TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Taşlama Diskleri

için 1,499 sonuç bulundu.

Taşlama Diskleri

Aşındırıcı mineraller ve binlerce kesme noktasının bir araya gelmesiyle oluşan taşlama disk çeşitleri yüzeyinde bağlayıcı matrisler bulundurmaktadır. Oldukça hassas olan bu ürün belli başlı parçalardan meydana gelmektedir. Bu önemli parçalar arasında; gözenekler, oluklu boşluklar, aşındırıcı mineraller ve soğutucu penetrasyon yer almaktadır. Bu ürünün amacı basitçe şu şekilde ifade edilebilir: pürüzlü yüzeyleri pürüzsüz hale getirmektir. Aşındırıcı mineraller sayesinde yüzeydeki istenmeyen pürüzleri keser. Yüzeydeki istenmeyen pürüzleri gideren aşındırıcı minerallerdeki kesme noktaları zamanla körleşebilir. Tadilat ve mobilya üretiminde kullanılan bu ürünler tasarım açısından oldukça önemlidir. Kesilen ve monte edilen malzemelerin estetik görünümü için belirleyici bir role sahip olan taşlama diskleri kullanılacak yüzeyin malzemesine göre çeşitlenmektedir. Kullanım sıklığına ve pürüz miktarına bağlı olarak körelme süresi değişiklik göstermektedir. Diskteki kesme noktalarının körleşmesinin sebebi; aşındırıcı minerallerin pürüzlü yüzeyle temas ettikçe aşınıp, düzleşmesidir. Çalışmalarınızda sağlıklı sonuçlar elde etmek istiyorsanız disklerin kullanım ömürlerine dikkat etmeniz gerekir. Avuç içi taşlama makineleri, üretilme amaçlarına uygun olarak el ile rahatça kullanılabilir ve çeşitli manipülasyonlar gerçekleştirilebilir. Dar alanlarda rahat çalışma imkânı tanıyan, kontrol etmesi bir hayli kolay bu ürünlerden tam verim alabilmek adına, üzerinde çalışılacak materyalin niteliğine göre bir disk seçiminde bulunmak gerekmektedir. Uygun ürün seçimini yapmak alacağınız verimliliği oldukça artıracak, hem diskinizin hem de makinenizin ömrünü uzatacaktır.

Farklı Özellikteki Taşlama Disk ve Fiyatları

Farklı Özellikteki Taşlama Disk ve Fiyatları

Ahşap, beton ya da çelik gibi yüzeylerde kullanılması gereken diskler birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse beton taşlama disk çeşitleri oldukça yumuşaktır. Çünkü yüksek çekme özelliğine sahip sert yüzeylerin pürüzlerinin giderilmesi için yumuşak taşlar tercih edilmektedir. Diğer yandan yumuşak yüzeylerdeki pürüzleri gidermek istiyorsanız kullanmanız gereken taş daha sert olmalıdır. Kısaca tanımlamak gerekirse yüzey ve taş sertliği arasında ters orantı olmalıdır. İşlem yüzeyi ne kadar sert ise taş o kadar yumuşak olmalıdır. Ya da işlem yüzeyi ne kadar yumuşak ise taş o kadar sert olmalıdır. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak taşlama disk çeşitleri arasından ihtiyacınız olan modeli kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Sertlik seviyesi dışında sizin için uygun olan diski bulabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken sekiz farklı faktör vardır. Bunların başında uygulama yapılacak malzemeye ne tarz talaş kaldırma işlemi yapacağınız gelir. Talaş kaldırma için genellikle 12 ile 24 file arasında değişen kaba taneli taşlar kullanılmaktadır. Kabasını alma işlemi yapıldıktan sonra ise daha ince kum tanelerine sahip olan taşlar kullanılmaya başlanır. Talaş kaldırma işlemi dışında dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör kullanacağınız makinenin özellikleridir. Makinenin özelliklerini ve gücünü göz önünde bulundurarak alışverişinizi gerçekleştirmelisiniz. Makine gücünün yanı sıra makinenin çalışma hızı ile disk üzerinde yazılı olan hızın birbiriyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Güvenlik açısından önemli olan bu kıyaslamayı yaptığınızdan emin olmadan makinenizi çalıştırmamalısınız. Taşın kullanım ömrü açısından taşlanacak alanın genişliğini önemsemelisiniz. Kullanım alanının boyutunu da belirledikten sonra çalışma yüzeyinin kuru mu ıslak mı olduğunun ayrımına varmalısınız. Disk taşlama nedir sorusuna karşılık gelen bu kullanım püf noktaları; çalışma sürecinin verimini arttıracak öneme sahiptir. Bahsedilen kriterlere dikkat ederek çalışmalarınızın kalitesini ve güvenliğini belirleyebilirsiniz.

Taşlama Disk Çeşitleri ve Sertlik Dereceleri

Taşlama Disk Çeşitleri ve Sertlik Dereceleri

Bir mobilya imalatında önemli olan şeylerin başında estetik görünüm gelmektedir. Mobilyanın estetik görünümünü belirleyen şey ise kullanılan malzemenin kalitesi ve dış tasarımıdır. Dış tasarımın yüzey temizliğinden başladığı düşünülürse taşlama disklerinin mobilyacılık için ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Monte ve boyama işlemlerinden önce yüzeyin pürüzlerinden arındırılması gerekir. Genellikle taşlama ahşap disk kullanılarak yapılan yüzey temizliğinin ardından boyama ve tasarım işlemlerine başlanır. Boyanın kendini gösterebilmesi için dahi yüzeyin pürüzlerden arındırılmış olması oldukça önemlidir. Mobilya imalat ve tasarımı için önem arz eden bu işlemi yapmak için seçeceğiniz disk çeşidine dikkat etmelisiniz. Uygulama yapacağınız yüzeyin malzemesi kadar kullanmanız gereken taşın derecesi de oldukça önemlidir. Yumuşak ve sert derece olarak gruplandırılan diskler arasından yapacağınız işleme uygun olanı satın almalısınız. Hızlı talaş kaldırma işlemi için ya da geniş temas alanları için yumuşak dereceli olanları tercih etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra yumuşak malzemeli yüzeyler için ya da dar temas alanları için sert dereceli olanlar tercih edilmelidir. Sert dereceli disklerin bir diğer avantajı ise uzun ömürlü olmasıdır. Yumuşak dereceli olanlara göre daha uzun süre körelmeden kullanılabildiğinden dolayı kullanıcılara tasarruf sağlamaktadır. Karşılaştırılan taşlama disk ölçüleri farklı avantaj ve dezavantajlara sahip olduğundan dolayı ihtiyacınıza uygun olanı belirleyip satın almalısınız. Doğru diski satın almak için belirtilen tüm kriterleri inceleyip yapacağınız işleme uygun ölçüdekini belirlemeniz gerekir. İmalat sürecinde sorun yaşamamak ve kaliteli sonuçlar elde etmek için diskin sertlik derecesine önem vermelisiniz. Tüm bunların yanı sıra farklı malzeme yüzeylerinde çeşitli çalışmalar yapmak için ihtiyacınız olan yumuşak ve sert dereceli modelleri bir arada bulabileceğiniz taşlama disk seti satın alabilirsiniz. Farklı yumuşaklık ve sertlik derecelerindeki ürünleri barındırmasının yanı sıra farklı malzeme yüzeylerine uygun ürünler de içeren bu setler kullanıcılara kapsamlı bir çalışma aracı sunmaktadır. Kum ebadı ve seviye tercihleri için belirleyici olan malzeme çeşidi diskler için belirleyici olan kriterlerin başında gelmektedir. Bu setlerde ise birçok malzemede işlem yapabilmenizi sağlayan araçlar bulunmaktadır.

Bütçenize Uygun Taşlama Disk Seti Modelleri

Bütçenize Uygun Taşlama Disk Seti Modelleri

Avuç taşlama disk seti ürünleri metal üretim piyasasında faaliyet gösteren kişiler için oldukça önemlidir. Polisajdan kesme ve taşlamaya kadar pek çok işlemi aynı anda bu makine ile gerçekleştirebilirsiniz. Manuel olarak yapılacak işlerin kalitesini iyiden iyiye artıran avuç taşlama makineleri ile her türden işleminizi hızlı, pratik ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak satın aldığınız avuç içi taşlama makinesinden maksimum verim alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gerekenler kum, üretiminde kullanılan malzeme ve disk türü olarak ifade edilebilir. Dar alanlarda çalışma imkânı sunan, kontrol edilmesi kolay ve küçük avuç içi taşlama kesici disk seti ile siz de polisajdan kesme işlemine kadar pek çok işleminizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Kesme, polisaj, finisaj, talaş kaldırma ve daha pek çok işlem için fonksiyonel olan bu ürünleri yüzey hazırlama ve temizleme işlemleri için de rahatça kullanabilirsiniz. Yapılacak olan bütün işlemlerin uygun diskler kullanılarak verimliliği artırılabilir, ortaya çıkacak olan işin kalitesi iyileştirilebilir. Uzun vadeli bir kullanım ve enerji tasarrufu için makinenizi iyi tanımalı ve yapacağınız işlemlere göre disklerinizi seçmelisiniz. Satın alacağınız avuç taşlama disk seti 115mm ile faaliyet gösterdiğiniz metal üretim alanında bir adım öne geçebilirsiniz. Metal üretim alanında vazgeçilmez ürünlerden olan taşlama aparatları ile kesme, polisaj, finisaj, taşlama, yüzey temizleme, talaş kaldırma, ağır işlerin taşlaması, kesme ve yüzey hazırlama gibi pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız seçimlerde makinenizle uyumlu olan diski iyi belirlemeli, kum seçiminizi doğru yapmalısınız. Siz de çeşitli ürün grupları arasından seçiminizi yapmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (23)
404 (1)
414 (1)
Aeg (2)
AK-İŞ (1)
Askaynak (5)
Astor (4)
Atlas (10)
Bay-Tec (22)
Baytaş (3)
Bds (1)
Bering (3)
Beta (1)
Bond (1)
Bosch (89)
Catpower (4)
Chattel (1)
Craft (1)
Ctm (9)
CTM (6)
Dewalt (6)
(355)
(3)
Egesan (210)
Einhell (18)
Eltos (9)
Emko (1)
Fivestar (1)
Flex (3)
Gfb (6)
Hawk (47)
Hikoki (3)
HIRDAVAT (1)
Hitachi (1)
Husqvarna (2)
İzeltaş (1)
Jonard (2)
Kaindl (2)
Karbosan (261)
Kimex (1)
KL (15)
Leo (1)
Magmaweld (9)
Makita (17)
Mano (1)
Master (4)
Max-Extra (3)
Mercure (1)
Meşem (6)
Nikon (7)
Nora (4)
PARTNER (11)
Pferd (3)
PFERD (2)
Procut (2)
Proxxon (10)
Rbt (1)
Realözs (9)
Roney (1)
Rtrmax (7)
Scheppach (6)
Sgs (12)
Sonax (1)
Starline (1)
Tomax (10)
Tricraft (1)
Troy (19)
Veta (1)
Vulcan (1)
Wert (10)
WolfCraft (1)
Würth (2)
Yama (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(167)
ve üzeri (202)
ve üzeri (209)
ve üzeri (215)
ve üzeri (219)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL