TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Zımpara Uçları

için 3,771 sonuç bulundu.

Zımpara Uçları

Mobilyacıların ya da marangozların boya ve vernik yapmadan önce yüzey temizliği amacıyla yaptıkları işlem zımparalamadır. Malzemenin yüzeyindeki pürüzleri ve fazlalıkları temizlemek amacıyla yapılan bu işlem birçok farklı yüzeyde uygulanmaktadır. Ahşap ya da beton gibi sert yüzeylerin yanı sıra yumuşak yüzeyler için de yapılabilen bu işlem marangoz işlerinin temelini oluşturmaktadır. Bir ürünün kendini gösterebilmesi için tüm yüzeylerinin pürüzlerden arınmış bir şekilde olması gerekir. Boyanın ya da verniğin kendini gösterebilmesi için gerekli olan zımparalama işlemini elektronik cihazlar ile ya da eliniz ile yapabilirsiniz. Geleneksel yöntem olan manuel işlemlerin aksine elektronik cihazlar ile yapılanlar oldukça pratiktir. Bunun için ihtiyacınız olan şey zımpara ucu çeşitleridir. Sahip olduğunuz cihaza uygun olan başlıkları belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise zımparanın yüzey alanıdır. Geniş bir parçanın pürüzlerini temizlemek istiyorsanız yüzey alanı geniş olan zımparaları tercih etmelisiniz. Diğer yandan dar bir parçayı hassas bir şekilde işlemek istiyorsanız yüzey alanı dar olan zımparaları tercih etmelisiniz. İşlemlerinizin ardından makinenizden uçları çıkarıp temizlemek de uzun süreli bir kullanım için oldukça önemlidir. Kullanımınızın ardından silerek tozlardan ve çapaklardan arındırdığınız ucu, saklama alanınıza koyarak depolayabilirsiniz. Böylece hem ürünleriniz uzun vadede kullanılabilecek hem de işlem yapan keskin yüzeyler de aşınmadan kalabilecektir. Eğer bir yüzeye ilk kez zımparalama işlemi yapacaksanız ilk olarak dikey hareketleri tercih etmeli, ardından dairesel hareketlere geçerek zımparalama işlemlerinize devam etmelisiniz.

Bütçenize Uygun Zımpara Ucu Modelleri

Bütçenize Uygun Zımpara Ucu Modelleri

Farklı yüzeylerde farklı amaçlarla kullanabileceğiniz zımpara uçlarının çeşitliliği kullanılan zımpara aracına göre değişiklik göstermektedir. Sahip olduğunuz araca uygun olan ucu seçmeniz yapacağınız işlemlerde kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Matkapla uyumlu başlıklar olduğu gibi şarjlı cihazlara uyumlu başlıklar da mevcuttur.. Bunların yanı sıra teknik olarak en çok tercih edilen yöntem matkap yardımıyla yapılanlardır. Bunun için ihtiyaç duyulan matkap zımpara ucu çeşitlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Kullanılan aracın yanı sıra yüzey temizliği için önemli olan bir diğer şey ise aparatın biçimsel özellikleridir. Yuvarlak geniş ve dar modeller olduğu gibi küçük üçgen olanlar da mevcuttur. Yuvarlak ve üçgenlerin dışında gravür olarak adlandırılan aparat; yüzeyler üzerinde daha titiz çalışılmasını sağlamaktadır. Elle yapılanların aksine elektrikli olan bu cihazlar zımpara ucunun daha ritmik ve seri bir şekilde hareket etmesini sağlar. Ayarlanabilir hız derecesine sahip olduğundan dolayı istenilen hassasiyette çalıştırılabilen bu cihazlar yüzeylerin kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Pürüzlerden arınmış olan yüzeyler vernik ve boya için hazır bir hale gelmektedir. Titiz çalışmayı sevenler için üretilmiş olan gravür zımpara ucu girintili yüzeylerde dahi etkili sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Döner silindirik yapısı sayesinde farklı yüzey çeşitlerinde aynı sonuçları alabilirsiniz. İşlem yapacağınız bölgenin boyutuna göre gravür başlığının boyutlarında değişiklik yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Dar girintiler için küçük başlıkları; geniş girintiler için ise büyük başlıkları tercih etmelisiniz. Manuel yönteme karşı bir alternatif olan matkaplar kablolu olarak çalışmaktadır. Ve çalışma alanında mutlaka priz bulunması gerekir. Açık alanlarda ya da elektriğin olmadığı bölgelerde çalışma yapılacağı zaman bu ürünler yetersiz kalır o yüzden matkaba alternatif olarak şarjlı zımpara cihazları kullanılabilir. Şarjlı zımpara ucu takılarak çalışan bu cihazların kullanımı oldukça ergonomiktir.

Alternatif Zımpara Ucu Çeşitleri

Alternatif Zımpara Ucu Çeşitleri

Açık alanlarda kullanıma uygun olan şarjlı cihazlar elektriğe ihtiyaç duymadan zımparalama işlemini gerçekleştirebilir. Sadece gereksinim duyduğu şey kendisine uygun olan başlık çeşitleridir. Titreşimli, delta, multi, eksantrik ve tank olarak sınıflandırılan zımpara çeşitleri arasından çalışma yapacağınız yüzeye uygun olanı satın almalısınız. Malzeme ve yüzey alanı olarak farklılık gösteren bu zımpara çeşitleri boyut olarak birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse mini zımpara ucu olarak bilinen delta çeşitleri köşe ve kenarlar için kullanılmaktadır. Diğer yandan kavisli yüzeylerde çalışma yapmak istiyorsanız eksantrik grubundakileri tercih etmelisiniz. Boyut ve taban şekline göre değişiklik gösteren modellerin yanı sıra zımparanın üretildiği malzemeye göre de çeşitlenen modeller mevcuttur. Bunların başında tel zımpara ucu gelmektedir. Tellerden oluşan bir demet şeklinde hayal edebileceğiniz bu model yüzeydeki büyük kalıntılar için oldukça idealdir. Öte yandan zımpara uçlarınızı ve makinenizi kullanırken dikkat etmeniz gereken kimi hususlar bulunmaktadır. Bunların en başında makinenizi düzenli olarak temizlemek gelmektedir. Yine zımparalama işlemleri esnasında, makinenizi görünen ağaç damarlarına paralel olacak şekilde hareket ettirmeniz işlemlerinizin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Diğer yandan kullanacağınız spiral zımpara ucu yüzeylerin kenarlara düşen kısımlarını düzleştirmek için oldukça fonksiyoneldir. Spiral olan ürün modelleri aynı zamanda bir açıklığı netleştirmek, birkaç mm daha genişletmek için de kullanılabilir. Eğer işlemlerinizde rotasyon ve açı gibi kavramlar önemliyse frenleme sistemine sahip olan makineye sahip olmanız daha iyi olacaktır. Frenli makinelere uygun uçlar, normal modellerde kullanılan modellerle genel olarak aynı olmaktadır. Yapacağınız işlemlerde eğer havalı zımpara ve havalı zımpara ucu tercih ederseniz anlık olarak toz, çapak ve talaşları uzaklaştırabilir birikme yaşamadan işlemlerinize kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Her Kullanım İçin Uygun Zımpara Ucu Çeşitleri

Her Kullanım İçin Uygun Zımpara Ucu Çeşitleri

Yüzeylerin vernikleme ve boya gibi işlemleri yapılmadan önce pürüzlerin giderilerek kusursuz bir yüzey oluşturulması için zımparalar kullanılır. Elektronik aletinize takabileceğiniz ahşap zımpara ucu gibi ürünleri bu iş için tercih edebilirsiniz. Gerek yüzeyde bulunan çapakları gidermek gerek pürüzlerden kurtulmak için başvurulan zımparalar oldukça kullanışlıdır. Eğer boyama işlemi yapacaksanız ya da vernik sürecekseniz, zımpara yardımı ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Hem titreme hem dönme gibi işlemlerde bulunabilen elektrikli zımpara aletleri için çok farklı zımpara uçları bulunabilmektedir. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre yapacağınız seçimlerde, cihazınızla uyumlu olan uçları seçmeniz gerekecektir. Cihazınızla uyumlu olan bir taşlama zımpara ucu hem yapacağınız işin kalitesine doğrudan etki edecek hem de cihazınızın sağlığını koruyacaktır. Öte yandan makinenize taktığınız ucu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İşlem yapacağınız materyalin niteliğine göre makinenize takacağınız ucu belirlemeli, makinenizin devir ayarını iyi düzenlemelisiniz. Aksi takdirde işlem yaptığınız yüzeyde yanma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Hız ayarını doğru bir şekilde yapmanız alacağınız verim açısından büyük önem taşımaktadır. Öte yandan zımpara seçimleri, kullandığınız makinenin markasına, modeline ve tabanına göre değişkenlik gösterecektir. Tank, eksantrik, multi, delta ve titreşimli makine çeşitlerine göre farklı uçlar da bulabilmek mümkündür. İnce bitirme işlemleri için genel olarak delta modeller kullanılırken boya ve vernik öncesi pürüz gidermek için ise genel olarak titreşimli olan modeller tercih ediliyor. Tekrarlayan kullanımlarınız için de yedek titreşimli zımpara ucu satın alarak depolama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise zımpara ucunuzla makineniz arasında kalan tozlarla ilgilidir. Sık sık toz, talaş gibi istenmeyen materyalleri uzaklaştırmalı ve makinenizin sorunsuz çalışmasını sağlamalısınız. Biriken toz, talaş gibi materyaller uzun vadede makinenizi zorlayarak istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kullanımlarınız esnasında makinenizi sıkı bir şekilde tutmak, zımpara ucunun da hedefine iyi odaklanmasını sağlayacaktır ve bu size daha iyi sonuçlar getirecektir. Kullandığınız makineye göre titreşimli, spiral ya da yuvarlak zımpara ucu çeşitlerinden birini satın alabilir, tekrarlayan kullanımlarınız için yedekleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3KEEGO (21)
3M (142)
3MK (1)
404 (29)
414 (1)
ABC (1)
Adroit (1)
Akrimask (2)
Altaş (1)
Askaynak (3)
Astor (4)
Atlas (62)
Attlas (1)
AutoGlym (1)
Automix (1)
Bahco (1)
Bay-Tec (56)
Baytaş (11)
BETEX (1)
Bosch (157)
Brio (15)
Ctm (20)
CTM (2)
Cutex (1)
Dekor (8)
Dewalt (14)
Divortex (2)
(1674)
(11)
Dremel (4)
Egesan (107)
Einhell (10)
Elbi (1)
Eltos (36)
Farecla (1)
Flex (1)
Gfb (12)
GPS (1)
Green (1)
Grip-on (1)
Güven (1)
Hawk (51)
Indasa (2)
Inter (2)
İzeltaş (2)
Kama (1)
Karbosan (232)
Kartal (1)
KL (3)
Leo (4)
Magmaweld (6)
Makita (78)
Master (11)
Mercure (42)
Meşem (20)
MXS (3)
Müller (1)
Nikon (159)
Nora (4)
Orient (2)
PARTNER (23)
Pluum (1)
Polisan (1)
Pro-Saw (1)
Proxxon (3)
Realözs (4)
Roney (2)
Rox Wood (2)
Rtrmax (9)
Sappower (1)
Scheppach (3)
Sds (1)
Sgs (125)
Smirdex (5)
SMİRDEX (3)
Sonax (3)
Tomax (29)
Troy (30)
Ugr (4)
Virax (1)
Vito (1)
Vulcan (1)
Yedsun (1)
Zemzem (1)
ZYIA (7)
Çetin (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(575)
ve üzeri (729)
ve üzeri (763)
ve üzeri (778)
ve üzeri (800)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL