TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Polisaj Uçları

için 343 sonuç bulundu.

Polisaj Uçları

Hasarlanmış ve kirlenmiş yüzeylerin yenilenmesi ve eski görünümüne kavuşması için boyama ve parlatma işlemleri yapılması gerekir. Ancak bu işlemleri yapmadan önce yüzeye polisaj yapılması gerekir. Yüzeyi düzeltmek ve parlatmak amacıyla yapılan bu işlem polisaj ucu sayesinde yapılmaktadır. Kaplamak ya da boyamak için elinizdeki malzemeyi önce pürüzünden ve kirinden arındırmanız gerekir. Yapacağınız boyanın kendisini iyi gösterebilmesi için yüzeydeki girinti ve çıkıntıların düzeltilmesi gerekir. Bu aparat sayesinde polisaj işlemi yüzeye kolayca uygulanır ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Çıplak göz ile kolaylıkla görülemeyecek pürüzleri dahi yok edebilen bu ürün birçok yüzey çeşidinde kullanılabilir. Pürüzlerden arındırmak için sert bir malzeme yardımıyla gözle görülmeyecek kadar küçük çıkıntıları yok edebilirsiniz. Parlatma olarak da bilinen bu işlem kullanılmış eşyaları geri dönüştürmek için yapılan önemli bir çalışmadır. Genellikle elektrikli cihazlarla yapılan bu işlem fiziksel yorgunluğa sebep olmadan yapılabilmektedir. Özel parlatma cihazı ile ya da matkap sayesinde kolaylıkla halledebileceğiniz parlatma işlemi boyama ve cilalama işlemleri için ön hazırlık anlamına gelmektedir. Sadece ahşaplarda değil metallerde dahi uygulanabilen bir işlem olan polisaj; kaplama ve sanayi ile ilgilenenlerin vazgeçilmez yöntemidir. Polisaj ucu takılarak yapılan cilalama işleminin de oldukça basit ve pratik olduğu söylenebilir. Makineye uygun polisaj ucu fırça gibi takıldıktan sonra, parlatılmak istenen yüzeye yavaşça bastırılarak polisaj işlemi gerçekleştirilir. Yapacağınız seçimlerde ilk olarak elinizde bulunan cihazın özelliklerini bilmeli ve bu yönde bir uç seçiminde bulunmalısınız. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken husus ise kullanım alanlarınızdır. Hangi alanları daha çok parlatmak, cilalamak istediğinizi göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Polisaj Uçları ve Çeşitleri

Polisaj Uçları ve Çeşitleri

Yüzeyin pürüzsüzleşmesi için kullanılan polisaj ve parlatma işlemleri aşındırma olarak bilinmektedir. Metal yüzeydeki çapakların ve parçacıkların aşındırıcı bir araç ile temizlenmesi işlemi oldukça sert malzemeler kullanarak yapılmaktadır. Elinizdeki eski eşyaları değerlendirmek amacıyla ya da artık parçaları yeni bir ürüne dönüştürmek amacıyla metal malzemelerin yenilenmesi gerektiğinde ilk yapmanız gereken şey yüzey temizliğidir. Polisaj matkap ucu kullanarak aşındırma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Mekanik ve ritmik hareketlerle çalışan bu cihazlar işlemleriniz hızlı sonuçlanmasını sağlar. Pürüzleri yok etmek için genellikle tekerleklere yapıştırılmış aşındırıcı sert malzemeler kullanılır. Polisaj işlemi için kullanılan tekerleklere genellikle polisaj kesici denmektedir. Kaba işlemler ya da ince işçilik gerektiren işlemler için kullanılması gereken başlıklar farklılık göstermektedir. Genellikle araba bakımı için yapılan bu işlemler el aracı olarak bilinen makineler ile yapılmaktadır. Rengi solan ya da boyası çizilen yüzeylerin eski haline dönmesi için profesyonel işlemler gerekmektedir. Hasarlı yüzeylerin bakımı, temizliği ve parlatılması polisaj makine ucu kullanılarak yapılmaktadır. Makinenin kullandığı aparatlar yüzeyin hasar çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Ağır ve hafif hasarlı yüzeyler için kullanılması gereken başlıkların çeşidi ve özellikleri birbirinden farklıdır. Derin çiziklerin olduğu ağır hasarlı yüzeyler için keçe başlık kullanılırken hafif çizikleri olan az hasarlı yüzeylerin iyileşmesi için sünger başlığı kullanılır. Diğer yandan keçe aparatının farklı çeşitleri olmamasına rağmen sünger başlıkları birden fazla çeşitte üretilmektedir. Siz de parlatma ve tamir yapacağınızın yüzeyin özelliklerine göre başlık tiplerini inceleyebilirsiniz. Ürünü satın almadan önce müşteri yorumlarını okuyarak fikir edinebilirsiniz. Keçe ve sünger başlıklara sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Çeşitli Kullanımlar İçin Polisaj Ucu

Çeşitli Kullanımlar İçin Polisaj Ucu

Polisaj otomotiv sektöründen metal sanayiine kadar pek çok alanda uygulanan bir parlatma işlemidir. Metal, bakır, pirinç gibi materyalleri parlatmak için kullanılan polisaj makinelerinin pek çok farklı özelliğe sahip materyal üzerinde işlem yapabilme yeteneği vardır. İşlem yapacağınız yüzeye, materyale ve işleme uygun olarak konik, spiral polisaj ucu çeşitleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Polisaj ucu takabileceğiniz makinenize uygun olarak satın alabileceğiniz uçlarla çeşitli yüzeylerin parlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İster arabanızın iç yüzeylerini ister lastik jantlarınızı ister bakır ürünlerinizi parlatmak için uygun uçlar bulabilirsiniz. Farklı ebatlarda ve şekillerde üretilen uçları farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Öte yandan bu ürünler bakırları normal görünümlerine kavuşturmak için de kullanılmaktadır. Zamanla bakırın rengi değişerek yeşilin tonlarına yaklaştığı için, zaman zaman bir polisaj ucu yardımıyla bakırı doğal görünümüne kavuşturabilirsiniz. Makinenizin çalışma prensibi de seçeceğiniz ucun niteliğini değiştirecektir. Makineniz santrifüjle, ıslak kumla ya da turlarla çalışıyor olabilir. Yapacağınız seçimlerde elinizde bulunan makinenin teknik özelliklerini de bilmeli ve bu yönde bir seçim yapmalısınız. İleri – geri, dairesel hareketler yapılarak parlatma işlemleri kısa sürede tamamlanabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise cilalama yapılacak olan yüzeyin niteliğidir. Cilalama işlemi yapılmadan önce ister el zımparasıyla isterseniz de elektronik bir cihaza takılan zımpara ucu ile zımparalama işlemlerini yapmalı; yüzeyde bulunan çizik, çapak ve çıkıntıları ortadan kaldırmalısınız. Zımparalama işleminin ardından ıslak bir bezle yüzey silmeli ve fazlalıkları uzaklaştırmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra cilalama işlemlerine geçmek hem kullandığınız ucun hem de yüzeyin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Öte yandan kullandığınız ucun kenarlarını kullanmak yerine tüm genişliğini kullanarak cilalama işlemlerini gerçekleştirmeniz daha iyi sonuçlar alabilmeniz için oldukça önemlidir. Elinizde tuttuğunuz materyali ileri – geri yönde hareket ettirmek süngerinizin kontrolünü tam olarak sağlamak için önemlidir.

Her Bütçeye Uygun Polisaj Ucu

Her Bütçeye Uygun Polisaj Ucu

Kullanılmış eşyaların yenilenmesi yüzey temizliği ile başlar. Yüzey temizliği ise zamanla oluşan kalıntıların ve pürüzlerin giderilmesi ile yapılır. Pürüzsüz yüzey elde etmek istenmesinin sebebi ise yapılacak cila ve boyama işlemlerinin güzel görünmesi içindir. Parlatma olarak da bilinen polisaj işlemi boya ve cila yapmadan önce yüzeyin pürüzsüzlüğünü sağlamaktadır. Kademeli hız ayarına sahip polisaj makineleri sayesinde kolayca temizlenen yüzeyler üzerine dilediğiniz gibi boyama yapabilirsiniz. 220 W elektrik ile çalışan klasik modelleri çalıştırırken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında: cihazı yüzeye temas ettirmemek gelmektedir. İşlem görmüş hassa yüzeyin üzerine direk başlığı sürmeniz eşyanıza zarar verebilir. Öte yandan cilalama işlemlerini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin işlem yapacağınız yüzeyde istenmeyen çıkıntılar, çapaklar ve çizikler bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer göze çarpan çıkıntı, çapak gibi görüntüler varsa polisaj zımpara ucu yardımıyla bunları uzaklaştırabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzey cilalama işlemi için oldukça önemlidir. İster amatör ister profesyonel olarak kullanabileceğiniz bu uçları pek çok alanda rahatça kullanabilirsiniz. İster evinizde bulunan bakır tencere, çaydanlık gibi ürünleri isterseniz de arabanızın içini ya da arabanızın lastik jantlarını bu ürünlerle parlatabilir, iyi bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Zamanla rengi değişen metal, bakır, pirinç gibi yüzeyleri polisaj ucu yardımıyla harika görünümlerine geri kavuşturabilirsiniz. Diğer yandan kullanımlarınızda güvenliğinizi de önemsemelisiniz. Güvenli bir kullanım için ileri – geri hareketlerle işlemleriniz gerçekleştirmeli, cihazınızın elinizden kayması durumunda yakalamaya çalışmak yerine oradan hızla uzaklaşmalısınız. Yine kullanımlarınız esnasında polisaj ucunun kenarlarını değil, asıl işlemi yapacak olan genişlikle işlemlerinizi sürdürmelisiniz. Satın alacağınız şarjlı polisaj ucu ile hem jantlarınızı hem bakır, metal ürünlerinizi cilalayabilir, harika görünümler elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz uçların fiyatı markaya, modele, boyutuna, kullanım amacına ve şekline göre değişkenlik göstermektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3C (1)
3D (2)
3M (7)
404 (3)
Aquapel (1)
Atlas (1)
Beta (4)
Catpower (4)
Cem (1)
Dekor (44)
Dewalt (1)
Divortex (7)
(170)
Einhell (2)
Eltos (2)
Fein (1)
Flex (5)
Güven (1)
Hawk (2)
Hikoki (3)
KL (1)
Makita (4)
Max-Extra (1)
Mesan (1)
Meşem (11)
Modacar (1)
MXS (1)
Nikon (3)
Osaka (1)
Panpen (1)
Polisan (1)
Proxxon (2)
Sgs (7)
Würth (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(62)
ve üzeri (87)
ve üzeri (99)
ve üzeri (101)
ve üzeri (104)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL