Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ots
OG
Tfa
Fer
Mom
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Aroma

Başka bir kelime deneyin

Bal Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Organik Ürünler

için 1,871 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Wefood Organik Hindistan Ceviz Yağı 300 ML

  (79)
  254,90 TL SEPETTE 178,43 TL
  0.59 TL / ML
  +
 • Heinz Organik Ketçap 580 G

  (37)
  59 TL
  0.10 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Mom Organik Lolipop 3 x 10'lu Paket

  (201)
  239,90 TL
  3.43 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Beyorganik Organik Bey Atom 260 G

  (551)
  199,90 TL
  0.77 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Arifoğlu Organik Alıç Sirkesi 2 x 500 ML

  (19)
  359,90 TL SEPETTE 319,90 TL
  0.32 TL / ML
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ots Organik Kuru Dut 200 G

  (214)
  139,98 TL
  0.70 TL / G
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Naturiga Organik Açai Tozu 50 G

  (2)
  450 TL SEPETTE 410 TL
  8.20 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Wefood Organik Keçiboynuzu Özü 640 G

  (41)
  294,90 TL
  0.46 TL / G
  +
 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  Wefood Organik Keçiboynuzu Özü 640 G

  (41)
  354,90 TL SEPETTE 248,43 TL
  0.39 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tijda Ham Kakao Tozu Glütensiz - Vegan 1 KG

  (6)
  659,90 TL SEPETTE 579,90 TL
  579.90 TL / KG
  +

Organik Ürünler

Tohumdan tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süre boyunca insana ve çevreye zarar veren kimyasallar ve katkı maddeleri kullanılmadan üretilen ürünlere organik ürünler denilmektedir. Organik ürünler, aynı zamanda “ekolojik ürünler” olarak da dile getirilmektedir. Üretilen ürünün her aşaması Organik Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları tarafından kontrol edilir. Eğer kurallara uygun bir şekilde üretim olmazsa o ürün, organik ürün adı altında anılamaz. Ayrıca bir ürünün organik olduğunun belgelendirilmiş olması gerekmektedir. Organik ürünlerin üretilmesinin amacı; çevrede bulunan kaynakların -toprak, su ve hava- kirletilmeden üretimin devam etmesidir. Bu sayede çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığı da korunacaktır. Doğada bulunanların doğaya geri verilmesi ile tarımda sürekliliğin sağlanması hedeflenmiştir. Organik ürünler vücudun doğal dengesini bozmaz, aksine vücuda canlılık verirler. Doğadaki organik bitkilerden elde edildikleri için saf ve doğal olmayan hiçbir maddeyi içermezler. Siz de birbirinden farklı ürünleri inceleyerek organik ürünleri yakından keşfedebilirsiniz.

Organik Ürünlerin Faydaları

Organik Ürünlerin Faydaları

Tarım arazilerinde, besinler daha çabuk olsun diye kimyasal ilaçlama yapılır. Kimyasal ilaçlama yapıldığı için toprağın verimi kaybolurken aynı zamanda ekosisteme de zarar verilir. Arılar başta olmak üzere binlerce canlı türü yok olur. Kimyasal ilaçlardan sular da nasibini alarak kirlenmeye başlar. Birçok bilimsel araştırma sonucuna göre; üretim aşamasında kullanılan kimyasal ilaçlar insan sağlığını olumsuz yönde etki ediyor. Doğanın kirlenmesi ile üretilen ürünler tüketilmeye başlandığında -sağlıklı bir gıda olsa da- kimyasal ilaçların vücutta dolaşmasına imkan veriliyor. Canlıların yok olmasını sağlayan kimyasal ilaçlar organik ürünlerde bulunmadığı için yenilen gıdanın içindeki mineraller, vitaminler insan vücudunun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Böylece organik üretimde kimyasal ilaçlama yapılmadığı için üretilen gıdanın besin değeri yok olmayacaktır. Aynı zamanda hayvan sağlığı da ele alınır. Belli kurallar doğrultusunda hayvansal ürünler doğal bir şekilde üretilirken hayvanın gübresi ise doğal içeriklere sahip tarımsal bir ilaç olur. Bu sayede kimyasal ilaca olan ihtiyaç azalacaktır. Yenilen besinlerin tadı sizler için önemli bir kriterse iyi ve korunmuş bir toprakta yetiştiği için organik ürünler lezzetli bir tada sahiptir. Güzel ve lezzetli bir ürün yerken aynı zamanda dünyayı korumuş olacaksınız. Organik ürün çeşitlerini inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Organik Ürün Çeşitleri

