Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Toz Şeker

için 173 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Toz Şeker

Gıda alışverişleri sırasında sıkça tercih edilen toz şeker önemli bir besin değeri olarak tüketilmektedir. Şeker ihtiyacını karşılamak amacıyla hem tatlı yapımı sırasında hem de çay şekeri gibi pratik kullanımlarda toz şekeri tüketilmektedir. Şeker pancarı, şeker kamışı gibi doğal besinlerden elde edilen şekerler kahve, çay gibi günlük içecek içi kullanımlarda da tercih edilmektedir. Ev içerisinde aylık, haftalık gibi belli periyotlarla kullanmak için toptan şeker alımı yapabilirsiniz. Şeker ev içerisinde kullanımı oldukça fazla olan bir besin olduğu için fazladan toz şeker paketlerinizi güneşten, nemden sudan uzakta saklayabilirsiniz. Toz şeker almadan önce ürün miktarı seçenekleri önünüze çıkabilir. 250 gram, 400 gram gibi miktarlardan başlayarak, toz şeker 1 kg ve 10 kg, 25 kg ile 50 kg’a kadar paket seçenekleri sunmaktadır. Paket seçenekleri birkaç paketin bir arada olduğu 3’lü, 5’li, 10’lu paketlerde oluşabileceği gibi tek bir paket içinde bulunan şekerlerden de dilediğiniz miktarlarda satın alabilirsiniz. Farklı gramajlarda satışa sunulan besinler, ambalajlı paketlerde soğuktan ve nemden uzakta tutularak muhafaza edilebilir. Kristalize şeker olarak bilinen ve rafine edilmemiş yapıya sahip doğal şekerleri; mide şişkinlikleri, gaz problemleri, halsizlik gibi problemlerle karşılaştığınızda semptomlarınızı azaltmak amacıyla tercih edebilirsiniz. Siz de sayfamızda yer alan toz şeker çeşitlerini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toz Şeker Özellikleri

Toz Şeker Özellikleri

Beynin ihtiyaç duyduğu bir besin olan şeker, doğal yollardan elde edildiği zaman insan sağlığı için olumlu etkiler sağlamaya yardımcı oluyor. Şeker oranı yüksek olan meyvelerin su içerisinde kaynatılması ve daha sonra doğal şeker görünümü elde edilmesi eski zamanlardan beri yapılmakta olan bir şeker üretimi şeklidir. Bunun dışında işlenmiş şekerler de yediğiniz pek çok gıda içerisinde bulunmaktadır. Tüketilen pek çok besin içerisinde yer alan şekerler, 2’li set, 4’lü set, 1000’li set, 2500’li set gibi ürün tiplerinde depolanmaktadır. Çay ve kahvelerde tatlandırıcı olarak kullanılan toz şekerlerin yanında küp şeker ve tatlandırıcı şeker gibi seçenekler de bulunmaktadır. Şeker hastalarına özel tatlandırıcılar, yemek içerisinde veya çay, kahve içerisinde tercih edilerek sağlığa zararsız bir kullanım sağlanabilir. Küp şeker veya toz şeker, sıcak içeceklerde tercih edilen şeker çeşitleridir. Bir küp şekerden daha az miktarda şeker kullanmak istiyorsanız toz şeker tercihinde bulunabilirsiniz. Toz şeker besin değeri denildiği zaman 100 gramından vücudunuza ne kadar kalori geleceğini belirleyen bir ölçektir, tanımı yapılabilir. 100 gram şekerde ortalama 403 kalori bulunmaktadır. Toz şeker kalori değerleri, içerisinde kullanılan meyveye ve işlenme şekillerine göre değişmektedir. Şeker kullanımı enerji vermesi ve besin ihtiyacını karşılaması gibi olumlu etkilerinin yanında şeker depresyonu tedavisinde ve düşük tansiyona sahip bireylerde de tedavi edici etkiler sağlamak amacıyla tercih ediliyor. Fazla miktarda şeker kullanımı, kilo alımının yanında kan değerlerinin değişmesine, diş çürümesine ve cilt bozulması gibi sağlık sorunlara sebep olabilir. Toz şekeri içerisinde % 88 karbonhidrat, potasyum, demir ve kalsiyum gibi besinler yer almaktadır. Stick şeker, esmer şeker, çuval şeker ve daha pek çok şeker çeşidi bulunmaktadır.

Toz Şeker Çeşitleri ve Miktarları

Toz Şeker Çeşitleri ve Miktarları

Kilo bazında satışa sunulan toz şekerler, farklı adette paketlerde veya çuvallarda satın alınabilir. Toz şeker kilosu ve üretim şekli, marka seçenekleri gibi etkenlere bağlı olarak fiyat farklarına uğramaktadır. Piknik yerlerinde çay içmek amacıyla çay şekeri kullanılır. Çay şekerinizi yanınıza alırken boş bir kaba boşaltabilir veya küçük paketlerde toz şekeri edinerek günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İhtiyacınızın yoğunluğuna göre toz şekerlerinin miktarı da değişmektedir. Çuval şeklinde satılan yoğun gramajlardaki toz şekerler, uzun vadede şeker ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur. Kadınlar için günlük şeker ihtiyacı 100 kalori iken, erkeklerde bu miktar 150 kalori olmaktadır. Fazla miktarda şeker kullanımı obeziteye sebep olabilir. Kilo alımının sebep olduğu bu hastalıklar, yaşam kalitenizi olumsuz etkiler. Uzun vadede yeterli miktarda şekeri vücudunuza almak sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Küp şeker, küp hale getirmek için kimyasal bazı maddelere maruz bırakılmaktayken; toz şeker doğrudan her yerde sağlıklı bir kullanım sağlamaktadır. Diyet yapan ve kilo vermek isteyen bireyler için, esmer toz şekerler üretilmektedir. Esmer toz şekerlerin içerisinde kahverengi ve beyaz şeker birlikte kullanılmaktadır. Daha düşük kalori değerine sahip esmer şekerleri, diyet sürecinde sağlıklı ve tatlı besinler tüketmek amacıyla tercih edebilirsiniz. Piknik gibi kısa süreli gidilen yerlerde, okullarda veya kantinlerde stick toz şekerler bulunmaktadır. Lokantalarda da hijyenik bir kullanım sağlayan stick şekerler, çay ve kahve içerisinde şeker kullanırken tercih edilmektedir. 1 kg toz şeker fiyatı markalara göre farklılık gösterebilmektedir.

Toz Şeker Fiyatları

Toz Şeker Fiyatları

Toz şeker üretim aşamalarında oldukça hassas ve hijyenik koşullarda hareket edilmesi gereken bir besindir. Bunu sebebi çabuk çürüyebilen meyvelerden, şeker pancarlarından elde edilmesi ve çabuk bozulmaya sebep olabilmesidir. Fabrikalarda hijyenik koşullarda elde edilen toz şekerleri, kısa süreler içerisinde oluşturularak paketlenmekte ve satışa sunulmaktadır. Bozulmayı önlemek amacıyla da soğuk alanlarda muhafaza edilmektedir. Günlük tatlı ihtiyacınızı çeşitli yollardan karşılayabilirsiniz. Bu meyve yemek başta olmak üzere pek çok seçenek olabilir. Yediğiniz besinlerin içerisinde bulunan şeker besini, yeterli miktarda tüketildiği zaman günlük şeker ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur. Doğru toz şeker ölçüsü toz şekerinin bozulmadan kullanılması için önemli bir kullanım detayıdır. Ambalajlarınızın ağzını kapatmak veya toz şekeri aldıktan sonra ağzı kapalı farklı kaplarda saklamak uzun süreli bir kullanım sağlamanıza yardımcı olur. Stick toz şekerlerin içerisinde 1000 gram, 2000 gram gibi farklı ölçülerde şeker yer alır. Lokantalarda, kantinlerde çay veya kahve aldıktan sonra verilen stick şekerler tek kullanımlık olarak tercih edilmektedir. Diyet ve sağlıklı beslenme düzenine geçmek isteyenler için esmer şeker çeşitleri bulunmaktadır. Stick veya paket halinde satışa sunulan bu ürünlerin 100 gramında 380 kalori besin değeri bulunmaktadır. Şeker kamışından elde edilen kristal toz şekerler, rafine edilmemiş sağlıklı bir besin olarak tercih edilmektedir. Daha doğal üretimlerden geçerek sakkarozdan elde edilen kristalize şekerler, farklı bir kristal görünüme sahiptir. Enerji verici özelliğinin yanında bazı hastalıklarda da tedavi edici etkilere sahip olan toz şekerlerin, görüldüğü gibi 10 gram, 1000 gram, 5 kilo gibi pek çok gramajda satışı bulunmaktadır. Siz de ürün sayfamızı inceleyebilir toz şeker çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinerek ihtiyaç duyduğunuz gramajda bir toz şeker paketini satın alabilirsiniz.