Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Uyumlu Model

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Telefon Kamera & Fotoğraf Aksesuarları

için 8,052 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları

Cep telefonları, gelişen teknoloji ile birlikte sadece iletişim kurmakla sınırlı kalmayan cihazlara dönüşmüşlerdir. Özellikle akıllı telefon piyasasının gelişimi ile cep telefonlarında fotoğraf çekmek vazgeçilmez bir özellik olmuştur. Cep telefonlarındaki kameralar ile birlikte istenilen her an anında kayıt altına alınabilir. Bazı kullanıcılar telefon kamera aksesuarları kullanarak kamera deneyimlerini daha profesyonel bir hale getirmektedir. Telefon kamera aksesuarları içerisinde selfie ışıkları, cep telefonu tripodu gibi aksesuarlar bulunmaktadır. Cep telefonu kamera aksesuarları kamera deneyimini çok daha keyifli ve eğlenceli bir hale büründürebilmektedir.

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları Nelerdir?

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları Nelerdir?

Telefon kamerası aksesuarları içinde en çok kullanılan aksesuar, telefon kamera tutucudur tripod olarak da bilinen ayaklar, fotoğraf çekmek istediğiniz zaman kamerayı sabit tutmanıza ve titreme olmadan yönetmenize yardımcı olan bir alettir. Cep telefonu tutucuları ise kamera yerine cep telefonunu sabitlemeye yarayan bir aksesuardır. Etkili bir fotoğraf çekmek için cep telefonu kameranızı sabitlemeniz gerekir. Sabitlenmeden çekilen fotoğraflarda bulanıklık olabilir. Bu sabitleme işlemi en iyi mini tripodlar ile yapılır. Mini tripodlar küçük olduklarından kolayca çantada taşınabilir. Bu tripodlar kapalı iken 25-30 cm açıkken ise 15-20 cm yüksekliğe ulaşabilir. Telefon kamerası aparatları içinde telefon lenslerinin önemi büyüktür. Telefon lensleri pek çok farklı açıda fotoğraf çekme fırsatı verir. Bu lenslerin yardımı ile farklı açılardan video fotoğraf çekme özgürlüğü yakalanır. Makro, balıkgözü, tele, geniş açı gibi birçok cep telefonu lensi çeşidi vardır. Bu lensler tek satılacağı gibi ikili ya da üçlü setler halinde de bulunabilir. Bu lensler mandal şeklindeki bir aparat sayesinde cep telefonuna tutulur. Bu lenslerden bazıları her telefona takılabilirken, bazıları telefonlara özel olarak üretilmektedir. Özel olarak üretilen lensler sadece üretildikleri telefonda verimli bir performans gösterir. Bu lensler ön kamera ile de kullanılabilir. Işık bir fotoğrafın en temel ihtiyaçlarındandır. Bazen yeteri kadar ışık olmayan ortamlarda fotoğrafı destekleyici ışıkları kullanmak gerekir. Telefonda dahili olarak bulunan flaş yönlendirilemediğinden etkili olarak kullanılamayabilir. Flaş ışığı doğrudan objeye ya da yüze vuracağından yaratılmak istenilen kompozisyon üretilemeyebilir. Yapay bir ışık ise fotoğrafta istenilen etki yaratmak adına fotoğrafı çeken kişiye yardımcı olur. Cep telefonu kameraları için pek çok farklı ışık çeşidi vardır. Selfie ışıkları, özellikle selfie modasının yaygınlaşmasından sonra en çok tercih edilen cep telefonu aksesuarlarından olmuştur. Bazı telefonlarda ön kamera ışığı bulunmaz. Bundan ötürü etkili bir selfie çekmek isteyenler selfie ışığı kullanmalıdır. Selfie ışıkları ayarlanabilir olması nedeni ile telefonda bulunan standart flaştan daha etkilidir. Bu tip ışıklar, yüzün her kısmına vurur. Yüzün her kısmına vuran ışık cildi daha narin ve güzel gösterir. Telefon kameralarınızı koruma kılıfları ile koruyarak, sert darbelere veya beklenmedik kazalara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon kameraları için alınacak telefon kamera çekim aparatı dikkat edilmesi gereken bazı detaylar barındırmaktadır. Öncelikle hangi aksesuara ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer ekstra yapay ışığa ihtiyaç duyuyorsanız selfie ışıklarına, farklı açılardan fotoğraflar çekmek istiyorsanız cep telefonu kamerası lensine, daha net fotoğraflar çekmek istiyorsanız selfie çubuğu ya da tripoda ihtiyacınız olur. Telefon kamera tutacağı alırken boyuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer bu tutacağı yanınızda rahatça taşımak istiyorsanız küçük boylarda olanını tercih etmeniz gerekir. Bu tarz tutucular monopod ya da tripod şeklinde olabilir. Monopolar tek ayaktır. Genellikle selfie çubuğu olarak da bilinir. Tripodlar ise farklı çeşitlerde olabilir. Bazı tutucular yapışkan özellikleri sayesinde daha rahat yüzeye tutunabilir. Bu tip tutucular lastik gibi kıvrılır ve istenilen pozisyonun elde edilmesi kolaylaşır. Cep telefonu için alınacak için tripodda telefonu tutacak bir aparat bulunması gerekir. Bu aparat bazı tripodlarda birlikte verilirken bazı tripodlarda ayrı olarak almanız gerekmektedir. Bu tip aksesuarlar pratik bir kullanım için oldukça faydalıdır. Telefon kamera kapatma aparatı kameranın kullanılmadığı zamanlarda kameranın üzerini kapatmak için kullanılır. Ön ve arka kameralar için farklı kılıflar hazırlanmıştır. Aksesuarın bantlı olan kısmı cihazın kameraya yakın olan kısmına bantlanır. Kamera kısmı bantlanmaz. Kılıfın kameraya denk gelen kısmında bir yapıştırıcı bulunmaz. Bu kılıf kolayca çıkarılabildiği için rahatlıkla kullanılmaktadır. Cep telefonu kameranıza lens takmak istediğinizde, hangi lensin nasıl bir açı verdiğini bilerek almanız gerekmektedir. Örneğin telefonunuz yeterli dijital zoom özelliğine sahip değilse alacağınız tele lens ile uzak mesafeleri rahatlıkla fotoğraf ve videoya çekebilirsiniz. Makro lensler ile de ön plana çıkartmak istediğiniz şeye odaklanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz yapay ışıkları doğru bir şekilde konumlandırmanız gerekmektedir. Aldığınız ışıkta herhangi bir kırık ya da çatlak bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Telefonunuza alacağınız kamera koruma kılıfı telefonunuza uyumlu olmalıdır. Bazı telefonların arka kameraları birden fazla olabilir. Bu tip kameralara karşı alınacak koruma kılıfı da telefona özel olarak üretilmiş olabilir. Bundan dolayı arkasında tek kamerası olan bir cep telefonuna alacağınız kamera koruyucu kılıfı ile arkasında birden fazla kamera olan cep telefonuna alacağınız koruyucu kılıf farklı olacaktır. Birbirinden farklı özelliklerdeki telefon kamera ve fotoğraf aksesuarlarını daha yakından incelemek için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları

Profesyonel Telefon Kamera ve Fotoğraf Aksesuarları

Cep telefonu kameraları her geçen gün daha da gelişmektedir. Hem ön hem arka kameralara verilen farklı çekim modları ile fotoğraf çekmek oldukça keyifli hale gelmiştir. Cep telefonu ile fotoğraf çekmeyi en keyifli hale getiren aksesuarın başında gelen cep telefonu lensleri farklı açılardan çekim yapmaya yardımcı olur. Telefoto lensler ile yakınlaştırma yapmanıza gerek kalmadan uzaktaki bir nesneyi kolaylıkla çekebilirsiniz. Telefoto lensler mobil fotoğrafçılığın gelişmesindeki en önemli lenslerden biri olmuştur. Telefonda kullanacağınız geniş açılı lensler telefonunuzun çekim açısını genişletir. 0,63x, 0,45x ve 0,35x gibi geniş açılara sahip olan lensler, balıkgözü lenslerden farklı olarak daha düzgün bir görüntü almanıza yardımcı olur. Özellikle selfie çekeceğiniz zaman bu lensler sayesinde daha fazla kişiyi kadraja sığdırmış olursunuz. Balıkgözü lensler fotoğrafı hem geniş açılı yapar hem de görüntüyü küre haline getirir. Bu lensler ilginç bir görüntü elde etmek isteyenler için ilgi odağı haline gelmiştir. Balıkgözü lensler farklı derecede genişliklere sahip olabilir. Lensteki derece ne kadar artarsa, fotoğraftaki açıda o denli artacak ve görüntü iyice küreleşecektir. Makro lensler, yakın çekim yapma konusunda çok net görüntüler elde etmenize yardımcı olur. Makro lensler ile çekilen fotoğraflarda arka plana bokeh efekti de otomatik olarak eklenir. Bu aslında net alan derinliği ile alakalıdır. Makro lensler net alan derinliği ile odaklanılan objeyi netleştirirken, arka planı bulanıklaştırır. Bu lensler dışında eğer 4K kalitesinde çekim yapabilen bir telefona sahipseniz, 4K destekli bir lens tercih etmeniz gerekmektedir. Telefon kamera lensleri fiyatları marka, model ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Bu lenslerin hem kolay kullanımı hem de sağladığı avantajlar ile fotoğraf deneyimini çok daha profesyonel bir hale getirir. Telefon kamera ekipmanları hakkında daha detaylı bir bilgi almak için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.