Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Yedek Akü & Şarj Cihazları

için 2,763 sonuç bulundu.

Yedek Akü & Şarj Cihazları

Her geçen gün teknolojinin hız kesmeden gelişim göstermesi insanların günlük kullandıkları ürün sıralamasını, gereksinim ve ihtiyaçlarını değiştirmektedir. Teknolojik gelişmeler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak, iş yükünü ve insan gücünü hafifletmek gibi amaçlarla verimliliği arttırmayı hedefleyen ürünleri içerisinde bulundurmaktadır. Pratik ve kolay bir kullanıma sahip olarak portatif seçenekler sunan ve gerçekleştirilecek işlemlerin kısa sürede sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayan el aletleri de bahsedilen teknolojik ürünlerin başında gelmektedir. El aletleri ihtiyaç ve kullanım alanı, kullanım tipine göre birçok ürün seçeneğine sahip olduğu gibi yedek akü & şarj cihazları en çok ilgi gören ürün seçenekleri arasında yer almaktadır. Kullanılan birçok ürün ve sistem elektrik gücünü esas alarak çalışmakta ve elektrik gücünü hedeflenen enerjiye dönüştürmektedir. Bu nedenle elektrik sisteminin sağlığı, donanımı ve güvenliğinin korunması amacıyla yedek akü ve şarj cihazları kullanımı her geçen gün büyük bir artış göstermektedir.

 Akü Nedir? Akü Kullanımı Ne İşe Yarar?

Akü Nedir? Akü Kullanımı Ne İşe Yarar?

Elektrik gücünden faydalanarak kullanım amacıyla çeşitli çalışma şekillerinde kullanıcılara hizmet sunan birçok farklı elektrikli el aleti seçeneği bulunmaktadır. Tüm bu elektrikli el aletleri kimi zaman ihtiyaç ve gereksinimleri karşılarken kimi zamanda gün içerisinde kişilerin hayatlarını kolaylaştırarak daha yüksek bir verim sunmayı hedeflemektedir. Elektrikli el aletleri her ne kadar tek bir başlık adı altında toplanıyor olsa da kendi içlerinde birçok alt başlık dahilinde çeşitlilik göstermekte ve her bir ürün seçeneğinde içerisine bulundurduğu donanım nitelikleri, sistem özellikleri değişiklik göstermektedir. Temel olarak birçok elektrikli alet içerisinde akü adı verilen güç kaynakları bulundurmaktadır. Akü, mevcut olan elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek depo eden ve kullanımına ihtiyaç duyulduğu anda hazır halde sunan cihazlar olarak bilinmektedir. Akü cihazları sahip olduğu teknik ve elektrik donanımlarına göre kullanıcılara birçok değişken ürün çeşitliliği sunmaktadır. Akü kullanımı denildiğinde akla ilk olarak otomobil cihazlarda gözlemlenen kullanımı gelse de birçok teknolojik cihaz ve mekanizma içerisinde akü sistemi bulundurmaktadır. Aküler çalışma işlemi esnasında ilk olarak araçlarda bulunan ve marş motoru adıyla da isimlendirilen motora elektrik akımı iletmektedir. Akü kullanımı, otomobil araç içerisinde bulunan motor sistemi aktif olarak kullanımda olmadığı anlarda sisteme akım gönderen ve mevcut elektrik sisteminde yer alan ampermetre, voltaj dengelemesinin stabil bir seviyede tutulmasını sağlamaktadır. Kimi zaman yüksek voltaj üretimine sebep olan an ve durumlarda oluşabilecek voltaj seviyesi yükselmesi elektrik sistemlerinin zarar görmesine ve hasar oluşumuna neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçilmesi sebebiyle akü cihazları voltaj seviyesinin belirli bir değer aralığında tutulmasını sağlayarak elektrik sisteminin yaşaması olası olan hasar ve arıza durumlarının önüne geçilmesini sağlamaktadır. Aküler şarj edilebilen ve şarj dolumu gerçekleştirildikten sonra kullanıma hazır olarak hizmet verebilen elektrik sistemleridir. Şarjlı akü modelleri ve seçenekleri kullanıcılara sunduğu kolay ve pratik kullanım, yüksek teknolojik niteliklere sahip donanım sistemleri, her ihtiyaca uygun seviyeleriyle çeşitlilik sunan Bosch yedek akü ve şarj cihazları, ürün seçenekleri ile birçok kullanım alanında geniş bir yelpaze sunmaktadır.

