklı kullanım alanlarında dönüştürüldüğü görülmektedir. Genelde ateş yakmak için kullanılan kömür; kullanıldıktan sonra maske, topraklarınızın verimliliğini arttırmak, çiçeklerinizin daha uzun ömürlü olmasında, orkide gibi bakımı zor bitkilerin daha sağlıklı büyümesine yardımcı olmaktadır. Bazı mangal kömürlerinde ise ürünü söndürdükten sonra kurutup tekrar kullanılmaktadır. Ateş yakmak için kullanılan birçok yöntem vardır; bunlardan biri olan ve genelde tercih edilen kömür ise kâğıt, gazete gibi diğer maddelerden daha hızlı yanmaktadır. Yüksek kalitenin kullanıldığı kömürlerde daha az dumanın çıkması, kokusuz olması, kıvılcımsız ve alevsiz olması kullanıcıların memnuniyetini arttırmaktadır. Mangal kömürlerinin yanma esnasında kolay tutuşur olması işlerinizi daha kolay hale getirmektedir. Yanma süresinin uzun olması sayesinde mangal keyfinizin yarıda kalmamasına ve mangal yaparken ateşin hızla sönmemesine yardımcı olmaktadır. Mangal kömürü üretimlerinden biri ise çevreye zarar vermemek için, ağaçların kesilmesini ve yok olmasını önlemek adına yapılan biyolojik çeşitli sert meyve çekirdeklerinin kabuklarını karbonlaştırılıp sıkıştırılması ile üretimi yapılmaktadır.

Mangal Eldiveni Ve Mangal Şiş Seti

Mangal Eldiveni Ve Mangal Şiş Seti

Mangal severler için tasarlanmış ve hizmete sunulmuş mangal eldiveni ateşi yakarken elimizi yakmamak ve şişleri tutarken ellerimizin hasar görmemesi için üretilmiştir. Eldiven kalınlığı arttıkça cildi mangal gibi çevresel yanıcı faktörlere karşı koruma oranı artmaktadır. Mangal eldiveninin şık ve koruyucu tasarımı sayesinde mangal setinizin vazgeçilmeyen ve talep edilen bir parçası olmaktadır. Ekstra malzeme kullanılarak uzunluğu arttırılan ve bu sayede bileklerinizi saran eldivenler ateş yakarken sizleri ısıya karşı daha fazla korumaktadır. Kullanım esnasında elinize geniş veya dar olmaması için elinizin şeklini kolay olarak kavrayan bir yapıda ve parmaklarınıza uygun olarak özenle tasarlanmıştır. Cildinizin hassasiyetine uygun olarak tasarlanmış ve kullanım sırasında rahatsızlık vermemek amacıyla ellerinizi terletmeyen maddeler kullanılmaktadır. Kış günlerinde de mangal keyfi yapmak isteyenler için üretilen bu eldivenler aynı zamanda kalınlığı sayesinde ellerinizi de sıcak tutmaktadır. Ürünün, farklı renk çeşitlerinin olması sebebiyle sevdiğiniz ve mangal setinize uygun olan rengin bulunduğu eldiveni kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kullanım amacınızın haricinde estetik bir görünüme sahip olan mangal eldivenleri; taşınabilir ve kolaylıkla katlanabilir bir yapıya sahiptir. Kaliteli malzemelerle üretilen kokusuz eldivenler, kişilerin memnuniyetini daha çok artırmaktadır. Mangal eldivenleri kullanılan esnek madde sayesinde giyerken yırtılmaz aynı zamanda kolaylıkla esnemekte olup elinize uygun bir hal almaktadır. Kullanım esnasında her iki el için de uygun olarak üretilmiştir. Özel dokusu ve yapısı sayesinde mangal malzemelerini kolay bir şekilde tutmanızı sağlar. Mangal şiş setinde birçok çeşit bulunmaktadır. Çift şişli mangallar; et veya sebzeyi dizerken kolay kullanımı ve güvenilir oluşu sebebiyle müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Şişlere dizmiş olduğunuz et veya sebzeleri çiğ bırakmadan kolay bir şekilde pişirmenize yardımcı olmaktadır. Ürünün pişirilecek yiyeceklere uygun farklı boyutları ve çeşitleri bulunmaktadır. Mangal şişlerine yerleştirdiğimiz malzemeler dışarıdan kuvvet olmadığı sürece düşmez veya parçalanmaz. Mangal şişini rahatlıkla tutmanız için özel olarak üretilmiştir. Kalınlık ve şekil olarak çeşitleri bulunan mangal şişlerinin kullanım alanları da farklı olmaktadır. Bazı şiş modellerinin üretiminde paslanmaz çelik kullanılmıştır. Paslanmaz çelik kullanılan şişlerde; kararma, yanma veya yıpranmanın daha az rastlandığı görülmektedir.

Mangal Maşası Kullanımı

Mangal Maşası Kullanımı

Mangal maşası yardımı ile et, tavuk, sucuk ve sebzelerinizi ellerinizi kirletmeden ızgaraya koyabilirsiniz. Maşa kullanımı sayesinde yiyecekleriniz hazır hale geldiğinde kolay bir şekilde ızgaradan almanıza ve servis etmenize yardımcı olmaktadır. Mangal maşası kullanımının daha rahat olması için tutma sapıyla birlikte üretilmiş ve beğeniye sunulmuştur. Pişirilecek olan malzemeleri çevirirken ve tutarken kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Kullanım esnasında eğilme- bükülme yaşamamanız için dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Maşanın ateş ile temas etmesi sürecinde kararma, renginde solma olmayarak yiyeceklerinizi çevirirken veya servis ederken malzemelerinizin temiz kalmasını sağlar. Mangal maşaları kullanım sırasında aralık bırakmayacak şekilde tasarlandığı için arasına aldığınız odun, kömür veya yiyecekleriniz maşa arasından servis yaparken veya ızgaraya yerleştirirken kolay bir şekilde düşmez. Maşa ile temasta bulunduğunuz alanın erken ısınmaması sayesinde uzun süreli kullanımlara uygundur. Boyutu ise el uzunluğuna ideal olarak hesaplanarak tasarlanmıştır. Maşaya uzandığınızda elinizi mangal ateşinin ısısından olabildiğince uzak tutmak için sapı uzun olarak tasarlanmıştır. Bazı mangallarda bulunan maşa asma aparatı sayesinde mangal maşanızı daha uzun sürede kullanmanıza ve maşanızın daha az yıpranmasına yardımcı olmaktadır.