Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Freze Uçları

için 2,316 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Freze Uçları

Profesyoneller için ya da dekoratif ürünlerin üretiminden keyif alanlar için freze ucu oldukça önemlidir. Marangozluğu denemek isteyenlerin yarattıkları yeni ürünlerin yapım aşamasında bu aparatlar sıklıkla kullanılmaktadır. Biçim vereceğiniz materyallerin oyulması işlemine freze adı verilir ve bu işlemi yapmak için freze uçlarına ihtiyaç duyarsınız. Daha önceden bu işlemi hiç yapmadıysanız alışmak amacıyla sert olmayan malzemelerin oyulmasından başlamanız gerekmektedir. Yumuşak malzemelerin yanı sıra oyma işlemini gerçekleştirebileceğiniz materyallerin başında; sunta, plastik cam, karbon, kauçuk, laminant, plastik, fiber levha, kontrplak ve yumuşak ahşap gelmektedir. Bu materyal çeşitlerine göre farklılaşan freze ucu çeşitleri arasından ihtiyacınıza yönelik olanı satın almalısınız. İşlem yapacağınız materyalin çeşidi kullanmanız gereken freze ucunda oldukça belirleyicidir. Yapacağınız işlemlerde malzeme ve ekipman seçiminin yanı sıra güvenlik önlemlerini de ihmal etmemelisiniz. Kullanacağınız eldiven, toz maskesi, gözlük ve kulaklık tıpası gibi ekipmanlar güvenliğinizi sağlayacak ve istenmeyen durumların oluşmasını engelleyecektir. Öte yandan kullanımlarınızda daha çok verim alabilmek için aletinizi eğimli tutmanız gerekmektedir. Eğimli tutarak siz de kullandığınız frezenin keskin tarafından daha çok faydalanabilirsiniz. Yine edineceğiniz freze taşlama ucu ile taşlama işlemlerinizi pratik ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Freze Uçları ve Kullanım Şekilleri

Farklı Freze Uçları ve Kullanım Şekilleri

Elinizdeki işe göre ihtiyaç duyacağınız freze matkap ucu değişiklik göstermektedir. Genel olarak dört gruba ayrılan bu uçlar şunlardır: düz uçlar, oluk açma uçları, pah uçları ve kenar oluşturma uçları. Yapılacak işlem için özelleşmiş başlıklar çalışma sürecinde size pratiklik sağlamaktadır. Profesyonellerin hâkim olduğu bu işlemler yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilir. Bu yüzden yeni başlayanlar diğerlerine kıyasla daha kolay olan oluk açma işlemiyle marangozluğa başlayabilir. Yumuşak yüzeylerde yapacağınız alıştırmalar sayesinde 6 mm freze ucu kullanımında yetkinliğinizi arttırabilirsiniz. Sektörde yaygın olarak kullanılan bir diğer ürün ise pah uçlarıdır. Eğimli bir kesim yapmak istiyorsanız ya da malzemenin kenarını açılı bir şekilde kesmek istiyorsanız pah ucu kullanarak dilediğiniz gibi şekillendirme yapabilirsiniz. Marangozların mobilya kesim aşamalarında ihtiyaç duydukları bu malzeme; evdeki malzemeleri kullanarak farklı tasarımlar yapmak için de oldukça uygundur. Evinizde bulunan ahşap parçaları değerlendirmek amacıyla yeni çalışmalar yapmak istiyorsanız; tasarım ve monteleme işlemleri sırasında ahşap freze ucu çeşitleri sizin yardımcınız olabilir. Oluk açmanızı ya da eğimli kenarlar oluşturmanızı sağlayan bu ürünler sayesinde mobilyalarınıza yeni bir hava kazandırabilirsiniz. Farklı amaçlar için kullanılan bu uçların en çok talep görenlerden biri düz olanlardır. Malzemenin herhangi bir yerine derinlikli bir oluk oluşturmanızı sağlayan 8 mm freze ucu malzemenin orta ve iç kısımlarına işlem yapmanızı sağlamaktadır. Düz olanların yanı sıra mobilya kenarlarını ve köşelerini şekillendirmek amacıyla tercih edilen kenar oluşturma başlığı; mobilyalara estetik bir görünüm kazandırmanızı sağlamaktadır. Kenar oluşturma işlevinin yanı sıra oluk açma başlıkları düz ya da dikey kesik açmanızı sağlamaktadır. Marangoz ve mobilya tasarımcıları için vaz geçilmez bir araç olan bu ürünler imalat sektöründe en çok tercih edilenler arasındadır. Bu uçları kullanarak dekoratif işlerde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilirsiniz. Malzemenin köşe ve kenarlarını yuvarlaklaştırabileceğiniz gibi detaylı kenar tasarımları yapmanız da mümkündür. Oluk ve kenar tasarımlarının yanı sıra v oluk ya da küçük yuvalar açmak amacıyla da vidalı 3 mm freze ucu kullanılabilir.

Freze Uçları ile İlgi Çekici Tasarımlar Yapmak Mümkün

Freze Uçları ile İlgi Çekici Tasarımlar Yapmak Mümkün

Farklı malzeme çeşitleriyle birden çalışıyorsanız freze uçlarını tek tek satın almak yerine farklı yüzeylerde kullanıma uygun uçları içeren setleri satın alabilirsiniz. Farklı kalınlık ve uzunluğa sahip olan malzemeleri bir arada bulunduran bu setler fiyat açısından size avantaj sağlayabilir. Freze ucu fiyatları incelendiğinde görülüyor ki ürünün kalınlığına ve özelliğine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tüm modelleri karşılaştırarak tasarımınız için uygun olanı belirlemeli ve onu satın almalısınız. Ahşap yüzeylerin yanı sıra sunta ve laminant gibi yüzeylerde de çalışma imkânı sunan bu ürünler dekoratif dünyanızı zenginleştirebilecek parçalar arasındadır. Mobilyalarınız kenar ve köşe tasarımlarının yanı sıra anahtar deliği, kelime ve harf şablonları gibi farklı tasarımlar için de dremel freze ucu çeşitlerini kullanabilirsiniz. Marangozların birçok amaç için kullandığı bu ürünleri evinizde dolap tasarımları için kolaylıkla kullanabilirsiniz. Eski dolaplarınız görüntüsü sizi rahatsız ediyorsa ya da onları tadilat ile yeni bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız kanal açma uygulaması ile bunları yapabilirsiniz. Küçük delikler, farklı kenar tasarımları ya da derin oluklar açmak amacıyla kullanabileceğiniz bu malzemeler sayesinde ev dekorasyonunuza yeni bir hava kazandırabilirsiniz. Freze oyma ucu ile çerçevelerinize askılık ya da kapınıza anahtar deliği yapabilirsiniz. Oyma işleminin yanı sıra kenar tasarımları için gerekli olan farklı başlıkları bir arada satın almak istiyorsanız set halinde olan modeller sizin için uygun olabilir. Genellikle ahşap malzemeler için kullanım uygunluğuna sahip olan bu malzemeyi aslında plastik, pleksiglas ve fiber levha gibi birçok yüzeyde kullanabilirsiniz. Eğer profesyonel değilseniz ve evde kendi tasarımlarınızı geliştirmek için bu ürünlere ihtiyacınız varsa öncelikle yumuşak malzemelerde deneme yapmalısınız. Yapacağınız denemeler sizin gelişiminiz için oldukça faydalı olacaktır. Yumuşak malzemelerde çalıştıktan sonra sert ahşap, kaplamalı ahşap ve laminant gibi sert yüzeylere geçiş yapabilirsiniz. Yumuşak ve sert ahşapların dışında lastik gibi değişik yüzeylere uygun modeller de mevcuttur. Ahşaptan daha sert olan malzemeler için granit, metal ve mermer freze ucu çeşitleri mevcuttur.

İhtiyacınıza Uygun Freze Ucu Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Freze Ucu Çeşitleri

İster alüminyum freze ucu satın alın ister metal freze ucu edinin ihtiyaçlarınıza ve kafanızdaki plana uygun olarak tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kafanızdaki tasarımda yer alacak olan alüminyum, metal, gravür gibi materyallerin hepsinde farklı türden bir freze ucu kullanmanız temiz ve kıymıksız bir delim için olmazsa olmazdır. Yapacağınız işlemlerin temiz ve net görünmesi, göze hitap etmesi için ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeli ve ardından ürün seçiminizi yapmalısınız. Freze tipinin yanı sıra freze ucu ölçüleri de dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alır. Yapacağınız delimler, açacağınız deliklerin ebatlarının nasıl olacağını, sıklığını önceden belirlemeniz ürün seçimini iyi bir şekilde yapmanıza ve tasarımlarınızın kusursuz olmasına imkân sağlayabilir. Doğru freze ucunuzu seçtikten sonra, güvenlik önlemlerinizi de maksimum derecede önemsemelisiniz. Örneğin eldiven kullanmak, oluşabilecek kesik gibi kazaların oluşmasını başarıyla önceleyecektir. Diğer yandan toz maskesi, gözlük gibi bir materyal de gözlerinizi ve solunum yolunuzu koruyacaktır. Satın alacağınız gravür freze ucu ile siz de gravürler yapabilirsiniz. İster evinizdeki amatör kullanımlarınızda isterseniz de profesyonel iş yaşamınızda kullanabileceğiniz bu ürünlerle siz de kusursuz gravürler ortaya çıkarabilirsiniz. Azim, özen ve pratiklik gerektiren gravür yapma işlemi için malzemelerinizi belirleyip edindikten sonra siz de zevkinize uygun olarak gravürler oluşturabilirsiniz. Öte yandan parmak freze ucu da ihtiyaçlarınızı karşılamak için gereken ürünler arasında yer alabilir. Ahşap, metal, alüminyum ve daha pek çok malzemelerde yapacağınız işlemlerde fonksiyonel olan bu ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla edinebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Taşlama, oyma, gravür yapmak ve daha pek çok işlem için özel olarak üretilmiş ürün gruplarını inceleyerek siz de ihtiyaçlarınıza göre seçimlerinizi yapabilirsiniz.