Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Deniz Motorları

için 371 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Deniz Motorları

İdeal bir motor seçiminin ve bununla beraber de pervanenin seçiminin tekne performansının üzerinde yoğun bir etkisi bulunmaktadır. Tekneyi bir insan olarak tasvir edersek motor kısmı teknenin beynine karşılık gelmektedir. Dolayısıyla tekne ile yapmayı düşündüğünüz aktiviteler ile motor gücünün eşdeğer bir düzeyde olması gerekmektedir. Bu sayede tekne ile dilediğiniz gibi geziler yapabilir ya da en güzel vakitlerinizi geçirebilirsiniz. Asıl adıyla deniz motorları, çalışmakta olan bir tekneye yalnızca hız gücünü kazandırmamaktadır. Tekne ile yapılan her faaliyetin, motorun beygir gücü ile doğru orantılı olması gerekmektedir. Çünkü motor kondisyon ve hızın beraberinde güç ve dayanıklılık da getirmektedir. Dolayısıyla teknesi ile bulunduğu faaliyetler içerisinde ideal performans ile karşılaşmak isteyen her birey deniz motoru ve pervane seçimine ayrı bir dikkat etmeli ve en ideal modele ulaşana dek arama sürecini devam ettirmelidir. Aksi takdirde yapılmakta olan satın alma işlemi kişinin pişman olmasına sebebiyet verebilmekte ve bu durum da kullanıcı memnuniyetsizliği oluşturmaktadır. Benzeri durumlar ile karşılaşmamak adına deniz motoru pervanesi seçimine dikkat edilmeli ve bu ölçüde karar verilmelidir. Bu sayede beygir gücü olarak ifade edilen motor gücü kişinin kullanım modeline uygun bir biçimde olacaktır. Bu nedenle kişinin deniz motorları ya da deniz motoru parçaları hakkında gerekli tüm bilgileri edinmesi gerekmektedir. Çünkü bir alışverişin kişide memnuniyet uyandırması için kişinin satın aldığı ürünün niteliklerine yönelik gerekli bilgileri edinmiş olması gerekmektedir. Bu vesileyle bir diğer adıyla tekne motoru seçimine özen göstermeli ve gerekli bir araştırma sürecinin ardından karara varılmalıdır. Bu sayede kullanmakta olduğunuz tekne, maksimum performansını sergileyecek ve su üzerinde hiçbir zaman için pişman olmamanıza olanak sağlayacaktır. Çünkü motor gücü salt hız sağlamamaktadır. Bununla beraber teknenin dayanıklılığı ya da dinamikliği ve benzeri tüm gerekli unsurlar motorun beygir gücüne bağlıdır. Aynı zamanda içten takma motor modelinin ideal uygunlukta olması beraberinde tekne üzerinde yürütülen faaliyetler esnasında da ideal güç kullanımı getirmektedir. Sökülebilir ve de takılabilir nitelikleriyle deniz motorlarının kalite düzeyi ve beygir ölçüsü büyük önem gösterilmesi gereken ve mercek altına alınması elzem olan tene parçalarından biridir. Deniz motorları tekne içerisinde bir iç oyuk şeklindeki alana ya da tekne alanının arka tarafında yer alan alana cıvatanın ve de kelepçenin yardımıyla bağlanmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç anında değiştirilmesi oldukça kolay eylemlerden biridir. Teknenin arka tarafındaki alana takılıyor oluşu sebebiyle kıçtan takma motor olarak da bilinmektedir. Tüm detaylara tekne ve yat malzemeleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Deniz Motorlarının Avantajları

