Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Taşınabilir Şarj Cihazı

için 1,649 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Taşınabilir Şarj Cihazı

Taşınabilir şarj cihazı; başta cep telefonları ile tabletler olmak üzere, şarj edilmesi gereken ve günlük hayatta size yardımcı olan elektronik cihazlar için kullanılan, küçük boyutlu aletlerdir. Tekrar doldurulabilen ve duvar prizine ihtiyaç duyulmadan tüm giriş ve çıkış kaynakları sunan modelleri ile kolaylık sağlar. Gün içinde sürekli kullanılan ve bataryalarının yetersiz kalması nedeniyle kapanabilen cep telefonları ve diğer elektronikler için taşınabilir şarj aletleri kurtarıcı niteliğindedir. Taşınabilir şarj cihazlarının kullanım alanları genişledikçe kapasiteleri ve özellikleri geliştirilmektedir. Piyasada kablolu, kablosuz, doğal ya da yapay enerji ile beslenen ve boyutlarına göre çeşitlendirilen taşınabilir şarj cihazı ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasından seçim yapmak için önce kullanıcı ihtiyacının belirlenmesi gerekir. Siz de ihtiyacınız doğrultusundaki ürünleri inceleyebilirsiniz. Günlük yaşamda akıllı telefonları kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz farklı ürünleri cep telefonu aksesuarları sayfamızda bulabilirsiniz.

Taşınabilir Şarj Cihazı Nedir?

Taşınabilir Şarj Cihazı Nedir?

Sık kullanılan telefon tablet ve bilgisayar gibi elektroniklerin, belirli süre aralıklarında şarj edilmeleri gerekir. Elektriğin olmadığı ya da ortamda bulunmadığı zamanlarda bu cihazların şarj edilmesi için taşınabilir şarj cihazı çeşitleri kullanılır. Taşınabilir şarj cihazı modelleri modern teknolojiler ile tasarlanarak üretilir. Farklı mAh değerleri ile kullanıcıya sunulan ürünler; fotoğraf makinesi, telefon ve tablet gibi taşınabilir cihaz bataryalarını doldurmak için kullanılır. Kompakt tasarıma sahip olan şarj cihazları çantanızda veya cebinizde taşımak için uygundur. Klasik tasarımdaki taşınabilir şarj cihazları için şarj kabloları kullanılır ve bu cihazları bilgisayar aracılığıyla doldurabilirsiniz. Düşük veya yüksek akımlı modeller arasından cihazın mAh gücüne göre seçim yapılabilir. Günümüzde kullanımı artan, akıllı telefon bataryalarının kapasiteleri mAh (miliamper/ saat) cinsiyle ölçülür, genel olarak 2.000 mAh ila 5.000 mAh arasında güce sahip olmalarından dolayı yetersiz kalır. Kullanılmakta olan akıllı cihazların sahip olduğu mAh kapasitesine göre taşınabilir şarj aleti seçimi yapılmalıdır. Akıllı telefonlar için kullanılan en popüler ve kullanışlı şarj üniteleri USB portu sağlayan cihazlardır. USB portu bulunan taşınabilir şarj cihazı modelleri, cepte veya çantada taşınabilmesi avantajı ile birlikte batarya ömürlerinin uzaması için de katkı sağlar. Taşınabilir şarj aletleri, cep telefonları ile bağlantı kurulmasını sağlayan her türlü kablo veya USB noktalarına sahip olup, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bazı modellerinde güvenli şarj özelliği de bulunan taşınabilir şarj cihazları, bu sayede şarj edilen cihazın bataryasını korur ve uzun süreli kullanımda avantaj sağlar. mAh kapasitesi yükseldikçe bataryaların kalınlıkları ve ağırlıkları artar. Ancak bu durum kullanıcıya uzun süre şarjı düşünmeme rahatlığı da sunar. Taşınabilir şarj cihazları gün içinde sorun yaşanmaması için dolu halde olmalıdır. Aksi takdirde tam şarj işlevini gerçekleştirmeden cihaz kapanabilir. Kullandığınız ürünün gücüne göre tercih yaparken 3A ve 4A gibi hız kapasitelerini de dikkate almanız gerekir. Cihazlarınız için uygun olmayan taşınabilir şarj cihazı seçimi, kullanım kolaylığı sağlayamaz. Bu nedenle hangi amaçla ve hangi cihaz için kullanılacağı önceden belirlenerek seçim yapılmalıdır. Taşınabilir şarj cihazı alternatiflerinin fazla rağbet görmesi ve sık kullanılan cihazlardan olması, orijinal olmayan ürünlerin piyasaya sürülmesine neden olmuştur. Bu durum hem sürekli şarj bitmesine hem de kullandığınız elektronik cihazın zarar görmesine neden olabileceği için bu konuda dikkatli olunması gerekir. Bu durumu yaşamamak için satın alma esnasında cihazın sahip olduğu sertifikalara ve orijinallik belgesine bakmanız önerilir.

Taşınabilir Şarj Cihazı Çeşitlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Taşınabilir Şarj Cihazı Çeşitlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Akıllı cihazların en büyük avantajları istenilen her yerde kullanım imkanı sağlamalardır. Ancak bu ürünler de tüm elektronik aletler gibi çalışabilmek için enerjiye ihtiyaç duyar ve prizlere bağlı hale gelir. Taşınabilir şarj cihazı seçeneklerinin kullanıcıya sağladığı en büyük fayda, priz başında bekleme olayını sona erdirmeleridir. Tam manasıyla bir enerji kaynağı olduğu için kullanıcıları gün boyunca kablo kısıtlamalarından kurtarır. Cihazların şarjı bitecek endişesi taşımadan kullanılabilecek olması büyük rahatlık sağlar. Telefon taşınabilir şarj cihazı, 50000 mAh güce kadar pek çok farklı çeşide sahip olması ile ihtiyaca uygun çözümler sunar. Seyahatlerde, uzun süre dışarıda kalınması gereken durumlarda, eğlence alanlarında veya gezilerde az yer kaplayan bu ürünleri yanınızda taşımanız oldukça kolaydır. Üstelik bu ürünlerin kullanım alanları sadece telefon ve tabletler ile sınırlı değildir. Günümüz teknolojisi ile üretilen hemen her akıllı cihazı şarj etmek için kullanılabilen modelleri mevcuttur. Bunun yanı sıra kablolu ve kablosuz gibi farklı modelleri ile teknolojiden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Ayrıca son derece güvenilir kullanıma sahip cihazlardır. Akıllı telefon sistemlerinde olduğu gibi taşınabilir şarj cihazı ürünleri de alevlenmeyen malzemeler kullanılarak üretilir. Gerilim ve akımı düzenleyerek optimize eden yapıları sayesinde cihaz içinde kısa devre oluşumuna engel olarak, kullanıcıların endişe duymasının önüne geçer. Ayrıca bu durum farklı türdeki cihazların aynı taşınabilir şarj cihazı ile şarj edebilmesini de sağlar. Farklı tasarım ve renklerde üretilmeleri şık olma konusunda dikkatli olan kişiler için fayda sağlar. Ayrıca bazı modellerdeki LED göstergeler, anlık kapasiteyi görmenize imkan sunar. Böylelikle cihazı kaç kez daha şarj edebileceğinizi bilebilirsiniz. Güneş enerjisi ile kendini doldurabilen modeller, özellikle açık alanlarda yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Elektriğin olmadığı yayla gibi alanlarda da kullanımı fayda sağlar. Taşınabilir şarj cihazı modelleri boyutları ve ağırlıkları ile de kullanıcıya yarar sağlamaktadır. Oldukça hafif yapılı olan cihazlar, cepte taşımaya uygundur.

Taşınabilir Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

Taşınabilir Şarj Cihazı Nasıl Kullanılır?

Taşınabilir şarj cihazı çeşitlerinin oldukça fazla olması bu konuda bir standart olmadığını gösterir niteliktedir. Mini taşınabilir şarj cihazı gibi küçük boyutlu olanlar micro ve type bağlantıları ile şarj edilir. Dizüstü bilgisayar gibi daha büyük pil kullanılan gruplarda DC konnektör kullanılır. Taşınabilir şarj aletlerinin tümünde çıkış gerilimleri sabittir ve volttur. Miliamper değeri, cihazların saatte kaç amper depolayabileceğini ve bunun ne kadarının cihaza verilebileceğini ifade eder. Taşınabilir şarjlara ilişkin amper değerleri değişiklik göstermektedir. Yani amper değeri, şarj aleti içindeki kapasitenin hangi hızda elektronik alete aktarılacağını belirtir. 1 Amper 1000 mAh'a eşittir. 1 amper çıkışa sahip olan 20000 mAh taşınabilir şarj cihazı bataryayı 2 saat civarında doldurur. Bu da uzun saatler beklemeden elektronik cihazınızın kullanıma hazır hale gelmesi anlamına gelir. Bunların yanında hızlı şarj etme özelliğine sahip olan taşınabilir cihazlarda bulunmaktadır. Bu cihazlar daha yüksek çıkış amperine sahiplerdir. Hızlı şarj özelliği olan taşınabilir şarj cihazı ürünlerinin 5 volt ve 2 amper daha fazla çıkış vardır. Bu sayede akıllı telefonları 2 kat hızlı şarj etmektedir. Taşınabilir şarj cihazının elektronik aletleri doldurabilmesi için öncelikle kendilerinin şarj edilmesi gerekir. Taşınabilir şarj aletlerinin dolum süreleri kalitelerine ve kapasitelerine göre değişmektedir. Ancak gün içinde şarj cihazını doldurmak zorunda kalmamak için siz gece saatlerini seçebilirsiniz. Bu sayede siz uyurken taşınabilir şarj cihazınız şarj olur ve size tüm gün telefonunuza verebileceği enerjiyi kendinde depolar. Özellikle tablet olarak adlandırılan cihazlarda kullanılan batarya pillerinin şarj olabilmesi için yüksek akım gerekir. Uzun süreli ve konforlu kullanım için powerbank 30000 mAh ve daha yüksek değerli olanları seçilebilir. Özel bir kurulum gerektirmeyen bu ürünlerin, cihaza uygun bir şarj kablosu ile kullanılması gerekir. Tasarımlarına göre kablolu ve kablosuz taşınabilir şarj aleti modelleri farklı cihazlara uygundur. Bazı markalar cihaz ve şarj kablosunu birleşik halde sunar. Ayrıca iOS ve Android cihazlara uyumlu olan çift kablo uçları bulunur. Ayrıca yeni nesil taşınabilir şarj cihazı modelleri, kablosuz şarj olma özelliği ile ön plana çıkan akıllı tablet ve telefonlarda da kullanılmaktadır. Bu özellikteki ürünlerin üzerine akıllı cihazı yerleştirerek şarj edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından özel tasarımlar ile taşınabilir şarj cihazı üretimi gerçekleştirilmektedir.

Taşınabilir Şarj Cihazı Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Taşınabilir Şarj Cihazı Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji üreticileri kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlayan ürünler sunar. Teknolojik aletlerden olan tablet, cep telefonu ve diğer mobil cihazların kesintisiz olarak kullanılmaları, şarjlarının tam olarak dolmasıyla mümkündür. Taşınabilir şarj cihazı modelleri her yere götürülebilen şarj cihazlarıdır ve kullanıcılara mobil olma imkanı sağlar. Marka çeşitliliği sayesinde her beklentiyi karşılayabilen ürünler arasında kablosuz taşınabilir şarj cihazı modeli sık tercih edilir. Kalitesi ve sağlamlığı ile ön plana çıkan ürünler hafif yapıları sayesinde kolay taşınır. Ayrıca bu ürünler masaüstü kullanım için de uygun olduklarından dolayı ofis gibi iş ortamlarında da sık kullanılır. Taşınabilir şarj cihazı ürünleri arasında hoparlör, el feneri ve çakmak fonksiyonları ile birleştirilerek kullanılan modeller de bulunur. Bu modeller kamp gezilerinde ve uzun süreli yolculuklarda sık kullanılır. Müzik dinleme ve cep telefonları için orta seviye batarya özellikleri kullanılabilir. Yüksek batarya gücü olan çeşitleri tablet ve akıllı cihazların birden fazla defa şarj edilmesini sağlar. Tırmanış gibi uzun süreli doğa etkinliklerinde kullanılan bu ürünler yüksek mAh değerlerine sahiptir. Işıklı taşınabilir şarj cihazı çeşitleri, cihazın üzerinde bulunan ışıklandırmalar sayesinde kullanıcıya şarj durumu hakkında bilgi verir. Şık bir görünüme sahip olan bu model ürün üzerindeki ışık yoğunluğuna bakılarak batarya durumu kontrol edilebilir. Aynı anda birden fazla cihazı şarj etmek isteyen kişiler için çok girişli taşınabilir şarj cihazı idealdir. Taşınabilir şarj cihazlarının çalışma prensipleri farklıdır. Klasik modeller elektrik enerjilerinden faydalanırken, bazıları da sürdürülebilir enerji kaynakları ile şarj olur. Taşınabilir şarj cihazı modelleri arasında genel olarak tercih edilenler cüzdan, güneş enerjili ve Type C modelleridir. Bunun nedeni olarak bu cihazların hem modern tasarımlı hem de geniş kapsamlı olmalarıdır. Taşınabilir şarj cihazı Type C modeli kullanışlı ve yaygın bağlantı teknolojilerinden birini sağlar. USB Type C teknolojisi ile üretilen bu model, günümüz kablolarından daha simetrik ve küçüktür. Bu sayede her cihazın kolay şarj edilmesini sağlar. Ayrıca bu modeldeki taşınabilir şarj cihazları, diğerlerine kıyasla üzerinde daha fazla elektrik akımı taşır. Böylece batarya doldurma süresi daha hızlıdır. Bu özelliği destekleyen telefonlarda pratik ve hızlı kullanım sağlayarak zaman kazandırır. Taşınabilir şarj cihazı modelleri arasında bulunan ve sık tercih edilen bir diğer ürün grubu güneş enerjili taşınabilir şarj aletleridir. Bu modeller çalışmaları için yapay enerji takviyesine gerek duymaz. Enerji depolamak ve cihazları şarj edebilmek için sadece doğadan yardım alan bu ürünlerin tek ihtiyacı, doğal güç kaynağı olan güneştir. Söz konusu bu bataryalar, güneş karşısında kısa sürede şarj edilir. Ayrıca bu ürünlerin zarar görmemeleri için üretiminde özel materyaller kullanılır. Bu şekilde oldukça dayanıklı hale gelir. Bunların yanı sıra kullanılan ve oldukça küçük boyutlu olan cüzdan tipi taşınabilir şarj cihazı modelleri de bulunur. Kredi kartı boyutunda olan bu ürünler, elektronik cihazlarınızı cebinizde kısa sürede şarj edebilir. Ayrıca cüzdan gibi korunaklı yapıları sayesinde çarpma ve düşme gibi darbelere karşı dayanıklıdırlar. Bu portatif ürünler hem hafif hem de kolay taşınabilmektedir.

Taşınabilir Şarj Cihazları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınabilir Şarj Cihazları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınabilir şarj cihazı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı parametreler bulunmaktadır. Cihazı hangi sıklıkta kullandığınız, gün içerisinde kullandığınız teknolojik aletlerin çeşidi ve kaç adet ürün kullandığınız gibi konuları göz önüne alarak, kendinize uygun olan modeli bulmanız gerekir. Buna göre seçim yaparken ilk olarak dikkat edilmesi gereken birim, kullanılacak aletin batarya kapasitesidir. Akıllı telefon ve tablet için birlikte ya da sadece bir ürün için kullanım gerçekleştirilecek ise seçim bu doğrultuda yapılmalıdır. Bu seçim birden fazla ürünü yanınızda taşımanıza engel olacağı için size kolaylık sağlayacaktır. Genel olarak telefonlar, modele göre değişiklik göstermekle birlikte, 2500 mAh kapasiteli bataryaya sahiptir. 10000 mAh powerbank satın alındığında, 2500 mAh batarya kapasitesi olan bir cihazı 4 kez şarj etmesi beklenir ve seçim buna uygun yapılmalıdır. Bunun yanı sıra cihaz modelinizin taşınabilir şarj cihazı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Çünkü her cihaz farklı gerilim ve pil türünde üretilir. Eğer cihazın kablosuz şarj etme özelliği var ise bu doğrultuda bir taşınabilir şarj cihazı almak, cihaz özelliğinizi en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlar. Kapasite yanında taşınabilir şarj cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik görünüm açısından da cihaza uygun olmasıdır. Bu şekilde daha iyi bir görünüm sağlanabilir. Çünkü taşınabilir şarj cihazları telefonlar kadar sık kullanılan ürünlerdir. Telefon ile aradaki bağlantıyı sağlayan kablonun kalitesi, çevresel koşullar ve telefonun kullanım süresi gibi etkenlere bağlı olarak şarj sürelerinde değişiklik olabilir. Eğer kullanılan cihaz 2500 - 3500 mAh arası batarya kapasitesinde ise ortalama 6000-7000 mAh arasında taşınabilir şarj cihazı seçimi uyun görülebilir. Bunların yanında cihaz kapasitesinin tam olarak kullanılabilmesi için, bataryanın yapıldığı malzeme kalitesinin de iyi olması gerekir. 20000 mAh taşınabilir şarj cihazı 2500 mAh'lık bir cihazı 8 kere şarj etmesi gerekirken, taşınabilir cihazdaki kullanılan malzeme kapasitesinden dolayı, şarj etme sayılarında değişiklik görülebilir. Ayrıca taşınabilir şarj cihazı satın alırken port çıkış sayılarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Bir adet çıkış olan ürünler yerine hızlı ve çoklu modelleri tercih etmek daha yararlı olabilir. Seçimlerinin yanı sıra bu ürünler kullanılırken de dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Özellikle ısınma durumu kontrol edilmelidir. Her ne kadar korunma sistemleri ile üretilseler de taşınabilir şarj cihazlarının uzun süre kapalı ve sıkışık ortamda kalmaları sorunlara yol açabileceği için önerilmemektedir. Taşınabilir şarj cihazı fiyatları; üretimde kullanılan tekniklere, ürünün pil kapasitesine, ekstra özelliklerine ve markalarına göre değişiklik gösterir. Tek bir ürün için kullanılan modeller ile birden fazla cihazı şarj edebilen taşınabilir şarj cihazları farklı fiyatlandırılır. Kablosuz ve temassız şarj etme özelliği bulunan ve son çıkan sürümlerin fiyatları da diğerlerine göre farklıdır. Bu ürünler arasından seçim yaparken kullanıcı yorumları da kontrol edilebilir. Ürünü daha önce satın alıp deneyimlemiş kişilerin paylaşımları detaylı bilgi verebilir. Pek çok farklı renk ve boyutta üretilen taşınabilir şarj cihazlarını dilediğiniz zaman, detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Taşınabilir şarj cihazı ürünleri arasından istediğinizi sepetinize ekleyerek, siparişinizi oluşturabilirsiniz.