TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Karot Uçları

için 393 sonuç bulundu.

Karot Uçları

Çıkardığı parçanın havuca benzemesi sebebiyle, adını İngilizce’deki “carrot” sözcüğünden alan karot; beton delme işleminin adıdır. Özellikle inşaat sektöründe büyük faydalar sağlamasıyla bilinen karot, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte tüketiciye yeni kapılar aralıyor. Uygulandığı yapıya zarar vermemesi, çatlak oluşturmadan beton delme işlemini tamamlıyor olması kullanım alanlarını artırıyor. Kullanım alanlarının artması karot makinesinin, karot ucu çeşitlerinin ve ölçülerinin nasıl olması gerektiğinin düşünülmesi gerektiğini akıllara getiriyor. Karot işleminde kullanılan karot makinesi; ana gövdeye eklenen karot ucu ve bağlantı aparatlarından oluşuyor. Çelik gövde 3,2 mm kalınlığında yapılıyor ve ana gövdeye takılan karot ucu elmastan yapılıyor. Elmastan yapılmasının etkisiyle karot uçları uzun kullanım ömrüne, yüksek dayanıklılığa ve kesme işleminde yüksek performansa sahiptir. Karot kullanımı önceden sadece numune almakla sınırlıyken, şu anda karot makineleri ve karot ucu kullanım alanlarından bahsedecek olursak; beton testi yapılması, beton, demir, mermer gibi sert yüzeylerin hem delinmesinde hem de kesiminde kullanılmasıyla oldukça geniş yelpazede kullanım alanları karşımıza çıkıyor. Bu alanların başında; bina yıkım, kat indirme, kapı ve pencere açılımları, şaft açma, yer ve zemin kesimi, asansör için halat delikleri açılımı, perde beton kesimi, tadilat, tesisat ve doğalgaz delikleri açılması, havalandırma ve baca delikleri açılması, klima deliği açılması, kablo ve alt yapı döşeme işleri, gider açma gibi işler geliyor. Aynı zamanda karot mühendislik hatalarının düzeltilmesinde de etkin bir rol oynuyor. Birçok markanın, farklı ölçülerde ve farklı malzemelerle piyasaya sunduğu ürünler, fonksiyonel işlev yelpazesini de genişletiyor. Şimdi siz de ürün sayfamızı inceleyerek karot alternatiflerini yakından keşfedebilir, sizin için en uygun ürünü bulabilirsiniz.

 Dayanıklı Karot Ucu Çeşitleri

Dayanıklı Karot Ucu Çeşitleri

Bir karot makinesinin doğru çalışabilmesi için dikkat edilmesi gereken çok sayıda unsur vardır. Beton ve demir üzerinde rahat bir şekilde işlem yapılabilmesi için, betondan ve demirden daha dayanıklı bir malzeme kullanılmalıdır. Bildiğiniz gibi bu malzemeler fazlasıyla sert ve sağlam malzemelerdir. Bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılması adına karot uçlarında dünyadaki en sağlam malzemelerden biri olan elmas tercih edilir. Çok tercih edilmemekle birlikte bazı karot uçlarında karbür karot ucu tercih edilebiliyor. Karot elmas uçları yapılacak olan işin ergonomik, verimli ve istenilen sonuçlarda olmasını sağlar. Bir karot makinesinin işlevini belirleyen en önemli unsur karot ucunun çeşididir. Titreşim ve kayma olmadan, çatlama ve kırılmaya sebebiyet vermeden, dikey-yatay-açılı şekillerde silindir şeklinde beton parçasının çıkarılmasını sağlayan karot makineleri, bu işlevlere karot uçlarının değişkenlik göstermesiyle ulaşır. Karot ucu çeşitleri farklı kullanım nitelikleri gösterir. Bunlar matkap karot ucu , sulu karot ucu , kuru karot ucu ve benzinli karot ucu olmak üzere 4 tanedir. Matkap karot ucu, seramik ve taşın delme işleminde kullanılan matkap ucudur. Sulu karot ucu, sudan etkilenmeyen çok sert maddelerin (betonarme gibi) delinmesinde kullanılır. Su, ana gövdenin ucuna takılan elmas gibi kesici maddelerin aşırı ısınmasını önlemeyi sağlar. Sulu karot ucu yapılmasının sebeplerinden biri de kesim sırasında çıkan malzemenin dışarı atılmasını sağlamasıdır. Bu şekilde de uzun kullanım ömrüne olanak sağlar. Sert, orta sert ve yumuşak yüzeylerde hem sulu hem kuru karot ucu kullanabilir. Ancak alçı veya gazbeton gibi sudan etkilenecek maddeler kuru karot ucu ile delinmelidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması kaçınılmazdır. Doğru seçimi yapabilmek için çeşitlerin ne işe yaradığının bilinmesi büyük önem taşır.

 Karot Ucu Ölçüleri

Karot Ucu Ölçüleri

Ana gövde, karot ucu ve ara tabakalardan oluşan karot makinelerinde, karot ucu çap ölçüleri ayırıcı bir rol oynuyor. Karot ucu seçiminde çap önemli bir unsur ancak seçim yaparken tüm özellikleri bir bütün olarak ele almak gerekiyor. Başta inşaat sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılan karot işleminde, karot uçlarının çeşitleri kadar çapları da önemlidir. Yapılacak olan işin niteliğine ve işlevine göre kullanılan karot ucu ölçüsü değişkenlik gösterir. Piyasada bulunan karot ucu çap ölçüleri 20 milimetreden 500 milimetreye kadar çıkmaktadır. Yapılacak iş için ihtiyaç durulan çapa sahip karot ucu kullanılmalıdır. En çok kullanılan karot ucu çaplarına baktığımız zaman karşımıza 50’lik karot ucu , 70’lik karot ucu , 80’lik karot ucu , 100’lük karot ucu ve 130’luk karot ucu çıkar. Doğru ölçüde ve çeşitte karot ucu kullanılması bu yönden büyük önem arz ediyor. Örneğin; klima için delik açma işleminde tezgaha sabitlenen dikey yönlü bir makine ve 70 yada 50 mm çapta bir karot ucu kullanılmasıyla istenen işlemi gerçekleştirilebilirsiniz. Ama 300 mm gibi büyük çapta bir karot ucu kullandığınızda istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Yine aynı bakış açısıyla baktığımızda betonarme gibi çok sert bir yapıda kuru karot ucu kullanmamız bizi başarıya ulaştıramayacaktır. Tüm bu sebeplerle doğru ölçüde ve çeşitte karot ucu kullanılması için karot ucunun kullanılacağı işin netleştirilmesi önemli unsurlardan biridir. Bir diğer önemli unsur da doğru ölçü-çapta karot ucunun seçilmesidir. Sonrasında sıra fiyat araştırmasına geliyor. Karot ölçüleri ve çapları değiştikçe kullanım alanları değiştiği gibi, fiyatta da farklılıklar görülür. Fiyat farklılıkları için etkenlerden biri marka farklılıkları olsa da çap farklılıkları fiyat değişkenliğinin ana sebebi olarak kendini gösterir.

Karot Ucu Fiyatları

Karot Ucu Fiyatları

Karot makinesiyle yapılacak işlerin önemine baktığımız zaman, karot makinesi dikkatli kullanılması gereken bir araçtır. Bir binada yanlış bir yerde karot uygulanması, bir mühendislik hatasının düzeltilememesi geri dönülemez sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bunun için gerekli sertifikaya ve yeterince tecrübeye sahip olunması şartıyla bu makineyi kullanmak mümkündür. Bu şartları taşıyan ustalar karot makinesini kullanabilirler. Karot kullanan kişilerin doğru makineyi ve doğru uçları seçmesi de bu yönden çok büyük önem taşıyor. Yaptığı işi en iyi şekilde yapmak isteyenlerin doğru tercih için çabalayacaklarına da şüphe yoktur. Çünkü karot uçlarının değişkenlik göstermesiyle, bu makineler daha fazla işlevsellik kazanıyor. Piyasada farklı markaların satışa sunduğu karot ucu modelleri, yapılan işin kolaylaştırılması ve kullanılan maddelerin uygunluğu yönünden dikkat çekiyorlar. Çok sert zeminlerde kuru karot ucu kullanılması hem makinenin çok yorulması ve aşınmasına, hem de yapılacak işin tamamlanamamasına sebebiyet verecektir. Benzinli karot ucu, kaya ve toprak sondajında kullanılan karot ucu tipidir. Bu çeşitler hem ürün yelpazesini genişletmekte hem de verimliliği arttırmakta. Verimlilikleriyle birbirinden ayrılan markalar, işin ergonomik, kolay ve hızlı şekilde yapılması yönüyle kendilerini gösteriyor. Karot ile yapılabilen işlerin çeşitliliği karot ürünlerinin çeşitliliği olarak kendini gösterirken, karot ürünlerinin çeşitliliği de karot makinesi, karot ara parçaları ve karot ucu fiyatlarının çeşitliliği olarak kendini gösteriyor. Karot ucu fiyatları diğer tüm ürünlerde olduğu gibi ürünün markasına, niteliğine, kullanıldığı alana ve çapına göre değişiklik gösteriyor ve yine tüm ürünlerde olduğu gibi fiyatı ürünün kalitesini göstermiyor. Hemen şimdi siz de bütçenize uygun fiyatlarda ulaşabileceğiniz ürün sayfamıza göz atabilir ve karot ucu çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (3)
3MK (4)
404 (3)
414 (1)
Bayco (1)
Bosch (61)
Chattel (1)
Cutex (1)
Daystar (6)
Dewalt (3)
(119)
DKT (22)
Flex (2)
Hay (2)
Hilti (12)
İzeltaş (2)
Leo (25)
Makita (2)
Milwaukee (1)
Nora (8)
Pro-Saw (11)
Procut (2)
Proter (23)
Red Hit (1)
Rems (7)
Rtrmax (3)
Sgs (1)
Todrill (1)
Tomax (3)
Zümrüt (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(15)
ve üzeri (16)
ve üzeri (18)
ve üzeri (19)
ve üzeri (21)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL