Kategoriler

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (77)
4 yıldız ve üzeri (92)
3 yıldız ve üzeri (96)
2 yıldız ve üzeri (97)
1 yıldız ve üzeri (101)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kuyumcu Malzemeleri

için 906 sonuç bulundu.

Kuyumcu Malzemeleri

Doğada ham halde bulunan altın, gümüş, bronz gibi kıymetli cevherlerin işlenerek süs eşyasına dönüşme işlemine kuyum denilmektedir. Bu tür işlenmiş kıymetli takıların tanıtılması ve pazarlanması işlemini yapan kişiler de kuyumcu olarak adlandırılmaktadır. Kuyumculuk, eski zamanlarda daha fazla el işçiliğinin kullanılmasının yanı sıra günümüzde de hala bu özelliğini korumaktadır. İşlenerek bir sanat eserine dönüşen madenler, bazı yardımcı malzemeler ile kuyumcuların işlerini kolaylaştırmaktadır. Kuyumculuk işi ile uğraşanlar, başta altın olmak üzere değerli madenlerin el emeği ile işlenerek bilezik, küpe, kolye gibi ziynet eşyaları yaparken kullandığı bazı yardımcı malzemeleri de bulunmaktadır. Kuyumculuk malzemeleri , kuyumculuk sektöründe birden fazla ürüne sahip olması ile geniş bir ürün yelpazesinden oluşmaktadır. Başlıca bu malzemeler, kuyumcu atölye malzemeleri , kuyumcu cila malzemeleri, kuyumcu el aletleri, kuyumcu tezgâh malzemeleri, kuyumcu makine ve motorları, kuyumcu döküm malzemeleri, kuyumcu makine sarf malzemeleri, kimyasal ve metaller, kuyumcu vitrin setleri, kuyumcu kutuları, kuyumcu aksesuarlar ve tablalardan oluşmaktadır. Kuyumculuk mesleği ile uğraşan sanatkârların kullandığı bu yardımcı malzemeler, her kuyumcunun işini kolaylaştıran parçalardan biri olmaktadır. Ham halde bulunan altın, gümüş gibi materyallerin bir takı veya yatırıma dönüştürme işlemi sırasında kullanılmaya başlayan kuyumcu malzemeleri, ihtiyaca göre kullanılmasının yanı sıra alınan takı ürününü güzelleştirmek ve ömür boyu saklamak için de kullanılmaktadır. Yardımcı malzemelerden olan kuyumculuk malzemeleri, piyasada oldukça fazla bulunmaktadır. Kuyumcu kaynak ve döküm malzemeleri ile sürecin en başında yardımcı olan bu malzemeler, takıların vitrinde gösterilmesi için tasarlanan vitrin mankenleri ile tüm sürece katkı sağlamaktadır. Kuyumcu makasından, küpe, yüzük ve kolye ucu standına, parmak ölçer ve yüzük ölçüleri alet setinden mücevher kutularına kadar birçok kuyumculuk ürünleri için sayfamıza göz atabilir, ihtiyacınıza uygun kuyumcu malzemelerine sahip olabilirsiniz.

Kuyumcu Malzemeleri Nelerdir?

Kuyumcu Malzemeleri Nelerdir?

Takıların vitrinlerde ve tezgâhlarda şık görünmesi aşamasından önce bu aşamaya gelene kadar geçirdiği süre hem uzun hem de el emeği gerektiren oldukça önemli bir süreçtir. Doğada kendiliğinden bulunan ve işlenmesi ile mücevhere dönüşen değerli taşlar, külçe halinde bulunduktan sonra astar haline getirilerek takı için hazır hale getirilmektedir. Kuyumcu döküm malzemeleri kullanılarak altın ve gümüş gibi değerli madenleri eritmek için kullanılan kuyumcu eritme potası gibi modellerin yanı sıra döküm kalıpları, maşalar, model şablonları, alçılar, fanuslar, havyalar ve spatulalar gibi çok çeşitli kuyumcu döküm malzemeleri bulunmaktadır. Kuyumculuk işi ile uğraşanlar, bu tür malzemelere ihtiyaç duymaktadır. Değerli madenlerin titiz bir işçilik ile işlenerek kıymetli birer takılara dönüştürülmesi için kuyumculuk ekipmanları kullanılması ve takıların tezgâhlarda yer alması uzun ve meşakkatli bir süreçten geçmektedir. Bu uzun ve yorucu süreçten sonra değerli bir mücevhere dönüşen takılar sergilenmek için kuyumcu stand malzemeleri olarak adlandırılan ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Kıymetli taşların tek veya set halinde daha rahat ve göz alıcı görüntülenmesi amacı ile vitrinlerde ve tezgâhlarda yer alan çeşitli stant malzemeleri bulunmaktadır. Bunların başında kolye tasarımlarının kolay ve şık görüntülenmesi için tasarlanan kolye stantları yer almaktadır. Ek olarak kolye, küpe ve bilezik modellerinin görüntülenmesi için de kuyumcu vitrin mankenleri devreye girmektedir. Aynı zamanda yüzük modellerinin daha rahat görüntülenmesi için yüzük standı tablası ile takı ve aksesuar düzenleyici tabla standı modelleri de kuyumcu stant malzemeleri arasında yerini almaktadır. Takıların özel kutuları ve hediye olarak süslenen paket süsleri de kuyumculuk malzemelerinde yine en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Kuyumculuk vitrin malzemeleri fiyatı ürünün bağlı olduğu model ve kullanım özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Kuyumcu Malzemelerinin Görevleri Nelerdir?

Kuyumcu Malzemelerinin Görevleri Nelerdir?

Kuyumculuk, eski zamanlardan itibaren insanların meslek olarak yürüttüğü bir iş alanı olmuştur. Bir dönüştürme sanatı olan kuyumculukta kuyumcu kaynak malzemeleri kullanılarak takılar birbiri ile birleştirilmektedir. Eriyen malzemelerin birleştirilmesi ile oluşan takılar, iki şekilde temizlenmektedir. Kaynak işleminden sonra eğe, zımpara veya tel fırça ile temizlenmesine ek olarak asitte ağartma gibi kimyasal sıvılar yardımı ile de temizlik işlemi yapılmaktadır. Gelişen teknolojinin bir sonucu olarak kuyumculuk sektöründe de yeni makineler geliştirilmiş ve bu alanda kullanıma hazır hale getirilmiştir. Parçalar ile daha uyumlu ve hatasız kaynak yapılmasını kolaylaştıran makineler ile insan hatası en aza indirgenmiştir. Kuyumcu kaynak malzemelerinin yanı sıra takıların zarar görmesinden kaynaklı tamirinin veya bakımının yapılabilmesi için gerekli kuyumcu tamir malzemeleri bulunmaktadır. Bu tür malzemeler, kuyumculuk alanında kullanılması gereken olmazsa olmaz malzemelerinin başında gelmektedir. Kuyumcu tamir malzemeleri, el spirali, kâğıt zımpara, tel ve kıl fırça, pens, parlatma keçesi, ince ve kalın kesme özelliğine sahip kesme taşları gibi birbirinden farklı ve çok çeşitli özelliklere sahip kuyumcu tamir ürünlerinden oluşmaktadır. Takı parçalarının istenilen oranda bükülmesinde ve düzeltilmesinde kullanılan kuyumcu makasları da yine kuyumcu malzemeleri arasında yerini almaktadır. Hem üretim sırasında hem de tezgâha konulduktan sonra kullanılan kuyumcu malzemeleri, her kuyumcunun yanında bulundurması gereken yardımcı malzemelerden birisi olmaktadır. Çok çeşitli yardımcı malzemeye sahip kuyumculukta, ham halde bulunan cevheri, bir ziynet eşyasına dönüştürmenin yanı sıra şekil verme, düzeltme, bakımını ve temizliğini yapma gibi çeşitli işlemlere bu malzemeler ile yapılabilmektedir. Bu işlemlerin ardından vitrin mankenleri, stantlar ve kutular gibi kuyumcu dekorasyon malzemeleri ile de tasarımları müşterilere sunabilir ve tanıtımını daha rahat yaparak takıların pazarlama işlemini yapabilirsiniz.

Kuyumcu Kutuları ile Şık Tasarımlar

Kuyumcu Kutuları ile Şık Tasarımlar

Ziynet eşyaları denildiğinde akıllara gelen kolye, küpe, bilezik gibi kişisel takıların satın alınması kadar saklanması ve düzenli bakımlarının yapılması gereklidir. Kuyumcudan satın alınan mücevherlerin kendine özel kuyumcu malzemeleri kutu çeşitleri ile tam koruma sağlar. Kolye, bilezik gibi kutuların yanı sıra yüzük kutuları için özel olarak tasarlanmış ışıklı veya gül şeklinde tektaş yüzük kutuları da bulunmaktadır. Satın alınan mücevheratın daha şık görünmesini sağlayan ve estetik görüntüsünün yanında ürüne korumada sağlayan bu kutular, ziynet eşyasını toz ve kire karşı da korumaktadır. Ancak yine de bu ürünlerin belirli periyotlarla bakımının yapılması ürünü ilk günkü görüntüsüne geri kazandırabilir. Özellikle gümüşler, belirli bir kullanımdan sonra veya parfüm, krem gibi kimyasal ürünlerin kullanımından kaynaklı kararma yapabilir. Bu gibi durumları önlemek için kuyumcu temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Gümüş ve metal silme gibi özelliklere sahip temizleme mendilleri ile yüzey üzerindeki kararmalar giderilip parlatılabilir. Kuyumcu cila malzemeleri , altın ve gümüş malzemeler üzerinde parlaklık kazanılmasına katkı sağlar. Bu tür pratik malzemelerin yanı sıra ultrasonik yıkama makinesi ile kirlenen mücevherin ultrasonik dalgalar ile temizleme işlemi yapılabilir. Temizlenmesi zor olan ürünleri kolaylıkla temizleyebilen ultrasonik yıkama makinesi, temizlenmesi istenen mücevherin cinsine ve kirlilik derecesine göre çeşitli kimyasal maddeler ilave edilerek banyo yaptırılabilir. Kuyumculuk sektöründe fazlasıyla tercih edilen bu makine, ürünleri temizlemek için oldukça idealdir. Daha çok kişisel zevke göre satın alınan küpe, kolye ve bileziklerin periyodik bakımları da oldukça önemlidir. Bu tür temizlik ürünlerini kullanmadan önce ürününüz hakkında uzman bir görüş almak ve temizlik konusunda danışmak önemlidir. Kuyumculuk sektöründe kullanılan kuyumcu tezgâh ve vitrin malzemeleri, cila malzemeleri, temizlik malzemeleri ve daha birçok kuyumculuk ürünleri hakkında fikir sahibi olmak ve ürünleri incelemek için Gold Makine kuyumcu malzemeleri sayfamıza göz atabilirsiniz.