 Şarjlı Aküler Nasıl Şarj Edilmelidir?

Şarjlı Aküler Nasıl Şarj Edilmelidir?

Aküler şarj ömrü çok uzun süreli bir kullanım vadeden teknolojik cihazlar olarak bilinse de bazı çevresel faktörler ve durumlar sonrasında akülerin şarj seviyesi bitebilmekte ve güç kaynağı olarak kullanımını sonlandırmaktadır. Akünün şarj seviyesinin bitmesi içerisinde bulunduğu sistemin çalışmasına engel olmaktadır. Bu nedenle şarj seviyesi bitmiş akü cihazlarına şarj etme işlemi uygulanarak elektrik depolanması sağlanmaktadır. Şarjlı akü kullanımı doğru yöntemler ve işlemler ile gerçekleştirildiğinde uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım ile hizmet vermektedir. Şarjlı akülerin şarj ömrü ve kullanım süresi akü tipi ve çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Kapağı olarak da adlandırılan buşon denilen mekanizmanın açılabilir olması ve açılamaz olması gibi kriterlere göre kullanım sunduğu şarj süresi de değişiklik göstermektedir. Akü cihazlarında şarj süresini belirleyen temel unsur ise elektrolit seviyesi olarak bilinmektedir. Şarj seviyesi biten ve kullanım işlevi duran akü cihazlarını şarj etmek oldukça pratik ve kolay bir dolum işlemidir. Akü şarj etmek için yapılması ve dikkat edilmesi gereken belli başlı püf noktalar olduğu bilinmektedir. İlk yapılması gereken madde elbette akü içerisinde bulunan şarj seviyesinin tespit edilmesidir. Akü cihazının içerisinde ne kadar enerji olduğu ne kadar enerjiye ve şarj dolum limitine ihtiyacı olduğunu kullanıcıya göstermektedir. Ardından akü cihazının akü şarj aleti veya akü şarj cihazı olarak bilinen sisteme bağlanması gerekmektedir. Akü ile akü şarj aleti arasında bağlantı kurulurken pozitif olan başlık pozitif ile, negatif olan başlık ise negatif başlık ile eşleştirilerek akü ile akü şarj cihazı arasında bağlantı kurulmaktadır. Pozitif ile negatif başlık birbirleri ile ters kutuplar olması sebebiyle eşleştirilmemektedir. Ardından akü cihazı şarj ve dolum işlemine hazır hale gelmektedir. Dolum işlemine başlamadan önce akü şarj cihazı üzerinden dolum işlemi için hedeflenen voltaj ve akım değerlerinin seçilmesi gerekmektedir. Bu akım ve voltaj değer belirleme aşaması kullanıcı tarafından elle seçilebilir ve manuel yolla gerçekleştirilebilir olmasının yanı sıra akü sistemi içerisinde ihtiyaç duyulan enerjinin belirlenerek otomatik olarak ayarlanmasına da olanak sağlamaktadır. Şarj dolum işlemi bittikten ve akü cihazı tam anlamıyla dolduktan sonra önce şarj cihazı kapatılmalıdır. Şarj cihazı kapatılmasının ardından akü cihazı ile akü şarj aleti arasında kurulan bağlantılar sonlandırılmalıdır. Akü şarj cihazları ile aynı anda birbirinden farklı akü cihazlarını da eşlenik olarak şarj etme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Akü cihazına ihtiyacı doğrultusunda şarj dolumu yapılması kullanıcılara başlıca önerilen başlıklardan biri olarak bilinmektedir, aşırı ve yüksek şarj dolumu yapılması da akü cihazlarının kullanım sağlığını ve sistemlerini olumsuz yönde etkilemektedir.

 Şarjlı Akü Modelleri Nelerdir?

Şarjlı Akü Modelleri Nelerdir?

El aletleri her ne kadar tek bir genel başlık adı altında toplanıyor olsa da binlerce kullanım alanı, kullanım türü ve çalışma prensibine göre birbirinden farklı ve çeşitli birçok başlığa ayrılmaktadır. Akü cihazları da el aletleri kategorisinde yer alan ve birçok otomatik, elektronik sistemde yer alan teknolojik cihazlardan biri olarak bilinmektedir. Akü modelleri kendi içlerinde teknik donanımlarına, teknolojik niteliklerine, boyutlarına ve sistem özelliklerine göre kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi oluşturmaktadır. Akü cihazının boyutu temel olarak standart akü boyutları ve küçük akü boyutları olarak ikiye ayrılmaktadır. Standart akü modelleri genellikle yüksek efor ve enerji gereksinimi duyulan elektrik gücüne dayalı sistemlerde kullanıldığı gibi küçük akü seçenekleri çok daha basite indirgenmiş ve yüksek donanım servisleri gerektirmese de yine de elektrik gücüne dayalı çalışan sistem mekanizmalarında kullanılmaktadır. Şarjlı akü modelleri içerisinde bulundurduğu ve kullanıcılar sunduğu amper ve voltaj değerlerine göre de farklı sınıflara ayrılmakta, çeşitli bir kullanım sunmaktadır. 72 amper akü ve 60 amper akü cihaz seçenekleri de birçok elektrik sistemi için yeterli olmakla beraber 100 amper akü modelleri daha yüksek sistem gereksinimi bulunduran mekanizmalar için rahatlıkla kullanılmaktadır. Akü modelleri içerisinde bulundurduğu amper değerlerine göre sınıflandırıldığı gibi voltaj değerlerine göre de çeşitlenmekte ve farklı kullanım alanlarına hitap etmektedir. Voltaj değerine göre sınıflandırılan akü modelleri arasında kullanımı sıklıkla gözlemlenen 6 volt akü, 12 volt akü seçeneği ve 24 volt akü modelleri olarak bilinmektedir. Tıpkı amper değerlerinde olduğu gibi voltaj değerlerine göre de kullanılması hedeflenen sistemin gereksinimleri doğrultusunda akü cihaz seçenekleri arasında sisteme en uygun özellikleri sunan akü cihazı kusursuz bir kullanım ile mekanizmaya entegre edilmektedir. Dewalt yedek akü ve şarj cihazları kolay şarj edilebilme, yüksek donanım ve özellikleri, birçok teknolojik cihaz ve sisteme uyumluluk gösterebilir olması gibi nedenlerle birçok kullanıcı tarafından güvenle tercih edilmektedir.

 Yedek Akü Nedir? Yedek Akü Ne İşe Yarar?

Yedek Akü Nedir? Yedek Akü Ne İşe Yarar?

Akü cihazları hem otomobil araçların hem de içerisinde bulunduğu farklı birçok elektrik sisteminin en önemli yapı taşlarından biri ve elektrik depoları olarak bilinmektedir. Elektrik gücüne ihtiyaç duyulan tüm işlemlerde akü sistemlerine başvurulmakta ve akülerden destek alınmaktadır. Özellikle otomobil araç içerisinde motor sistemi dışarısında da gerçekleşen birçok işlev ve mekanizma akü cihazlarına bağlı olarak çalışmaktadır. Aracın sahip olduğu motor sistemini ateşleyerek harekete geçmesini sağlamak, klima sistemlerini ve kalorifer sistemlerinin çalıştırılması, far sistemlerinin çalıştırılması, otomobil araç içi LED lamba sistemlerinin kullanımı gibi birçok durum çalışması için akü sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Mevcut sistem içerisinde ana akü ve birçok sistemde yedek akü olduğu bilinmektedir. Yedek akülerin kullanımı ana akü olarak da adlandırılan merkez akü sistemlerinin herhangi bir sebepten devre dışı kaldığı ve çalışmaz duruma geldiği durumlarda kullanıma hazır hale gelmekte ve devreye dahil olmaktadır. Yedek akü sistemlerinin kullanımı elektrik devresi ve sistemi için bir nevi emniyet kemeri görevi görmektedir. Ana akü sisteminde oluşabilecek herhangi bir arıza, şarj bitmesi durumu, hasar ve teknik problemde yedek akü devreye girer ve hem mevcut elektrik sistemine hem de kullanıcılara kesintisiz, sorunsuz bir kullanım sunmaktadır. Yedek akü şarj işlemi ve yedek aküler için şarj işlemi de tıpkı ana aküler gibi yedek akü şarj cihazları da kısa sürede yedek aküler için şarj dolum işlemini tamamlamakta ve kullanıma hazır hale getirmektedir. Yedek akülerin kullanımı ve varlığı özellikle kış aylarında soğuk, buzlu ve karlı hava şartları gibi etkilerle ana akünün donması, deşarj olması ve kullanım gösterememesi gibi durumlarda anında devreye girerek kesintisiz bir kullanım süreci sunar ve sürücülere de güvenli bir yolculuk ortamı oluşturmaktadır.

 Jel Aküler Nasıl Şarj Edilir?

Jel Aküler Nasıl Şarj Edilir?

Her geçen gün teknolojinin hız kesmeden gelişim göstermesi hayatlarımızın birer parçası olan ürünlerin de zamanla evrimleşmesine, değişmesine ve güncellenmesine olanak sağlamaktadır. El aletleri arasında en çok kullanılan ve sistemlerin vazgeçilmez parçalarından biri olan aküler de teknolojinin gelişiminden gerekli dönüşümleri alarak gelişim gösteren ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Yakın geçmiş denilen süreye kadar akü cihazları içerisinde kullanılan kurşun asit aküleri, zamanla yerlerini jel akü modellerine bırakmıştır. Jel aküler de kuru akü başlığı altında yer alan akü seçenekleri arasında yer almaktadır. Jel akü modellerinde akü içerisinde diğer seçeneklerde olduğu gibi sıvı elektrolit sistemleri yerine jel formunda elektrolit ürünleri bulunmaktadır. Jel akü modelleri içerisinde bulunan aküler içerisinde yer alan jel sıvısı içerisinde; isli silikan ve sülfürik asit maddeleri bulunmaktadır. Jel aküler sistem mekanizmaları ve yüksek sıcaklık seviyelerine, sarsılma ve titreşimlere karşı yüksek dayanıklılık göstermesi gibi etkilerle; yenilenebilir enerji kaynaklarında, güneş enerjisi sistemleri, rüzgar enerjisi sistemleri ve denizcilik sektöründe sıklıkla tercih edilmektedir. Jel akü şarj cihazı da tıpkı ana akü ve yedek akü sistemlerinde olduğu gibi deşarj olan akünün kolaylıkla şarj edilmesine olanak sağlamaktadır. Jel akü diğer akü seçeneklerinden farklı olarak deşarj özelliği de sunmaktadır. Jel akülerin sahip olduğu derin deşarj özelliği akü tam dolum ile şarj olduktan sonra dahi tekrar şarj edilebilir olması olarak bilinmektedir. Jel aküler birçok kullanım alanı bulunan ve jel akü şarj cihazları eşliğinde kolaylıkla şarj işlemi tamamlanan akü seçenekleri arasında bulunmakta ve kullanıcılara sorunsuz, kesintisiz ve dayanıklı bir kullanım sunmaktadır.

Akü Nasıl Şarj Edilir?

Akü cihazları birçok farklı kullanım alanı bulunan ve birçok farklı elektrik sisteminde kendisine yer bulan el aletleri arasında yer almaktadır. Akü cihazları, sisteme ve mekanizmalara elektrik gücü aktarımının gerçekleştirilmesinde temel rolü oynamaktadır. Akü cihazlarının deşarj olma ve kullanımının sonlanması durumunda tekrar şarj dolum işlemi gerçekleştirilerek aktif hale getirilmesi oldukça kısa süreli, kolay ve pratik bir yöntem olarak bilinmektedir. Akü cihazları şarj dolum işlemi aşamasında akü şarj cihazı ile bağlantı kurularak kısa sürede şarj işlemi başlatılmaktadır. Karşılıklı gelecek başlıklar akü ve akü şarj cihazı arasında eşleştirilerek doğru bağlantı kurulmasını sağlamaktadır. Bağlantı kurulum işleminin tamamlanmasının ardından şarj aktarım ve dolum işlemi başlar, hedeflenen enerji ve şarj seviyesine ulaşılmasının ardından akü şarj cihazı kapatılmalıdır. Akü ile akü şarj cihazı arasında yer alan bağlantı sistemi koparılmadan önce mutlaka akü şarj cihazı kapatılmalı, aralarında yer alan bağlantılar sonrasında koparılmalıdır. Akü sistemleri sundukları akım ve enerji seviyesine göre şarj süreleri, şarj kapasiteleri ve şarj dolum süreleri değişiklik gösteren fakat her bir seçenek için oldukça kolay ve sağlıklı bir kullanım sunan ürünler arasında yer almaktadır.

Hangi Akü Tercih Edilmeli?

Doğru akü tercihi yapmış olmak hem akünün hem de kullanılacağı aracın ve elektrik sisteminin sağlığı için büyük bir önem arz etmektedir. Akü seçimi yapılırken; akünün boyut özellikleri, kullanımı hedeflenen araç veya elektrik sistemiyle uyumluluk gösteriyor olması, şarj kapasitesi, şarj süresi, akım ve gerilim değerleri gibi birçok unsur doğru akü tercihinin yapılmasında kullanıcılar için belirlenmiş kriterler olarak seçim süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Gereksinim duyulan ve aracın teknik tasarımına uyumluluk gösteren bir akü veya yedek akü tercihi ile uzun süreli, sorunsuz, yüksek performans içeren, güvenli ve sağlıklı bir kullanım geçirilmesi hedeflenmektedir. Siz de otomobil aracınız için en yüksek performans ve uyumluluk niteliklerini karşılayan, donanımlı ve kaliteli akü seçeneklerini inceleyebilir, aracınız için en doğru akü seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (86)
Accud (1)
Aeg (19)
Agroege (1)
Akfix (5)
Alfa (3)
Anka (1)
Apaz (1)
Artu (1)
Asturo (1)
Atex (93)
Atlas (2)
Attlas (11)
Automix (6)
Avec (4)
Awelco (2)
Bahco (4)
Ban-co (1)
Berner (3)
Beta (5)
Betex (1)
Bgs (2)
Bosch (52)
Catpower (33)
Cedima (1)
Daewoo (15)
Defort (1)
Dekor (1)
Demiriz (14)
Desa (1)
Dewalt (42)
Dht (5)
(1426)
ECA (1)
Edn (36)
Einhell (82)
Eltos (19)
Euro Star (2)
Fza (15)
Gefo (1)
Grip-on (1)
Gülersan (2)
Haimer (1)
Hilti (16)
Hitachi (4)
Hyundai (6)
İndento (17)
İngco (4)
İzeltaş (4)
Jet (1)
Ken (1)
Kendo (4)
Knisaw (1)
Made (1)
Makita (16)
Master (1)
Max (1)
Max-extra (3)
Max-Extra (2)
Maxpower (1)
Meridyen (1)
MERVESAN (1)
Metabo (1)
Micron (21)
Mutlusan (1)
Noco (125)
Nora (1)
NT (4)
Numerouno (7)
Oregon (6)
Polat (9)
Proter (2)
Prox (3)
Proxxon (1)
RAPİD (2)
Ritar (1)
Rtrmax (8)
Ryobi (1)
S-Link (1)
Sonax (2)
Soyberg (33)
Spero (1)
Stanley (46)
Technomax (1)
Troy (9)
TTec (43)
Ugr (1)
Vallorbe (1)
Veta (10)
VETA (1)
Vonroc (2)
Wellhise (5)
Wera (1)
Wert (4)
Wonder (2)
Würth (1)
Yama (2)
Yuasa (13)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(254)
ve üzeri (364)
ve üzeri (395)
ve üzeri (404)
ve üzeri (421)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL