OLED TV

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle televizyon modelleri sayısında da büyük bir artış yaşanmıştır. LCD TV, LED TV derken şimdi de OLED TV kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmektedir. Telefonlar sayesinde adını duymuş olduğumuz OLED teknolojisi artık TV’lerde de kullanılıyor. Ve bu TV’lere de OLED televizyon ismi veriliyor. Kategorimizin geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız markaya ait OLED TV’ye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

OLED TV Nedir?

OLED TV Nedir?

Televizyon almaya karar veren bir kişi televizyon çeşitleri konusunda bir araştırma yaptığında OLED kelimesini sık sık duyuyor ve bu konuda bir fikri yoksa etrafındakilere “OLED nedir”? sorusunu yöneltiyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz sorunuzun yanıtı bulmak için doğru yerdesiniz. Öncelikle OLED televizyonlarda kullanılan OLED’in telefonlarda ve kameralarda sıklıkla kullanılan LED teknolojisinin bir türevi olduğunu söyleyebiliriz. OLED teknolojisi, LED teknolojisine göre daha iyi resim kalitesine, daha düşük güç tüketimine ve daha hızlı tepki verme süresine sahip bulunuyor. Dolayısıyla bu konularda OLED TV’lerin LED TV’lerden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. OLED kelimesi “Organic Light-Emitting Diode” (Organik Işık-Yayan Diyot) olarak açılmaktadır. Buradaki organik kelimesi panelin içerisindede camın önünde bulunan karbon film tabakasını tanımlamaktadır. Kısaca OLED paneller kendi ışıklarını yayarken, LED ekranlar bir dış ışık kaynağına gereksinim duymaktadır.

OLED Televizyonun Avantajları

OLED Televizyonun Avantajları

Özellikle ev sinema meraklıları ve gamer’lar için OLED TV’nin, daha önce hiç deneyimlemedikleri bir seyir keyfi sunacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden evde sinema keyfi yapmaktan keyif alanlar ve oyun tutkunları OLED TV’yi çok sevecekler. Çünkü OLED teknolojisi, standart bir LED LCD panele göre yaklaşık olarak 1000 kat daha hızlıdır. Artık piyasalardan silinmek üzere olan plazma TV’lere göre de üstün olan OLED TV’ler, uzun ömürlülük konusunda da kendini kanıtlamaya başladı. Bunun yanı sıra OLED TV’ler bulanıklıktan tamamen yoksun ve çok daha detaylı görüntüler sunmaktadır. Ayrıca ışığın her pikselde ayrı bir şekilde kontrol edilmesi nedeniyle, yerel karartma da OLED TV’ler ile mümkün hale geliyor. Yüksek kontrast oranı ve izleme açısı sayesinde de OLED TV’ler de bir görüntü izlemek adeta bir göz zevki yaşamayı sağlıyor.

OLED Televizyon Fiyatları

OLED Televizyon Fiyatları

OLED televizyon fiyatları, ürünün marka, model ve özelliklere göre farklılık göstermektedir. OLED TV fiyatlarının şu an diğer televizyon çeşitlerine göre daha yüksek bir skalada yer almasının en büyük nedeni günümüzde çok az sayıda OLED panel kullanan üreticinin bulunmasından kaynaklanmaktadır. OLED TV konusunda öne çıkan ve en çok tercih edilen markalardan bazıları; LG, Samsung ve Sonydir. Ayrıca bu OLED TV’ler Smart TV özleliğine de sahip bulunmaktadır. Smart TV özelliği bulunan OLED Tv’lerle internete bağlanabilmek başta olmak üzere normal televizyonlardan farklı pek çok özelliğe sahip olacaksınız. Kategorimizde yer alan bu ve daha fazla markaya ait ürünleri inceleyerek bütçenize uygun bir OLED TV’ye hemen şimdi sahip olabilirsiniz. Ayrıca tüm televizyon çeşitlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

OLED TV & LED-LCD TV Farkları

  • OLED TV’ler LED ve LCD’lere göre daha gerçek renk ve görüntüler sunmaktadır.
  • OLED TV’ler LED ve LCD’lere göre 1000 kat daha hızlıdır.
  • OLED TV’ler LED ve LCD’lere göre daha hafif ve ince bir tasarıma sahip bulunurlar.
  • OLED TV’ler, LED ve LCD’lerde bulunmayan kıvrımlı ekran estetiğini sunmaktadır.

OLED TV Dezavantajları

  • Piyasadaki TV üreticilerinin tümü OLED panel teknolojisini kullanmadığından OLED TV’lerin en büyük dezavantajı fiyatlarıdır.
  • OLED TV’ler LED ve LCD’lerin ulaştığı parlaklık seviyesine ulaşamamaktadır.
  • Parlaklık görüntü kalitesi açısından önem taşıyan bir özelliktir, yeterli parlaklığın olmadığı ekranlarda görüntüler soluk görünebilmektedir.

OLED TV

için 42 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ekran Boyutu

(21)
(18)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Arçelik (1)
(6)
LG (5)
Philips (1)
Samsung (13)
Sony (8)
Vestel (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

3D Desteği

(8)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Görüntü Tarama Hızı

(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL