TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Vanilin

için 166 sonuç bulundu.

Vanilin

Mutfakta zaman geçirmenin en keyifli kısmı şüphesiz kek yapmaya ayrılan vakitlerdir. Keke ve birçok tatlıya hoş bir aroma veren, daha lezzetli olmasını sağlayan vanilin aslında vanilyanın içinde bulunan, kokusunu oluşmasını sağlayan ana maddedir. Hamur işlerinde sıklıkla kullanılan paketlenmiş şekerli vanilin, aslında vanilyanın taklidi sayılabilir niteliktedir. Kimyasal yollarla toz haline getirilen sentetik bir gıdadır.

Vanilin ile Lezzetli Tatlılar

Vanilin ile Lezzetli Tatlılar

Vanilya hoş kokusu ile tanınan, safrandan sonra en pahalı baharat olarak adından sıklıkla bahsettirmektedir. Dünyada bulunan en pahalı 2. baharat olmasının sebebi, vanilya üretiminin aşamalarında makine, kimyasal gübre, ilaçlama gibi hiçbir işlem uygulanmaması ve tamamen işçilikle üretilmesi olarak gösterilir. Bu özel işçilik ve üretimin talepleri karşılamaması, vanilyayı çok özel bir bitki haline getirmektedir. Vanilya kendi arasında Madagaskar-Bourbon, Meksika ve Tahiti olarak 3 çeşide ayrılır. Piyasada en kolay bulunan, tatlılarda sıklıkla kullanılan ve maliyeti düşük olan vanilya Madagaskar- Bourbon olmaktadır. Meksika vanilyası, kahve gibi içeceklere hoş bir aroma vermek için kullanılır. Tahiti vanilyası ise en pahalı, en baskın aroma ve lezzete sahip olmasıyla birlikte, dondurma ve meyveli Gıda & Şekerleme gibi vanilyanın direkt olarak tadının alınabileceği yerlerde kullanılmaktadır. vanilya çubuğu aktarlarda ince uzun, boru şeklinde bir yapıya rastlarsanız, onun vanilya olduğunu fark edeceksiniz. Satın alırken nem oranına dikkat etmek önemlidir. Kıvrımları fazla, rengi mat ve kuru olanlar yerine daha düz, renkli ve parlak vanilya çubuk tercihi yapabilirsiniz.

 Vanilin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vanilin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vanilya çubukları 3 farklı şekilde kullanılabilir. Bunlardan ilki bütün olarak kullanım şeklidir. Özellikle sütlü tatlılarda, kaynayan sütün ya da kremanın içerisinde bir süre bekletilerek aromanın karışıma geçmesi sağlanabilir. Göze hitap etmesi sebebiyle yemek ve tatlılarda dekoratif süsleme amaçlı kullanılabilir. Bal ve reçel gibi ürünlerin içerisinde de yaklaşık 8 ile 10 gün bekletilebilir. Bu işlem, bal ya da reçelinize daha hoş bir tat verecektir. Aromanın çok baskın olması tercih edilmiyorsa vanilya özü tercih edilebilir. İçerisindeki taneciklerin alkolde bekletilmesi ile elde edilen vanilya özü, ısıtıldıkça alkol uçar ve kendi aroması kalır. Özü alkolsüz elde etmek mümkündür, bunun için gliserol adı verilen bir madde kullanmak gerekir, fakat bu işlem evde yapılan bir işlem olmamakla beraber ancak laboratuvar ortamında gerçekleştirilebilir. Uzun süre saklanabilme özelliği sayesinde istediğiniz anda hamur işi yaparken kullanabilirsiniz. Vanilya özü fiyat bakımından bir miktar maliyetli ürünler kategorisine girebilir. Çubuk olarak satın almayı tercih ederseniz vanilya çubuğu fiyat bilgisi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Vanilin ile Vanilya Şekeri Yapımı

Vanilin ile Vanilya Şekeri Yapımı

Vanilya şekerinin kullanıldığı her tatlı ve hamur işi, enfes bir koku ve lezzet sunmaktadır. Bu malzemeyi hazır olarak bulmak biraz zordur fakat istediğiniz zaman evde kolayca yapabilirsiniz. Vanilya şekeri yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi, çubukların fazla kurumamış olması ve keskin kokularının uçmamış olmasıdır. Evde hazırladığınız vanilya şekerini, zevkinize göre istediğiniz her tatlıda kullanabilirsiniz. Almanız gerekenler, aktarlarda bulabileceğiniz içinde 3-4 adet bulunan çubukvanilya paketi ve 500 gram kadar beyaz toz şekerdir. Öncelikle, derin bir kaseye toz şekeri koyduktan sonra alınan vanilya çubukları yıkayıp durulamak ve tek tek orta kısımlarından uzunlamasına kesmek gerekir. Uzunlamasına kesilen vanilyaların içerisindeki öz ve çekirdekler bıçak yardımıyla çıkarılır. Çıkarılan parçalar, kasedeki Tuz, Şeker, Baharat ürünleri içerisinden şeker işle harmanlanarak robot yardımıyla karıştırılır. Ardından vanilya çubukları da bu karışımın içine eklenerek tekrar karıştırılır böylece vanilya şekeriniz hazırdır. Kuru kavanoza karışım eklenerek yaklaşık 10 gün boyunca dinlendirildikten sonra tüketime başlanabilir. Güneş görmeyen serin bir ortamda saklanması önerilir. Hazırladığınız vanilya şekerini uzun bir süre boyunca muhafaza edebilir ve kullanabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Miktarı

(41)
(38)
(27)
(10)
(8)
(7)
(6)
(5)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

5'li Set (13)
(5)
(4)
(4)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(28)
ve üzeri (37)
ve üzeri (42)
ve üzeri (42)
ve üzeri (43)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL