TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pafta

için 801 sonuç bulundu.

Pafta

Pafta aslında birçok anlam taşır. Pafta inşaat sektöründe ve mimaride haritayı, planı veya modeli oluşturan aynı parçalardan her biridir. Aynı terime bazı sanat dallarında da rastlayabilirsiniz. Çeşitli yerlerde kullanılan iri başlı çiviler de pafta olarak geçer. Ama elektrikli alet olarak pafta, başka bir deyişle pafta makinesi veya elektrikli pafta, silindir şeklindeki meral çubuklara ve borulara dışarıdan diş veya yiv açan, yani vida çekme işleminde makinedir. (İçeriden diş açan makinenin adı ise kılavuzdur.)

Pafta Nedir?

Pafta Nedir?

Pafta hem aletin kendisi hem de somun şeklindeki uçlarını kasteden bir terimdir. Pafta makinesi büyük ve endüstriyel bir aletken elektrikli el paftası daha küçük ve pratik bir alettir, üstelik aynı işi yapar. Pafta takımı olarak satışa sunulan ürünler ise bir adet elektrikli el paftasının yanı sıra farklı çaplardaki somun uçlar ve bu uçları çevirmeye yarayan bir kolu da içerir. Takımdaki parçaların, matkap ve tilki kuyruğu testereye benzer bir mantığı vardır ama yaptığı kesme işlemi karot makinesi ve kanal açma makinesini andırır. Kategorimizde pek çok özelliğe sahip geniş ürün yelpazesi yer almaktadır. Bunlar içinden siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir pafta makinesini tercih edebilir, güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca pafta makinesinin kullanımıyla ilgili merak ettiğiniz her şey için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Pafta Makinesi Kullanımı

Pafta Makinesi Kullanımı

Öncelikle vida çekeceğiniz, yani vida yeri açacağınız silindirik parçayı hazırlamanız ve bu parça üzerinde paftayı kullanacağınız yerleri işaretlemeniz gerekli. Pafta makinesini kullanmadan önce güvenlik eldivenleri ve güvenlik gözlükleri gibi önlemleri de almayı ihmal etmeyin. İhtiyacınız olan çaptaki pafta ucunu makineye takıp kol yardımıyla sıkıştırın ve paftanın fişini takıp elektriğe bağlayın. Pafta ucunu mümkün olduğunca işaretlediğiniz noktada tutup bastırarak aynı matkaptaki gibi ucun parçaya girmesini sağlayın. Bastırma kuvvetini artırdıkça ve uç saat döndükçe diş de oluşmaya başlar. Pafta makinesi yağı ile paftanın rahat diş açması sağlanabilir, ayrıca makine bakım kapsamında yağlanabilir. Paftayı geriye döndürerek kestiğiniz parçayı kırıp düşürebilirsiniz. Vida çekme işlemini tamamladığınızda paftayı temizleyerek talimatlarına uygun bir şekilde saklarsanız ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Pafta Fiyatları

Pafta Fiyatları

Genelde inşaat işlerinde kullanılan pafta makinesi büyük boyutlu elektrikli aletlerden biridir ve inşaat sahası, fabrika ve daha geniş alanlarda kendine yer bulur. Ev gibi küçük ortamlarda ise el tipi pafta setleri kullanılabilir. Elektrikli pafta fiyatları makinenin kapasitesine, markasına veya modeline göre farklılık gösterebilir. Virax elektrikli pafta, Rothenberger pafta, Rems pafta ile Euromax, Super Ego, Prother, SGS, Apaz, Nora, Al Marka, Catpower, Mannesmann, Chattel, KL, Mytol ve 3M gibi ünlü markaların elektrikli pafta makinelerini web sitemizde inceleyebilir, karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca Elektrikli Aletler kategorimizde daha pek çok ürün sizleri bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Apaz (1)
Attlas (3)
Brio (1)
Candan (1)
Catpower (23)
Chattel (9)
(488)
Eltos (20)
Eral (1)
Euromax (21)
Forsage (1)
Fusion (1)
Mte (1)
Mytol (1)
Nora (4)
Optimum (2)
Proter (37)
Rems (10)
Rico (1)
Ridgid (37)
RIDGID (1)
Rtmspray (1)
Sgs (3)
Stanley (1)
Super Ego (60)
Troy (1)
UNI-T (1)
Usel (1)
Virax (35)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç (Watt)

(38)
(11)
(4)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Güç Türü

(26)
(7)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(28)
ve üzeri (34)
ve üzeri (37)
ve üzeri (37)
ve üzeri (37)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL