TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Zımpara

için 3,713 sonuç bulundu.

Zımpara

Genellikle ağaç hammaddeli işlerde kullanıldığı gibi aynı zamanda da bazı tamirat ve tadilat işlerinde de kullanılan zımpara pürüzlü yüzeylerin düzleştirilmesi için yapılan bir işlemdir. Bu işlemde kullanılan araçlar çeşitli şekillere ayrılmaktadır. Geleneksel yüzeyli, elektrikli, şerit veya ahşap gibi farklı türlere ayrılan bu ürün, bazı işler için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple de genellikle profesyonel anlamda kullanılıyor olması dolayısıyla de satın alınacak ürünün dayanıklı olması önemlidir. Bu noktada dilerseniz, geleneksel tipteki ürün modelini inceleyebilir veya Elektrikli Aletler ile daha az efor sarf ederek bu işlemi yerine getirebilirsiniz. Kategori sayfası üzerinden, farklı markalar tarafından üretilmiş ve birçok farklı türdeki ürüne ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Zımpara ve Zımpara Makinesi İle Daha Pürüzsüz Yüzeyler

Zımpara ve Zımpara Makinesi İle Daha Pürüzsüz Yüzeyler

Aşındırıcı özelliğe sahip olan bu araçlar, mobilya sektörü gibi ağaç tabanlı, genellikle pürüzlü yüzeye sahip cisimler ile çalışılan sektörlerde oldukça sık kullanılır. Temelde pürüzlü bir yüzeye sahip olan bu araç, sürme gücü ile pürüzlü yüzeyleri daha düz ve aynı zamanda pürüzsüz hale getirir. Bu işlemde hangi tür bir araç kullanılacağı, yüzeye göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla, kullanılacak olan malzemenin sertlik oranı ve kalitesine uygun bir seçim yapılması büyük önem taşır. Bu işlemde kullanılacak olan bandın üretildiği malzeme ve üretiminde kullanılan yapıştırıcı türü ve aynı zamanda da yüzeyinde bulunan kesici özelliğe sahip noktaların niteliklerine ve kalitesine dikkat edilerek, pürüzsüz hale getirilecek yüzey için en uygun araç seçimi yapılmalıdır. Bu ürünler ana kategori olarak el ve makine olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Genellikle bu tür işlemlerde zımpara makinesi kullanılır. El ile kullanılabilir olan ürünler, mobilya sektöründe tercih edilir. Genel olarak girinti ve çıkıntıya sahip olan alanların düzleştirilmesinde kullanılan bu araçların maliyeti daha uygundur ancak kullanımları için efora gereksinim bulunur. Makine olarak tasarlanan ve elektrik enerjisi ile çalışan modeller ise, daha büyük çaptaki yüzeylerin düzleştirilmesinde tercih edilir. Birçok farklı markanın, farklı kullanım alanlarına uygun olarak ürettikleri, farklı araç çeşitlerini kategori sayfasında inceleyebilir ve hem fiyat olarak hem de işlev bakımından uğraşmakta olduğunuz işlere en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Bir diğer elektrikli model olan şerit zımpara makinası yine profesyonel işlerde kullanılmaktadır. Aşındırıcı ve düzeltici özelliğe sahip yüzeyleri sayesinde ve otomatik olarak bu işlemi yerine getirebiliyor olmaları sebebiyle, üretim işlerinde kullanılmaktadırlar. Bu modelin yanı sıra profesyonel olmayan hobi işlerinizde kullanabileceğiniz bir araç arıyorsanız, fiyat olarak daha alt seviyelerde yer alan kâğıt olarak adlandırılan versiyonu tercih edebilirsiniz. Bu versiyon, el ile kullanıma uygundur ve çeşitli boylarda üretilmektedir. Düz 115 cm ve 145 cm boyutlarındaki türleri, en çok tercih edilenlerdir. Ayrıca dilerseniz, rulo biçiminde de satılabilmektedirler. Yapı Market & Bahçe kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Zımpara Ve Zımpara Makinesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Zımpara Ve Zımpara Makinesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bu tür bir makine satın almadan önce dikkat edilmesi gereken, satın alacağınız araç için tercih edeceğiniz kâğıt türüdür. Kâğıt türü, yapacağınız işlemlerin başarı oranını yükseğe çıkaracaktır. Dolayısıyla satın alacağınız zımpara makinesi çeşitleri için uygun bir kâğıt satın almanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz ürünü verimli bir biçimde kullanabilmek için, kağıdının da doğru seçilmiş olması gereklidir. Başta ahşap yüzeyler olmak üzere; sıva, plastik, metal veya fiberglass malzeme kullanılarak üretilen yüzeylerde başarıyla pürüz giderme işlemi gerçekleştirebileceğiniz bu araçlar, bakım onarım, tadilat ve dekoratif işlerde büyük kolaylık sağlayacaktır. Güçlü motorları sayesinde işlerinizi daha hızlı ve daha verimli bir biçimde tamamlayabileceğiniz bu araçlar, daha az efor ile daha çok iş yapmanızı sağlayacaktır. Fiyat bakımından, zımpara makinesi fiyat aralığı; ürün türüne, motor gücüne ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Daha çok yüzeyi kapsayan, çok amaçlı modeller ve daha büyük çaptaki işlemler için daha yüksek motor gücüne ihtiyaç duyulduğundan dolayı, bu tür modeller ortalamanın üstü seviyelerde yer alırken, ev kullanımı veya daha küçük yüzeylerde çalışmak için uygun olan el modelleri ortalamanın altı seviyelerde olmaktadır. Satın alacağınız ürün ile birlikte tercih edeceğiniz kâğıt için de önceden araştırma yapmanız tavsiye edilir. Çünkü alacağınız ürünün verimi ve kullanım kolaylığı, doğru seçilmiş bir kâğıt ile kendisini gösterecektir. Profesyonel anlamda kullanılacak olan makinelerde dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da kum seviyesi olmaktadır. Kağıtların kalınlığını belirten kum seviyeleri, aşındırıcı özelliği uygulamaktadırlar. Bu noktada, düşük miktarlarda olan kum seviyesi; daha etkili ve derin bir aşındırma özelliği sunarken, daha yüksek kum seviyelerine sahip kağıtlarda ise hassas ve daha incelik gerektiren işlemler için uygun bir yapı bulunur. 30 kum seviyesinde olan kağıtlar daha kalın ve aşındırıcı yapıda olurken, 1200 kum seviyesindeki kağıtlar ise daha ince ve genellikle yapılan işlemlerde düzeltici görevi ile kullanılmaya uygundurlar. Bu noktada, satın alacağınız makine ile genellikle hangi işleri yapacağınızı göz önünde bulundurarak bir tercih yapmanız tavsiye edilir.

Profesyonel Kullanım İçin Uygun Zımpara ve Zımpara Makinesi

Profesyonel Kullanım İçin Uygun Zımpara ve Zımpara Makinesi

Pürüzlü yüzeylere uygulanarak, daha düz bir yüzey elde etmenizi sağlayan ahşap zımpara makinası, mobilyacılık sektöründe oldukça fazla oranda tercih edilen bir araçtır. El ile yapılan işleme kıyasla daha hızlı ve daha verimli olması, bu cihazların tercih edilmesini sağlamıştır. Ahşap yüzeylerde daha kusursuz ve düz bir yüzey elde etmenize yarayan bu cihazlar, aynı zamanda da alçı dekorasyonu ve çeşitli yüzeyleri parlatmak için de tercih edilmektedir. Bu cihazlar farklı motor kapasiteleri ve kullanım amaçlarına göre çeşitlenmektedir. Titreşimli makineler, dikdörtgen tabanları ve titreşim özellikleri ile geniş yüzeylerde tercih edilmektedir. Ancak fazla pürüze sahip veya cilalı yüzeyler için tercih edilmemektedirler. Bu noktada verimleri azalır. Çok amaçlı elektrikli zımpara makinesi ise farklı uçlara sahiptir. Titreşim ile pürüz giderme işlemi yapan bu makineler, geniş yüzeylerde başarılı sonuçlar sunabildikleri gibi aynı zamanda da kenar ve köşe kısımlarda da tercih edilmektedir. Dairesel hareket ile çalışan eksantrik makine modeli ise, ince ve kalın pürüz giderme işlemleri için idealdir. Aynı zamanda kavisli yüzeylerde de kullanılabilmeleri sayesinde geniş bir kullanım aralığına sahiptirler. Tank adı verilen bir başka modeli ise taban kısmında yer alan mil üzerinde yer alan pürüz giderici bölüm ile düzeltme işlemini gerçekleştiren bir araçtır. Geniş ve yoğun yüzeyler için uygun olan bu model; vernik, boya veya cila gibi maddeler ile kaplanmış yüzeylerde, diğer modellere kıyasla daha başarılı sonuçlar sunar. Bir diğer model ise mini zımpara makinesi olmaktadır. Kolay taşınabilir olmaları ve hafiflikleri dolayısıyla tercih edilen bu ürünleri taşımak ve saklamak da tercih edilmelerinin bir başka sebebi olmaktadır. Bunun yanı sıra alçı makineleri ise duvarlarda yer alan alçıların, kuruma aşamasından sonra düzeltilmesi için tercih edilmektedir. Dekorasyon işlemlerinde yoğun bir şekilde kullanılan araçlardır. Farklı güç seçenekleri bulunan bu ürünler, profesyonel veya ev kullanımı için ayrı motor güçleri ile üretilmektedir. Motor gücü, yapılan işlemin ne kadar süreceği ve ne oranda başarılı olacağı konusunda belirleyici olmaktadır. Dolayısıyla, profesyonel anlamda kullanılacak olan bir makinenin, daha yüksek kapasiteli bir motora sahip olması gereklidir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (1)
3KEEGO (55)
3M (28)
414 (1)
Abdeck (1)
Aeg (34)
Astor (1)
Atlas (146)
Attlas (6)
Bavaria (1)
Bay-Tec (50)
Baytaş (2)
Beta (1)
Black&Decker (158)
Bosch (234)
Brio (15)
Buffer (2)
Catpower (68)
Chattel (6)
Coverco (1)
Crotex (1)
Crown (2)
CTM (8)
Ctm (1)
Dayson (12)
Dekor (2)
Dewalt (46)
Diamond (1)
(862)
(137)
Dremel (22)
Egesan (42)
Einhell (206)
Eltos (68)
Emax (16)
Fein (1)
Felisatti (13)
Ferm (7)
Festool (11)
Fiskars (1)
Fl (1)
Flex (19)
Ford (24)
Forsage (14)
Gison (1)
Green (2)
Hawk (13)
Hitachi (70)
Hyundai (3)
İngco (2)
Inter (15)
Jet (2)
Karbosan (150)
Kawasaki (6)
Ken (7)
KL (13)
KLPRO (58)
Kristal (1)
LİDER (5)
Mac (4)
Magic (1)
Makita (207)
Maktec (2)
Max-extra (47)
Max-Extra (1)
Mercure (77)
Metabo (6)
Meşem (2)
Milwaukee (17)
Mirka (62)
Mirox (1)
MXS (3)
Nail (1)
Nexon (5)
Nikon (75)
Nkp (1)
Nora (2)
Onaran (1)
Optimum (2)
Osaka (17)
Pro-Max (9)
Probox (1)
Proter (33)
Prox (7)
Proxxon (32)
RAPİD (1)
Rbt (11)
Rico (1)
ROX (1)
Rrtmax (55)
Rtm (1)
Rtr (2)
Rtrmax (13)
Ryobi (47)
Sappower (1)
Scheppach (36)
Sedef (1)
Sgs (99)
Skil (1)
Smirdex (5)
Sonax (2)
Stanley (20)
Stayer (4)
Tomax (52)
Trotec (1)
Troy (8)
TTec (1)
Vonroc (1)
Voylet (1)
Wayer (1)
Wert (5)
Wonder (1)
Würth (2)
Yama (19)
Zen (2)
Zintaş (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(235)
(113)
(58)
(50)
(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taban Çapı

(206)
(110)
(81)
(42)
Başka bir kelime deneyin

Güç Türü

(241)
(36)
(8)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(318)
ve üzeri (406)
ve üzeri (422)
ve üzeri (428)
ve üzeri (436)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL