TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Planya

için 474 sonuç bulundu.

Planya

Elektrikli aletlerden biri olan planya ve onun elde kullanılabilen versiyonu olan el planyası, başta marangozluk olmak üzere birçok sektörde tahtaların planyalanması için sıklıkla kullanılır. Bosch planya, Einhell planya, Makita planya, Black & Decker planya, Dewalt planya ve diğer ünlü markaların planya fiyatları ile modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Planya Nedir?

Planya Nedir?

Planya, daha doğru bir deyişle el planyası el planyası, kas gücü kullanarak tahtayı şekillendirmeye yarayan bir alettir. Planyayı bastırıp kaydırdığınızda alttaki bıçağı tahtayı kesmeye zorlarsınız. Planyanın kenarı, tren raylarında olduğu gibi, tahtadan kaymayacak şekilde yapılmıştır. Dolayısıyla, seri hareketlerle tahta üzerinde çalışabilirsiniz. Elektrikli planya kas gücünün kullanımını azaltır ve yüzeyleri planyalama, köşeleri pahlama ve oluk açmada kullanılır. Planya makinesi ise el aleti olmayan, daha büyük bir ekipmandır ve elektrik enerjisiyle çalışır. Planya ve kalınlık makinesi olarak satılan ürünlerdeki kalınlık makinesi ise genel olarak ağaç işlerinde kullanılır. Bu makine tahta parçaların kalınlıklarını ve genişliklerini istenilen ölçüde çıkarmaya yarar. Planya makinesinden farklı olarak tahta parçasının üstünden talaş alarak işlem yapar. Metal kesmek için üretilen özel planyalar da vardır ama onlar planya makinesinden de büyük makinelerdir. Özellikle el planyaları, dekorasyon için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Planya Bıçağı ve Planya Topu

Planya Bıçağı ve Planya Topu

Planyanın birçok parçası bulunur. Bu parçalardan en yaygın olanı ve muhtemelen düzenli olarak değiştirmeniz gerekecek olanı planya bıçağıdır. Planya bıçağı planyanın altına monte edilecek şekilde yapılır ve sadece uç kısmı keskindir. Böylece üstünden bastırdığınızda tahtayı yontarak ilerleyebilir. Planya bıçağı köreldiğinde bileyebilir veya yenisiyle değiştirebilirsiniz. Planya bıçağı dışındaki önemli parçalardan biri planya topudur. Elektrikli versiyonlarda bu çevrilebilir bir düğme şeklinde de olabilir. Planya topu sayesinde planya bıçağında küçük ayarlar yaparak kesmek istediğiniz kalınlığı ayarlayabilirsiniz. Planyada zımpara makinesinden farklı olarak çentik atarak ilerlersiniz. Planya ile yapacağınız işleme planyalama denir. Planyalama, planya ve başta tek ağızlı bir aletle doğrusal kesme hareketiyle yatay veya dikey yüzeylerden talaş kaldırılan işlemdir. Planyalanmış kereste de bu işlemin uygulandığı ahşap parçalardır. Planyalama işlemiyle uğraşmak istemezseniz planyalanmış kereste alabilirsiniz.

Planya mı Kanal Açma Makinesi mi?

Planya mı Kanal Açma Makinesi mi?

Birçok kişinin düşündüğünün aksine planya ve kalan açma makinesi birbirinin yerine kullanılmaz. Planya ahşap yüzeyleri bir uçtan diğer uca eşit düzlüğe getirmek için kullanılırken kanal açma makinesi eğri büğrü ve yamuk yüzeyleri düzleştirmek için kullanılır. Köşeleri dik açı haline getirmekte de kullanılabilir. Kanal açma makinesi kullanıp düzleştirilen yüzeyleri daha sonra planyayla daha eşit hale getirebilirsiniz. Her türlü kullanıma ve ihtiyaca uygun planya modelleri için kategorimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Elektrikli Aletler kategorimizde sahip olmak isteyeceğiniz daha pek çok ürün sizleri bekliyor. Bunları inceleyerek sitemizden kaliteli, güvenilir ve hızlı alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

AEG (1)
Attlas (6)
Ban-Co (1)
Bosch (65)
Cat Power (2)
Catfiller (1)
Catpower (23)
CatPower (1)
Chattel (1)
Crown (1)
Deko (4)
Dewalt (2)
(107)
Einhell (48)
Felisatti (1)
Ferm (1)
Gator (1)
Hais (3)
Hitachi (9)
İngco (4)
Ingco (3)
Ken (2)
KL (2)
KL Pro (1)
KLPRO (4)
Klpro (1)
Knisaw (1)
Makita (35)
Max Extra (4)
Max-extra (10)
Max-Extra (3)
MaxExtra (3)
Mur-Cell (1)
Power (1)
Pro-Max (2)
Proter (5)
Prox (1)
Proxxon (4)
Rbt (7)
Rolwal (1)
Rrtmax (4)
Rtr Max (1)
Rtrmax (25)
Ryobi (6)
Stanley (3)
Stayer (2)
Trotec (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(80)
(39)
(12)
(6)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç Türü

(85)
(26)
(4)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(53)
ve üzeri (76)
ve üzeri (78)
ve üzeri (79)
ve üzeri (81)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL