Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Zbd
Krk
Asl
Bln
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yağ Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

1
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bitkisel Yağ

için 6,796 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Alfasol Saf Anason Yağı 100 G

  (1,793)
  30 günün en düşük fiyatı!
  464 TL 450 TL
  4.50 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Argunbeer Tekirdağ Saf Anason Yağı 100 G

  (144)
  449,75 TL SEPETTE 424,75 TL
  4.25 TL / G
  +
 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  Argunbeer Saf Anason Yağı 100 G

  (280)
  449,75 TL SEPETTE 424,75 TL
  4.25 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Naturmera Hindistan Cevizi Yağı 1 L

  (789)
  30 günün en düşük fiyatı!
  499 TL 450 TL
  450 TL / L
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Alfasol Saf Anason Yağı 50 G

  (696)
  30 günün en düşük fiyatı!
  336 TL 307 TL
  6.14 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Arifoğlu Biberiye Yağı 100 ML

  (67)
  30 günün en düşük fiyatı!
  485,86 TL 389,90 TL
  3.90 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Organik Sepet Pazarı Sarı Kantaron Yağı Cam Şişe 250 ML

  (464)
  30 günün en düşük fiyatı!
  230 TL 220 TL
  0.88 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Beuta Lavanta Yağı 20 ML

  (146)
  119,90 TL
  6 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Çotanak Aspir Yağı Kare Pet 2 x 5 L

  (1)
  725,90 TL SEPETTE 665,90 TL
  66.59 TL / L
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Net Rafine Pamuk Yağı 18 L

  (2)
  1.050 TL SEPETTE 930 TL
  51.67 TL / L
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Magarich Distile Anason Yağı Saf 100 ML

  (197)
  687,50 TL SEPETTE 627,50 TL
  6.28 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  King Gıda Aromaları Anason Yağı 100 ML

  (234)
  30 günün en düşük fiyatı!
  499,90 TL 444,90 TL
  4.45 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Arifoğlu Lavanta Yağı 100 ML

  (138)
  30 günün en düşük fiyatı!
  404,86 TL 399,90 TL
  4 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bayvital Soğuk Sıkım Keten Tohumu Yağı 250 ML

  (180)
  30 günün en düşük fiyatı!
  240 TL 229,90 TL
  0.92 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bayvital Çörek Otu Yağı 250 ML

  (433)
  30 günün en düşük fiyatı!
  300 TL 249,90 TL
  1 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bayvital Keten Tohumu Yağı 2 x 250 ML

  (82)
  30 günün en düşük fiyatı!
  480 TL 419,90 TL
  0.84 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Arifoğlu Hindistan Cevizi Yağı Soğuk Sıkım 2 x 330 ML

  (10)
  30 günün en düşük fiyatı!
  450 TL 420 TL
  1.27 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gençay Çörekotu Yağı 250 ML

  (13)
  289 TL
  1.16 TL / ML
  +

Bitkisel Yağlar

Bitkisel kaynaklardan elde edilen yağlar bitkisel yağ olarak adlandırılmaktadır. Bitkisel yağlar yemek pişirmenin dışında kozmetik ve alternatif sağlık sektöründe de aktif olarak kullanılabilir. Bitkisel yağ üretiminde en çok kullanılan bitkiler zeytin, soya, kanola, palmiye, fındık, ayçiçeği ve yer fıstığıdır. Bitkisel yağların yağ asitleri gliseridlerinden meydana gelmektedir. Kolesterol içermemesi, kalp sağlığına yararlı olması nedeni ile oldukça sık kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağı çeşitleri Hindistan cevizinden elde edilen yağlardır. Diğer bitkisel yağlar gibi çok çeşitli uygulamalara sahiptir. Yüksek oranda doymuş yağ içerir. Bundan dolayı oksitlenmesi yavaştır ve bu da yavaş bozulmasına neden olur. 24 derece ve altındaki ısılarda 6 aya kadar rahatlıkla dayanabilir. Hindistan cevizi lifli ve besin değeri yüksek bir meyvedir. Hindistan cevizi yağı yemeklere kattığı aromatik tadın dışında kozmetik sektöründe de kullanılan bir yağdır. Bu yağlardan bir diğeri olan Kantaron yağı faydaları gevşemek isteyenlerin işine oldukça yarar sağlamaktadır. Kas gevşetici özelliği sayesinde masaj yaparak vücuda uygulanabilir. Kantaron yağı vücuttaki yanıklara ve yaralara da iyi gelmektedir. Cildin esnek bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. İltihap önleyici etkisi ile pansuman tedavilerinde kullanılabilir. Kantaron bir nevi doğal hücre yenileyicidir. Aşırı kuru cildi olanlar için çok iyi bir nemlendirici özelliği görür. Özellikle uyku problemi çekenler için kantaron yağı kullanımı mutlak suretle önerilir. Hemoroide, saç dökülmesine, mide ağrılarına ve romatizmalara da iyi gelir. Her bitkisel ürünün insan sağlığına ve bakımına faydası vardır. Ancak hiçbir bitkisel yağ tek başına mucize etkisi göstermez. Bu tip ürünler takviye destek ile vücudunuza gerekli faydayı sağlamaktadır.

Bitkisel Yağ Çeşitleri

Bitkisel Yağ Çeşitleri

Bitkisel yağlar hem sağlıklı olması, hem de kolay bulunabilmesi nedeni ile oldukça sık kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bitkisel yağlar hem yemeklere katılabilmesi, hem de cilde faydalı olan ürünlerdendir. Kantaron yağı sarı kantaron bitkisinden elde edilen bir yağ türüdür. Kantaron yağı özellikle sakinleştirici ve iyileştirici etkisi ile bilinmektedir. Kılıç otu, koyun kıran gibi isimlerle de bilinir. Lavanta yağı lavanta bitkisinden elde edilir. Özellikle aromaterapide insan sağlığına çok fazla faydası vardır. Lavanta yağı güzel kokusu nedeni ile cilde rahatlıkla sürülebilir. Yemeklerde kullanılan bir yağ değildir. Bu yağ, lavanta bitkilerinin çiçek kısmında bulunan sivri uçlardan damıtılarak elde edilmiştir. Uçucu bir özelliğe sahiptir. Saf anason yağı anason tohumunun preslenmesi ile elde edilen bir yağ türüdür. Anason yağının da sağlığa bilinen pek çok faydası bulunmaktadır. Bitkisel yağlardan pek çoğu yemeklik olarak da kullanılabilir. Ayçiçek yağı kızartma yemekleri için en çok tercih edilen bitkisel yağdır. Ayçiçek yağının yağ oranı %39-45 arasında değişmektedir. Doğrudan besinlerde kullanıldığı gibi margarin yapımında da Ayçiçek yağı kullanılabilir. Ayçiçek yağı açık bir renge sahiptir ve %15 doymuş, %85 doymamış yağ asidi içerir. Yemeklerde kullanılan en yararlı bitkisel yağlardan birisi ise zeytinyağıdır. Hafif yapısı nedeni ile oldukça sağlıklıdır. Rafine edilmeden doğal olarak elde edilen bir yağ türüdür. Özellikle salatalara ve mezelere konulur. Fındık yağı, son zamanlarda üretimine öncelik verilen yağların başında gelmektedir. Vitamin ve zengin mineral içerikleri sayesinde besin değeri yüksek yağlar kategorisinde yer alır. Soya yağı margarinin hammaddesi olan yağdır. Ülkemizde fazla kullanılmadığı için bulunması pek kolay olamayabilir. Bitkisel yağ çeşitlerini daha detaylı incelemek için sayfamızda yer alan Ustam bitkisel yağ ürünlerine göz atabilirsiniz.

Bitkisel Yağ Faydaları

Bitkisel Yağ Faydaları

Bitkisel yağların insan sağlığına pek çok faydası vardır. Hem yiyecek hem de kozmetik sektöründe kullanılan bitkisel yağlar, çeşitlerine göre farklı faydalar içerebilir. Hindistan cevizi yağı faydaları oldukça fazladır. Laurik asit gibi faydalı yağ asitleri içerdiğinden ötürü vücudu iltihaba karşı korur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Enerji verir ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Sağlığa faydalarının yanında kişisel bakım içinde kullanılan bir yağ çeşididir. Hindistan cevizi yağı kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği bir yağdır. Antibakteriyel çözeltisi sayesinde diş sağlığını korumaya yardımcı olur. Ağızda bulunan mikroplarla savaşır. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Uzun kullanım ömrü de hindistan cevizi yağını ön plana çıkartan bir başka özelliktir. Saf halde alınan hindistancevizi yağı kemik erimesini engeller. Lavanta yağı faydaları genellikle stres ve sıkıntıyı gidermesi ile bilinir. Kan dolaşımını arttıran lavanta yağı insanın kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur. Lavanta bitkisinden elde edilen bir yağ olduğu için çok hoş bir kokusu vardır. Eklem ağrıları, burkulmaları ve sırt ağısı bulunanlara faydası vardır. Lavanta yağı saç ve saç derisini besler. Bundan dolayı şampuanınıza ya da saç bakım kreminize bir damla lavanta yağı koyarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Lavanta yağının solunum hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Ferahlatıcı kokusu sayesinde ruhu dinlendirir ve stresi uzaklaştırır. Kantaron yağının saça faydaları içerdiği mineral ve vitaminlerle alakalıdır. Düzenli olarak kantaron yağı ile saç bakımını gerçekleştiren kişilerde saç kırıklıklarının düzeldiği görülmüştür. Bu yağı kullananların saçları daha parlak bir görünüm kazanır. Kantaron yağı saçlara ek olarak saç derisinde oluşan pullanma ve kepek gibi sorunlara da oldukça fayda sağlamaktadır. Kantaron yağının diğer bir faydası ise sindirim ve enfeksiyon hastalıklarına karşıdır. Enfeksiyonlara neden olan bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmalara karşı kullanılan en etkili formül kantaron yağıdır. Kantaron az miktarda ağız yolu ile tüketildiğinde ise sindirime iyi gelir. Dilerseniz Vita bitkisel yağ ürünlerine göz atarak, seçenekler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz!

Bitkisel Yağların Kullanımı

Bitkisel Yağların Kullanımı

Bazı bitkisel yağlar yemek için kullanılırken bazı yağlar bakım ve sağlık amaçlı kullanılabilir. Hindistan cevizi yağı cilde faydaları açısından son derece önemli bir yağdır. Ancak cilde nasıl ve hangi aralıklarla uygulanması gerektiği bilinmelidir. Bitkisel yağlar cilde uygulanırken cilt temiz ve kuru olmalıdır. Cilt için kullanacağınız bitkisel yağları karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylelikle daha etkileyici sonuçlar alabilirsiniz. Cilde sürülecek bitkisel yağ avuç içine dökülür ve dairesel hareketlerle sürülmek istenen yere uygulanır. En az 2-3 dakika masaj yaparak cilde uygulanması gerekir. Böylelikle cildin gerginliği azalır ve kan dolaşımı artar. Kullanılan yağ çeşidine göre ciltte bekletme süresi değişebilir. Ancak standart bekleme süresi 10 dakikadır. Kaliteli bir bitkisel yağ 10 dakika içinde faydasını gösterecektir. Bu aşamadan sonra gözeneklerin açılma aşamasına geçilebilir. Temiz bir bez, yağ karıştırılmış ılık su ile ıslatılarak cilde uygulanır. Bu işlemden sonra ciltteki yağ, kir ve bakteri yok olur. Bez soğudukça işlem aynı şekilde devam etmelidir. Eğer bitkisel yağ ağız yolu ile alınacaksa miktarı belirlenmelidir. Zeytinyağı, fındık yağı, Ayçiçek yağı gibi yağlar yemek için uygun yağlardandır ancak kantaron yağı, lavanta yağı gibi yağlar genelde kozmetik ve alternatif tıp için üretilen yağlardandır. Bundan dolayı bu yağlar kullanılmadan evvel mutlaka gerekli bilgiler sağlanmalıdır. Eğer bitkisel yağlar saç bakımı için kullanılacaksa, bu bitkisel yağlardan elde edilmiş karışımlar ile duş sırasında saça 2-3 dakikalık masaj ile uygulanabilir. Ancak işlem bittikten sonra saç bol su ile durulanmalıdır. Hazırladığınız karışımı bir süre saçınızda da bekletebilirsiniz. Böylece bitkisel yağ saç derinize kadar inmiş olur. Bitkisel yağların kullanımı ve özellikleri insan sağlığına fayda verici olsa da yine de alınan bitkisel yağ hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Siz de sayfamızda yer alan bitkisel yağ ürünlerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.