Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Kuru Meyve Çeşidi

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Mor
Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Kuru Meyve

için 2,599 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  The Marlen Kudüs Hurma 1 KG

  (255)
  255 TL SEPETTE 205 TL
  205 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Ege Nizamoğlu Kuru İncir 1 KG

  (145)
  325 TL SEPETTE 275 TL
  275 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Malatya Kayısısı Günkurusu Kayısı 1 KG

  (207)
  290 TL SEPETTE 240 TL
  240 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Müftübey Duble Mebrum Hurma 1 KG

  (258)
  329,90 TL SEPETTE 279,90 TL
  279.90 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kuru İncir Duble 1. Kalite 1 KG

  (159)
  345,50 TL SEPETTE 295,50 TL
  295.50 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Marlen Karışık Meyve Kurusu 1 KG

  (14)
  360 TL SEPETTE 310 TL
  310 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Aynaz Kuru İncir 1 KG

  (71)
  300 TL SEPETTE 218,90 TL
  218.90 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gümüşhane Dut Kurusu 1 KG

  (108)
  230 TL
  230 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Malatya İri Tane Sarı Kayısı 1 KG

  (94)
  305 TL SEPETTE 250 TL
  250 TL / KG
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Cennet Elması Trabzon Hurması Kurusu 2 KG

  (73)
  549,90 TL SEPETTE 449,90 TL
  224.95 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  İnan Gurme Hurma 2 KG

  (40)
  290 TL SEPETTE 210 TL
  105 TL / KG
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Gün Kurusu Kayısı 2 KG

  (12)
  525 TL SEPETTE 425 TL
  212.50 TL / KG
  +
 • REKLAM
  ÜCRETSİZ KARGO

  Orgibite Sarı Kuru Kayısı 5 x 65 G

  (151)
  269,90 TL SEPETTE 219,90 TL
  0.68 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Biincir Kuru İncir Yeni Mahsul 1 KG

  (89)
  495 TL SEPETTE 333 TL
  333 TL / KG
  +
 • REKLAM

  İran Hurması 500 G

  (223)
  94,75 TL
  0.19 TL / G
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Kudüs Hurması Jumbo Large 1 KG

  (19)
  369,90 TL SEPETTE 319,90 TL
  319.90 TL / KG
  +

Kuru Meyve

Kuru meyve tek başına tüketilebildiği gibi farklı tariflerle de tüketime uygun olan, içerdiği doğal şeker ile enerji veren sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıktır. Kuru meyvelerin düzenli olarak tüketiminin birçok faydası vardır. Özellikle farklı çeşitlerdeki kuru meyvelerden yeterli miktarlarda tüketmenin sağlık üzerinde etkileri görülebilir olacaktır. Kuru meyve çeşitleri arasında birçok farklı meyve bulunmaktadır. Kuru üzüm, kuru erik, kuru kayısı, kuru incir, hurma, kiraz kurusu gibi kuru meyve çeşitleri oldukça sık, yaygın ve sevilerek tüketilen kuru meyve çeşitlerindendir. Meyvelerin mevsiminde toplanıp doğal güneş ışığında doğal bir şekilde kurutulması ve sonrasında da uygun koşullarda depolanması ve saklanması ile kuru meyveler elde edilir. Kuru meyvelerin paketlenmesi ve depolanmasına dikkat edilmesi bu kuru meyvelerin en lezzetli ve taze şekilde tüketilebilmelerini sağlar. Kuru meyveler, kurutulmuş ve suları buharlaşmış olduğundan normal meyvelere göre çok daha uzun süre saklanabilir, depolanabilir ve uzun sürede bozulmadan tüketilebilirler. Suları buharlaşmış olan kuru meyvelerin tatları da daha yoğundur. Daha şekerli, tatlı ve yoğun bir tada sahip olan kuru meyveler, şeker ihtiyacınızı sağlıklı bir şekilde karşılamanızı sağlayan sağlıklı atıştırmalık çeşitleridir. Kuru meyveler yüksek oranda şeker içerdiklerinden tüketilen kuru meyvelerin miktarının iyi ayarlanması gerekmektedir. Doğru oranda tüketilen kuru meyveler, içerdiği şeker ile tüketen kişiye enerji verir, daha zinde ve aktif olmasını sağlar. Bunların yanında vücuttaki sistemlerin ve organların doğru ve aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olan kuru meyvelerin her bir çeşidinin farklı faydaları bulunmaktadır. Birçok çeşidi bulunan kuru meyvelerden her damak tadına uygun kuru meyve kolayca bulunabilir. Tek başına tüketildiğinde ideal bir atıştırmalık ve ara öğün olmalarının yanı sıra kuru meyveler tatlı tariflerinde kullanıldıklarında da tarife farklı bir tat kazandır ve lezzet katarlar.

Kuru Meyve Çeşitleri ve Özellikleri

Kuru Meyve Çeşitleri ve Özellikleri

Kuru meyve şeker oranı yüksek olan, son derece lezzetli ve tatlı bir besin çeşididir. Kuru meyve çeşitleri ara öğün ve atıştırmalık olarak kullanılabilecekleri gibi tatlı tariflerinde de kullanılabilirler. Birçok çeşidi bulunan kuru meyveler, genellikle doğal içeriklere sahip olduklarından şeker ihtiyacını karşılamak için ideal ve sağlıklı besinlerdir. İçerdikleri şeker sayesinde enerji sağlayan kuru meyveler, yoğun bir tada sahiptir. Kuru meyveler, meyvelerin mevsimlerinde toplandıktan sonra güneşte kurutulması ile elde edilir. Doğru saklama ve depolama koşullarında kaldıktan sonra satın alınabilir. Kuru meyveler, normal meyvelerin aksine içerdikleri suyu buharlaştırmış olduklarından daha uzun süre bozulmadan tüketilebilirler. Meyvelerin mevsiminde olunmasa da yenilebilmesini sağlayan kuru meyvelerin birçok çeşidi vardır. En çok bilinen ve sık tüketilen kuru meyve çeşitlerinden bazıları kuru erik, kuru kayısı, kuru üzüm, kiraz kurusu, kuru incir, hurma gibi kuru meyvelerdir. Kuru meyve çeşitleri tek çeşit olarak paket içinde alınabilecekleri gibi karışık da alınabilirler. Kuru meyve karışık paketleri içinde farklı kuru meyve çeşitleri bir arada bulunur. Kuru meyve çeşitleri arasından özellikle organik kuru meyve çeşitleri sıkça tercih edilmektedir. Sağlığı korumak önemlidir ve doğru beslenmek, temiz ve organik, işlenmemiş, koruyucu içermeyen doğal ürünleri tüketmek de sağlığı korumaya yardımcı olan etkenlerdendir. Bu yüzden kuru meyve çeşitlerinin doğal ve organik olması kuru meyvelerde tercih edilen bir özelliktir. Farklı birçok marka tarafından farklı türlerde, farklı gramajlarda ve farklı paket şekillerinde kuru meyve üretilmektedir. Birçok çeşidi bulunan kuru meyveler arasından herkesin damak zevkine hitap eden kuru meyve çeşidi veya çeşitleri bulunabilir. Farklı kuru meyve çeşitlerinden doğru ve gerekli oranlarda tüketilmesinin sağlığa faydası olacaktır.

Kuru Meyvelerin Sağladığı Faydalar

Kuru Meyvelerin Sağladığı Faydalar

Kuru meyvelerin birçok çeşidi vardır. Genel olarak kuru meyveler yüksek şeker içerdiklerinden enerji veren besinlerdir. Tek başlarına ya da tariflerde tüketilebilen bu lezzetli besinlerin doğru ve yeterli miktarlarda tüketildiğinde vücuda ve vücudun işleyişine faydaları dokunmaktadır. Kuru meyve faydaları saymakla bitmemektedir. Birçok çeşidi olan kuru meyvelerden kuru hurma, bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansere karşı korur. Cilt sağlığı ve güzelliğinin muhafaza edilmesinde yardımcı olan kuru hurmanın sinir sistemi ve beyin işlevleri üzerinde de olumlu etkisi vardır. Kuru elma, ishalden korur, tok tutar. Kuru dut, ağız kokusunu yok etmesinin yanı sıra vitamin deposu olduğundan enerji ve zindelik sağlar. Kuru erik, içerdiği vitaminler ile kansere ve yaşlanmaya karşı korur. Kuru incir, zengin içeriği ile hücre gelişiminde destek sağlar, boğaz ağrısı ve bronşite karşı koruduğu gibi vücut hücrelerinin yenilenmesinde de rolü vardır. Kuru üzüm, solunum yolu hastalıklarına karşı koruma sağladığı gibi iltihaplı bakterilere de dayanıklı olmanızı sağlar. Tansiyonu dengeler ve daha zinde hissetmenizi sağlar. Kuru meyve kalori açısından da çok yüksek olmayan, ihtiyaç duyduğunuz günlük şekeri doğal bir şekilde almanızı sağlayan besinlerdir. Vücuda çeşitli faydası dokunan kuru meyve çeşitlerinin dengeli ve gerekli miktarlarda tüketilmesi gözle görülür ve hissedilir farklar yaratacaktır. Ara öğün ve atıştırmalık olarak tüketilebileceği gibi tatlı tariflerine, keklere, kurabiyelere, protein barlarına, yulaf kaselerine ve daha çeşitli yerlere eklenerek tüketilebilen kuru meyve çeşitleri arasından her damak tadına uygun meyveler kolayca bulunup satın alınabilir.

Farklı Kuru Meyve Çeşitlerinin Özellikleri ve Yararları

Farklı Kuru Meyve Çeşitlerinin Özellikleri ve Yararları

Kuru meyveler, içerdikleri şeker ile enerji vermeleri ve zinde hissetmeye yardımcı olmaları ile bilinen besinlerdir. Kuru meyveler, tok tuttukları gibi başta sindirim sistemi olmak üzere vücudun diğer sistemlerinin çalışmasına yardımcı ve destek olurlar. Genellikle paket veya poşet olarak satılan kuru meyvelerin karışık çeşitleri de bulunmaktadır. Kuru meyve çeşitleri arasında birçok meyve bulunmaktadır. Meyvelerin sezonunda toplanıp kurutulması ve depolanması ile üretilen kuru meyveler yıl içinde dilenen zaman tüketilebilirler. Sıkça tüketilen kuru meyve çeşitlerinden bazıları kuru kayısı, kuru incir, kuru üzüm, kuru elma, kuru dut, kuru eriktir. Çeşitli kuru meyvelerin vücut için çeşitli etkileri vardır. Bazı kuru meyve çeşitleri enerji ve zindelik verirken bazıları sindirim sistemini düzenler. Bazı kuru meyveler ise sinir sistemi ve beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde rol oynar. Kuru meyveler farklı formlarda satın alınabilir. Bütün olarak alınabilecekleri gibi kuru meyve parçaları şeklinde de alınarak özellikle tariflerde bu çeşit kuru meyveler kolayca kullanılabilir. Kuru meyve cipsi de atıştırmalık olarak tüketilebilen bir kuru meyve çeşididir. Tüketimi son derece kolay olan kuru meyveler birçok şekilde ve formda tüketilebilir. Vücuda birçok faydası olan kuru meyveler, sağlıklı atıştırmalıklar ve enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Birçok çeşidi bulunan kuru meyveler tek başlarına ya da farklı tariflerde kullanılarak tüketilebilir.