TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Planya Bıçakları

için 123 sonuç bulundu.

Planya Bıçakları

Ağaç işleri atölyelerinde sıklıkla kullanılan planya makineleri; rendeleme, cumba ve yüzey açma gibi işlemleri yapabilmektedir. Kalınlık makinesi ile aynı özelliklere sahip olan planya makinelerinin ihtiyaç duyduğu bıçaklara top bıçaklar denir. Bir top içinde genellikle iki bıçak bulunur. Diğer yandan üçlü ve dörtlü top bıçaklar da bulunmaktadır. Takım çeliğinden yapılan planya bıçağı ikili, üçlü ya da dörtlü takım halinde satılmaktadır. HSS, HM ve TCT olarak çeşitlere ayrılan bu ürünlerden alacağınız sonuçlar birbirinden oldukça farklıdır. Daha keskin pürüzsüz planyalama sonuçları elde etmek istiyorsanız HSS ya da Yüksek Hızlı Çelik planya makinesi bıçağı tercih etmeniz gerekir. Farklı avantajlara sahip olan HSS, HM ve TCT çeşitleri arasından tercihinizi yaparken ihtiyacınıza ve makinenize uygun olanı belirlemeniz gerekir. Pürüzsüz sonuçlar elde etmenizi sağlayan HSS’lerin yanı sıra TCT’nin en önemli özelliği keskinliğinin uzun süre kaybolmamasıdır. Farklı boyutlarda kesimler yapılabilmesi için makineler 40’lık ve 50’lik olarak üretilmektedir. Ağaç işlem atölyelerinde sıkça kullanılan planya makineleri ile bu doğal ürünler üzerinde pek çok işlem yapılabilir. Şerit testerelerden sonra en çok kullanılan makine olan planyalar ile kaba kesimlerden sonra ayrıntı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İşleminize ve makinenize uygun olan ürün seçiminde bulunmanız hem veriminiz hem de uzun ömürlü bir kullanım için oldukça önemlidir. Öte yandan eğer yapacağınız işlemlerde zımba, çivi gibi malzemeler bulunuyorsa ve ürününüzün bu gibi durumlardan etkilenmesini istemiyorsanız mikro taneli özelliklere sahip ürün gruplarından seçiminizi yapabilirsiniz. Doğabilecek hasarlara ve çatlaklara dirençli olan bu ürünlerle birlikte siz de uzun süren bir kullanım deneyimi yakalayabilirsiniz. Makineniz için en uygun olan keskin bıçak modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Keskin Planya Bıçağı Çeşitleri ve Fiyatları

Keskin Planya Bıçağı Çeşitleri ve Fiyatları

Bıçakların makinaya uyumlu olması gerektiği için bıçaklar da makineler gibi 40’lık ve 50’lik olarak üretilmektedir. Satın almak istediğiniz ürün planya bıçağı 40’lık ise makinenizin 40’lık bıçağa uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Rendeleyerek düzenleme işlemi yapan makinenin çalışmaya başlaması; motordan alınan ve kayışlar ile bıçaklara aktarılan güç sayesinde olmaktadır. Çalışma yönüne doğru dönen bıçağın önünde ve arkasında toplam iki tane tabla mevcuttur. Talaş kalınlığını ayarlamasının yanı sıra bu iki tablanın özellikleri birbirinden farklıdır. Arka tabla yatay gönyeyi ayarlarken ön tabla yüksekliğin talaş miktarını ayarlamaktadır. Makineler 40’lık ve 50’lik olarak sınıflandırılabileceği gibi sahip olduğu motor gücüne göre de sınıflandırılabilir. 450 W ile 750 W arasında değişen motor güçlerine göre kategorize edilen modeller bulunmaktadır. Her türlü ahşap malzeme kullanımına uygun olan bu makinenin kullanımı için ihtiyaç duyacağınız araçların başında planya bıçağı 50’lik gelmektedir. Makinenin en iyi şekilde çalışması için gerekli olan planya bıçakları arasından uygun ölçüde olanı satın almalısınız. Ahşap malzemelerin istenilen uzunluğa ve kalınlığa getirilmesini sağlayan bu ürünün fiyatı; keskinliğine ve uzunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ürün incelemeleri yaparken makinenize uygun olan ölçülerdeki bıçak çeşitlerini belirlemelisiniz. Uygun ölçüleri belirledikten sonra kullanma amacınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan keskinlikte ki bıçağı satın almalısınız. Keskinlik ve boyutuna göre değişiklik gösteren ürün çeşitleri arasından bütçenize uygun olanı tercih etmelisiniz. Fiyat aralıkları belirlenirken önemsenen konular arsında bıçağın körelme süresi ve boyutu gelmektedir. Bu değişken değerler arasındaki fark en belirgin haliyle 40’lık planya bıçağı fiyatları ile 50’lik fiyatları arasında görülür. Keskinlik ve pürüzlülük özelliklerinin belirleyicisi olan HSS ve TCT çeşitleri arasındaki avantajlar göz önünde bulundurularak faydalı bir alışveriş yapmak mümkündür.

İhtiyacınıza Uygun Ahşap Planya Bıçağı

İhtiyacınıza Uygun Ahşap Planya Bıçağı

Büyük parçalardan rendeleme işlemi yapan, yüzlere camba ve yüz açmaya yarayan, yüzey açmak için fonksiyonel olan planya bıçakları pek çok alanda kullanılabilir. Seçeceğiniz planya bıçağı 82mm boyutlarında olabileceği gibi daha büyük ya da küçük ebatlarda da olabilir. Çeşitli ağaç, sunta, tahta işlerinde kullanılabilen planya bıçakları ve makineleri amatör ya da profesyonel kullanımlar için tercih edilebilir. Şerit testere makinelerinden sonra en çok kullanılan ağaç ile ilgili cihaz olan planya makineleri ile pek çok rendeleme, kesme, aşındırma ve düzeltme işlemi hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirilebilir. Marangozlarda ya da ağaçla ilgili çeşitli işlemlerin yapıldığı atölyelerde testere makinesinden sonra sıkça kullanılan planya makinesini siz de edinerek işleriniz kolay ve pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Kaba ölçüleriyle kesim yapan testere makinelerinden sonra ince işlemleri gerçekleştirebilmek için planya bıçakları kullanılır. Ahşap planya bıçağı ile kabaca yapılan kesim işleminden sonra ayrıntılar verilebilir, tasarım taslak haline kavuşturulabilir, inceltmeler yapılabilir, rendeleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Seçeceğiniz bıçağın kullandığınız makineyle uyumlu olmasının yanı sıra bıçağın kalitesi ve üretim malzemesi de oldukça önemlidir. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre yapacağınız seçimlerde rendeleme, kesme, aşındırma işlemlerinizin sıklığına ve hacmine göre karar vermelisiniz. Yine satın alabileceğiniz çift yönlü planya bıçakları da size pek çok avantajlar sağlayacaktır. Bütün ahşap türündeki ürünlerde yapacağınız manipülasyonlar için pürüzsüz sonuçlar elde etmenizi sağlayan çift yönlü bıçaklar, aynı zamanda iki taraflı olarak kullanılabilir. Bir tarafın keskinliğinin azalması durumunda yönü değiştirilerek kullanılabilen bu bıçaklar perdahlama, boyutlandırma ve oturtma işlemleri için fonksiyoneldir. İster sert ister yumuşak isterseniz de kompozit ahşap için tercih edin, her ihtimalde de istenilen boyutlarda yiv açabilen bu ürünler pek çok 82 mm bıçaklarla uyumlu elektrikli planya için de uygundur. Öte yandan planya bıçağı ayar aparatı fiyatları da marka, model ve kaliteye göre değişmektedir.

Bütçenize Uygun Planya Bıçağı Çeşitleri

Bütçenize Uygun Planya Bıçağı Çeşitleri

İşlem yapan makinelerde çeşitli ebat ve kalitelerde kullanılabilen tezgâh planya bıçağı çeşitleri arasından siz de ihtiyaçlarınız ve bütçenize göre seçimlerinizi yapmalısınız. Diğer yandan yüksek hızlı çelikten üretilmiş planya bıçaklarının pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin bu ürünler genel olarak daha pürüzsüz bir çalışma imkânı sunmakla birlikte daha keskin bir yapıya sahiptir. Yüksek hızlı çelikten üretilen ürünlerin yanı sıra sert metal ürün grubundaki bıçaklar ise daha az keskin özellikler gösterirler. Daha pürüzlü sonuçlar gösteren sert metal ürünlerin de pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Öte yandan farklı marka ve modellerin makineleriyle uyumlu olarak üretilmiş standart 82 mm boyutlarındaki bıçakları satın alarak pek çok farklı üründe kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Satın alacağınız planya jilet bıçak ile ister yumuşak ister sert isterseniz de kompozit ahşap malzemelerdeki işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğini boyutlarda yivler açabilir boyutlandırma, oturtma gibi işlemlerinizi pratik bir biçimde halledebilirsiniz. Tahta, ahşap, ağaç işlem tezgâhlarında şerit testerelerden sonra en çok kullanılan planya bıçakları, yapılacak pek çok dokunuş için büyük öneme sahiptir. Yüzeylerin rendeleme işlemiyle düzeltilmesi, pürüzlerin giderilmesi, oturtma işleminin yapılması için planya bıçakları sıkça kullanılır. Bu işlemler esnasında pürüz bırakmamak, materyalin diğer kısımlarına zararlar vermemek oldukça önemlidir. Değişim gibi durumlarda da kolayca çıkarılıp takılabilen bu ürünleri tercih ederek siz de pratik ve hızlı bir biçimde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de planya bıçağı nedir, nasıl kullanılır, nasıl takılır gibi sorulara sahipseniz ve planya bıçağı satın almak, ürün modellerini incelemek istiyorsanız sayfamızı inceleyebilir ve sipariş kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (1)
Bay-Tec (1)
Bosch (2)
(98)
Einhell (1)
Hitachi (1)
Knisaw (1)
Makita (12)
Proxxon (1)
Scheppach (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(12)
ve üzeri (14)
ve üzeri (15)
ve üzeri (16)
ve üzeri (16)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL