Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Makarna Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Makarna

için 850 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Makarna

Makarna her yaştan ve her bölgeden insanın oldukça sık tükettiği bir besindir. Bu kadar fazla tercih edilmesini sağlayan ise bir sürü etken var. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra doyurucu olması bu yemeğin tercih edilmesini artırıyor. Aynı zamanda kolay ulaşılabilir bir besin ve hazırlama süresi de oldukça kısa. Tüm bu özelliklerinin yanında kişisel tercihleriniz ile damak zevkinize uygun şekilde farklı tatlar ile eşleştirerek de yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, genellikle buğday unu ve su ile hazırlandığı için, hayvansal ürün tüketmeyen kişilerin de sıklıkla kullandığı bir üründür. Sebzeli alternatifinin olması ise, sebze tüketmeyi sevmeyen çocuklara, bu alışkanlığı kazandırmak için bir başlangıç yolu olarak tercih edilebilir. Bakliyat kategorisine girmesi nedeni ile de uzun süre bozulmadan saklanabilir olması ise ayrı bir avantaj sağlıyor. Yemek yapmaya fazla vakti olmayanlar için gerçekten kurtarıcı bir ürün olduğunu söylemek mümkün. Genellikle öğrencilerin ağırlıklı olarak tercih ettiği bu ürün artık farklı kombinasyonlar ile oluşturulduğu için, hitap ettiği kişi sayısı daha da artıyor. Karbonhidrat grubuna girse de aslında bakliyat kategorisine ait olduğu için protein içerdiği de söylenebilir. Yeterli tüketimi, kişiye ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir. Birçok farklı kesim şekli kullanılarak hazırlanan makarna bu şekilde göz zevkine de hitap ediyor. Bu şekillere ek olarak farklı içerikler eklenerek de daha eşsiz tatlar elde edilebiliyor. Eğer siz de yemeğinizi lezzetli ve eğlenceli hale getirmek istiyorsanız, farklı birçok çeşit ve şekli bulunan bu ürünü gıda ve şekerleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 Makarnanın Özellikleri

Makarnanın Özellikleri

Birçok farklı çeşit ve şekli bulunmasına yanı sıra ekonomik bir besin olması nedeni ile çok tercih edilmekte ve tüketilmektedir. Makarna pişirme süresi açısından da kolaylık sağlamaktadır. Bu avantajı sayesinde talebi fazla olan bu ürün, aslında çok az içerikten oluşmaktadır. Fiyatının bu yüzden daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Elbette farklı tatlarla denemek veya farklı içeriklerden oluşan bir ürün almak isterseniz fiyatı da bununla birlikte değişkenlik göstermektedir. Fakat yine de en çok tercih edilen yiyeceklerden biri olduğu gözlerden kaçmıyor. Bir çeşidi olan şehriye, ulaşılabilir fiyatlar sağlanarak aynı zamanda çorba olarak da yapılıyor. Makarna fiyatları pandemi döneminde zaman zaman farklılığa uğrasa da genel olarak düz bir çizgide kaldığı söylenebilir. 500 gr, 1 kg gibi farklı gramaj seçeneklerinin de bulunması, ihtiyaca yönelik bu talebi yerine getiriyor. Genellikle ya da 1 kilo olarak satılmaktadır fakat 5’li ve 20’li gibi paket halinde satılan ürünler de mevcut. Uzun süre saklanabilmesi ve uygun fiyatlı bir ürün olması nedeni ile tüketiciler bu şekilde çoklu alım tercihinde de bulunabiliyorlar. Elbette ürünün gramajı arttıkça fiyatı da doğru oranda artıyor fakat uzun süre kullanım düşüncesi nedeni ile bu da yaygın bir satın alım çeşididir. Piştikten sonra bile birkaç gün tüketilebilen bu ürün, fiyat avantajı sayesinde sık tercih edilmeye devam ediyor. Makarna çeşitleri hakkında fiyat bilgisi edinmek için Barilla makarna sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 En Çok Tercih Edilen Makarna Çeşitleri

En Çok Tercih Edilen Makarna Çeşitleri

Bu pratik yemeğin birçok farklı çeşidi mevcuttur. Erişte, spagetti, noodle, burgu, mantı ve penne bunlardan sadece birkaçıdır. Bu makarna çeşitleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan ve tercih edilen penne makarna genellikle domates sosu hazırlanıp karıştırılarak servis edilen bir çeşittir. Penne makarna, farklı bir hazırlanış olarak krema ve mantar eşliğinde de yapılabilir. Aynı şekilde fiyonk, boncuk, kelebek gibi makarna türleri de bulunmaktadır. Eğer yemeklerinizi daha eğlenceli bir hale getirmek isterseniz farklı çeşitleri deneyebilirsiniz. Farklı tatlar denemek isterseniz, farklı içeriklerden oluşan ürünleri de inceleyebilirsiniz. Örneğin, sebzeli, domatesli, peynirli, tavuklu ve mantarlı gibi birçok farklı alternatifi mevcut. Damak tadınıza uygun olan ürünü seçebilir veya diğer tatları keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda bu eğlenceli makarna şekilleri ile çocuklara yemek yemeyi sevdirebilir ve bu eylemi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Veya bu yemeği kendi yapacağınız soslar ile taçlandırarak bir tabak ortaya çıkarabilirsiniz. Ait olduğu Akdeniz havasını daha da hissetmek için yapım aşamasında içine veya servis anından önce üstüne peynir de ekleyerek değişik bir lezzet oluşturabilirsiniz. Türkiye’de en çok tercih edilen çeşitlerinden olan erişte, genellikle daha büyük gramajlarda tercih ediliyor. Bu, istenildiği an stokta olması avantajını sağlıyor. En büyük tamamlayıcılardan olan yoğurt, genellikle mantı çeşidinde kullanılsa da, boncuk ve burgu çeşitleri ile de kullanılabiliyor. Salata şeklinde görünen bu yemek de sofralarda oldukça fazla talep görüyor. Fırın makarna çeşidi ise üzerine rendelenmiş kaşar eklenerek pişirilip servis ediliyor.

 Çeşitlerine Göre Makarna Fiyatları

Çeşitlerine Göre Makarna Fiyatları

Uzun seneler boyu karbonhidratlara olan şüpheli bakışlar nedeni ile tüketimi konusunda soru işaretleri olan makarnanın, artık sağlık alanında yapılan yeni çalışmalar sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu kaynakları içerdiği anlaşılmıştır. Gündelik hayatımızda hareket edebilmek ve yaşamak için enerjiye ihtiyaç duyarız ve bu enerjiye sahip olmamızı sağlayan ilk kaynak karbonhidratlardır. Karbonhidrat açısından oldukça yeterli olan bu besine, her insan farklı oranlarda ihtiyaç duymaktadır. Sporla ilgilenen kişilerin ağırlık verdiği bu besinler, spor sonrası, kaybedilen enerjinin geri alımını sağlamak amacıyla tüketilmektedir. Buna ek olarak kas oluşumunda karbonhidrat ve protein alımına ihtiyaç duyulduğu için, yararlı bir besindir. Makarna kalori olarak, 100 gramında ortalama 150 – 160 kalori içeren bir üründür. 100 gram için makarna besin değeri 30.59 gram karbonhidrat, 5.8 gram protein, 0.93 gram yağ ve 1.8 gram lif içermektedir. Özellikle kalsiyum, potasyum ve demir açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda içerdiği yağlar sayesinde kolesterol üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Makarna faydaları saymakla bitmiyor. Sanıldığı gibi kilo aldırıcı bir etkisi olmadığı gibi, aksine sindirimi kolay olan bir besindir. Diğer bir artısı ise sizi uzun süre tok tutmaya yardımcı olur. İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde, vücudun ihtiyaç duyduğu miktarda ürünü almasını sağlar. Herkesin tüketebileceği bir yiyecek olmasının yanı sıra, sporla uğraşılıp uğraşılmaması, boy ve kilo, sağlık problemleri gibi etkenler, tüketilmesi gereken ürün miktarını etkilemektedir. Hem karbonhidrat hem yağ hem de protein içermesi, enerji tüketiminde kullanılan temel üç kaynağa olan ihtiyacı pratik bir şekilde karşılıyor.