TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Pudra Şekeri

için 101 sonuç bulundu.

Pudra Şekeri

Pastalar başta olmak üzere birçok tatlının yapımında veya yapıldıktan sonra süsleme amaçlı olarak kullanılan pudra şekeri, tatlı alanında oldukça popüler bir içeriktir. Rafine şekerin, yaklaşık olarak on kat inceltilmesinin ardından, öğütücü makinalar yardımıyla toz haline getirilmiş türü olan bu şeker, tat olarak normal şekere kıyasla daha farklı bir tada sahip olmaktadır.

Birbirinden Lezzetli Tatlılar İçin Kullanabileceğiniz Pudra Şekeri

Birbirinden Lezzetli Tatlılar İçin Kullanabileceğiniz Pudra Şekeri

Bu şeker türü birçok tatlı yapımında kullanılmaktadır. Dolayısıyla bu durum, pudra şekeri nedir sorusunu akla getirmektedir. Nişasta içeren ve nişasta içermeyen iki farklı çeşidi olan bu şeker türü, Türk mutfağında sadece tatlılarda değil, aynı zamanda böreklerde de yaygın olarak tercih edilen bir tatlandırıcı türüdür. Bu şekeri kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, normal şekere kıyasla daha ince yapıya sahip olması nedeniyle nemden hızlı bir biçimde etkilenme özelliği taşıyor olmasından dolayı, topaklanma yapabilmektedir. Dolayısıyla, bu şekerin dekoratif amaçla kullanılacak olan yüzeylerde, herhangi bir ıslaklık bulunamaması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıldıktan sonra, ambalajı hava almayacak bir biçimde kapatılmalı veya ambalajından çıkartılarak, farklı bir, hava içermeyen kaba yerleştirilmelidir. Güneş ışığından korunduğu taktirde uzun bir saklama ömrü sunan bu şeker türü, birçok tatlı da kullanılarak, hoş lezzetler yaratmanızda sizlere yardımcı olacaktır. Tane boyutları 0.5 mikron büyüklüğünde olan bu şeker çeşidi, yüksek sıcaklık içeren bir ortamda bulunduğunda, erime eğilimi gösterir. Bu sebeple, dekoratif amaçla kullanılacağı durumlarda tatlılar soğuduktan sonra kullanılmalıdır. Gıda & Şekerlemelerin olmazsa olmazı pudra şekerlerinin kullanımı oldukça önemlidir.

Pudra Şekeri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pudra Şekeri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İçerisinde toz şekeri bulunan tariflerde alternatif olarak bu şeker türü kullanılabilmektedir. Tatlılarda kullanıldığı taktirde, ince ve kolay eriyen yapısı sayesinde ağızda kolaylıkla dağılan bir tatlı lezzeti sunan bu şeker türü, özen gerektiren birbirinden lezzetli tariflerde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir şeker çeşididir. Aynı zamanda pembe pudra şekeri gibi farklı çeşitleri de üretilen bu şeker, gerek renkli yönü ile tatlılarınızı zenginleştirdikleri gibi, kıvamlarına da bambaşka bir hava katacaktır. Daha özgün tatlılar ile konuklarınıza sürprizler yapmanızı kolaylaştıracaktır. Kristal şekerin, yüksek öğütme özelliğine sahip değirmen yapısındaki makineler ile öğütülmesi ile üretilen bu şeker türü, ilk aşamada 10 mikron çapına gelmektedir. Tatlılarda kullanılan hali daha küçük olduğundan, bu işlem sonrasında öğütücü türüne bağlı olarak boyutları 0.5 veya 0.8 mikron olacak şekilde pudra haline dönüştürülmektedir. Bu aşamadan sonra ambalajlanarak satışa sunulan bu şeker türü, yaklaşık 20 derece sıcaklıkta, rutubet içermeyen ortamlarda saklanır. Saklanma aşamasında duvar veya yer ile temas kurmaması gerekir. İçeriğinde %1 oranında nişasta içeren çeşitleri de bulunur. Bu tür çeşitler, şekerin topaklanmaması için üretilmiştir. Tuz, Şeker, Baharat arasında tatlılara en yakışan tadın sahibi Pudra Şekeri seçeneklerini incelemeyi unutmayınız.

Hem Tatlı Hem De Tuzlu Yiyeceklere Özgün Dokunuş İçin Pudra Şekeri

Hem Tatlı Hem De Tuzlu Yiyeceklere Özgün Dokunuş İçin Pudra Şekeri

Bazı çeşitleri tat yönünün zenginleşmesi açısından vanilin aroması içeren bu şeker çeşidi kullanacağınız tatlılarda hassas mutfak terazisi ile ölçerek kullanmanız gereken bir tatlı malzemesidir. Tariflerde genel olarak tercih edilen ölçü 125 gr yani bir tatlı kaşığı üzerinden hesaplanır. Tatlılarda, tarif içerisinde yer alan farklı malzemeler ile kolayca uyum sağlayabilen bir tatlandırıcı işlevi yerine getirmesi için kullanabileceğiniz bu şeker türü; sos, kurabiye, sütlü tatlı veya krema hazırlamada tercih edebileceğiniz bir çeşittir. Dilerseniz, özellikle sos ve kremalarda kullanmak üzere renkli pudra şekeri çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu durumda, tercih ettiğiniz renge bağlı olarak daha özgün soslar ve kremalar hazırlayabilirsiniz. Dekoratif amaçlı kullanmak içinse; meyve salatası ve kek üzerine çeşitli araçlar yardımıyla serperek; ister düzenli, isterseniz de düzensiz motifler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, sadece tatlılarda değil aynı zamanda; paskalya çöreği, poğaça ve börek gibi yemeklerin üzerinde de kullanabilirsiniz. Kalori bakımından değerlendirildiklerinde; nişasta içermeyen versiyonları 5 gramda 19 kalori içerirken, buğday veya mısır nişastası içeren versiyonlarında bu oran değişiklik gösterebilmektedir. Süpermarket kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Miktarı

(43)
(13)
(11)
(10)
(8)
(4)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(14)
ve üzeri (22)
ve üzeri (23)
ve üzeri (23)
ve üzeri (24)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL