Sanal Gerçeklik Gözlüğü

için 1.069 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Gelişen teknolojinin en son nimetlerinden biri olan değerlendirilebilecek sanal gerçeklik gözlükleri, kullanıcılar tarafından hayli rağbet gören giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. Sanal gerçeklik oyunların ve 360 derece videoların yaygınlaşmasıyla paralel olarak kullanımı da yaygınlaşan sanal gerçeklik gözlüğü fazla sayıdaki model ve uygun fiyat seçenekleriyle kategorimizde meraklılarını bekliyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız sanal gerçeklik gözlüğü bir diğer deyişle VR gözlük hala pek çok kişi tarafından tam olarak bilinmiyor. Bu yüzden etrafa sık sık VR gözlük nedir gibi sorular duyuyoruz. Sanal gerçek gözlüğü ya da VR gözlük en kısa ve açık şekilde; birçok aygıtın ekran görüntüsünü daha gerçekçi ve canlı göstermek, göz yanılmaları ya da hileler sayesinde kullanıcıya unutulmaz seyir keyfi yaşatmak amacıyla üretilen giyilebilir teknoloji ürünleridir. Sanal gerçeklik gözlüğü günümüzde yaygın olan LCD, LED, plazma gibi teknolojiler kullanılarak üretilmiş olan telefon, bilgisayar ve diğer pek çok aygıtın görüntülerini daha gerçekçi görmenizi sağlar. Böylece bilgisayarınızdan film izlerken, oyun oynarken ya da akıllı cep telefonunuzdan bir performans seyrederken çok daha benzersiz deneyimler yaşayabilirsiniz. Sizlere izlediğiniz görüntüleri daha gerçekçi algılatacak olan bu teknolojik gözlükler sayesinde izlediğiniz görüntüden duyduğunuz keyif üst noktalara taşınır. Kategorimizin geniş ürün yelpazesi için de sizleri memnun edecek binlerce sanal gerçeklik gözlük modeli yer almaktadır.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır?

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır?

Cep telefonunuz Android ya da iOS olsun hiç fark etmez, herhangi bir VR uygulamasını ya da videosunu cep telefonunuzdan rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Kafanızın hassas hareketlerine bile yanıt veren bu teknolojik gözlüğü taktığınızda sağınıza, solunuza, arkanıza ya da yukarıya doğru baktığınızda hareketlerinize karşılık bulabileceksiniz. Cep telefonunuzla Youtube’da 360 derece bir video izlemek istediğinizde tek yapmanız gereken bu özellikteki videoları filtrelemek ve sanal gerçekliğin keyfini sürmek. Bunun yanı sıra ister App Store’dan isterseniz de Google Play’den “VR” şeklinde arama yaparak yüzlerce ücretsiz uygulama ve VR oyununu indirebilirsiniz. Böylece bir VR gözlük ve akıllı cep telefonu ile benzersiz bir deneyim yaşayabilir, teknolojiyi derinden hissedebilirsiniz. Bir videonun, oyunun, uygulamanın içindeymiş gibi hissetmenize, orada olma duygusunu yaşamanıza olanak sağlayan VR gözlükler geniş model, marka seçeneklerine sahip bulunuyor. Kategorimizde Oculus, Microsoft Hololens Development Edition, HTC, Ryole-X gibi markaların sanal gerçeklik gözlüklerinin yanı sıra daha düşük maliyetli, alımı daha kolay VR gözlük modelleri da bulunuyor.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Özellikleri

<strong>Sanal Gerçeklik Gözlüğü Özellikleri</strong>

Sitemizde pek çok marka ve özelliğe sahip sanal gerçeklik gözlüğü yer alıyor. Bunların özellikleri marka, fiyat ve modele göre farklılık gösterse de biz size sitemizde de satışta olan bazı sanal gerçeklik gözlüklerinin sahip olduğu genel özelliklerden bahsedeceğiz. Bunlardan biri olan Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğü ile uzaktan sezgisel keşifler yapabilir, birbirinden eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Oculus Rift, size gerçek manada başka bir yerde olduğunuz hissettirmek için özel olarak tasarlanmış olan bir entegre VR ses sistemine sahip bulunuyor. Bir diğer başarılı teknolojik gözlük markalarından biri olan LG’nin ürettiği 360 VR sanal gerçeklik gözlüğüyle ise LG G5 ile 360 derece dalma keşfedebilir, dünyanın yollarını yeniden arayabilir ve 3D interaktif ses işitebilirsiniz. LG 360 VR ile G5’e bağlanmak için yapmanız gereken tek şey USB kablosuyla bağlantı kurmak. Tüm bunlar ve çok daha fazlasını incelemek için kategorimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Giyilebilir Teknoloji kategorimizde ilginizi çekebilecek daha pek çok ürün yer alıyor.

VR Gözlükler Hakkında Bilmedikleriniz:

  • Farklı “gerçeklik” düzeylerine sahip sanal gerçeklik ortamları bulunur.
  • Katılımcı üzerindeki gerçeklik hissiyatının yoğunluğu VR gözlüklerin fiyatını da belirleyen önemli unsurlardandır.
  • Ortak Katılımlı Ortamlar, birçok katılımcının birbirleriyle etkileşime girebilmesini sağlayan sanal evrenlerdir.

Bunlara Dikkat!

  • Sanal gerçeklik gözlükleri ilk denemede aşağı, yukarı, sağ ve sol kafa hareketlerinde baş dönmesine neden olabilir.
  • VR gözlüklerin sebep olduğu bu durum “hareket hastalığı” olarak biliniyor ve yalnızca 5 dakika içinde düzeliyor.
  • VR gözlük ile Youtube’da 360 derece video izlemek için “360” videoları filtrelemeyi unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(57)
ve üzeri (87)
ve üzeri (108)
ve üzeri (119)
ve üzeri (132)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL