Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Matkap Uçları

için 20,045 sonuç bulundu.

Matkap Uçları

Günlük hayatta farklı nedenlere bağlı olarak beton, ahşap ve metal gibi malzemelerin üzerinde delikler açma ihtiyacı duyulur. Bunun için yardımcı olabilecek en pratik araç olan matkapları tercih edilir. Bu matkaplar ile birlikte kullanılabilecek matkap uçları, farklı özellikleri ve farklı boyutları sayesinde hemen hemen bütün zeminlerde çalışmaya olanak sağlar. Onlarca farklı boyutta oluşturulmuş olan matkap uçları, her zemine uygun farklı çeşitlerde üretilmesinin yanı sıra oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunan ürünlerdir. Onlarca farklı kullanım amacına sahip olan makine parçaları ve aksesuarları ile farklı zeminlerde delme işlemleri yapabileceğiniz gibi çeşitli vidalama işlemleri için uygun uçları bulmanız da mümkündür.

 Matkap Ucu Neden Kullanılır?

Matkap Ucu Neden Kullanılır?

Hayatın pek çok alanında farklı nedenlere bağlı olarak kullanılan yardımcı aletlerden bir tanesi de matkaplardır. Matkaplar betondan ahşaba, metalden farklı zeminlerin delinmesine kadar kullanılabilen hem çok yönlü hem de kullanımı pratik olan aletlerdir. Matkapların kullanılabilmesi için matkap uçları kullanılması zorunludur. Çünkü matkap uçları zeminlerin delinmesi, bazı vidalama işlemlerinin yapılması hatta toprakların eşelenmesi gibi farklı alanlarda bile kullanılabilir. Matkap uçlarının onlarca farklı kullanım alanı vardır. İlk olarak beton alanların delinmesi, matkap uçlarının kullanıldığı en bilinen alanların başında geliyor. Beton delici matkap uçları son derece dayanıklı ve uzun süreli kullanım imkânı sunan parçalar olmasının yanı sıra çok yüksek verim sunar. Farklı kalınlıkları sayesinde beton zeminlerde istediğiniz boyutlarda delik açmanızı sağlar. Matkap uçlarının bir diğer kullanım alanı ise metal malzemelerin delinmesidir. Metal malzemeler genel olarak işlenmesi için özel aletler gerektirir. Metalin yanı sıra demir delmek için matkap ucu çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Böylece üzerinde işlem yapılması zor olan demirleri bile saniyeler içinde delme imkanına sahip olursunuz. Matkap uçları da onlardan bir tanesidir. Günlük hayatta eksik olmayan bir madde ahşaptır. Ahşaplar hem yaşantıda hem de hobi amaçlı uğraşılan pek çok farklı alanda kullanılan önemli bir hammaddedir. Bu nedenle üzerinde çok fazla işlem yapılır. Ahşap delici matkap uçları sayesinde ahşap malzemesi delmek ve şekil vermek oldukça kolaydır. Matkap uçlarının en farklı kullanım alanlarından bir tanesi toprak işleridir. Bahçe işlerinde kullanılmak üzere özel olarak üretilen burgu matkap ucu sayesinde topraklarda kolayca işlem yapabilirsiniz. Bu sayede bahçe ile uğraşmak meşakkatli bir iş olmaktan çıkıp keyif verici bir aktivite olacaktır. Matkap uçlarının bir diğer kullanım alanı ise saniyeler içinde vidalama imkânı sunmasıdır. Matkap uçlarının ucuna vida yerleştirebileceğiniz özel tasarımları mevcuttur. Bu uçlar yardımı ile alanlarda dakikalarca tornavida ile uğraşmak yerine saniyeler için matkap kullanarak vidalama yapabilirsiniz. Görüldüğü gibi matkap uçlarının hayatın her alanında kullanılabilecek farklı çeşitleri vardır. Matkap uçları sayesinde bakım, tamirat gibi işlemlerinizi kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.

 Matkap Ucu Çeşitleri

Matkap Ucu Çeşitleri

Matkapların verimli bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan matkap uçları onlarca farklı çeşitle üretilir. Matkap ucu çeşitleri, kullanım alanlarına ve boyutlarına göre farklılık gösterebilir. Matkap uçlarının en çok kullanım alanlarının başında ahşap, metal ve beton delme işlemleri geliyor. Ahşap oyma matkap uçları, ahşapta düzgün bir delik açılması için üretilmiştir. Bir merkezleme noktasına sahip olmasının yanı sıra iki adet ön kesme noktası ile de yapmak istediğiniz işlemlerin düzgün olmasını sağlar. Bunun yanı sıra ahşaplar üzerinde zımparalama, kesme ve oyma işlemleri yapabilmeniz için daha farklı uçlar da mevcuttur. İhtiyacınıza yönelik bir matkap uçları seti alarak ahşaplar üzerinde kolayca oynayabilirsiniz. Ahşaplar üzerinde delik açmak kullanılan bir diğer matkap ucu çeşidi ise yaprak matkap ucu modelidir. Kelebek matkap ucu olarak da bilinen bu modeller farklı ebatlarda olup genelde 6’lı setler halinde satılır ve ahşap üzerinde tek seferde geniş delikler açılmasını sağlar. Ağaçların işlenmesi için kullanabileceğiniz bir diğer matkap ucu ise havşalı matkap uçları olarak bilinen çeşitlerdir. Konik ve silindirik delikler açılmasını sağlayan bu uçlar en çok tercih edilen matkap ucu çeşitlerinin başında geliyor. Matkap uçlarının son yıllarda en çok görüldüğü kullanım alanları ise cam, fayans gibi zeminler üzerinde işlem yapılmasıdır. Özellikle cam üzerinde delikler açmak için elmas matkap ucu adı verilen özel uçlar kullanılır. Camcı matkap uçları olarak da bulabileceğiniz bu modeller farklı işlevlere sahip başlıklardan oluşmasının yanı sıra farklı ebatlarda satılmaktadır. Cam üzerinde sağlıklı ve sorunsuz işlem yapma imkânı sunar. Matkap uçları arasında bir de kademeli matkap ucu çeşidi vardır. Özel olarak üretilmiş olan bu matkap ucu sayesinde farklı boyutlara sahip olan onlarca matkap ucu almak yerine farklı genişlikleri barındıran tek bir uç ile farklı alanlarda delme işlemi yapabilirsiniz. Genel olarak 4mm kalınlıktan 20 mm kalınlığa kadar delme işlemlerini kademeli matkap uçları sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Matkap uçları kullanım alanlarına göre farklı çeşitlere ayrılmasının yanına matkabın ucuna takılma şekillerine göre de farklılık gösterirler. Takıp çıkarmalı uçların yanı sıra son yılların en popüler ürünleri arasında manyetik matkap ucu olarak bilinen modeller geliyor. Bu uçlarda yer alan manyetik çekim sayesinde işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Matkap uçlarının bir başka çeşidi ise spiral modellerdir. Matkap ucu spiral modelleri sayesinde taşlama işlemlerinizi saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanım alanlarınızı ve matkap modelinizi baz alarak ihtiyacınıza yönelik her türlü matkap ucunu sayfamızda bulmanız mümkündür.

 Bahçe İşlerinizde En Büyük Yardımcınız Burgu Aparatı

Bahçe İşlerinizde En Büyük Yardımcınız Burgu Aparatı

Matkap uçları genel olarak ahşap, metal, demir, cam gibi ham maddelerin delinmesinde ve üzerinde çeşitli işlemler yapılmasında kullanılır. Fakat birbirinden farklı tasarımlara sahip olan ve oldukça farklı kullanım alanlarına sahip olan matkap uçları ile karşılaşmanız da mümkündür. Bunlardan bir tanesi de özellikle bağ, bahçe ve tarla işlerinizde kullanabileceğiniz ve özel tasarıma sahip olan ucu sayesinde özellikle toprak alanlarında kullanım kolaylığı sağlıyor. Burgu aparatı olarak bilinen bu matkap ucu çeşidi sayesinde bahçe işlerinizi kısa zamanda daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Burgu matkap ucu kullanabileceğiniz birkaç farklı alan vardır. Bahçenizde dakikalar içinde sebze dikimi gerçekleştirmek, özellikle çim ve yer bitkilerini daha kısa zamanda dikmek, ağaç dikimi için gerekli çukurların açılması, istenmeyen otların ve çalıların sökülmesi gibi işlerde sıklıkla burgu aparatı kullanılır. Burgu aparatı bütün bunların yanı sıra gübre karıştırma işlemleri için de kullanılır. Buru aparatı yalnızca matkaplar ile kullanılabilen bir ürün değildir. Fonksiyonel olması nedeniyle farklı araçlarla entegre olarak da çalışabilir. Fidan çukuru makinesi, elektrikli toprak burgu makinesi gibi makineler ile de burgu aparatını kolayca kullanabilirsiniz. Burgu aparatının bahçe işlerinden bağımsız olan bir diğer kullanım alanı ise boya gibi malzemelerin homojen bir şekilde karıştırılmasıdır. Bilindiği gibi boya karıştırma işlemi oldukça zahmetli, dakikalar alan bir iştir. Burgu aparatı sayesinde boyanızı saniyeler içinde istediğiniz kıvamda karıştırabilirsiniz. Kaliteli ürünü kısa zamanda elde edebilirsiniz. Burgu aparatı farklı genişlik ve uzunluklara sahip olarak satılır. Uzun matkap uçları arasında yer alan bu ürünü tercihlerinize göre farklı boyutlarda tercih edebilirsiniz. Burgu aparatları, bağ ve bahçe işlerinde kullanıldığı için dayanıklı bir yapıda olmak zorundadır. Bu nedenle çelikten üretilmiştir. Hem sağlam hem de uzun süreli kullanım sunan burgu aparatı sayesinde bahçenizde zaman geçirmek zorunlu bir iş gibi gelmek yerine hobi alanınız olacak.

 Matkap Ucu Ölçüleri

Matkap Ucu Ölçüleri

Matkap uçları farklı kullanım alanlarına sahip olmasının yanı sıra her biri farklı ölçülerde satılabilen ürünlerdir. Hem enleri hem de boyları farklı milimetrik boyutlara sahiptir. Çünkü açmak isteyeceğiniz deliklerin boyutları farklılık gösterebilir. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile üretilmiş olan matkap uçları onlarca farklı ölçüye sahiptir. Matkap uçları ölçüleri çok ince matkap uçlarından kalın matkap uçlarına kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Matkap uçları 1 mm genişliğinden 200 mm genişliğine kadar onlarca farklı boyuta sahiptir. Mini matkap uçları başta olmak üzere hepsi birbirinden kullanışlı ürünlerdir. Standart olarak bu ölçülere sahip olan matkap uçları ahşap başta olmak üzere metal ürünlerin delinmesi ve üzerinde farklı işlemlerin yapılmasında da kullanılır. Fakat standart olmayan ölçülere sahip olan matkap uçları da vardır. 20 mm genişliğinden 40 mm genişliğe kadar değişiklik gösteren bu ölçüler delmek istediğiniz ürüne göre farklılık gösterir. Matkap uçları ölçülerinin yanı sıra oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Matkap uçları farklı ve dayanıklı yüzeylerde işlem yaptığı için dayanıklı olmak zorundadır. Titanyum matkap ucu ve metal matkap ucu, matkap ucu üretimde en çok kullanılan malzemelerin başında geliyor. Titanyum uçlar, yüksek hız ve ısıda çalışmaya elverişli olan en iyi maddelerin başında geliyor. Bu nedenle titanyumdan üretilmiş olan matkap uçlarının kullanılması oldukça önemlidir. Eğer uzun süreli bir kullanım istiyorsanız titanyum matkap uçlarını tercih edebilirsiniz. Hem titanyum matkap uçlarında hem de diğer ürünlerin kullanıldığı matkap uçlarında onlarca farklı boyut bulmanız mümkündür. Bu boyutları tek tek kendiniz alabileceğiniz gibi matkap ucu setleri sayesinde onlarca farklı ölçüyü bir arada bulmanız da mümkündür.

Matkap Ucu Fiyatları

Matkap Ucu Fiyatları

Matkap uçları günlük hayatın hemen hemen her alanında ihtiyaç duyulabilen ürünlerdir. Ahşap ve metallerin delinmesinin yanı sıra, ahşapların testere başlığı ile kesilmesi, oyulması, cam ürünlerinin delinmesi, taşlanması ve oyulması gibi işler için kullanılır. Bunların yanı sıra özel uçlar sayesinde toprakların eşelenmesi, gübre karıştırılması, boya gibi maddelerin karıştırılması için kullanılırlar. Matkap uçları ve özellikleri farklılık gösterir. Bu özellikler delinecek olan zeminden matkabın ne için kullanılacağına kadar farklılık gösterir. Matkap uçları fiyatlarının belirlenmesinde, matkap uçlarının özellikleri oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra matkap ucunun hangi malzemeden üretildiği, boyutları ve kaç parça olarak satıldığı gibi faktörler de fiyatların belirlenmesi aşamasında oldukça etkilidir. Matkap uçları fiyatları, farklı fiyat aralıklarında satışa çıkarılır. Tek başına satılan uçların fiyatları farklı olacağı gibi set olarak satılan uçların fiyatları da farklılık gösterecektir. Bilindiği gibi matkap uçları farklı ham maddeler kullanarak üretilir. Örneğin titanyum matkap uçları çok dayanıklı olmakla beraber kullanım kolaylığı sağlar. Titanyumdan üretilmiş matkap uçları yüksek hızda çalışmak için oldukça elverişlidir. Bu nedenle diğer matkap uçlarına oranla daha yüksek fiyatlı olabilir. Delici matkap uçlar üretilirken kullanılan bir diğer malzeme de demirdir. Demir de çok dayanıklı ve işlevsel bir ham madde olmasının yanı sıra matkap uçlarının üretilmesinde sıklıkla kullanılır. Uzun süre kullanabileceğiniz ve çok maliyetli olmayan matkap ucu arıyorsanız demir matkap uçları çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Matkap ucu fiyatları kullanım alanına bağlı olarak da farklılık gösterir. Örneğin bahçe işlerinizde kullanacağınız burgu aparatı ile ahşap delmek için kullanacağınız bir matkap ucunun fiyatı arasında farklılık olması kaçınılmazdır. Çünkü bu uçlar arasında hem yapı farkı hem de boyut farkı vardır. Sayfamızda onlarca farklı matkap uçları seti bulunuyor. Bu setler arasından ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü bularak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Matkap Ucu Nasıl Takılır?

Matkap uçları değiştirilebilen ürünlerdir. İhtiyacınıza göre farklı boyutlarda olan matkap uçlarını saniyeler içinde bir başka matkap ucu ile değiştirebilirsiniz. Matkap uçlarının değiştirilmesi oldukça kolaydır. Matkap ucunun takılması, matkabın türüne göre farklılık gösterir. Fakat genel itibari ile her iki takma esnasında da matkabın mandrenini çevirmeniz gerekir. İlk olarak matkabın mandrenini saat yönünde çevirmeniz gerekir. Bu işlemi mandren tırnakları açılana kadar yapmanız gerekir. Uç kısmında açılan tırnakları gördüğünüz zaman istediğiniz matkap ucunu bu boşluğa yerleştirin. Ardından mandreni saat yönünün tam tersine çevirin ve matkap ucunu sıkılayın. Tırnaklar kapanacak ve güvenli bir kullanım sağlayacaktır.

Matkap Ucu Nasıl Değiştirilir?

Matkap uçlarının değiştirilmesi zahmetli olmayan ve birkaç saniye içinde gerçekleştirilebilecek olan bir işlemdir. Öyle ki mandrenin çalışma mantığını anladıktan sonra sizler de istediğiniz zaman istediğiniz matkap ucunu takıp çıkarabilirsiniz. Matkap uçlarının değiştirilebilmesi için neredeyse bütün matkaplarda mandrenin saat yönünde çevrilmesi gerekir. Bu işlem el ile yaptığınız zaman birkaç dakikanızı alabilir. Fakat mandreni sıkmayacak şekilde tutup, matkabın sağ ve sol ayar düğmelerinden sağ ayarı seçtiğiniz zaman matkabın saat yönünde dönmeye başladığını göreceksiniz. Ardından mandren tırnakları açılacaktır. Bu tırnak açıldığı zaman istediğiniz milimetrik ölçüye sahip olan matkap ucunu yerleştirebilirsiniz. Yerleştirme işleminin ardından matkabın yön ayarını bu kez de sol olacak şekilde ayarlayıp manderi çok sıkmadan tutun ve çalıştırın. Saniyeler içinde tırnaklar matkap ucunu kavrayacak şekilde kapanacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Matkap Ucu Kaç Derecedir?

Delme ve oyma işlemlerinde sıklıkla kullanılan matkap uçları, farklı açılara sahip olarak üretilir. Matkaplarda birkaç farklı açı bulunur. Bu açılar farklı değerler almakla birlikte farklı işlevlere sahiptir. İlk olarak uç kenar açısı, yaklaşık olarak 55 derecedir. Matkapların uç açıları delinecek malzemenin yapısına göre farklılık gösterir. Bu açı, delinecek olan parçaya dalma açısını ifade etmekle birlikte genel olarak 118 derece ile 130 derece arasında değişiklik gösterir. Matkap uçlarında bulunan bir diğer açı ise talaş açısıdır. Bu açı da farklı ürünlerde farklı derecelere sahiptir. Çelik ürünlerde 19 derece ile 40 derece, kırılgan ve sert olan ürünlerde ise 10 ile 19 derece arasında farklılık gösterir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

1001fidan (8)
3M (66)
Aeg (18)
Agp (59)
Alfra (11)
Altaş (2)
Arden (2)
Asdrill (4)
Askaynak (1)
Astor (1)
Atlas (3)
Attlas (19)
Bahco (1)
Ban-Co (4)
Ban-co (2)
Baohui (36)
Bay-Tec (335)
Baytas (1)
Baytaş (62)
Bdr Max (1)
Bds (8)
Berner (7)
Beta (12)
Bosch (3086)
Brio (42)
C (2)
Catpower (8)
Ceta Form (32)
Chattel (4)
Craft (4)
Crc (2)
Crown (1)
Ctm (4)
Dark (1)
Dbk (1)
Dekor (1)
Dewalt (50)
Dht (1)
Dike (1)
(10152)
Dremel (9)
Einhell (18)
Eltos (19)
Espar (3)
Evar (14)
Evolution (64)
Fein (1)
Fidanci (1)
Fireflex (1)
Fivestar (223)
Garden (2)
GF (3)
Gfb (1250)
Gison (1)
Hawk (5)
Hilti (7)
Hisar (7)
Hitachi (28)
Hyundai (6)
İngco (1)
İzeltaş (29)
Jei (105)
Jewval (18)
Kaindl (1)
Karbosan (5)
Ken (1)
Keyang (1)
Kimex (4)
KL (4)
KLPRO (4)
Klytek (1)
Knisaw (5)
Kress (1)
Leo (21)
Linix (26)
Magmaweld (1)
Maıer (4)
Makita (263)
Makıta (2)
Mannesmann (19)
Master (51)
Max-Extra (1)
Max-extra (1)
Mercure (15)
Meridyen (3)
Mesem (1)
Metabo (12)
Meşem (28)
Milwaukee (98)
Mte (1168)
Nora (20)
Okur (1)
Optimum (3)
Orient (25)
PARTNER (4)
Power (2)
Pro-Scr (43)
Proter (20)
Proxxon (19)
Raptor (1)
Rbt (2)
Realözs (35)
Red Hit (1)
Retta (6)
Rico (56)
Roney (34)
Rox Wood (1)
Rtrmax (24)
Rubi (1)
S&A (1)
Scheppach (19)
Schmerler (1)
Sedef (6)
Sgs (216)
Skarp (5)
Skil (3)
Somafix (2)
Sonax (7)
Stanley (37)
Stark (16)
Tegfari (10)
Todril (14)
Todrill (10)
Tomax (194)
Topshop (19)
Tricraft (1)
Troy (110)
Turcoboor (2)
Viptec (2)
Wagener (1)
Wera (16)
Wert (81)
Würth (42)
Yedsun (7)
Çetin (40)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,184)
ve üzeri (1,449)
ve üzeri (1,547)
ve üzeri (1,563)
ve üzeri (1,602)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL