Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Zımpara

için 1.045 sonuç bulundu.

Zımpara

Genelde ham maddesi ağaç olan işlerde kullanılan ve aynı zamanda tamirat ve tadilat işlerinde de önemli bir rol kazanan zımpara, pürüzlü olan yüzeyleri pürüzsüz kılmak, düzleştirmek için yapılan bir işlem olarak bilinir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan makineler farklı şekillerde ve özelliklerde kullanıcı karşısına çıkarlar. Geleneksel yüzeye sahip olan modeller başta olmak üzere elektrikli, şerit ve ahşap gibi türleri bulunur. Belirli işlerde oldukça önemli bir role sahip olurlar. Bundan kaynaklı olarak da genelde profesyonel alanlarda kullanılıyorlar. Dolayısıyla satın alınacak, tercih edilecek olan ürünün dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilir. Geleneksel olarak adlandırılsalar da geçerliliğini ve iş performansını güçlü bir şekilde koruyan makineler, istenen işlemleri gerçekleştirmede sorunsuzca çalışırlar. Aşındırıcı özellikleri bulunan araçların mobilya sektörü gibi ağaç tabanlı işlerde kullanılması yoğun olarak görülür. Kendinden pürüzlü bir yüzeye sahip olan bu makineler, sürtme gücü ile pürüzlü yüzeyleri düz bir forma kavuşturup, pürüzsüz bir hale getirirler. Buna göre de işlem görecek olan yüzeye göre farklı bir makine kullanıma görülür. Dolayısıyla kullanılacak malzemenin sertlik derece ve kalitesine göre uygun bir seçim yapılmalıdır. Uygun ve doğru makine seçimi için işlemde kullanılacak bant malzemesi, üretimde kullanılan yapıştırıcı türü ve yüzeyinde yer alan kesici özelliğine dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan yola çıkarak ürün kalitesine ve niteliklerine dair yeterli bilgiye erişilmiş olur. Böylece doğru ürün seçimi kolaylıkla yapılır. Ürünler el ve makine olarak iki farklı şekilde kullanıcı karşısına çıkarlar. Genelde bahsi geçen işlemler için zımpara makinesi kullanılır. El ile kullanılanlar ise doğrudan mobilya sektörü içerisinde aktif olarak kullanılır. Genellikle girinti ve çıkıntıya sahip yüzeylerin düzleşmesi için kullanılan makineler, ekonomik olarak da uygundurlar. Makine olarak üretilen ve elektrik enerjisinden çalışma gücünü alan modeller, büyük çaplı yüzeylerin düzleştirilmesi için son derece ideal parçalardır. Çeşitli markalar tarafından kullanım alanlarına uygun olacak şekilde üretilen modeller, farklı şekillerde kullanıcıların karşısına çıkarlar. Gerek fiyat gerekse işlevsel yönden yapılacak işe göre uygun olan üründen yana tercihte bulunulmalıdır. Ürün çeşitliliği içerisinde elektrikle çalışan bir diğer model de şerit zımpara makinesi olur. Profesyonel işlerde kullanılan bu ürün aşındırıcı etkisi ve düzeltici fonksiyonu ile otomatik olarak gereken işlemi yerine getirir. Bu nedenle de üretim işlerinde sıklıkla kullanılırlar.

Pürüzsüz Bir Yüzey Elde Edebilmek İçin Kullanılan Zımpara Makineleri

Pürüzsüz Bir Yüzey Elde Edebilmek İçin Kullanılan Zımpara Makineleri

Bu makineler arasından tercih yapmadan önce dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunur. Bunların başında da tercih edilecek olan kağıt türü gelir. Ürünlerin kağıt türü yapılacak işlemin kalitesini ve başarılı sonuca ulaşmasını arttıracak nitelikte olmalıdır. Dolayısıyla seçilecek olan zımpara çeşitleri için uygun olan bir kağıt almak gerekir. Alınan ürün ile daha verimli bir sonuçlar almak ve başarılı kullanımlar gerçekleştirmek için doğru bir kağıt seçmek önemli olur. Ahşap yüzeyler öncelikli olmak üzere sıva, plastik, metal ya da fiber glass malzemeden yapılan yüzeylerde kusursuz bir pürüz giderme işlemi bu araçlar ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda bakım onarım, tadilat ve dekoratif işler için de kolaylık sağlarlar. Sağlam ve güçlü motor yapıları sayesinde işleri pratik ve verimli bir şekilde tamamlama fırsatı sunarlar. Az efor ile maksimum oranda performans gerçekleştirilir. Zımpara fiyatları açısından da ürün türü, motor gücü ve marka gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Yüzey olarak daha geniş alanları kaplayabilen, çok amaçlı modeller ile daha büyük standartlara sahip işler gerçekleştirilir. Bu ürünlere ihtiyaç yoğun olarak duyulduğu için ortalamanın üzerinde bir seviyeye sahiptirler. Bunların yanı sıra evlerde kullanıma uygun ve küçük çaplı işleri halletmede son derece ideal ve yeterli bir performans gösteren modeller de sıkça tercih edilirler. Satın alınması düşünülen ürünler ile birlikte tercih edilecek kağıtlar için de belirli bilgilere hakim olmak fayda sağlar. Bunun sebebi alınacak ürünü veriminden kullanım kolaylığına kadar birçok açıdan etkili hale getirmektir. Doğru bir kağıt türü ile bunu elde etmek kolaylaşır. Makineler profesyonel bir düzeyde kullanılacaksa bir diğer dikkat edilecek şey ise kum seviyesidir. Kağıtların kalınlığı hakkında bilgi veren kum seviyeleri, aşındırıcı özelliğe sahip oldukları için bu yönde uygulama gösterirler. Düşük miktardaki kum seviyesine sahip olan kağıtların etkisinin ve aşındırma gücünün daha yoğun olduğu bilinir. Yüksek kum seviyeli kağıtlar ise hassasiyet ve incelik gösterilmesi gereken işlerde daha ideal bir kullanım sağlarlar. 30 kum seviyesindeki kağıtlar kalınlıkları ve aşındırıcı yapılarıyla öne çıkarken 1200 kum seviyesinde olanlar ise ince ve genelde düzeltici görevinde kullanılırlar. Bu bilgiler doğrultusunda seçilecek makinelerin kullanılma amacı göz önünde bulundurulmalı ve ona göre de bir kağıt seçimi yapılmalıdır.

Profesyonel Düzeydeki Kullanımlara Uygun Zımpara Makineleri

Profesyonel Düzeydeki Kullanımlara Uygun Zımpara Makineleri

Pürüzlü yüzeyleri daha düz bir yüzeye dönüştürmeyi sağlayan ahşap zımpara makinesi, mobilyacılık sektöründe fazlasıyla tercih edilen bir araçtır. El ile yapılan işlemlere oranla hem daha hızlı hem de daha verimli sonuçlar alındığı için tercih edilirlikleri oldukça fazladır. Ahşap yüzeylerde son derece başarılı sonuçlar ortaya koyması ve düz yüzler elde edilmesini sağlamasının yanı sıra alçı dekorasyonu gibi çeşitli yüzeylere parlaklık kazandırmalarıyla da bilinirler. Bu ürünler farklı motor kapasitesi ve kullanım amacına göre farklı modellerde kullanıcı karşısına çıkarlar. Titreşim özellikli makineler dikdörtgen tabanları ve temel işlevleri olan titreşimli özellikleriyle genelde geniş yüzeylerde kullanılırlar. Fakat pürüz oranı fazla olan ve cila atılmış yüzeylere uygun değildirler. Bu şekilde bir kullanımdan yeterli verim alınmaz. Çok amaçlı kullanımlarıyla öne çıkan elektrikli zımpara makineleri farklı uçlara sahip olmasıyla dikkat çekerler. Titreşim ile pürüzleri gideren makineler, geniş yüzeylerde olabildiğince kusursuz bir sonuç sunarlar. Aynı zamanda kenar ve köşe noktalarda da sıklıkla tercih edilirler. Dairesel hareketlerle çalışan eksantrik zımpara makinesi modelleri ise ince olduğu kadar kalın pürüzleri giderme konusunda da başarılıdırlar. Ayrıca kavisli yüzeylerde kullanılmaları sayesinde de kendi alanlarında başarılarını kanıtlarlar. Geniş bir kullanım alanı sunan bu modeller haricinde tank adı verilen bir diğer model, taban kısımlarında bulundurdukları mil ile pürüz giderici olmasının yanı sıra düzeltme işlemlerinde de aktif bir şekilde kullanılırlar. Geniş ve yoğun olarak nitelendirilen yüzeylere uygunluğu ile öne çıkan modeller vernik, boya ya da cila gibi maddelerin sahip olduğu yüzeylerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarırlar. Bir başka ürün de mini zımparalardır. Kolay taşınabilir olmaları ile tercih edilen bu ürünler, muhafaza edilme konusunda da kolaylık sunarlar. Buna ek olarak alçı makineleri de duvarlardaki akçıların kuruma aşamalarından sonra düzeltilebilmeleri içi kullanılırlar. Dekorasyonda etkin bir şekilde kullanılmaları ile dikkat çekerler. Farklı güç seçenekleriyle de kullanım açısından değişken bir performans sunarlar. İşlemin süresi ve başarısında belirleyici olan güç seçenekleri hem profesyonel hem de ev kullanımları için farklı motor güçlerinde üretilirler. Motor gücü yapılacak işleme göre farklı derecelerde performanslarını devreye sokarlar. Dolayısıyla da profesyonel çalışmalardaki makinelerin güç kapasiteleri daha fazla olur.

Hem Profesyonel Hem de Amatör Kullanımlar İçin Zımpara Makineleri

Hem Profesyonel Hem de Amatör Kullanımlar İçin Zımpara Makineleri

Pürüzlü yüzeylerin düzleştirilmesi ve daha iyi bir yüzeye sahip olabilmeleri için kullanılan zımpara makineleri; ahşap, metal, alçı veya plastik gibi yüzeylerde rahat bir şekilde kullanılır. Makine kullanımı, el ile yapılan işlemlerden daha pratik ve etkilidir. Bu nedenle daha düz ve kusursuz yüzeyler elde edebilmek için zımpara aleti çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Genellikle ahşap yüzeylerde kullanıldıkları bilinir. Bununla birlikte alçı dekorasyonu ve parlatma işlemlerinde de başarılı performanslarını ortaya çıkarırlar. Makinelerin özellikleri motor gücü ve kullanım amacına göre değişir. Böylece makine çeşitliliği de oldukça fazlalaşır. Model çeşitliliği içerisinde bulunan titreşimli zımparalar, tabanının dikdörtgen yapısı ve titreşimli fonksiyonu ile yüzeyleri düzeltici etkisini gösterirler. Çoğunlukla ince zımparalama işlemleri için uygun olan bu ürünler, kusurlu ya da cilalı yüzeylerde kullanmaya uygun değildirler. Zımpara seti ve modelleri arasında bulunan bir diğer model ise çok amaçlı fonksiyona sahip ürün olur. Bu ürünler, farklı uç özelliklerine sahip olmaları ile öne çıkarlar. Titreşim yoluyla zımparalama işlemi yapan bu makineler, geniş yüzeylerde kusursuz zımparalama işlemi yaparlar. Köşeler ve kenar bölgelerin düzeltilmesinde de etkili olurlar. Bir diğeri eksantrik zımpara makineleridir. Tıpkı daire zımpara makinesi gibi dairesel hareketler ile zımparalama yaparlar. Hem in hem de kalın işlemler için bir modeldir. Kavisli yüzeylerde kolay kullanım sağlar. Tank zımpara tabanı üzerinde yer alan mil ile hareket eden zımpara, düzeltme işlemleri için oldukça idealdir. Bu modeller, yoğun ve geniş yüzeylerde başarılı sonuçlara imza atarlar. Boyalı, vernikli veya cilalı gibi maddeler ile kaplanmış olan yüzeylerde de etkili sonuçlar sunmalarıyla bilinirler. Bir diğer model de alçı zımpara makineleridir. Duvarlara uygulanan alçılar kuruduktan sonra düzenlemek ve parlaklık katmak amacıyla kullanılırlar. Dekorasyon işlemlerinde aktif bir şekilde kullanılmalarıyla bilinirler. Dolayısıyla bu alanda tercih edilirliği çok daha yoğundur. Şerit zımpara ise profesyonel çalışmalarda kullanılmak üzere tercih edilen elektrikli bir makinedir. Aşındırıcı ve düzeltici özellikleriyle işlemleri otomatik bir şekilde gerçekleştiren ürünler, üretim işlerinde kullanılır ve tercih edilirler. Bu ürünler ile ilgili dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken temel şey uygun zımpara kağıdı seçimidir. Farklı modellerde ve çalışma prensiplerinde olan bu seçenekler, tasarım ve özellik olarak birbirlerinden farklıdırlar. Her birine uygun zımpara kağıdı bulunur. Doğru bir kağıt seçimi ile ürünlerden en yüksek verim alınır. İhtiyacınıza göre hava kompresörü çeşitlerine de sayfamızdanulaşabilirsiniz.

Zımpara Makinelerinin Kullanımları ve Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Zımpara Makinelerinin Kullanımları ve Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Zımpara makineleri tadilat ve yapı işlerinde pürüzlü yüzeyleri düzeltmelere yarayan makineler olarak piyasada yerlerini alırlar. Birçok farklı yüzeyde kullanılabilmeleri ile dikkat çeken ürünler; ahşap, alçı, silikon, metal ve zift malzemelerde son derece etkili ve başarılı işler ortaya çıkarırlar. Aynı zamanda elektrikli, titreşimli ve el zımparası olarak da farklı fonksiyonlarda ve tasarımlarda kullanıcı karşısına çıkarlar. Makine kullanılarak yapılan zımparalama işlemleri daha sistemli ve pratik olmaları sayesinde daha iyi sonuçlar ortaya çıkarırlar. Kullanılacak yüzey özelliğine bağlı da teknik özelliklerinde farklılık gösteren her bir ürünün kullanım alanı kaynaklı birbirlerinden ayrıldıkları görülür. Genellikle ahşap yüzeylerde kullanılmaları ile bilinen zımpara çeşitleri içerisinde yer alan tank zımparalar, boya ve verniklerin temizlenmesinde etkin rol oynayan ideal ürünlerdir. Çeşitlilik içerisinde bulunan titreşimliler ise ince işlemlerde kullanılmak üzere uygunluk gösterirler. Temel fonksiyonları sayesinde yüzey düzeltmelerinde aktif rol oynarlar. Sert ve zorlu yüzeylerde uygunlukları çok yüksek değildir. Elektrikli, titreşimli, el ve şarjlı zımpara makineleri içerisinde zımparalanması düşünülen malzemeye uygun bir seçim yapmak gerekir. Kalın kumlu makineler zorlayıcı ve daha kaba alanlarda başarılı sonuçlar alınmasını sağlarken, orta kumlu olanlar ise daha çok düzeltici olarak kullanılırlar. Bunlara ek olarak ince kumlular ise hafif yüzeyleri düzeltmede veya parlatmada aktif bir şekilde kullanılırlar. Zımpara makinelerinin kullanımları her ne kadar güvenli ve kolay olsa da iş sağlığı ve güvenliği gereğince kullanım anında çeşitli ekipmanlar kullanmak gerekir. Eldiven, gözlük ve maske kullanımı ile çalışmak her zaman daha uygundur. Seçilen ürünün zımpara numaraları azaldıkça zımpara gücü artar. Numara arttıkça da gücünde azalma olur. Uygulama öncesinde de dikey ve ardından dairesel hareketler ile zımpara işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunların dışında, zımpara makinesi tercihinde bulunulurken ilk olarak profesyonel ve amatör kullanımlara yönelik özellikler barındıran modeller arasından doğru yönde bir belirleme yapmak gerekir. Aynı zamanda uygulamadan sonra mutlaka temizlenme ihtiyacı doğuran bu makineler arasından kolay temizlenebilir özellikteki seçeneklerden yana tercihte bulunmak avantaj sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da zımpara makinesine uygun bir kağıt seçimi yapmaktır. Zımparalama yapılacak yüzey özelliğine göre farklı güçlerdeki makineler olmasından kaynaklı da kullanım alanına uygun özellikler taşıyan modelden yana seçim yapmak gerekir. Sayfamızdan Felisatti zımpara modellerini de inceleyebilirsiniz.

Elektrik Gücü ile Çalışan Zımpara Makinelerinin Kullanım Alanları

Elektrik Gücü ile Çalışan Zımpara Makinelerinin Kullanım Alanları

Birçok yüzeyde boya ve vernik işlemi öncesinde, yüzeydeki pürüzleri ve çapakları arındırmak için kullanılan zımparalar, bu alanları temizlemek amacıyla kullanılırlar. Elektrik gücü ile çalışan makineler farklı yüzeylerde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılırlar. Bundan kaynaklı da piyasada birden fazla ürün çeşidi ile karşılaşılır. Modeller kullanım alanı ve fonksiyon olarak farklı ihtiyaçlara ve bütçelere uygun olurlar. Dönme veya titreme hareketleriyle zımparalama işlemi gerçekleştiren makinelere takılacak uyumlu zımpara aparatları bulunur. Bu aparatlar arasında da genellikle yuvarlak ve bant zımpara tercih edilir. Bunlarla birlikte avuç içi taşlama ve avuç taşlama makineleri de zımpara makinesi olarak sektör içerisinde yer alırlar. Aynı işlevlere sahip olan makinelerin devir ayarlarının yapılması gerekir. Yapılmayan makinelerin dönüş hızları ayarlanamaz. Bundan kaynaklı da uygulama anında yüzeylerde yanma veya ciddi hasarların oluşması kaçınılmaz olur. Çeşitlilik içerisinde titreşimli, delta, multi, eksantrik ve tank gibi beş farklı model bulunur. Titreşimlilerin dikdörtgen tabanları vardır. Büyük yüzeylerde kullanım olarak etkili sonuçlar ortaya koyarlar. Tamamen boyalı veya vernikli yüzeylerde kullanılmayacaksa bu ürün her türlü yüzeyde istenen sonuçları çıkarırlar. Delta zımparaların küçük ve üçgen yapıda zımparalama tabanları bulunur. Bu modeller de ince işlerde, köşe veya kenar işlemlerinde aktif şekilde kullanılırlar. Multi zımparaların tabanları ise ütüye benzer bir yapıdadır. Büyük yüzeyler haricinde köşe noktalar için de etkili kullanım sunan modeller, profil ve erişim olarak zorlu noktalarda son derece başarılıdırlar. Dairesel zımparalama işlemi yapan eksantrikler ise ince işlemlerin haricinde geniz yüzeylerde de zımparalama yapmaya uygun olurlar. Bu modellerin en büyük avantajı, kavisli yüzeylerde de oldukça başarılı bir performans sergiliyor olmalıdır. Buna ek olarak hızlı temizleme, boyalı ve vernikli olan yüzeylerin tam anlamıyla temizlenmesinde kullanılan tank zımparalar da çeşitlilik içerisinde yerini alır. Tüm bunların yanı sıra bant zımpara makinesi ve cırt zımpara çeşitleri de piyasada fazlasıyla tercih edilen ürünler arasında bulunurlar. Farklı çalışma fonksiyonuna sahip her bir model kullanım alanlarına uygunlukları ile doğrudan kullanıcılar tarafından seçilirler. Farklı motor güçlerinde, zımpara numaralarında bulunan bu ürünler arasından ihtiyacınız olan modeli elektrikli aletler ve yapı market sayfamızı inceleyerek bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (5)
Aeg (18)
Agp (1)
Aristo (2)
Attlas (3)
Bavaria (7)
Bay-Tec (4)
Beta (1)
Bosch (146)
Catpower (60)
Chicago (1)
Crown (4)
Dewalt (3)
Einhell (162)
Emax (5)
Euromax (1)
Felisatti (4)
Ferm (7)
Festool (1)
Five Plus (2)
Flap (1)
Flex (16)
Ford (38)
Gison (1)
Güde (2)
Hais (1)
Haznedar (1)
Hitachi (5)
Hyundai (2)
Ingco (4)
İzeltaş (1)
Jet (6)
Kassel (1)
Ken (2)
KL (28)
Kleco (14)
Klpro (34)
Kristal (1)
Mager (1)
Makita (58)
Maktec (1)
MaxExtra (16)
Metabo (7)
Mirka (17)
Mxs (1)
Nail (2)
Nikon (1)
Osaka (2)
Ostaş (2)
Promax (1)
Proter (18)
Prox (18)
Proxxon (12)
Rongpeng (4)
Rtrmax (35)
Ryobi (18)
Scheppach (12)
Sedef (1)
Sgs (10)
Skil (1)
Stanley (11)
Stayer (7)
Trotec (1)
Vonroc (3)
Voylet (2)
Würth (2)
Yama (8)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(75)
(60)
(58)
(43)
(39)
(37)
(35)
(30)
(29)
(27)
(21)
(21)
(21)
(20)
(20)
(19)
(18)
(17)
(17)
(16)
(15)
(15)
(14)
(13)
(13)
(13)
(12)
(12)
(11)
(11)
(11)
(10)
(10)
(8)
(8)
(6)
(6)
(6)
(6)
(6)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(4)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taban Çapı

(70)
(64)
(25)
(19)
(15)
(13)
(12)
(11)
(9)
(8)
(8)
(6)
(6)
(5)
(5)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(104)
ve üzeri (141)
ve üzeri (145)
ve üzeri (145)
ve üzeri (146)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL