TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kesici Diskler

için 2,535 sonuç bulundu.

Kesici Diskler

Taşlama makinelerinde kullanılan kesici disk çeşitleri; aşındırma ve kesme işlemleri için gerekli olan parçalardır. Kesilecek malzemenin türüne göre değişiklik gösteren kesici diskler; farklı kesme kapasitesine ve kullanım ömrüne sahiptir. Beton, fayans ve metal gibi farklı özelliğe sahip olan malzemelerin kesimi için ihtiyaç duyulan disk çeşitlerinin sahip olduğu özellikler birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse beton yüzeyler için elmas kesici disk çeşitlerini tercih edebilirken metal yüzeylerin kesimi için ise bakalit modellerini incelemelisiniz. Üstün dayanıklılık ve kesme performansı sayesinde betonarme yüzeyler için en çok kullanılan kesici disk çeşidi elmas kaplama olanlardır. Beton yüzeylerin yanı sıra mermer, fayans, taş ve tuğla için de özel olarak tasarlanmış elmas kesici diskler kullanılabilir. Ürünlerin ortasında yer alan boşluklar, diskin makineye sabitlenmesi için bulunurlar. Standart olarak üretilen ürünlerde çap 22 mm’dir. Disk boyutunuzu belirledikten sonra uygun olan ürünü seçip, takma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Maksimum verim almak için en doğru disk seçiminde bulunmalısınız. Öte yandan mini kesici disk çeşitleri de amatör kullanımlarınız için fonksiyonel olabilir. Yapacağınız amatör işlemlerde ya da küçük hacimli işlemlerde mini ürün gruplarından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Zımparalama için genel olarak aşındırıcı diskler tercih edilirken rutin kullanımlar için genel olarak bakalit diskler tercih edilmektedir. Kesici disk alışverişi yaparken göz ardı edilmemesi gereken bir diğer husus ise kesilecek malzemenin sertliğidir. Sert malzemelerin kesimi için elmas kaplamaların tercih edilmesi gerekirken rutin kullanımlar için bakalit olanların tercih edilmesi gerekir. Bu çeşitlerin yanı sıra satın alabileceğiniz metal kesici disk çeşitleri sayesinde tüm çelik ve alaşımlı yüzeylerde kesme, kaplama ve çapak alma işlemlerini yapabilirsiniz.

Kesici Disk Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Kesici Disk Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Disk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu disk – makine uyumudur. Satın aldığınız kesici disklerin makinenizin çalışma kapasitesiyle uyumlu olması kesme işlemini doğru bir şekilde yapmanızı sağlar. Disk – makine uyumunun yanı sıra taşlama makinenizin kesebileceği maksimum çap uzunluğunu da bilmeniz gerekir. Çap uzunluğuna dikkat ederek keseceğiniz malzeme türüne uygun olan ürünü satın alabilirsiniz. Satın alabileceğiniz disk çeşitleri oldukça zengin bir skalaya sahiptir. Kesme ve aşındırma işlemlerini hangi malzeme üzerinde yapmak istediğinize bağlı olarak fayans, seramik, metal, cam ve ahşap kesici disk çeşitleri arasından tercih yapabilirsiniz. 350 mm disk çapına ulaşabilen profesyonel taşlama makinelerinin yanı sıra yaygın olarak kullanılan disklerin çap uzunlukları: 115 mm, 125 mm, 180 mm ve 230 mm’dir. Dönme hızını etkileyen çap uzunluğunun yanı sıra makinenin kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise kesici diskin ortasında yer alan deliklerin makineye sabitlenmiş olmasıdır. Taşlama makinelerinde kullanılan klasik bakalitin yanı sıra özelleşmiş olan fayans kesici disk çeşitleri oldukça talep görmektedir. Dayanıklı ve hassas olan elmas çeşitleri ile fayanslar üzerinde aşındırma ve kesme işlemleri kolayca gerçekleştirilebilir. Amatör ve profesyonellerin ortak kullanımına hitap eden elmas kaplamalar betondan tuğlaya birçok malzeme için uygun kullanıma sahiptir. Geniş bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra elmas kesici disk fiyatları her bütçe için oldukça uygundur. Disk çeşidinin yanı sıra taşlama makinelerinde yapılan kesme ve aşındırma işlemlerinizin kalitesini arttırmak için yapabileceğiniz bir diğer püf nokta ise taşlama makinesi için tezgâh kullanmanızdır. Taşlama makinesi tezgâhı üzerinde alüminyum, granit ve mermer kesici disk çeşitleri ile yapacağınız çalışmaların verimi artacaktır.

İhtiyacınıza Uygun Kesici Disk Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Kesici Disk Çeşitleri

Sabit kesme yapan tezgâhlar, taşınabilir taşlama motorları ve taşınabilir kesme motorları gibi cihazlarda kullanılabilen kesici diskleri siz de çeşitli kalınlık ve ebatlarda satın alarak kullanabilirsiniz. Rahat ve pratik bir biçimde yapacağınız kesim işlemlerinizde ihtiyacınıza göre seramik kesici disk ya da cam kesici disk kullanabilirsiniz. Ürün seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken özelliklerden birisi de makine – disk uyumunun yanı sıra, işlem yapacağınız materyalin nitelikleridir. Diskler kullanım alanlarına göre çeşitli özelliklerde üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Üzerinde işlem yapacağınız materyalin niteliğine, yapacağınız işlemin içeriğine ve hacmine göre seçimlerinizi yapmak, optimal fayda için gereklidir. Uygulamalarınız esnasında konforu sağlamak için doğru araç ve gereç seçimi oldukça önemlidir. Seçeceğiniz beton kesici disk gerek uzun ömürlülüğü gerekse de çevre dostu malzemeleri ile size konfor alanları yaratacaktır. Beton yüzeylerde işlem yapmak için seçeceğiniz beton kesici diskleri bir başka tip yüzeyde kullanmak hem makinenizin hem aletinizin hem de yapacağınız işlemin sağlığına doğrudan etki edecektir. Örneğin granit yüzeylerde işlemler yapacaksanız, bu işlem için özel olarak üretilmiş granit kesici disk ürün çeşitleri arasından boy, ebat, kalite ve fiyat bakımından değerlendirmeler yaparak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Granit, cam, mermer, beton, metal ve daha pek çok yüzeyde işlem yapabilmek için uygun kesici diskleri bulabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun olarak yapacağınız seçimlerde hem diskinizin ömrünü uzatabilir hem de bütçenizi koruyabilirsiniz. Yapacağınız kesme işlemlerin yanı sıra aşındırma gibi faaliyetlerinizde de kesici disklerden faydalanabilirsiniz. İşlem yapacağınız yüzey beton, metal gibi çok dayanıklı ve kalın bir alan olabilir. Öte yandan cam ya da ince granit gibi alanlarda işlemlere ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Seçeceğiniz disk tamamen kullanım amacınıza uygun olarak üretilmiş olacağı için fazla enerji harcamadan, işlem yaptığınız alana istenmeyen zararlar vermeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de ürün çeşitleri arasından seçiminizi yapmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Her Yüzeye Uygun Kesici Disk Modelleri

Her Yüzeye Uygun Kesici Disk Modelleri

Yapacağınız ürün seçimlerinde, alacağınız materyalin kalitesinin yanı sıra makinenizle olan uyumunu da gözetmelisiniz. Makineler genel itibariyle işlem yapabilecekleri maksimum çapa göre sınıflandırılmaktadır. 115, 225, 180 ya da 230 mm’ye sahip bir makineniz olabilir. Bu makineyle uyumlu olarak eğer gravürler yapacaksanız gravür kesici disk ya da alüminyum gibi yüzeylerde işlemlerde bulunacaksanız alüminyum kesici disk ürünleri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Düz olmayan zeminler için genel olarak yarı sert diskler kullanılırken sunta, tahta gibi doğal malzemeler için ise tahta kesici disk kullanılır. Taşlama makinenizden yüksek verim elde etmek için tezgâh almayı düşünebilirsiniz. Yapacağınız kaliteli kesici disk seçiminin yanı sıra sabit taşlama tezgâhı edinmek, işlemlerinizdeki verimi iyiden iyiye artıracaktır. Bölme, ayırma ve kesme işlemleriniz için kullanabileceğiniz ürünleri aynı zamanda inox kesici disk çeşitleri arasından da seçebilirsiniz. Paslanmaz çelik materyallerini kesmek, bölmek ve ayırmak için üretilmiş bu ürünleri tercih ederek uzun vadeli bir kullanım imkânı yakalayabilir, yaptığınız işlemlerdeki verimi artırabilirsiniz. Örneğin ağaç kesici disk ile metal, beton gibi yüzeylere yapılacak işlemler sonuçsuz kalacaktır. Sonuçsuz kalmalarının yanı sıra makinenizin de sağlığına olumsuz etkilerde bulunacak olan bu işlemlerden kaçınmalı, uygulayacağınız işlemlere özgü olarak materyallerinizi seçmelisiniz. Segmentli, sürekli, turbo kanallı ve daha pek çok çeşidi ile kullanıcılarla buluşan kesici disk çeşitleri arasından siz de kalitesine, bütçenize, ebatlarına ve üretim malzemesine göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Tekrarlayan ve hassas kesim işlemlerinizde tezgâh kullanarak siz de güvenliğinizi ve veriminizi artırabilirsiniz. Siz de tahta, alüminyum beton kesici disk fiyatları arasından bütçenize göre seçimlerinizi yapabilir, makinenizle uyumlu olan diski edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3KEEGO (1)
3Keego (1)
3M (31)
3MK (2)
404 (2)
414 (1)
As (2)
Askaynak (9)
Astor (3)
Atlas (11)
Bahco (1)
Baohui (1)
Bay-Tec (15)
Baytaş (5)
Beta (1)
Bosch (444)
Brio (1)
Buffer (1)
Catpower (1)
Clipper (2)
Crownflex (1)
CT (1)
Dewalt (22)
(602)
Dremel (11)
Edn (4)
Egesan (78)
Einhell (2)
Eltos (1)
Fireflex (7)
Fivestar (5)
Flex (7)
Garden (1)
GF (4)
Gfb (58)
Güven (4)
Hikoki (2)
Hilti (4)
HIRDAVAT (1)
Hitachi (1)
Icf (4)
İngco (2)
Inter (1)
Kaan (1)
Karbosan (665)
Karplus (1)
KL (32)
KLPRO (10)
Klpro (2)
Kristal (1)
Leo (2)
Magmaweld (23)
Makita (31)
Mano (1)
Master (2)
Max-Extra (1)
Mercure (8)
Meşem (26)
Nikon (18)
Nora (14)
Okur (1)
Opaş (1)
Orient (1)
Pferd (6)
Procut (10)
Proter (1)
Proxxon (10)
RAPİD (1)
Rbt (1)
Realözs (2)
Rems (1)
Rico (1)
Rox (1)
Rox Wood (3)
Rtrmax (7)
Rubi (2)
Ryobi (3)
Samedia (3)
Sedef (1)
Sgs (10)
Somafix (2)
Sonax (1)
Sparky (1)
Stark (9)
Starline (2)
Tomax (41)
Topshop (1)
Tricraft (3)
Ugr (1)
Vulcan (1)
Würth (13)
Zemzem (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(325)
ve üzeri (401)
ve üzeri (414)
ve üzeri (416)
ve üzeri (425)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL