Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Şerit Testere Bıçakları

için 1,337 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Şerit Testere Bıçakları

Çoğu zaman kaydırma testeresi olarak da bilinen şerit testere, günümüzde özellikle ahşap ve metal ile iş yapan sektörlerde en çok kullanılan araçların başında gelir. Şerit testerenin kullanılabilmesi için kuvvetli ve keskin bıçaklara ihtiyaç duyulur. Bu bıçaklar şerit testere bıçağı olarak bilinir. Şerit testere bıçakları birbirinden farklı amaçlar için kullanılan farklı çeşitlere ayrılmıştır. Metal kesmek için kullanacağınız bir bıçak ile ahşap kesmek için kullanacağınız bıçak farklılık gösterecektir. Bu nedenle hangi kalınlığa ve niteliklere sahip bıçaklar almanız gerektiğini araştırmalı ve doğru seçim yapmalısınız. Yanlış bir şerit testere bıçağı seçimi işinizi yapmanıza engel olabilir. İstenmeyen kazalar yaşanmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra size ekstra masraf doğuracaktır. Bu nedenle bıçak alacağınız zaman konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Şerit testere bıçaklarının seçimi bir hayli önemlidir. Doğru bir bıçak seçtiğiniz zaman hem kullanım ömrü uzun olacak hem de size verimli bir iş çıkarma imkânı sunacaktır. Bu nedenle şerit testere bıçağı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Şerit testere bıçaklarının seçiminde bakmanız gereken ilk şey inç başına düşen diş sayısıdır. Sayfamızda her türlü kesim işlemi için kullanabileceğiniz şerit testere bıçaklarını bulmanız mümkündür.

Şerit Metal Testere Ne İşe Yarar?

Şerit Metal Testere Ne İşe Yarar?

Şerit metal testere, adını üzerinde bulunan ve bir şeridi andıran bıçağın şeklinden almış olan ve motor gücü ile çalışan testere modellerinin genel adıdır. Şerit metal testereler özellikle metal sanayii, mobilyacılık ve fabrika gibi alanlarda çok fazla kullanılır. Hem güçlü bir motor sistemine sahip olmaları hem de kullanım alanının çok geniş olması şerit metal testerelerin sıklıkla kullanılmasında etkili olan en önemli faktörlerin başında geliyor. Şerit metal testere ne işe yarar sorusunun cevabı her sektörde farklılık gösterir. Aynı zamanda bu durum testerenin ucunda kullanılan bucağa göre de farklılık gösterir. Şerit metal testerenin ilk kullanım alanı marangozluk ve mobilyacılık ile ilgili her yer diyebiliriz. Öyle ki şerit metal testerelerin ilk işlevlerinden biri her türlü ahşap malzemeler üzerinde kolayca işlem yapabilmesidir. Şerit metal testereler sayesinde istediğiniz kalınlıkta kalas ve odun parçalarını istediğiniz kalınlıkta ve genişlikte saniyeler içinde kesebilirsiniz. Bunun yanı sıra şerit metal testerelerin bir diğer kullanım alanı da metal parçaların kesilmesidir. Eğer uygun bir bıçak seçerseniz istediğiniz metalleri istediğiniz şekillerde kesmeniz mümkündür. Özellikle zıvana adı verilen iki ucu açık boruların kesilmesinde şerit metal testere en çok kullanılan araçtır. Bütün bunların yanı sıra eğimli parçaların kesimi sırasında da şerit metal testerelerin kullanılması mümkündür. Şerit testere makineleri farklı büyüklüklere sahiptir. Bu büyüklüğü belirleyen faktör ise kasnak çapıdır. Kasnak çapı 60 mm olan makinelere 60’lık şerit testere makinesi adı verilir. Bu makinelerde 60’lık şerit testere bıçağı adı verilen bıçaklar kullanılır. Kasnak çapı 80 mm olan makinelere ise 80’lik şerit testere makinesi adı verilir. Kasnak çapının büyümesi motor gücünü de etkiler. Çünkü bir makine ne kadar büyük olursa onu çalıştıracak olan motorun gücünün de artış göstermesi gerekir.

 Şerit Testere Bıçağı Çeşitleri

Şerit Testere Bıçağı Çeşitleri

Şerit testere makinelerinin verimli ve doğru şekilde kullanılabilmeleri için hem kullandığınız makineye hem de kesmek istediğiniz ürünlere uygun bıçaklar seçmeniz gerekir. Eğer uygun bıçak seçimi yapılmazsa istediğiniz işleri yapamayacak ve verimli bir çalışma gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle seçtiğiniz bıçak oldukça önemlidir. Şerit testereler için birbirinden farklı bıçaklar vardır. Şerit testere bıçağı çeşitleri farklı özelliklere bakılarak ayrılır. İlk olarak farklı bıçak genişliklerine sahip olan onlarca farklı şerit testere bıçağı modeli bulmanız mümkündür. Düz ve aralıklı kesimler yapmak istiyorsanız kalın şerit testere bıçağı kullanmanız gerekir. Fakat daha sık aralıklarda ve daha kıvrımlı kesimler yapacaksanız mutlaka ince şerit testere bıçağı çeşitlerine bakmalısınız. Örneğin çok ince bir işçilik ile çalışmanız gerekiyorsa ve hata payı yüksek bir iş yapıyorsanız şerit kıl testere bıçağı kullanabilirsiniz. Şerit testere bıçakları ararken 6 mm ‘den 80 mm kalınlığına kadar olan bıçakları bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra testerenin ucunda bulunan bıçakların şekilleri yani geometrisi de bıçakların çeşitlendirilmesinde önemli bir rol oynar. Şerit testere bıçaklarında bilinen dört adet diş şekli vardır. Standart, kanca, tırmık ve atlama olarak adlandırılan bu dişler de şerit testere bıçaklarının çeşitliliğine katkı sağlar. Şerit testere bıçağı ölçüleri de onlarca farklı şekilde karşımıza çıkar. Bıçak ölçüsünü belirlemeden önce kesmek istediğiniz ürünün yapısını göz önünde bulundurmalı ve buna uygun bir bıçak seçimi yapmalısınız. Uzunluk açısından en çok karşılaşacağınız model 1400 mm şerit testere bıçağı olacaktır. Özellikle odun kesimi ve benzer malzemeleri kesmek için bu tür bir bıçak alabilirsiniz.

 Şerit Testere Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Şerit Testere Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Testere bıçaklarında önemli olan bir perde kavramı vardır. Bir bıçağın perdesi ne kadar düşük olursa kesim hızı o kadar artış gösterir. Perdenin düşük ya da yüksek olmasını belirleyen temel faktörde inç başına düşen diş sayısıdır. Eğer hızlı kesim yapmak istiyorsanız dişleri sık aralıklı olan bir bıçak tercih etmelisiniz. Fakat sık aralıklı bıçakların yüzeyde daha pürüzlü, açık aralıklı bıçakların ise yüzeyde daha pürüzsüz bir kesim yapmaya imkân tanıdığını unutmamalısınız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bıçakların genişliğidir. Geniş şerit testere bıçakları daha sert bir yapıya sahip olurken daha dar bıçaklar ince bir yapıdadır. Bıçağın kalın ya da ince olması işçilik açısından oldukça önemlidir. Düz zeminlerde kesim yapacağınız zaman geniş bıçaklar ile kolay ve hızlı işlem yapabilirsiniz. Fakat kesim yapacağınız malzeme eğimli bir yüzeye sahipse ince bıçakları tercih etmeniz gerekir. Şerit testere bıçaklarını almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör kullanılan diş malzemesidir. Tahmin edeceğiniz gibi dişlerin üretilmesinde kullanılan malzemeler bıçağın dayanıklı ve kaliteli olmasını sağlar. Diş malzemeleri genellikle karbon çelik, karbür ya da bimetal kullanılarak üretilir. Eğer kısa süreli kullanım için uygun bir bıçak istiyorsanız karbon çelikten üretilmiş olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun tam tersi uzun süreli ve kaliteli bir ürün kullanmak istiyorsanız karbür kullanılarak üretilen şerit metal testere bıçaklarını tercih etmelisiniz. Bimetal bıçaklar ise günlük kullanımlar için en uygun çeşitler olup fiyat ve uzun ömürlü olması bakımından en çok tercih edilen üründür. Şerit testere bıçağı kaynağı da dikkat edilmesi gereken önemli bir durumdur. Eğer bıçağınızın kaynağı düzgün yapılmazsa kaynak yerinden kırılacak ve kullanılmaz hale gelecektir. Bu nedenle dayanıklı ürünler tercih etmeniz önerilir.