Organik Ürün Çeşitleri

Organik ürünlerin neler olduğunu incelediğinizde karşınıza birçok ürün seçeneği çıkacaktır. Bu ürünler; kuru meyveler, un çeşitleri, pirinç, pekmez çeşitleri, sirke çeşitleri, salçalar, yağ çeşitleri, ballar, Moringa tozu, kakao tozu, zeytin çeşitleri, propolis, Agave şurubu, Acai tozu, yumurtalı erişte, tahin, çeşitli makarnalar, irmik, çeşitli bisküviler, tarhana, reçel çeşitleri gibi birçok organik ürün ile karşılaşacaksınız. Birçok marka seçeneği olduğu için tüketicinin organik ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olması sağlanır. Organik ürün yorumları da incelendiğinde tüketicilerin ürünlerin tadından memnun kaldıkları anlaşılmaktadır. Uzmanların da sağlık bir vücut için beslenmenin önemini vurguladığı bugünlerde organik ürünlerin önemi daha da artmıştır. Soğuk algınlık geçirildiğinde veya hasta olmamak için pekmez ve bal tüketiminin fazla olduğu bilinmektedir. Pekmezin diğer faydaları; vücut direncini artırmak, karaciğeri temizlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek, kan basıncını dengelemek, enerji sağlamak, mide ve sindirim sisteminde oluşan sorunların düzelmesinde yardımcı olurken aynı zamanda demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, manganez ve bakır açısından zengin olması nedeniyle kemikleri korumaktadır. Organik ürünlerin üretim sürecinde kimyasal ilaçlar kullanılmadığı için arıların yok olmasını engellenmektedir. Bu sayede arılar bal yapabilecektir. Balın faydaları ise oldukça fazladır. Ilık su ile birlikte tüketildiği zaman vücutta depolanmış olan yağın sindirilmesine yardımcı olmak, yüksek kolesterol seviyesini düzenlerken aynı zamanda iyi kolesterol seviyesini de ayarlamak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, enfeksiyonlara karşı direnmek, güç ve enerji sağlamak, konsantrasyonu arttırmak, beyni güçlendirmek, kişi ishal olduğu zaman ishalin şiddetini ve süresini azaltmak, mide komplikasyonlarını ilaçsız bir şekilde (organik olarak) tedavi etmek, iltihap önleyici olduğu için vücuttan bakterileri temizlemek, şeker yerine doğal tatlandırıcı olarak kullanıldığı için daha sağlıklıdır. Her mevsim kolaylıkla bulunabilecek organik kuru meyvelerin ise vücuda etkisi oldukça fazladır. Meyvelerin bazıları kurutulduktan sonra mineral ve vitamin oranları artmaktadır. Ayrıca kuru meyveler yüksek life sahip oldukları için de sindirim sistemini yeniler. Bu sayede zayıflamak isteyen bir kişi kısa zamanda kilo vermeye başlayacaktır. Kuru dut, kanda bulunan hemoglobin hücrelerinin sayısını arttırır. Bundan dolayı kansızlık vb. hastalıkları önlemektedir. Kuru incir, damar tıkanıklarını önlemektedir. Çünkü kuru incirde yağ ve sodyum oranı sıfırdır. Lif kaynağı çok yüksek olan kuru kayısı, şişkinlik ve gaz sorunlarını gidermektedir. Yaşam kalitesini arttırarak stresi de azaltmaktadır. Uzmanlara göre günde dört tane kuru kayısı tüketerek kalp rahatsızlığına yakalanma riski azalmaktadır. Organik ürünleri detaylı olarak inceleyerek sağlığınza iyi gelebilecek birbirinden farklı ürüne erişebilirsiniz.

Sağlıklı ve Besleyici Ürünler

Sağlıklı ve Besleyici Organik Ürünler

Soğuk kış günlerinde insanın sıcak bir şeyler içme isteği artmaktadır. Bu sıcak içeceklerden biri, tarhana çorbasıdır. Anadolu’nun en güzel lezzetlerinden biri, ayrıca çok da yararlı bir çorbadır. Tarhana çorbası içerisinde birbirinden özel baharatlar ve malzemelerle hazırlanmaktadır. İçindekiler sayesinde bu çorbayı içen kişinin; kemik yapısı güçlenir, beyin fonksiyonları gelişir. Enfeksiyonlara karşı koruyucu olduğu için kişinin hasta olmasını engeller. İçinde bulunan malzemelerden dolayı antibiyotik özelliği vardır. Bu sayede hastalıkların iyileşmesini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir. Eğer bir kişinin metabolizması yavaş çalışıyorsa düzenli olarak tarhana çorbası içtiğinde onun sindirimini rahatlatır. Vücutta bulunan fazla tuzun atılmasına yardımcı olur bu sayede tansiyonu normal seviyeye getirir. İnsülin seviyesinin dengelenmesini sağlar. Şeker ve tansiyon hastası olan kişilerin düzenli olarak tüketmesi gerekmektedir. İçindeki malzemelerden dolayı özellikle gelişim çağındaki çocukların tüketmesinde yarar vardır. Tarhananın içerisinde bulunan karbonhidratlardan dolayı yorgunluk ve halsizlik gibi sorunların iyileşmesinde yardımcı olur. Tarhananın içindeki zengin besin değerleri sayesinde cildin yaşlanmasını engeller, ayrıca saç dökülmelerini de azaltmaktadır. Bebekler için özel tarhanalar seçilmesi gerekebilir. Bunun nedeni bebeklerin her besini yiyememeleridir. Böylece onlara özel sağlıklı bir öğün seçeneği olacaktır. Organik unlar ile mis kokulu ekmekler, poğaçalar, börekler ve daha birçok lezzetli ve sağlıklı yemekler yapılabilecektir. Organik ürünler sayesinde artık evlerde sağlıklı gıdalar tüketilecektir. Tüketicinin bilinçlenmesi ile organik tarımın önü açılacaktır. Böylece insan ve çevre sağlığı açısından riskli olan GDO’lu ürünlerin kullanımı ve tüketimi azalacaktır. Ürünün miktarı ve birçok marka seçeneği olduğu için aynı üründe fiyat farkları olması mümkündür. Siz de sayfamızdaki ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilir ve organik ürünler hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir ürünü satın alabilirsiniz.