TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Karbonat

için 393 sonuç bulundu.

Karbonat

Gerek mutfak gerek temizlik işleri gerekse sağlıkta oldukça öneme ve yararlara sahip olan karbonat antik çağlardan bu yana kullanılmakta ve günümüzde de kullanımı oldukça artmaktadır. Kimyasal tepkimeler sonucunda üretilen karbonat beyaz renkli ve kristal özellikli bir tür maddedir. Karbonatın içeriği sodyum ve karbon maddelerinin bir araya gelmesi ile elde edilmektedir.

Karbonat Sivilceler İçin Birebir

Karbonat Sivilceler İçin Birebir

Günümüzde oldukça fazla kullanılan karbonatın faydaları saymakla bitmemektedir. Cildin Ph’ını nötralize etmeye yardımcı olarak cildinizin daha az yağ az üretmesini sağlamaktadır. Böylece cildinizde oluşan siyah noktaları yok etmekte ve cildinizde yeni siyah noktların oluşmasını engellemektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey karbonatı su ile karıştırarak yüze sürüp 1 dakika bekletmek ve daha sonra yüzü yıkamaktır. Ergenlik dönemi olarak bilinen blu çağına giren kız ve erkeklerde artan hormon miktarı ile sivilcelenme miktarı da artar. Sivilce ve akne sorunları için de pahalı kimyasal maddeler yerine ucuz ve doğal olan karbonat tercih edilerek çok daha güzel sonuçlar elde edilmektedir. Bunun için karbonat tozu ile bal karıştırılıp yüze uygulanmalı ve yüzde 15 dakika beklettikten sonra yüz yıkanmalıdır. Belli bir süre boyunca periyodik olarak bu uygulamaya devam edildikten sonra sivilce sorunlarının ortadan kalktığı görünecektir. Vücut temizliğine de inanılmaz bir katkı sağlayan Gıda & Şekerleme ürünü olan karbonatı suyla karıştırarak küvette banyo yapılabilir ve bu sayede vücut yorgunluğu atılarak vücut sakinleştirilip, rahatlatılabilir.

Karbonat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Karbonat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Buzdolabları, elbise dolapları ve çöp kovalarındaki kokuları azaltmak amacı ile de kullanılan karbonat paslanan eşyaları parlatmak için de birebirdir. Halı temizliğinde de etkili olan karbonat içeriği sayesinde halıların ve yolluk, paspasların temizlenmesi, kötü kokularının giderilmesini sağlamaktadır. Bu etkisini sağlaması için halıya bir miktar karbonat serpilmeli ve yarım saat kadar beklendikten sonra halı süpürülmelidir. Bunun sonuncunda halıdaki kötü kokulardan ve bakterilerden eser kalmayacaktır. Leke çıkarma konusunda da oldukça etkilidir. Tavalardaki veya tepsilerdeki lekeleri çıkarmak için leke olan tepsi ya da tavay bu madde ile ovalanmalı ve sonra durulanmalıdır. Lavabo tıkanıklığında da yine en etkili çözümlerden biri karbonattır. Tıkanan lavaboya 1 çay bardağı karbonat ve 1 çay bardağı sirke dökülür ve son olarak da 1,5-2 litre sıcak suyu lavaboya boşaltılır. Bu işlemlerin sonunda lavabo açılacak ve tertemiz olacaktır. Sağlık ve temizlik dışında yemeklerde de oldukça fazla kullanımı bulunmakta olan karbonat çeşitlerinden sizde almak istiyorsanız sayfamızdan bütçenize uygun Süpermarket ürünlerinden karbonat fiyat seçeneklerinden birini seçerek evlerinizde lezzetli, güzel kabaran kekler, börekler, poğaçalar yapabilirsiniz.

Karbonatın Ağız ve Diş Sağlığına Faydaları

Karbonatın Ağız ve Diş Sağlığına Faydaları

Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak isteyenler için de doğal bir çözüm sunan karbonat, diş ve diş etlerinizi güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda ağzınızda bulunan zararlı bakterileri de yok eder. Ağızdaki asidik ortamı bazikleştirerek nötrlemekte ve böylece bakterileri yok etmede inanılmaz faydalı sonuçlar sağlamaktadır. Ayrıca dişler üzerinde beyazlatıcı özelliği olduğu da bilinmektedir. Dişlerin sağlığına ve beyazlığına oldukça fayda sağlayan karbonat kullanımı sırasında aşırıya kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Aşırı kullanım sonucu diş minelerinde aşınmaya ve diş minesine zarar vermeye neden olarak dişlerinizde hassasiyete yol açabilmektadir. Bu yüzden haftada bir veya iki haftadar bir kez karbonat kullanmak en ideal kullanım şeklidir. Saymakla bitmeyen karbonat faydaları arasında soğuk algınlığı ve gribi hafifletmek, hastalığa sebep olan virüsleri ve bakterileri azaltmak, gut ve diğer eklem sorunlarını gidermek, idrar yolu enfeksiyonların azaltmak, saçları kepeklerden arındırmak, sinüziti temizlemek, ter ve ter kokularını doğal yollarla önlemek, mide pH’ını nötralize ederek gastrit ve ülser şikayetlerini azaltmak ve sindirimi kolaylaştırarak hazımsızlığı önlemek de sayılabilir Tuz, Şeker, Baharat kategorisi üzerinden farklı seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(153)
(43)
(31)
(26)
(20)
(18)
(18)
(17)
(15)
(9)
(7)
(6)
(4)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Tipi

2'li Set (22)
3'lü Set (14)
4'lü Set (14)
5'li Set (11)
10'lu Set (9)
6'lı Set (8)
12'li Set (6)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(101)
ve üzeri (138)
ve üzeri (144)
ve üzeri (144)
ve üzeri (145)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL