Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Eksen

Başka bir kelime deneyin

Enerji Kaynağı

Başka bir kelime deneyin

Çalışma Süresi

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Boyut

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Telefon Gimbal

için 63 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Gimbal

Profesyonel kullanıcılardan, amatör kullanıcılara kadar tüm içerik üreticileri içi gerekli olan birkaç temel ekipman bulunur. İlk gereken ekipmanlar arasında bir görüntü kayıt cihazı bulunurken, ikinci ve içerik üreticileri için en önemli olan ekipman ise gimbaldir. Gimballer halk arasında en çok karıştırılan haliyle tripodlara oldukça benzeyen ürünlerdir. Aslında gimballer tripodların oldukça gelişmiş hallerine denir ve tripodlara kıyasla hareketlilerdir. Her türlü gimbal tasarımı ve cep telefonu aksesuarları son teknolojik gelişmeler uygun şekilde dizayn edilmekte ve güncellemelerle desteklenmektedir.

 Gimbal Nasıl Kullanılır?

Gimbal Nasıl Kullanılır?

İsterseniz yemek yapımı, isterseniz bir oyun kanalı, isterseniz eğlence, isterseniz günlük yaşam ya da yalnızca iyi kalitede fotoğraf çekimlerine yardımcıya ihtiyaç duyulan durumlar olmaktadır. Bunlar için birden fazla ya da her bir amaç için farklı tasarlanmış gimballar aramanıza gerek yoktur. Çünkü her gün güncellenen gimbal pazarında en minimal tasarımlı olan ürüne en yüksek performans geliştirilerek yenilenir. Tek bir ürünün bile birden fazla amaca hizmet eden bir tasarımı vardır. Ancak birçok farklı tasarımda gimbal ürünü mevcuttur. Bu nedenle gimbal modelleri çok fazladır. Gimbal tasarımları dış görünüş ve fiziki tasarım olarak oldukça mekanik görünebilirler. Fakat bu ürünün karmaşık ya da zor kullanımlı olduğunu, fazladan ilgi istemesi veya detaylı bir kullanım gerektiği anlamına gelmez. Bu denli detaylı bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra birden fazla görevi gerçekleştirebilir, işlevsel ve de alternatif kullanımlara da uygundur. Gimbal çeşitleri tamamı ile tüketici için ve tüketicinin kullanımda herhangi bir zorluk çekmeden en kolay ve en zahmetsiz hali ile tüketiciye yönelik tasarlanmıştır. Gimbal stabilizer modelleri çok bilinirliği olan bir çeşittir. Daha teknik olan gimbal modelleri de vardır. Fakat ilk aşamalar için gelişmişliğin çok yüksek seviyede olmasına çok ihtiyaç olmadığından stabilizer gimbal tercih edilir. Asıl amaçları yapılan çekimlerde görüntü kalitesi ne olursa olsun doğru açıyı yakalayarak hem çekilen görüntüler ile çıkan sonuca boyut katmak hem de çekimi yapan kişilerin bakış açısını en doğru şekilde izleyicilere yansıtmaktır. Yalnızca sosyal medyada bir görüntü kaydetmek için değil aynı zamanda kısa film ya da bağımsız filmler için en sık tercih edilen ve ulaşılabilir tekniklerden biridir.

 Gimbal Çeşitleri

Gimbal Çeşitleri

Gimbal stabilizer modelleri küçük ama işlevsel olma özellikleriyle kullanıcıların büyük beğenisini kazanıyor. Çünkü çekimler esnasında gimbal çeşitleri arasında en önemli özelliklerden biri boyutunun ufak olmasıdır. Böylece kullanım esnasında bilek ve beden sağlığı için bir zarara sebep olmamasıdır. Farklı üreticilerin tasarladığı gimbal tasarımlarının ağırlıkları kullanıcılar için kullanım amaçlarına göre tercihen etkili olabilir. Bununla beraber yaşam tarzı yada günlük çekim yapmak için satın alınan gimbal çeşitlerinde ağırlık ilk dikkat edilen noktadır. Yada yürüyüş videoları gibi canlı bir odak ile ya da odak olmadan çekilen görüntüler için çekimin titreşimli olması izleyicilerin seyir keyfini düşürebilir. Ayrıca çekimin montajı sırasında istenilen sonuca göre tercih edilmeyen video klipler olmasına yol açabilir. Gimbal boyutu olarak üreticilerin ergonomi anlayışı ile beraber en özgün tasarımları içererek tasarlanabilir. Bununla beraber hem profesyonel hem de ufak yapıda olan gimbal tasarımları vardır. Böylece avucunuzun içine sığabilecek boyutta ve teknolojide ürünler vardır. Böylece taşınabilirlik olarak daima kolaylık sağlar. Gimbal tasarımları sinematik çekimler için de gayet uygundur. Üreticilerin tasarımlarına, teknolojilerine, yazılımların göre çok farklı gelişmişlik düzeyleri vardır. Eğer yaptığınız çekimin içinde modeli tam olarak dairesel bir şekilde çekmek isterseniz gimbal modelleri sayesinde bu özellik mevcuttur. Siz elinizi sürekli aynı yönde, aynı çizgide, aynı seviyede tutmadan gimbal bu açıda ayarlandığı şekilde nesneyi takip eder. Böylece bir titreşim ya da kayma olmadan berrak sergilenebilen bir çekimi elde edebilirsiniz. Eğer yazılım ve teknoloji olarak yüksek seviye bir gimbal çeşidi alırsanız bunlar yapmak yerine yüksek kalite çekim, doğru açılar ve özgün bir çekim tarzı ile profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunlarla beraber gimbal kanatlarının esneklik ayarı da önemlidir. Takacağınız telefon ya da kameranın boyuna göre açılması ve sizi zorlamadan gimbala takılması başka bir dikkat edilmesi gereken özelliktir. Ayrıca gimbal telefon ve kameralar için kullanılabilir. Telefon ve kameraların boyut ve uygunluğu önemlidir.

 Gimbal Özellikleri

Gimbal Özellikleri

Gimballer birden fazla görevi avantajlı bir şekilde tek bir ufak boyutta sunarken farklı bir avantajı da tek bir aparat ile birleştirerek özelliklerini çoğaltıyor. Gimbal stabilizer gövdesine takacağınız bir gimbal tripod ile ürünü çeşitlendirebilirsiniz. Tripod üç bacak anlamına gelir kısacası teknolojik aletinizi üç tane bacağın üzerinde sabitleyerek sabit ve stabil düzeyde çekim yapılabilir. İsterseniz göz hizasında isterseniz yere paralel seviyelerde çekim yapmanız mümkün olabilir. Gimbal stabilizer bir tripod çeşidi gibidir. Fakat daha basit yapılı başka bir modeli de vardır. Genel olarak telefon gibi daha pratik bir kullanıma sahiptir. Gimbal fiyatı bakımından selfie çubukları en erişilebilen halidir. Gimbal stabilizer modellerinde olan oynar başlık yazılım ve teknolojik dizayn ile otomatik ya da dairesel bir joystick ile hareket ederken bu modelde manuel olarak bir ayar vardır. Çok profesyonel değildir fakat istenilen sonuçları doğru ayarlamalar ile verir. Ayrıca başlangıç seviyesi ya da sıradan yapılabilecek bir çekim için gayet idealdir. Doğru açılar çekimi ve orijinal görüntüleri özgünleştirecek tek yapıdır. Gimbal açıları önemlidir. Gimbal kullanırken en iyi sonuçları elde edebilmek için çekim açısının ışığın konumunu gözeterek uygun bir şekilde ayarlanmış olması gerekir. Bununla beraber çekimi yapan kişinin bazı sisteme dayalı bilgiler bilmesi önemlidir. Böylece gimbal ile bazı çekim teknikleri bilerek sinematik gözükebilecek bazı kayıtlar alınabilir. Gimbal çekim teknikleri açısından en kolay ve en estetik duranı terim bir ifade ile fotoğrafı yalamaktır. Çekilecek olan nesne ya da modelin etrafından tam bir tur atılarak tek bir kayıt halinde gerçekleşir. Başka bir teknik ise omuz üzerinden çekimi gerçekleştirmektedir. Böylece elinizde olan tek bir teknolojik alet ile istediğiniz tüm çekim tekniklerini kendi taktikleriniz ile birleştirerek orijinalliği yakalayabilirsiniz. Gimbal ürünleri farklı tasarımlar dolayısıyla oldukça geniş ve seçenekler sunan bir aralığa sahiptir. Gimbal fiyatları seçtiğiniz ürünün özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Hareket kabiliyeti, etkili sensörleri ve pratik kullanımı ile öne çıkan bu ürünleri en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Siz de gimbal seçeneklerini incelemek için sayfamızdaki ürünlere göz atabilir, ihtiyaç duyduğunuz tüm modellere ulaşabilirsiniz.