Deniz Motorlarının Avantajları

Deniz motorlarının kapasite düzeyi beygir gücü ile ifade edilmektedir. Tekne üzerine konumlandırılması arka aynalığı tarafında gövde kısmının dışına ya da arka tarafa monte edilmektedir. Görünür bir alana monte edilmesi sayesinde çıkarılması, sökülmesi ya da takılması oldukça basit bir işlemi gerektirmektedir. Bu işlemi ilk defa yapacak olan bireylerin deniz motoru takma işleminden anlayan birinden yardım istemesi fayda sağlayacaktır. Bu sayede ilk aşamada öğrenilir devamında kişinin tek başına yapması mümkün bir duruma dönüşecektir. Bu noktada kişinin içten takma motor tavsiyesi alması da fayda sağlayacaktır. Herhangi bir bilgisi olmayan bireyler, sayfamızda yer alan ürünlere göz atabilir ve de böylece her ürünün niteliklerine yönelik gerekli tüm bilgileri kolaylıkla edinebilir. Sayfamızda pek çok deniz motorları bulunmaktadır. Beygir gücü ve hız desteği modelden modele değişkenlik göstermektedir. Böylelikle her teknenin gereksinim duyduğu motor gücünün bulunması oldukça kolay bir hale dönüşmüştür. Bununla beraber ürün çeşitliliği sayesinde her tekne kullanıcısı da dilediği güce sahip olan deniz modellerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bir diğer adıyla dıştan takma deniz motoru teknenin çalıştığı esnada su içerisine batmaktadır. Böylelikle teknenin yönlendirilmesi ve sürücü tarafından kullanılması daha konforlu bir hale dönüşmektedir. Kullanılmamasına gerek olmayan durumlarda da su yüzeyine çıkan dıştan takmalı deniz motorları sayesinde korozyon önlenmiş olmaktadır. Böylelikle herhangi bir olası risk faktörünün oluşum düzeyi de minimum bir seviyeye inmektedir. Tüm bu özelliklere ek olarak dıştan takma motor tuzlu ve tatlı suyun kullanıldığı esnada teknenin ideal bir hale gelmesini de sağlamaktadır. Bu niteliği sayesinde deniz motorunun uzun süreli kullanımı da mümkün olmaktadır. Üreticilerin üretmekte olduğu deniz motorlarının beygir gücü her motor için 2 buçuk beygirin gücünden başlayıp üç yüz elliye dek ulaşmaktadır. Bu sayede her teknenin gereksinim duyduğu beygir gücü sağlanmış olmaktadır. Tekne sahibi olan bireyler hız düşüklüğünden kaynaklı, dönem dönem istedikleri faaliyetleri sergileyememektedir. Beygir gücü düzeyi farklı olan deniz motorları sayesinde bu eksiklik tamamıyla ortadan kalkmaktadır. Bununla beraber çeşitli üreticiler beş yüz beygir gücüne ulaşabilen deniz motorları da üretmektedir. Bu oran nadiren bulunuyor olsa da ihtiyacı olan kullanıcıların bulması oldukça basit bir işlemden ibarettir. Aynı zamanda çevre dostu modellerin de sık sık üretiliyor olması, deniz suyu kirliliğinin de önüne geçmekte ve beraberinde doğaya zarar verebilecek herhangi bir unsurun oluşmamasını sağlamaktadır. Tercihe göre Mercury deniz motorları da sayfamızda yerini almaktadır.

Motorun Sunduğu Üstün Beygir Gücü

Motorun Sunduğu Üstün Beygir Gücü

Tekne kullanım oranı yaz aylarında oldukça büyük bir oranda artış göstermektedir. Dolayısıyla kişilerin tatillerini en ideal ve de eğlenceli geçirmeleri için ideal deniz motoruna gereksinimleri bulunmaktadır. Üreticiler de tam anlamıyla bu noktada kullanıcılara destek sunmaktadır. Eski model deniz motorları yalnızca iki zamanlı olarak piyasada yer almaktaydı. Günümüzde ise DFI, düşük yakıt enjeksiyonu, 4 zamanlı motor modelleri oldukça fazla bir oranda üretilmektedir. Bu modeller hem çevre hem de kullanıcı dostudur. Bu yönüyle ideal ürün hizmetini kişinin huzuruna oldukça ideal bir biçimde sunmaktadır. Aynı zamanda düşük bir seviye emisyonu bünyesinde barındıran modelleri sayesinde hem doğaya yönelik bir risk faktörü oluşmamaktadır hem de beraberinde kullanıcı memnuniyeti sağlanmaktadır. 4 zamanlı dıştan takma deniz motorları büyük bir oranda yakıt verimliliği sağlamaktadır. Bu niteliği sayesinde olmazsa olmaz nitelikte olan EPA emisyonu yönergelerini karşılamaktadır. Dolayısıyla ideal kalitede olmasını bu yönüyle de kolaylıkla ifade etmektedir. Bununla beraber oldukça gürültüsüz bir şekilde çalışması ve de çalışma esnasında duman çıkarmaması da doğaya sunduğu faydalardan biridir. Duman çıkarmayan egzoz ile çalışması sayesinde yeni nesil teknolojinin emareleri de üründe kolaylıkla görülmektedir. 2 zamanlı modeller, 4 zamanlı modellerin geleneksel model üretilmiş olanlarıdır. Yaklaşık on beş ila yirmi yıl öncesinde üretilmiş olan 2 zamanlı motorların da kullanıcıya ayrıcalık sunacak nitelikte pek çok özelliği bulunmaktadır. Bununla beraber DFI 2 zamanlı motor modelleri bulunmaktadır. DFI 2 zamanlı motorlar ile 4 zamanlı motorların pek çok niteliği ortaktır. Her ikisinde de motorun yağlanabilmesi amacıyla yapılan işlemde yağın ve benzinin birbirinden ayrı olması gerekmektedir. 4 zamanlı 9.9 deniz motorları ise 2 zamanlı modeller ile aynı olarak oldukça düşük bir gürültü ile çalışmaktadır. Bu durum teknede zaman geçirilen anlarda, mevcut durumu daha eğlenceli ve de keyifli bir hale çeviren başlıca unsurlardandır. Böylelikle hem sakin ve de sessiz bir zaman geçirmek hem de su üzerinde tekneyle gezmek mümkün bir duruma dönüşmektedir. Dolayısıyla kişinin 2 zamanlı ya da 4 zamanlı deniz motoru tercihi yapması fark etmeksizin gürültüsüz ve de doğaya zarar vermeyecek bir biçimde gezinti yapması olanağı sunulmaktadır. Aynı zamanda yağın tek bir kalıntısının dahi bırakılmaması da kişiye kullanım süreci içerisinde fayda sağlayan niteliklerden biridir. Çünkü çeşitli teknikler ile yağın hazne içerisinden motor içerisindeki kritik parçalara çekim yapılmasını sağlanmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesi amacıyla çalışma prensibine hedefli enjeksiyon yöntemi eklenmiştir. Böylelikle deniz motoru kullanımının kişiye bakım zamanı için dahi bir zorluk çıkarmayacağı mümkün bir durum haline gelmektedir. Ayrıca da farklı seçenekleri ile sayfamızda sizleri bekliyor.

Deniz Motoru Kullanım Sürecinin Kolaylığı

Deniz Motoru Kullanım Sürecinin Kolaylığı

İçten takmalı ya da dıştan takmalı motor olması fark etmeksizin her modelin kullanım sürecinde sunduğu pek çok kolaylık bulunmaktadır. Dıştan takmalı modeller kullanım esnasında su içerisinde çalışmaktadır. Kullanılmadığı anlarda da su yüzeyine çıkması sayesinde, deniz motorunun tatlı ya da tuzlu sudan hasar görme ihtimali minimum bir düzeye inmektedir. Hasara uğrama ihtimalinin minimum bir düzeyde ya da sıfır hizasında olmasını isteyen her birey deniz motorunun bakımını sık sık yapmalı ve kondisyonunun takibini yapmalıdır. Bu sayede oluşabilecek olası risk faktörlerinin meydana gelme ihtimali ortadan kalkacaktır ve kişiye uzun süreli kullanım imkanı sunulacaktır. Deniz motorunun her parçasının ayrı ayrı bakımı yapılmalıdır. Özellikle deniz motoru kilidi detayına dikkat edilmeli ve her bölgesinin temizliği sürekli olarak yapılmalıdır. Bu durumun bir alışkanlığa dönüşmesi kişiye pek çok fayda sağlamaktadır. İçten takmalı motor modellerin çalışma prensibi ise dıştan takmalı modellerden oldukça farklıdır. Aynı amaç için iki farklı modelin üretilmesinin başlıca nedeni, her kullanıcının gereksinimlerinin karşılanmasını hedeflemekten kaynaklanmaktadır. Bu sayede kullanıcı tercihine göre içten ya da dıştan takmalı modeller arasından herhangi bir kısıtlayıcı etkene maruz kalmadan seçim yapabilmektedir. İçten takmalı deniz motorları tekne alanının gövde kısmına monte edilmektedir. Bu şekilde çalışamayacağından çeşitli eklemelerin yapılması gerekmektedir. Yapılması gereken ilk ekleme, pervanedir. İçten takmalı motorlarda pervane motorun üst kısmına eklenmektedir. Bu işlemin eksiksiz bir biçimde yapılabilmesi için direksiyonun bir dümen yardımıyla kullanılmasının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yeni nesil üretimleri büyük oranda bünyesinde entegre etmiş 4 zamanlı deniz motorları ile tekne kullanımı keyifli ve de verimli bir hale dönüşmektedir. Gereksinime göre içten ya da dıştan takmalı olarak tercih edilmesi de her kullanıcının 4 zamanlı motor kullanmasını mümkün kılmaktadır. Her bütçeye uygun olacak bir biçimde üretilmiş modelleri sayesinde tekne kullanımı daha konforlu bir hale dönüşmektedir. Bununla beraber 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorların doğaya yönelik zarar oluşturmayan yönü ile çevreci bir ürün olma niteliğini de kazanmaktadır. Tüm bu özelliklere ek olarak kuyruk motorları ve de jet motorları gibi çeşitlerinin de olması her ihtiyacın karşılanması için atılan adımlardan biridir. Geniş ürün varyasyonu arasından kişilerin ihtiyaç duyduğu modellere ulaşması oldukça kolay ve eskiye nispeten daha konforlu bir hal almaktadır.

Motor Modellerine Dair Bilinmesi Gereken Unsurlar

Motor Modellerine Dair Bilinmesi Gereken Unsurlar

Deniz motorları türlerinden biri de kuyruk motorlarıdır. Çalışma prensibi dıştan ve içten takmalı motorun bir arada kullanılmasıyla oluşmaktadır. Dıştan takmalı motor modellerinin dişli bir kutusu bulunmaktadır. Diş kutusu ile içten takmalı motora gereksinim bulunmaktadır. İkisinin birleşimiyle oluşan yapıya kuyruk motorudur. Yerine konulması ile teknenin hareketinin şeklinde kolaylıkla yönlendirilmektedir. Bununla beraber jet motorları modelleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu model motorlar dıştan takmalı ve kuyruk motorlarından büyük bir oranda ayrışmaktadır. Çünkü farklı pek çok niteliği bünyesinde barındırmaktadır. Bu derece geniş bir ürün varyasyonu ile deniz motorları her kullanıcının gereksinimine karşılık vermeyi ve beraberinde de kullanıcı memnuniyeti oluşturmayı hedeflemektedir. Sıklıkla tercih edilen 5 beygir deniz motoru pek çok kullanıcıda bir memnuniyeti oluşturmakta ve ideal ürün hizmetini deneyimlemelerini sağlamaktadır. Bununla beraber ürünleri inceleyen kullanıcıların beygir gücünün HP ile ifade edildiğini bilmesi de büyük bir oranda fayda sağlamaktadır. Tekne kullanıcılarının büyük çoğunluğu dıştan takmalı deniz motoru 9.9 kullanmakta ve etrafına da tavsiye etmektedir. Başlıca nedeni, üstün beygir gücü ile kullanıcıların beklentisi olan performansın sergilenmesini sağlamasıdır. Tüm bu özelliklere ek olarak deniz motoru elektrikli modeller de bulunmaktadır. Geniş bir alana sahip olan ürün varyasyonu ile her kullanıcı gereksinimlerini kolaylıkla karşılamakta ve beraberinde uzun süreli kullanım imkanına da erişmektedir. Kullanılmakta olan deniz motorunun markası, modeli ya da işlevi fark etmeksizin, uzun süreli kullanım imkanına sahip olmak isteyen bireylerin, motor bakımını düzenli bir biçimde yapması gerekmektedir. Aksi takdirde motor kısa sürede kondisyonunu kaybedebilir ve kullanıcıya çeşitli zorluklar yaşatabilir. Benzeri durumlar ile karşılaşmamak adına düzenli bakım yapmak hem gerekli hem de yeterlidir. Daha yüksek performanslı, yani beygir gücü düzeyi daha fazla olan, modellerden edinmek isteyen bireyler için deniz motoru 30 HP oldukça ideal bir kategoridedir. Böylelikle kullanıcı dilediği ölçüde hız yapabilmektedir. Bununla beraber daha düşük performanslı bir modelden yana tercih yapmak isteyen kişiler için ise deniz motoru 15 HP tüm beklentileri karşılayacak niteliktedir.

Deniz Motoru Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Deniz Motoru Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Deniz motoru satın alırken dikkat edilmesi ve de önem gösterilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu durumun başlıca nedeni her teknenin ve her kullanıcının üründen yana olan beklentilerinin birbirinden büyük ölçüde farklı olmasıdır. Bu nedenle kişiler sıklıkla deniz motoru tavsiye önerisi almayı tercih etmektedir. Lakin ideal bir araştırma süreci ile ürüne yönelik sıfır bilgisi olan insan dahi uygun ürüne ulaşabilmektedir. İlk olarak 2 zamanlı ve 4 zamanlı deniz motorlu modellerine göz atarak başlayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan her ürünün detaylı bir biçimde verilmiş özelliklerini öğrenebilir ve böylelikle hangisinin ideal olacağına daha kolay bir biçimde karar verebilirsiniz. Devamında ise teknenizin kullanım sürecinde kaç beygir gücünün yani HP değerinin hem sizin için hem de tekneniz için uygun olduğuna karar verme aşamasına geçebilirsiniz. Bu noktada iyice düşünmek kişiye pek çok fayda sağlamaktadır. Hem konforu hem de potansiyeli yüksek bir gücü bir arada yaşamak isteyen pek çok kişinin tercihi olan model deniz motoru 20 HP değerindedir. 20 HP ile hem güvenli bir şekilde hız yapılmaktadır hem de teknenin tüm potansiyeli kullanılmaktadır. Bu sayede kullanıcı memnuniyeti oluşmaktadır. Belirtilen noktalara dikkat ederek yapılacak bir satın alma işlemi kişiyi pişman ettirmeyecektir. Kullanım sürecinde de dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan başlıca olanı motorun bakımının yani temizliğinin sürekli bir biçimde yapılmasıdır. Dilerseniz deniz motoru fiyatları için sayfamıza göz atabilir ve hem teknenize hem de bütçenize uygun olan modeller ile seçenekler oluşturabilirsiniz. Böylelikle satın alma işlemi oldukça kısa bir zamana yayılacaktır. Aynı zamanda çeşitli ürünlerin niteliklerine ve de beygir güçlerine ayrı dikkat ederek seçenek oluşturmanız da mümkündür. Devamında teknenize yerleştirebilir ve en güzel günlerde kullanabilirsiniz.