Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Taşlama Diskleri

için 1,418 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Taşlama Diskleri

Taşlama makinalarında kullanılan ve yüksek verimliliğe sahip metal kesme diskleri premium sınıfından olup ana malzemesi çelik ve paslanmaz çeliklerdir. Kullanacağınız makinaya göre disk çapı, bıçak-disk kalınlığı değişkenlik gösterebilir. Disk çapı boyut seçenekleri; 115mm, 125mm, 180mm ve 230mm’dir. Disk kalınlığına göre 1mm, 1.9mm, 2.5mm, 3mm ve 6mm gibi seçenekleri mevcuttur. Ayrıca içerisinde 10 adet ve 25 adet bulunan iki ayrı paket seçeneği de bulunmaktadır. Metal kesme diskleri EN 12413 ve OSA aşındırıcı güvenliği standartlarına uygun olarak üretilmiştir. 2 mm’den düşük kalınlıktaki kesme disklerini tercih ederseniz malzeme sarfiyatını ve atık malzeme oranını düşürmüş olursunuz. Renklerde bozulma yapmaz. Çapak oluşumunu önler. Paslanmaz çelik malzemeleri kesmek için de uygun yapıdadır. Keseceğiniz paslanmaz çelik malzemeler için 2 mm. kalınlığındaki diskleri kullanabilirsiniz. Kesebileceğiniz metal alanlar arasında inşaat demirleri, borular ve sac profiller sayılabilir. Atölyelerde, inşaat alanlarında, şantiyelerde ev ve iş yerlerindeki tadilat işlerinde güvenle kullanılabilir. Uzun ömürlüdür. Hızlı kesim yapabilme özelliğine sahiptir. Profesyonel kullanımlar için uygundur. Çelik lamaların taşlama işlemlerinde güvenle kullanılabilir. Alaşımsız veya düşük alaşımlı metallerin kesimi için kullanılabilir.

Beton Taşlama Diskleri

Beton Taşlama Diskleri

Taşlama işlemi makinaya takılan disklerin dairesel olarak hızla dönmesiyle gerçekleştirilir. Beton taşlama diskleri içerisinde kullanılan en dayanıklı malzeme elmas disklerdir. Beton taşlama makinaları çok güçlü makinalardır ve çok dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Profesyonel olmayan kullanımlarda yaralanma riskleri oluşabilir. Beton bir yüzeyde bulunan pürüzleri yok edip alanı pürüzsüz şekle getirebilmeye yarar. Makineyi kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okuyup kullanım şartlarına uygun bir şekilde çalıştırmalısınız. Yaptığınız çalışma sırasında aşırı güç uygulanmamalıdır. Normal çalışma sesleri ve hareketleri dışında duyacağınız ses ya da titreşimlerde derhal makineyi kapatın ve dinlenmeye bırakmalısınız. Makinenizi kapattıktan sonra disklerin durduğundan emin olmalısınız. Eldiven ve koruyucu siperlik takmadan işlem yapmamalısınız. Her türlü iş güvenliği ve kişisel güvenlik önlemlerine dikkat edilerek kullanılmalıdır. Hasar görmüş taşlarda kullanılırsa istenilen performans elde edilmeyebilir. Beton taşlama diskleri elmas tozlarından ve metalden oluşturulan kesici disklerden oluşur. Birçok farklı boyut ve modelde üretilen beton taşlama diski mevcuttur. Elmas uçlu taşlama diskleri size maksimum verim ve uzun ömürlü kullanım kolaylığı sağlar. Beton taşlama diskleri üzerinde çok sayıda elmas bulunur ve motordan gelen elektrik akımı bu disklere ulaştırılarak dönmesini sağlar böylece istenilen sonuç elde edilmiş olur. Beton malzeme özellikle inşaatlarda ve bina yapımında kullanılan en temel malzemelerden biridir. Betonun şekillendirilmesi ve yüzeylerin düzeltilmesi için ihtiyacımız olan şey beton taşlama diskleridir. Bu disklerin çalışma prensibi yatay olarak dönme işlemidir. Bu dönüşün hızı sayesinde kesim ve düzeltim işlemi yapılır. Küçük yüzeylerde kullanım için tek diskli üniteler kullanılırken daha geniş yüzeyler için çift diskli üçlü ya da dörtlü disk üniteleri kullanılabilir. Tek diskli makineler 10 veya 12 inç çalışma gücüne sahiptir. Disklerin dönme hızları ise 250 ile 3.000 RPM civarındadır. Makinalarda çıkan tozları toplamaya yarayan vakum portları mevcuttur. Genellikle kuru yüzeylerde kullanılır. Islak ya da buharlı kullanıma uygun olan makina çeşitleri de bulunur. Yüzeylere yapışan fayans yapıştırıcıların kolayca sökülmesi işleminde kullanılabilir.

 Taşlama Disklerinin Kullanım Alanları

Taşlama Disklerinin Kullanım Alanları

Taşlama disk kullanımı için öncelikle kesilecek malzemenin cinsine göre makine ve disk seçimi yapılmalıdır. Beton malzemelerin kesilip düzeltilmesi için en uygun diskler elmas uçlu olanlardır. Metal yüzeyler için ise bakalit malzemeden üretilen diskler tercih edilmelidir. Mini taşlama diskleri ev ve iş yerlerinde veyahut daha küçük atölyelerde kullanım için ideal yapıda olup ev elektriği ile çalışabilme kapasitesine sahiptir. 220 volt akım makinaları çalıştırabilmek için yeterli olacaktır. Kesici disklerin tam ortasında makinaya sabitlemekte kullanılan yuvarlak delikler vardır. Disklerin standart çapları 22 mm’dir. Bakalit malzemeden yapılan diskler genel kullanımlar için uygundur. Daha sert malzemeleri kesmek ve sert zeminleri düzeltmek için elmas diskler kullanılabilir. Engebeli yüzeylerde taşlama yapabilmek için yarı sert diskler kullanılmalıdır. Taşlama makinası tezgahı size kullanım kolaylığı sağlayabilir. Sabit kesim işlemlerinde veya tekrarlanan kesim işlerinde bu tezgahlardan faydalanabilirsiniz. Fayans kesimi için kullanılabilecek özellikte üretilen elmas disklerde mevcuttur. Betonarme yapılarda da kesim işlemleri için kullanılabilir. Betonların kuru bir vaziyette zımparalanması için tasarlanan elmas diskler de bulunmaktadır. Taşlama kesici diskler makinelerin motor güçleriyle doğru orantılı bir şekilde çalışır. Aşındırıcı disk çeşitleri plastik, metal ve ahşap yüzeylerde zımparalama, parlatma ya da çapak temizleme işlemlerini yapabilmek için üretilmiştir. Taşlama disk çeşitlerinde bulunan girinti ve çıkıntı sayıları arttıkça çıkan malzeme sayısı da buna bağlı olarak artış gösterir. İnce girinti çıkıntıya sahip modeller hassas işlerde kullanım kolaylığı sağlar. Eğer zımparalama yapacağınız yüzey hassas bir yüzey ise yün kapağı olan ya da keçe kaplamalı diskleri tercih edebilirsiniz.

Taşlama Diski Özellikleri

Taşlama Diski Özellikleri

Taşınabilir bir taşlama makinasını hava borusu tutularak ya da hızlı bir şekilde yere bırakmayınız. Motorun yavaş çalışmasını sağlamak için yüzeye aşırı baskı uygulamayınız. Makineyi tamamen kontrolünüz altında olabilecek durumda iken çalıştırınız. Her makinenin kendine özgü bir çalışma kapasitesi ve çalışma hızı mevcuttur. Taşlama disk çeşitleri uygun kullanım kapasitesini aşmadan gücü kapsamında kullanılmalıdır. Kullanacağınız disk modeli makinaya büyük ya da küçük gelirse istenilen verimliliği sağlamaz. Büyük aşındırıcılar büyük makinelerde kullanılmak üzere üretilmiştir. Her diskin kendine özgü bir kullanım alanı mevcuttur. Kesme işlemi için taşlama kesici diskler kullanılırken zımparalama ve parlatma için farklı diskler tercih edilmelidir. İşlem yapılacak alanın havalandırma sistemine sahip olması gerekir. Alan belirli aralıklara havalandırılmalıdır. Güvenliğinizi maksimum düzeye çıkarabilmek için maske, koruyucu gözlük eldiven ve çelik burunlu ayakkabılar kullanılmalıdır. Kullanacağınız makinanın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilmek için bir süre serbest hızda çalıştırınız. Taşlama disk çeşitleri üzerinde kesici zincir bulunmaktadır. Paslanmayan materyalden üretilen iki ayrı disk arasına zincir yerleştirilerek kullanılır. Zincirler ince ve temiz kesim yapabilmenizi sağlar. Ahşap yüzeylerde temiz ve kolay kesim yapabilmek için taşlama diski ahşap modelleri kullanmak hızlı kesim olanağı sağlar. Hasar görmüş düzgün olmayan ahşap kullanmayınız. Küçük parçaların sıçrama riskine karşın siperlik kullanmanız tavsiye edilir. Taşlama disk seti kullanılırken takılan aparatlar fazla zorlanmamalı ve sıkıştırılmamalıdır. Taşlama diski kullananlar motor gücünün minimum 600 ile 750 watt arasında olması gerektiğini söylemektedir. Taşlama diski fiyatları ürün özelliklerine ve performans gücüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Size en uygun model ve fiyat seçenekleri için ürünleri inceleyebilirsiniz. Beton ve mermer kesmek için üretilen uygun diskler de mevcuttur. Bakalit diskler tuğla ve kaldırım taşı kesimi için uygundur. Sert yüzeylerin kesimi için elmas taşlama diski kullanılmaktadır. Avuç içi taşlama disklerini ev işlerinde pratik bir şekilde kullanılabilir. Parlatma diskleri kesme disklerine oranla daha düşük devirle çalışır. Parlatma işlemi için 500 watt gücünde bir makine yeterli verimi almanızı sağlar. Daha kalın ve sert malzemeler için 2500 watt akıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Karbosan (219)
Bosch (146)
Egesan (108)
Hawk (52)
3M (23)
Eltos (21)
Makita (18)
Atlas (17)
Bay-Tec (17)
Troy (15)
Einhell (13)
Meşem (13)
Magmaweld (12)
Sgs (11)
Tomax (10)
Nikon (9)
Realözs (9)
Ctm (8)
Gfb (8)
Proxxon (8)
Husqvarna (7)
PARTNER (7)
Rtrmax (7)
Askaynak (5)
Master (5)
Procut (5)
CTM (4)
Hitachi (4)
Scheppach (4)
Aeg (3)
Astor (3)
Dremel (3)
Flex (3)
Hilti (3)
Baytaş (2)
Dewalt (2)
Fivestar (2)
Hikoki (2)
Jonard (2)
KL (2)
Kaindl (2)
Nora (2)
Pferd (2)
Staxx (2)
Wert (2)
Würth (2)
AK-İŞ (1)
Ak-iş (1)
Baohui (1)
Bds (1)
Bering (1)
Beta (1)
Catpower (1)
Chattel (1)
Craft (1)
Crownflex (1)
Cutex (1)
Emko (1)
Kimex (1)
Leo (1)
Mano (1)
Rico (1)
Roney (1)
Starline (1)
Veta (1)
WolfCraft (1)
Yama (1)
İzeltaş (1)
(497)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(171)
ve üzeri (205)
ve üzeri (212)
ve üzeri (216)
ve üzeri (221)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL